liet nieuwe hhaAtdsbm-edjufa Bejaardencentrum Thurlede nadert zijn voltooiing JAMIK zie onze VOOFdeel&cUlbicding elders in dit blad Officiële opening in november a.s. mt.v. defect Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) TEGEN DE 1000 OMROEPINSTALLATIE WENSEN RONDGANG OPROEP HEROPENING Café „Terminus" ORIGINELE ONDERDELEN UNIQUE-Schiedam bel RADIO „ACTIEF" En nog goed betaald ook) Het is prettig werken bij niet duur wei heerlijk T8e JAARGANG WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1967 Redaktie en Advertenties: Broersvest 125, Schiedam (C. J van der Klink), telefoon 010-267368 en 263939 Inzendtermijn advertenties dinsdag en donderdag 6 uur s avonds. HoofdredaktieP. J. Hovingh De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid NJ.P.O.-rapport Er blijkt zoveel belangstelling voor „Thurlede", het centrum van de Humanistische Stichting voor huisvesting van bejaarden, gevestigd aan de Nieuwe Dam laan 759 alhier te bestaan, dat nog voor de officiële opening in november a.s. gistermiddag een persconferentie belegd werd. Op de derde verdieping werd de inboedel van het echtpaar Os uit de Nieuw Mathenesserstraat naar binnengedragen Een van de 60 bewo ners van dit prachtige tehuis, waarvoor de eerste paal op 9 maart 1965 door de loco-burgemeester destijds wethouder H. Sabel werd geslagen. Het hoogtepunt werd op 9 december 1966 bereikt en de eerste bewoners arriveerden op 15 augustus j.l. Het gebouw is een schepping van het architectenbureau Spruyt Den Butter b.i. te Schiedam. Aannemer: bouwmaatschappij „S.S.N.", Schiedam, electrische installaties „Riet schoten en Houwens", Rotterdam, liften en omroep-installaties „Stan dard Electric", Den Haag, centrale verwarming „Beuker", Amsterdam en de keukeninstallaties van „Electrostoom", te Rotterdam. De bouw en stichYingskosten bedragen 5.400 000. In het bejaardencentrum zijn 33 fiats voor echtparen en 128 1-persoons woongelegenheden. Het zal straks hoofdzakelijk door Schiedammers (98%) bewoond zijn en door hen, die hier in Schiedam gewoond hebben. Maar hun laatste levens dagen graag in de geboortestad willen doorbrengen Het bestuur van de Humanistische Stichting voor Huisvesting van be jaarden, bestaande uit de heren J. Oostlander, voorzitter, Wm van Meggelen, secretaris, C. Schop, penningmeester, B. Drukker 2de voorzitter, mevr. F. van der Esch- von Henning, 2de secretaresse en de leden mevrouw T. K. Panman- v.d. Heide, G. in 't Veld, artsen, G. Koeten, A. van de Wel en T. Brouwer kunnen met recht trots op dit fraaie gebouw zijn van 9 verdiepingen. De conversatiezaal is groot. Oranje gebloemde over gordijnen aan de kant van de Burg. Honnerlage Gretelaan. Aan de andere kant groene overgordij nen. Dubbele beglazingen dempen het geluid van buiten. Op de zwar te vloerbedekking, vrolijk onder broken door witte vlakken, gezelli ge goudgele en witte stoeltjes met skatbekleding, geschoven aan ron de en vierkante tafels. Een enorme ruimte met de bedoeling, dat de bewoners van de nabij gelegen be jaardenflats. de zelfstandige flats, hier verpozing kunnen vinden. Dr. G. in 't Veld is de medisch ad viseur van dit bejaardencentrum, maar iedere bewoner houdt zijn eigen huisdokter. Om zolang mo gelijk aktief te blijven, verzorgt men zelf de broodmaaltijden... Directeur van dit centrum is de heer R. Boxem. Van alle kanten ondervond men spontane mede werking bij het tot stand komen van dit tehuis en heel in het bij zonder is men het Gemeentebe stuur van Schiedam alle dank ver schuldigd. De belangstelling voor het wonen in dit tehuis was bij zonder groot. Het aantal gegadig den beliep tegen de 1000. Er werd een Bewonerscommissie in het le ven geroepen, die de moeilijke en nare taak had te selecteren. Mevrouw F. van der Esch-von Hen ning, T. K. Panman-vd.. Heide en dr. G. in 't Veld hadden er de han den vol aan. Straks zal dit fraaie centrum bewoond zijn door 194 mensen. De bedoeling was 16 flats te reserveren voor zelfstandige be woning, maar toen er geselecteerd moest worden, begreep men dat dit niet kon. Voor die 16 flats met bal- cons heeft men eerlijk lootjes ge trokken en heeft men als bewo ner straks nog weieens de moge lijk heid (wederom bij loting), te ruilen. De pensionprijs bedraagt 500,- per maand voor een alleenstaande, 1000,- voor een echtpaar. Toe komstmuziek is straks ook bedle gerige bejaarden hier op te nemen, bijv. waarvan de man of vrouw niet meer uit de voeten kan en men dan toch een onbezorgde, goed verzorgde oude dag kan heb ben. Heel nieuw is de speciale omroep installatie. Heeft een inwoner(ster) des nachts hulp nodig, dan heeft men rechtstreeks contact met de nacht zuster op haar commandopost geeft dan raad