net nieuwe Eeuwfeest Rij ks-H.B.S. valt samen met opening van de nieuwe sehool 1 WALDO Drogisterij „De Gaper" heeft z'n Moriaan gekregen MAMEN Festiviteiten en een gedenkboek citroëp Zonder rijbewijs en dus HElSCOmOf VA, H. RUSELER Beklemd tussen draaideur .ntjosepb LUTHERHERDENKING ja ^j| zie onze advertentie dus.ga HU nóg méér naar M MWM1 ï^i elders in dit blad 0 5 miljoen f Directeursfonds 0 Gedenkboek Trein. Auto... Vliegtuig ORIGINELE ONDERDELEN UNIQUE-Schiedam GOED DAT ER POLITIE IS —T.V. DEFECT bel RADIO „ACTIEF" WOENSDAG 25 OKTOBER 1967 18e JAARGANG Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam Redaktie en Advertenties Broersvest 125, Schiedam (C J van der Klink), telefoon 010-267368 en 263939 Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag tot 6 uur 's avonds. Hoofdredaktie: P. J. Hovingh De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N.I.P O.-rapport Zaterdag, 21 oktober jl. was het de laatste schooldag in de oude (100-jarige) Rijks H.B.S. aan de Overschiesestraat, waar verschillende geleerden van nu eens gezwoegd hebben! Tallo zen hebben onze stad verlaten, al zijn ze die schooljaren nog lang niet vergeten. „Onder Ons" zorgt er wel voor, dat men elkaar af en toe ontmoet. Maar voor het eeuwfeest van deze school komen zelfs oud- leerlingen uit Amerika, Frank rijk en Zwitserland even „over wippen". Vrijdagmorgen zaten buiten drie jonge lui drie schetsen van hun school te maken, die straks ongetwijfeld op de tentoonstelling te bezichtigen zullen zijn. Het eeuwfeest valt samen met de ingebruikneming van de nieuwe school, gevestigd aan de Hugo de Groot straat, die vrijdagmiddag 3 november a.s. om half 3 namens de Staatssecre taris van Onderwijs en Wetenschappen zal worden geopend door drs. M. L. G. Brogtrop, inspecteur van het Gym nasiaal en Middelbaar Onderwijs in de tweede inspectie. Verschillende sprekers zullen dan het woord voeren, waarna men na een rondgang door het gebouw de gelegenheid krijgt de directeur van de Rijks H.B.S.dr. J. E. W. Spronk, alsmede de rector van het aan de Nieuwstraat gevestigde Ste delijk Gymnasium, dr. L. W. Labor- dus, geluk te wensen. Want in dit gebouw zijn deze scholen, maar ook de M.M.S. gevestigd... De kosten van de nieuwbouw be dragen meer dan vijf miljoen gul den. In de H.B.S.-afdeling zijn 35 klaslokalen, inclusief vaklokalen gevestigd. In de gymnasiale afde ling 8 klaslokalen, die gevestigd zijn op de eerste verdieping van vleugel A. In vleugel B (de hoog bouw) de H.B.S., terwijl ook in dit gedeelte de vaklokalen zich be vinden vopr gezamenlijk gebruik. Daar zijn twee gymnastieklokalen, waarvan er een herschapen kan worden in een aula, zoals vrijdag middag, 3 november a.s. gebeurt. Daar zijn ook biologielokalen. Het schoolmeubilair is geheel aange past aan deze school en dus ver nieuwd. officiële opening van de school en des avonds een boottocht met de „Pieter Caland". Zaterdagmorgen 4 november, net als jaren her, nog- eens les van mej. M. M. J. Hofman (Duits), dr. R. Oort (wiskunde), A. Berg (Frans), Hoogcarspel (Staathuishoudkunde) en mevr. W. Holstege-Teunisse (Handelsrecht). Daarna begeeft men zich naar de Hugo de Grootstraat, alwaar de oud-directeur dr. R. Oort, een feestrede zal uitspreken. De „Grote avond" heeft des avonds plaats wederom in de Stadsgehoor zaal, te besluiten met een grandi oze bal-avond in de „Harmonie" m.m.v. „404 