Het nieuwe B. van Ilaarengroep verwezenlijkt ideaal Gemeente wil 89 parkeermeters JAMIN zie onze voordeelaanbieding elders in dit blad Het spookte WALDO MANNEN JAN VISSER citroen gouden npv- Lelijke val met brommer PLEIN KOEMARKT PARKEERTERREIN Onwel geworden en overleden ht.v. defect Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) SPELD VOO II ARCHITECT GOSLINGA V ormingswerk OM DE KARATE TITEL MICHELIN „X" TUDOR-accu's Gelukwensen ORIGINELE ONDERDELEN UNIQUE-Schiedam bel RADIO „ACTIEF" niet duur we! heerlijk 18e JAARGANG WOENSDAG 18 OKTOBER 1967 Redaktie en Advertenties Broersvest 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-267368 en 263939 lnzendtermi|n advertenties dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. Hoofdredaktie P. J. Hovingh De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N.I.P.O.-rapport Onze burgemeester is van alle markten thuis! Alsof het de ge woonste zaak van de wereld was, hanteerde hij zaterdagmor gen op padvinderswijze de hakbijl door een over een boom ge spannen touwtje te doorklieven en gelijktijdig werd de naam van het nieuwe groepshuis aan de Schiedamseweg 200 bij de Sportparkbrug zichtbaar. Vrolijke klanken hadden tevoren de districtsband K.V. en de Gerardus Majella al in het hartje van de stad rondgestrooid en de belangstellenden de weg gewezen naar het rijkelijk met vlaggen getooide terrein. Waar iedereen die de padvinderij een warm hart toedraagt, aanwezig was Groepsleider oubaas J. M. N. Adri- aanse heette in het bijzonder van harte welkom burgemeester H. Roelfsema, mevrouw G. D. de Graaff, wethouder van Sport en Culturele Zaken, commissaris C. van der Haagen, alsmede de ande re genodigden en de ouders van de padvinders enz. Tot zijn spijt moest hij mededelen, dat de be schermvrouwe mevrouw van Haa- ren-Raymakers door ziekte verhin derd was. Spr. stond geruime tijd stil bij de oprichting van deze pad- vindersgroep, genoemd naar wijlen burgemeester Van Haaren, een man van principes, die in de oor log steeds een rotsvast vertrouwen in de overwinning van ons vader land had en zich hiervoor met zijn gehele persoon heeft ingezet. De weg van de „Burgemeester van Haaren-groep" is beslist niet over rozen gegaan, maar men wist de moeilijkheden te trotseren. Dank zij de hulp van De Lions en de ge meente. In de persoon van archi tect S. T. Goslinga, die hij de gou den speld van de N.P.V. op de revers bevestigde, huldigde deze oubaas de man, die zich voor deze groep intens ingezet had. Hem werd hiervoor een muzikale hulde gebracht... ven was van het geschenk der ouders, een gascomfoor. Een zeer waarderend woord namens de oude groepsleiders, gesproken door de heer Noordemeer, de directeur van de Provinciale Jeugdraad, de heer J. P. van Kouwenhoven, akela v.d. Pluym in twee funkties en oud akela Schneller. Na het kopje koffie beproefde men zijn geluk op de kleine kermis, waarbij vooral de schiettent aftrek vond! Verschillende vertegenwoor digers van plaatselijke verenigin gen gaven van hun belangstelling blijk en er was verder de gehele dag feest met verschillende attrac ties in en om dit fraaie groepshuis. Een aanwinst voor de padvinders wereld. De storm die gisteren door onze stad raasde, liet uiteraard zijn grimmige sporen na. In het trap penhuis achter de Combi ingewaai de ruiten, doch ook de Havendijk. Dakpannen zweefden er door de lucht en belandden met een vaart op straat. Een gevaar voor de voorbijgangers, zodat de brand weer dit euvel manhaftig op de zwiepende ladder bestreed. Spook achtig was