KEER DE WINTER DE RUG TOE - W& 299.t Tuinfeest en stierengevechten irt Spanje ZEEKADETTENKORPS DRAAIDE GOED JAAR R AL UW REIZEN DUTON VO r Fotowedstrijd P.P.S.C.-NIEUWS ■e/W/7\Tlc !OU< en vlieg de zomer tegemoet tegen KOOPJE WEEK n -iv DANSEN STIERENGEVECHTEN xP 0*0 Maxi-genot Mini-prijs VAN DE PASSAGE- REISBUREAU ROTTERDAMSEDIJK 4ÖT| HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 5 - VRIJDAG 25 AUGUSTUS 1967 We slaan het diner een keertje over, want op een avond staat het bezoek aan een eeuwenoude 1700) vorig jaar gerestaureerde molen op het programma. Een paar honderd casten, overal vandaan, rijden In de late avond daar naar toe. U, die al «Sis op Mallorca geweest bent, weet dat ik nu het bezoek aan Barbecue bëd&èl. Niet die boerderij. Er wacht ong Mn gastvrij onthaal. Reeds bij de Ingang. Een glas wijn en overal een kMr van hapjes. We bezichtigen de molen met zijn sfeervol Interieur, de trap met zijn verlichting in de treden. En belanden dan in de feeëriek verlichte kruin, waarlange gedekte tafels ons noden aan te zitten. Dat behoeft niet tweemaal gezegd te worden. De zeelucht heef hongerig ge maakt. Al die dagen, dat we fcer zijn. Salade op Spaanse wijfè klaarge maakt met komkommer en grote schijven tomaat.Naar eigen smaak wat azijn en olijfolie toegevoegd. Dan allemaal een gebraden liflaf- je aan 't spit zagen tot stand ko men. Twee gitaristen brengen een serenade langs alle tafeltjes tot grote vreugde van de Nederlan ders zingen zij enigszins verbaasd: Waar we heengaan Jelle zal wel zien...! Het wordt het sein om elk land zich te laten vertegenwoor digen. Alleraardigst klink in deze wondere zomernacht het lied van de Noren. Kwistig worden flessen met rode en witte wijn op tafel gezet. Na de kip speenvarken... Het kan allemaal niet op. Er is genoeg en de gasten lieten het zich wel smaken. Fotolampjes flitsen. Hoeveel malen men het „Haleluja" zingt weet ik niet meer. Maar het verhoogt alleen de stem- ning. Zeer gewaardeerd door de specifiek „Spaanse tafel" vakan tiegangers van het vaste land. IJs, champagne en brandende rum besluiten de maaltijd, al is het feest nog lang niet afgelopen. Een uitstekend orkest noodt de paartjes op de dansvloer. Men ge niet van dit wel uitstekend ge slaagde tuinfeest. De band blijft onvermoeibaar doorspelen. Waar om ook niet? Vanavond ondervin den alle toeristen, waar ook van daan, hoe gastvrij Spanje is. Hoe of hun muziek klinkt .Dan rijden we in de late nacht weer hotel- waarts. Een kostelijke herinnering rijker. Je hebt er veel over gehoord en ergens weieens iets over gelezen. De stierengevechten zijn wereldbe roemd. Dus ga je op zondagmid dag om 4 uur met de bus naar de „Plaza de Toros" in Palma de Mallorca. De arena die iets van „De kuip" van Rotterdam weg heeft. Je hebt voor je 370 peseta's een zalige plaats in de schaduw. En je kijkt en luisterd naar de fan fare. Twee ruiters te paard, uit de tijd van Pilips IV, de drie ma- tadores in hun schilderachtige kledij en dan de helpers. Een on wezenlijk plaatje, begroet door een onstuimig publiek. De eerste stier moet de arena binnen. Kleurige doeken worden voor zijn ogen ge houden. Trompetgeschal en de lanciers te paard doen hun intre de. Het beest rent op een van hun af, afgeleid door de helpers van de matador. De lancier werpt zijn eerste steek. Het vermindert de krachten van het dier, ten do de opgeschreven, maar het geeft zich niet willoos over ook niet, als het getooid met 6 werppijlen een schier willoos slachtoffer lijkt te worden. Bloed vloeit langs zijn rug. Het tekent donkere vlekken op de befaamde rode lap op sier lijke wijze gehanteerd door de matador. Je houdt je adem in. In een gloeiendheet stadion kijk je met ijskoude handen hoe of zes maal de degen dodeiijk in het lijf van het dier gestoken wordt. Dat dan neerzijgt. Een Volksfeest. Je hebt het gezien. Een ogenschijnlijk wreed spel met mens en dier. Een spel van leven en dood, zowel voor de matador als voor de stier. Die altijd de min dere