Jazzman". Zondagmor gen 5 november is er een puzzle- rit voor autorijders, waarvoor zich reeds 35 opgaven (er kunnen 50 meedoen!). Vertrek vanaf de Sporthal „Margriet''' en eindpunt bij, hoe kan het ook anders, de nieuwe school. In de aula bete kent een thé-dansant dan het ein de van een week vol festiviteiten, waarover men nog lang na zal praten... M.W.S. SCHIEDAM Een van de laatste lessen in de oude Rijks H.B.S. aan de Overschiesestraat. Volgende week vrijdag, 3 november wordt de nieuwe school aan de Hugo de Grootstraat geopend. Heel erg trots is men op de „In tercom" waarbij de directeur en leraren trappen lopen bespaard blijft. De vorige directeur, dr. R. Oort wist een genieus „directeurs fonds" te kweken, waaruit een vleugel, een clavecimbel, een over head-projector (dr. Spronk hoopt over een paar jaar over een stuk of 6 te beschikken omdat ze on misbaar zijn bij wiskunde, schei kunde, biologielessen enz.), een fotokopieer-apparaat en een vloei- stof-duplicator konden worden be kostigd. Op het ogenblik telt de oude school 500 H.B.S.-ers en 100 voor het Gymnasium, maar er is een mogelijkheid tot uitbreiding van 750 leerlingen. Komt men dan nog in klassenood dan is er nog plaats voor zes lokalen, hetgeen dan bete kent dat 150 leerlingen ingeschre ven kunnen worden. De school be schikt over 39 leerkrachten, waar van er een met één les in de week! De lessen zijn zo geregeld, dat er in de gehele school tegelijk pauze is. Het sportveld is nog niet aange legd, dit is van later zorg, evenals de botanische tuin. De gemeente zorgt volgende week wel voor be planting en wat perkjes... derdag, 2 november de grote feest avond voor leerlingen en hun ouders in de Stadsgehoorzaal in Vlaardingen, waarbij leraren en leerlingen het toneelstuk „De Waaier" van Goldoni zullen opvoe ren. Op vrijdag 3 november dan de Wij hebben TELEFOON I 15825 1 HUIZE ROSELLA, v. Swlndenstraat 21a, SCHIEDAM IN ONS GEZELLIG WINKELTJE vindt u: Tr. vogels, kanaries, tr vissen, honde manden, -bedden, Grolux TL, hok- en waterverwarming sart i kei en, aquaria, kooien, W.M voeders, vogelzaden, hondebrood, potgrond, koemest en kunstmest v. kamerplanten, Spratt's artikelen, en elke week een nieuw reclame-artikel. In een onbewaakt ogenblik geraak te de 5-jarige kleuter Tonny van Buuren uit de Boerhaavelaan met zijn rechtervoetje beklemd tussen de draaideur en het tochtschot van de Hema. Personeel van de Hema moest eraan te pas komen om hem te bevrijden, waarna de G.G. Ji G.D. zich over hem ontfermde en hem naar huis vervoerde met een gekneusd voetje. En vermoe delijk de schrik van zijn leven voor die draaideur. Enkele dagen voor de officiële ope ning van de nieuwe school en de viering van het Eeuwfeest ver schijnt een speciaal Gedenkboek. Daar komen we nog wel apart op terug. Volgende week is het volop feest, ingezet met een Sportdag op 1 november in het Sportpark „Vijfsluizen" te Vlaardingen. Don- Schïtrw* Kenmerk van goede smaak Herenmode - Herenkleding ORANJESTRAAT 21 Telefoon 268783 In de Magnalia Deïkerk aan de Albardastraat alhier wordt op don derdag, 26 oktober a.s. een Luther- herdenkingsdienst gehouden. Ds. G. Brinkman uit Kampen zal op die avond spreken over „De bete kenis van de bijbel voor ons en in het bijzonder voor de zendingsge- bieden". Met als uitgangspunt: 450 jaar Hervorming. Deze avond wordt muzikaal omlijst door het Schiedams Christelijk