echter het verschijnsel dat een regen van grint, afkomstig van de daken der Sterflats met kracht op geparkeerde auto's be landde en daarmede de ruiten ver nielden. Geen prettige ervaring voor de bezitters daarvan. Op het Rubensplein keilde een stuk zin ken dak op het Rubensplein. Een voetgangster zag dit, verbleekte even, maar ging daarna onge schokt haars weegs. Op de Broers- vest werden de dunne boompjes slechts moeizaam overeind gehou den. Op vrijdag 20 oktober organiseert Karate Kyokushinkai Nederland op verzoek van Mas Oyama 8e dan uit Tokyo de Nationale Open Ka- ratekampioenschappen in gebouw „Odeon", Gouvernestraat 64 te Rot terdam. De wedstrijden beginnen om 20.00 uur, de zaal is reeds om 19.30 uur geopend. Tussen de wed strijden worden er ondermeer Bo- Jitsu Indiasche dansen en vrij vechten in speciale uit Japan inge voerde kleding gedemonstreerd. Als laatste wordt het traditionele tamesi-wara (breken van hout, stenen enz.) gebracht door Jon Bluming 6e dan, Loek Hollander 4e dan en nog enkele andere Ja pans gediplomeerde leraren. levert voor elke wagen de benzinebesparende 300 B en „X" Radiaalban- den uit voorraad Tevens andere merken zoals Goodrich, Goodyear, Fulda etc. Balanceren - Uitlijnen Jan Visser, Autobanden, Automaterialen en Accu- handel N.V., 's-Gravelandseweg 614 Schiedam, Telefoon 260484 Burgemeester Roelfsema bracht hulde aan het doorzettingsvermo gen van de groep en herinnerde aan het feit, dat veel moeilijkheden werden overwonnen en zelfwerk zaamheid tot dit prachtige resul taat had geleid. En dat men juist daardoor veel meer waardering voor dit bereikte resultaat heeft. In Nederland had men tussen de beide wereldoorlogen veel jeugd beweging. De enige bloeiende groep daarvan is die der padvinderij ge bleven. „U streeft in uw jeugdbeweging naar kordate opvoeding en vor ming. Ik hoop dat heel veel Schie dammers in onze stad deze vor ming mogen ontvangen en dat dit in hun later leven van pas zal ko men", zo besloot de heer Roelfse ma. Waarna hij de sleutel officieel in het slot stak. Een ieder kreeg daarop de gelegenheid dit fraaie gebouw te bezichtigen kosten f70.000,J. Het bezit een horde-, een troep- en een stamlokaal, een fraaie leiderskamer, een magazijn, een keuken en twee toiletten. Een gebouw, waarvoor ruim 8000 werk uren nodig waren, maar dat in nauwelijks 6000 werkuren door vrijwilligers werd verricht... Gelukwensen waren er van ds. A. Ie Cocq, akela G. Bos-van Leeuwen, die een fraai ingelijste foto van lord Baden Powell aanbood, de heer A. Hollaar met een cadeau onder couvert, hetgeen overgeble- Zondagmorgen om half 10 reed de 16-jarige J. Patsserik op zijn brom fiets tegen een lantaarnpaal en werd daarbij ernstig gewond. Met ernstig letsel aan zijn schedel en vleeswonden werd hij door de G.G.D. naar de Dr. Noletstichting vervoerd. Zijn duopassagier, de 14- jarige C. Schoenmakers liep daar bij een onderarmfraktuur op en een lichte hersenschudding. Na be handeling in de Dr. Noletstichting werd hij naar huis vervoerd. Het ongeluk gebeurde doordat de jon gens hun benen optrokken bij het rijden door een plas, nadat een andere bromfiets gepasseerd was. Evenals in andere steden heeft ook Schiedam te kampen met een steeds nijpender wordend parkeerprobleem in de binnen stad. De aldaar beschikbare parkeerruimte wordt in toenemen de mate bezet door langparkeerders, de categorie automobilis ten, die langer dan twee uur gebruik maakt van een parkeer plaats. Dit heeft tot gevolg, dat de kortparkeerders in hoofdzaak zij, die per auto naar het