is. Het wegslepen van stier, begeleid door de staande ovaties van het publiek, dat de matador van deze zondagmiddag in augus tus 1967, Luis Segura, Agapito, Sanchez Bejarano en Victor Ma nuel Martin. Bereikt je hart niet. Voor mij hoeft het nooit meer. Al weet ik, dat de gratie en de moed van de matador, waarmede deze het dier tegemoet treedt, bewon derenswaardig is. Maar dan alleen in Soanje! MIEKE Gelukkig waren de Schiedammers net iets sterker dan de anderen en de beker kon naar de Maas stad verhuizen, Voorgoed, want de beker werd voor de derde achter eenvolgende keer gewonnen en dus eigendom. Leuk is te vermel den dat dit de tweede wisselbe ker is die in Schiedam staat. Ook werden ze weer voetbalkampioen. Het meenemen van de beker en de voetbalvaan werd een waardig slot van een goed jaar. Het lesprogramma begint half sep tember. Jongens van 13 tot 18 jaar, die in zeilen, roeien veel sport navigatie het werken met touw, het uitzetten van koersen, iets wil len leren zijn van harte welkom. Inlichtingen kunnen verkregen warden oii de commandant, de heer S. A. Sprong, tel. 262275, of bij de le off. F. J. Bergvelt, tel. 263001. Of aan boord van de Jan van Gel der, te bereiken via de hoofdin gang van de werf Gusto, v.h. F. A. ^mulders, alwaar het wacht schip ligplaats heeft. Zatwdxg 26 auguatus gaat het Zee- kadetkorps haar nieuwe jaar in en het ie teuk nog even een blik te werpen op bet oude Jaar. D* jaar wae een goed Jaar voor het korps. In november vond er een excursie pleett met het hele korjJs Nederland door de havens van Rotterdam en Eu ropoort. Direkt gevolgd door een weekend aan het collega korps Am- hem. Het kerstkamp gaf weer een speciaal tintje aan het winterprogram- ma. Daar het korps in maart 15 jaar zou bestaan wejxl er met man en macht gewerkt aan een program ma voor een cabaret-dansant. Ge plaagd door het slechte weer werd er weinig aan de sloepen gedaan. Op 15 maart een feestavond voor het 15-jarig bestaan wat een enorm succes was. Een stampvolle zaal schaterde het uit bij de diverse stukjes. In april waren alle op leidingen achter de rug en kon met een vaart begonnen worden aan een opknapbeurt binnenboord. Half mei gingen de sloepen te wa ter en l&on er weer getraind wor den. De groei van het korps was zo sterk dat er een apart program ma gedraaid moest worden voor de adspirant zeekadetten. Het Pink sterkamp werd een top-succes doordat het eiland Pampus ge bruikt mocht worden en wij de beschikking hadden over 5 bl sloe pen. Eind juni werd een van onze sloe pen naar Burgsluis gezeild ca. 24 uur zeilen). In begin juli von den de internationale zeezeilwed strijden plaats in Den Helder, waar (natuurlijk) een sloep Schiedam mers aan meedeed en ook nog een gouden plak mee naar huis brach ten. Daarna het jaarsslot „het zo merkamp". 30 kadetten, 7 onder officieren en 1 officier deden aan dit kamp mee. De sfeer van dit kamp werd volledig beheerst door de sportbeker. Er ontstond een levendige strijd en uiteindelijk wa ren drie korpsen kandidaat, n.l. Den Helder, Arnhem en Schiedam. De spanning bleef tot het einde voelbaar. Zaterdag 25 augustus om kwart over vier gaat het dan weer be ginnen waarna wij weer enkele maanden reikhalzend hebben uit gezien. Tegenstander Monster is ons on bekend daar ook het vorig sei zoen deze ploeg in onze afdeling zat. Wij weten alleen niet of zij nog versterking hebben gekregen. PPSC heeft wat verjonging onder gaan. De wijzigingen zijn echter niet ontstaan door toeloop van spelers uit andere clubs doch zijn opgevangen door spielers welke het vorig seizoen in het tweede elftal uitkwamen. Laten wij hopien dat het als het vorig seizoen, toen zowel de uit- als thuiswedstrijd in winst werden omgezet, de punten in Schiedam blijven. De opstelling der beide elftallen zijn als volgt. Monster (speelt in geel-zwart ver ticaal. gestreept shirt en zwarte broek): H. Stam, B. Looye, C. Steenks, J. J. Voois, J. v. Spron- sen, C. Witzier, G. v.d. Marei, G. Oversloot, R. v. Alfen, L. de