Mannen koor, het Chr. Dameskoor „Com nu met sang" en het Pendrechts Kerkkoor onder algehele leiding van Jan van der Ree. Er zal te vens de gelegenheid zijn tot samen zang. Ds. Everaars heeft hier de leiding van en spreekt de verbin dende teksten tussen de te zingen liederen, terwijl achter het orgel de heer Verschoor zal plaats ne men. Met nadruk zij vermeld, dat deze dienst niet alleen toegankelijk is voor de bewoners van Nieuw- land, maar dat een ieder daarbij van harte welkom is. Programma's zijn tegen vrije gift beschikbaar aan de ingang van de kerk. Er zal slechts één collecte worden gehou den t.b.v. de verspreiding van kin derbijbels. Aanvang: 8 uur... Vandaag precies een jaar geleden vierde mevrouw Hout man, de eigenaresse van drogisterij en parfumerie „De Gaper" het feit, dat de zaak 50 jaar bestond. Dit feit is toen niet geruisloos voorbij gegaan, maar het meest in haar schik was zij met het geschenk van haar kinderen, familie en vrienden: nl. een originele Moriaan. Aan die kop is een geschiedenis verbonden. Wanneer in de mid deleeuwen een reizende geneesheer een kies trok, kreeg hij als beloning van de boer een pak slaag! Uit veilig heid nam hij daarom in het vervolg een Moriaan mee, waarvoor men diep ontzag had. De kwakzalver (want dat was natuurlijk die „geneesheer") vestigde zich in een huis en omdat iedereen iets aan zijn gevel hing, wat op zijn beroep duidde, zoals een laars bij de schoenmaker, koos hij de afbeelding van de Moor, de Gaper. Die het symbool is en blijft van een goede drogist. Let u er een dezer dagen eens extra op, want „De Gaper" steekt speciaal deze week zijn tong tegen de prijzen uit. Waar van u kunt profiteren. De etalage van exclusieve zeep, de fijnste parfum, maar vooral de collectie uiterst verfijnde Deense gekleurde kaarsen geven sfeer. En schoonheid Hiermede kunt u rustig de Kerstdagen ingaan. Maar eerst krijgen we pakjesavond nog. ft jm van SOLEX RAP PUCH FAIR LADY Steeds in voorraad ST. LIDUINASTRAAT 52 TELEFOON 15.62.77 26.43.11 SWAMMERDAMSINGEL 25 TELEFOON 26.63.48 Zonder rijbewijs waagde de 20-ja- rige tegelzetter F.F.V. uit Haar lem het in zijn auto naar onze stad te rijden. Je bent tenslotte een supporter of je bent het niet. Zijn club heeft twee kostbare punten in de wacht gesleept, maar zijn rit werd ook kostbaar, want bij het rechts afslaan op de hoek Park weg-Burg. van Haarenlaan verloor hij de macht over het stuur en zeil de tegen een lichtmast aan. Die prompt brak. De auto werd zwaar beschadigd. Dat komt er van. On verantwoordelijk! De klok wees kwart over vijf in de prille zondagochtendstond, toen de 20-jarige Rotterdammer in een telefooncel om vervoer vroeg. Hij was gezellig uit geweest, maar was op onverklaarbare wijze in een moddersloot terecht gekomen. Kroop daar uit, maar wilde wel graag naar huis in Üotterdam-Zd. De politiepost Buitenhavenweg be schikte nog over een droge overall, hielp hem daarin én een eind op weg, waarna hij in de gelegenheid gesteld werd verder een taxi te ne men. Of hij nog zingt: „Glaasje op laat je rijden" vermeldt het rap port niet... Telefoon 131604—136274— 263420 WIJ HELPEN DIRECT Tot 's avonds llu. bereikbaar Corn. Drebbelstr. 7, Schledaa Verkoop en inruil van alle merken vraagt voor de produktie-afdelingen Afdeling Personeel Burg Honnerlage Gretelaan 159, Schiedam, tel. 260500

Het Nieuwe Stadsblad | 1967 | | pagina 1