stadscentrum komen om inkopen e.d. te doen nagenoeg geen parkeerplaats meer kunnen vinden. Dat zulks aan het goed functioneren van het stadscentrum af breuk doet en in economisch opzicht voor de hier gevestigde winkels en bedrijven nadelig is, behoeft geen betoog. nog niet te moeten overnemen, omdat thans nog onduidelijk is of aldaar behoefte aan parkeermeters zal blijven bestaan, als het aantal parkeerplaatsen in die omgeving is uitgebreid door de aanleg van par keerhavens in de Kreupelstraat. B. en W. menen evenwel, dat het toch gewenst is een 20-tal parkeer meters in reserve te houden voor Ervan uitgaande, dat het belang van de langparkeerder voldoende is gewaarborgd door de aanwezig heid van het grote parkeerterrein bij het Emmaplein, zijn Burge meester en Wethouders met de Verkeerscommissie van mening, dat het gewenst is, dat bepaalde voorzieningen ten behoeve van de kortparkeerder worden getroffen. Deze voorzieningen bestaan uit de volgende maatregelen: het inrichten van het plein bij de Koemarkt tot parkeerterrein met 15 parkeerstroken, 100 rij wielbeugels en een ruimte voor motorfietsen, scooters en brom fietsen; het aanbrengen van in totaal 69 parkeermeters, waarvan 15 op het plein bij de Koemarkt, 23 ter weerszijden van de Rotter- damsedijk en 31 ter weerszijden van de Broersvest tussen de Korte Singelstraat en de Lange Kerkstraat. Uit de situatietekening van het plein bij de Koemarkt blijkt, dat de ter plaatse aanwezige consump tietent enige meters in oostelijke richting moet worden verplaatst. De suggestie van de Verkeerscom missie om ook parkeermeters te plaatsen op het gedeelte van de Broersvest, gelegen tussen de Bo- terstraat en de Lange Kerkstraat, menen B. en W. op dit ogenblik plaatsen hier of elders in de toe komst en voor vervanging van de fecte parkeermeters. De kosten van de genoemde voor zieningen bedragen met inbegrip van de in reserve te houden par keermeters (20 stuks), in totaal ƒ46.500,verdeeld als volgt: wij ziging van plein bij Koemarkt in parkeerterrein 13.000,aanschaf fing van 89 parkeermeters a 375 - (efgerond) ƒ33.500, B. en W. zijn tot de conclusie ge komen, dat het aanbeveling ver dient in eerste instantie bij de 69 SOLEX RAP PUCIi FAIR LADY Steeds in voorraad ST. LIDUINASTRAAT S2 TELEFOON 15.62.77 26.43.IJ SWAMMERDAMSINGEL 23 TELEFOON 26.63.48 gasverwarming WOERKÖM Juist bij het eindpunt van de tram werd de 56-jarige conducteur bij de R.E.T., de heer D. Jansen, zater dagmorgen onwel en werd hij met spoed door de G.G.D. naar het Ge meenteziekenhuis vervoerd. Waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. Hij woonde in de Gerrit Jan Mulderstraat 102 in Rotter dam. Telefoon 151604—156274— 263420 WIJ HELPEN DIRECT Tot 's avonds 11 u. bereikbaar Corn. Drebbelstr. 7, Schiedam Verkoop en inruil van alle merken te plaatsen meters de parkeerduur te bepalen op het maximum van een uur. Opgemerkt zij nog, dat de parkeermeters in werking zullen worden gesteld dagelijks tussen 8.00 en 18.00 uur, met uitzondering van de zondagen. Voor wat betreft het vast te stellen tarief gaat de gemeente ervan uit, dat zowel de kosten van de in 5 jaar af te schrijven parkeermeter als die van de controle op het ge bruik daarvan, uit de parkeerme- tergelden moeten worden gedekt. Men is van mening, dat een tarief van ƒ0,10 voor het eerste half uur en van ƒ0,25 voor elk volgend half uur redelijk is! vraagt voor de produktie-afdelingen Afdeling Personeel Burg Honnerlage Gretelaan 159, Schiedam, tel. 260500

Het Nieuwe Stadsblad | 1967 | | pagina 1