Haan, M. Voois. De wedstrijd wordt geleid door scheidsrechter A. Kleinsmit uit Dan Haag. L. Kalden, C. L. H. Winkelman, P. v. Veen, R. E. Herlaar, L. Kalden, J. H. van Eyk B- C. van Pelt, D. Vos, J. C. Teeuw, G. G. Donker sloot, A. Klakhoven. PPSC (speelt geheel in het wit) Laten vele voetballiefhebbers hun schreden zaterdag eens zetten naar „Parkhoek Thurlede" (Beatrix- park) om ook eens kennis te ma- Dit is een van de vele brieven waarin U kunt lezen hoe fijn het is om in het zuiden :e „overwinteren". Wij reserveren voor U bij de overwinterings organisaties: CENTOURI, FIT, EUROTOURS en NESPANDA TOURS van 29-10 tot 22-12 dus 58 dagen 4 personen in een 3-kamer-appartement aan de Zuidkust van Spanje incl. vliegreis Kom eens met ons praten, U zult versteld staan over de vele interessante mogelijkheden. SCHIEDAM TELEFOON 266735—156807 ken, zover hun dat eventueel nog" onbekend is, met het zaterdagmid dagvoetbal hetgeen de laatste ja ren een enorme vlucht heeft ge nomen. GEBOREN Dolf K. z.v. A. K. Jaeger en G. Smit; René z.v. F. Visser en J. van Veen; Andries z.v. A. Langeveld en W. M. Jansen; Stefanus C. z.v. C. H. Collignon en Mf H. Termeer; Remy z.v. C. J. N. Bosman en J. Mouthaan; Johannes P. z.v. H. de Vries en C. L. van Gerven; Maria A. d.v. S. Timmers en A. Kreft; Eduard A. M. z.v. A. J. G. M. Hers- bach en H. J. Ruizenaar; Jeannette C. E. d.v. W. C. Bruijs en E. M. A. Nellen; Annemieke d.v. J. Steen- hoek en E. van Bakel; Malinka d.v. G. H. Jonkers en A. W. de Wa genaar; PauluG J. z.v. A. J. Ver- hoeckx en A. L. M. de Groot; Wil helmus T. C. z.v. J. T. Leenderts en M. P. Janssen; Patrick z.v. H. P. van de Pavoordt en M. C. Ha- meetman; Martina J. C. d.v. L. L. in 't Hout en M. J. C. Tomasini; Herman P. z.v. J. A. Ruys en M. P. Tulling; Sylvia T. C. d.v. T. G. Hellemons en H. A. Monster; Li- duina A. d.v. H. J. Post en A. Harteveld; Stephanus C. z.v. C. M. Hillenaar en M. T. Croïn; Diana M. d.v. B. T. Jönsthövel en M. E. Lowes; Karin C. C. M. d.v. Q. J. M. van Dijke en A. W. Huijsmans; Laurenza M. D. d.v. R. I. I. Spriens- ma en G. J. C. van der Zee; Petrus C. z.v. T. L. C. van Beek en M. J. Kazenbroot; Pierrot R. z.v. G. C. L. van Schadewijk en J. Wigmans; Peter z.v. P. Jonas en J. Gerrets; Johanna O. d.v. J. M. Rebers en J. G. Elderson; Charles A. L. z.v. J. H. van den Berg en J. van Ze- land; Elvis A. z.v. H. J. A. Dries en A. K. Raap; Hieronymus L. P. M. z.v. L. van Doorn en A. P. M. van Zutphen; Sandra d.v. N. L. Sprong en W. F. C. Bos; Francis d.v. A. M. Zandbergen en J. J. M. Oosterman. OVERLEDEN P. C. den Boer, 80 jr., wed. van D. D. Ritter; M. Koppenol, 54 jr.; J. Kroon, 72 jr., echtg. van P. Mole naar; J. L. P. van Gerven, 81 jr.; K. van Katwijk, 2 dagen; N. van Kampen, 70 jr.; J. C. van Waarden burg, 59 jr.; P. J. Bosman, 77 jr.; M. T. Rebers, 69 jr., echtg. van J. Romein. De fotowedstrijd van de tentoon stelling „Beelden in het Juliana- park" sluit op 1 september a.s. Tot deze datum kunnen er nog fo to's of dia's ingezonden worden. Het onderwerp van de foto of dia moet in ruime zin betrek king hebben op de beeldententoon stelling. De wedstrijd omvat drie groepen: Groep I, jongeren tot 21 jaar zwartwit minimum formaat 18 x 24 cm. Groep II, 21 jaar en ouder zwart wit minimum formaat 18 x 24 cm. Groep III, kleurendia's (alle leef tijden). Voor iedere groep is een hoofd prijs van 50,- en een beker be schikbaar Verder zijn er nog twee de en derde prijzen en een aantal medailles beschikbaar gesteld. Het ligt in de bedoeling dat van 9 tot en met 17 september in het Stedelijk Museum te Schiedam een selectie van inzendingen zal wor den tentoongesteld. Een heel speciaal facet vormen wel de bruidsfoto's die geduren de de tentoonstelling in het Julia- napark benomen zijn. Hoewel deze foto's buiten mededinging in de wedstrijd staan doet het Stedelijk Museum graag een beroep op de ze fotografen, om ook hiervan fo to's voor de tentoonstelling in te zenden.

Het Nieuwe Stadsblad | 1967 | | pagina 5