en komt onmiddellijk. Is men niet in orde, dan wordt men via dat apparaatje onmerkbaar gecontroleerd. Diezelfde apparatuur van „Standard Electric" in Den Haag geeft ook spe ciale berichten aan alle bewoners door. Daardoor kan het praktisch niet voorkomen, dat een bejaarde in nood niet onmiddellijk hulp krijgt. Men heeft grote plannen voor de winteravonden. Er zullen films vertoond worden, to neelavonden. Bejaardengymnastiek en de oprichting van een eigen zangkoor staan op het programma. De Welfare werksters van het Rode Kruis zullen welkome afleiding bezorgen. Straks zal men bij de officiële ope ning als blijk van medeleven fraaie bloemstukken zenden, die echter niet durend zijn. Als men nu in plaats daarvan cadeaux gaf. We hoorden diverse wensen: o.a. een t.v. toestel, een radio-installatie, een piano,* vooral diverse spelen, materiaal voor de hobbij-ruimte, een filmprojector, aquariums (Na tuurgenot in Huis en Aqua Fauna, is dit iets voor u?) pickuppla- ten enz. enz. De heer N. C. Kerk- hoff, Ch. Th. Storkstraat 70, al hier, telefoon 263073, gironummer 269302, zal al uw vragen beant woorden. Stelt u hem, maar voor al de bewoners van dit prachtig complex niet teleur. Met elkaar kunnen we ervoor zorgen, dat dit er allemaal komt. We hebben een rondgang door dit nieuwe bejaardencentrum ge maakt. De leuning van de trap was nog nat. De liften buiten wer king. We hebben de moderne keu ken bewonderd, alles electrisch. Met een speciale dieetafdeling. Een koffie-apparaat, verplaats baar voor de verschillende etages, een enorme braadslede. Een vaat- wasmachine, waarbij gespoeld wordt met onthard water. Een keuken, waarvan men de luchtjes in het huis niet ruikt, want de lucht van buiten trekt naar bin nen. Een compliment overigens aan de beide koks J. Schulte uit Blaricum en A. L. van Slobbe uit Schiedam, die voor de zalige hap jes zorgden. We hebben toen alle maal even het echtpaar G. A. Hol- lenga- van Haaren, gewoond heb bende in de Kortlandstraat 31, be groet. Zij is 90, hij 80. Beiden heel erg, gelukkig dat ze hier een nieuw tehuis gevonden hebben. Op alle afdelingen zijn aparte zitjes, apar- De heer en mevrouw K. Heyboer, bekende Schiedammers, hebben in dit nieuwe bejaardencentrum een gerieflijke behuizing gevonden. te bergruimten. De vitrage is van het huis, zo ook de rails. De over gordijnen, vloerbedekking en meu belen zijn van de bewoners zelf. Zodat iedere kamer naar eigen keus ingericht kan worden. Bij de drie ziekenzaaltjes de artsenka mer, badgelegenheid, revalidatie- ruimte. Op de commandopost van de nachtzuster het vernuftige om- roepapparaat met de 220 knoppen. Overal wordt nog hard gewerkt. Maar in november zal de vlag uit gestoken worden. Dan zal Schie dam laten blijken, hoe zeer men in de vreugde om het bezit van dit fraaie, moderne bejaardencen trum deelt. Mogelijk, dat dan ook de schepping van de Schiedamse beeldhouwer van Stuivenberg een plaatsje gevonden heeft. De plant soenendienst zal dit alles met fees telijk groen en bloemen dan om zoomd hebben. Nog even en de vij ver is klaar. Heel veel werk zal in de komende weken nog verzet wor den. De laatste loodjes? Ze wegen niet zo erg zwaar! Schiedam kan trots zijn op dit centrum „Thurle de", waarvan de naam ontsproten is aan jaren her. Vereniging Schiedams Volks badhuis In verband met de liquidatie van het badhuis worden credi teuren verzocht hun vorde- ring(en) ter verrekening in te dienen en de aandeelhouders hun aandelen ter verzilvering aan te bieden, een en ander vóór 30 september 1967. Namens het bestuur jm De Secr. Penningmeester, Joh. C. van Zijderveldt Rotterdamsedijk 264c Schiedam. A.s. vrijdag, 1 september, 3 uur H. HEINSBROEK Rubensplein - Schiedam Tel. 269778 van SOLEX RAP PUCH FAIR LADY Steeds in voorraad ST. LIDUINASTRAAT 52 TELEFOON 15.62.77 26.43.13 SWAMMERDAMSINGEL 25 TELEFOON 26.65.48 Passage Theater. Van donderdag, 31 augustus tot en met woensdag (avond) 6 september a.s. krijgt u wederom de film te zien die ieder boeit, n.l. „West Side Story". Bekend alleen al door zijn voor treffelijke muziek. Dagelijks (ook zaterdag) om 2 uur (behalve woensdag) en des avonds om 8 uur. Op zondagmiddag om half 5 en om 8 uur. Voor de kinderen op zondag- en woensdagmiddag, om 2 uur de kleurenfilm van Walt Disney: „Sneeuwwitje en de zeven Dwergen". Toegang: alle leeftijden. Telefoon 131604—156274— 263420 WIJ HELPEN DIRECT Tot 's avonds 11 u. bereikbaar Corn. Drebbelstr. 7, Schiedam Verkoop'en inruil van alle merken O De beide voortreffelijke koks, de heren J. Schulte en A. L. van s>ioooe acnter nei fornuis... Afdeling Personeel BURG. HONNERLAGE GRETELAAN 159 SCHIEDAM TELEFOON 260500

Het Nieuwe Stadsblad | 1967 | | pagina 1