LIGT DE ZEE NOG NADER lïïïïïïmMiü Gedichtenbundel van Cor Don Schiedamse Notities LIKWIDATIE GENOOTSCHAP VAN HET H. HART „Pro Eclesia" voor me j. H. M. L. Wouterlood 74 Brigadiertjes SINT NICOLAAS- FEEST Metro binnen ons bereik 11 Een van hun CAFE RESTAURANT EUROPOORT SPECIAAL WEEKEND MENU KERSTPROGRAMMA A. C. J SCHEFFERS DAM 3 5 Van mijn 2667 zwarte pieten stef meeder n.v. Enkele dazen geleden verscheen een gedichtenbundel van de bekende Schiedamse beiaardier Cor Don, die speciaal in de fcoog boven op de St. Janstoren mensen tot zich getrokken heeft. Ff&Mrhi gesproken dan! De hele klim daar naar toe wqs me het tenvolle waar± Niet om het machtig carillon, dat hij wist le bespelen Niet om de schoonheid en het wijdse uitzicht daar heel hoog boven. Maar om eens een praatje met deze bescheiden man te maken. Een kunstenaar van wie men maar weinig hoort. Maar die groot is, als hij zijn klanken over onze stad uitstrooid. Zo ken ik Cor Don het beste. Maar je leert hem van een heel andere kant kennen, de meer dromerige, als je zijn gedichten leest. Ieder mens heeft immers een verborgen talent? Herinnerin gen en verlangens... Ze doorkrui den elkaar. Ze houden je aandacht gevangen. Je leest ze. Soms een beetje verwonderd, want Cor Don hoort bij zijn carillon... Niet hele maal zoals nu wel blijkt. Automobielen Dijkman biedt te koop aan: Simca 1300, G.L., 1964 3750,— Opel Kadett, L., 1965 voor f 3650,Ford Fairlane 500, 1965, 6 ril., norm. ver snelling, loopt op gas 3450,—; Ford Taunus 17 M, 1960; Caravan voor 775,—; V.W. de luxe, type 1961, 975, Inruilen. Garantie. Finan ciering zonder aanbeta ling. Telef. 010—26 41 95. Westfrankelandsestr. 121a Schiedam. - Gezinsverzorgster zoekt vrije etage met kookge legenheid, nabij of in het centrum Schiedam. Brieven onder nr. 07973 bureau van dit blad. Te koop: kantoon en koffer schrijfmachine, af komstig van de domeinen. Vanaf 45,met volle garantie. Born, Vosmaerstraat 24b Spangen. Ook 's avonds na 18.00 uur, 's zaterdags de gehele dag. Cor Don de bekende beiaardier van Schiedam, en tweede van de stad Vlaardingen, die dezer dagen zijn ge dichtenbundel „Mij ligt de zee nog nader" uit liet komen bij Boekhui* Den Draak in Vlaardingen. In het fraai verzorgde boekje meen ik een gedicht aan te moeten halen. Het draagt de naam „Oase" en het luidt: „Er klinken blijde kinderstemmen in zandbak en op groen gazon, Niets kan de jeugd het hart be klemmen, Jan Huygen gaat weer in de ton En zang ontstijgt de volle bomen, van kinderspeelplaats, druk be zocht, Door moeders die met baby's ko men daar tussen Vest en Singelbocht... 't Ligt als een eilandje verborgen dit klein plantsoen in 't snel ver keer, Vakantiefeest! want iedre morgen draaft daar al vroeg het jongvolk I weer, Bejaarden vullen stil de banken, 't Verleden wordt in kout bepocht, Ze meten tijd en torenflanken, daar tussen Vest en Singelbocht... Ik overdenk: het moet verdwijnen, dit kinder paradijs, omdat Hier straks verrijst in rake lijnen, het nieuwe raadhuis van mijn stad, Dus zal de kinderlach versmoren, als 't heiblok valt voor wat men wrocht, Dan gaat de romantiek verloren daar tussen Vest en Singelbocht... Misschien denkt u: dit boekje is WENST U leuk voor een surprise voor die- St. Nicolaas met zijn knecht voor eenen die Cor Don goed kent. een bezoek aan huis en wilt u Maar 'die hem, net als ik, nu eens daarmede het werk van Senior van een andere kant wil kennen! Top steunen? Geeft u dan even uw Een fragment van een eens zee- D yan deze aankoop (ƒ4,90) adres op aan de heer C. A. Kro- waardig schip dat onder slopershanden lezier beleven. Want Cor winkel, van Hallstraat 34 om eerst is als bundelomslag lag. voalt het heei goed aan. Hij hóudt een afspraak te maken... Gevraagd: één „gezel lige" klant met een/of meer paar zolen en/of hakken, teenstukken enz. Ook indien tevèr gesleten zelfde dag klaar. Ambachtsman Simons, Mr. Schoenmaker, Broers- veld 12. Beschermzolen geweldig, voor weinig Te koop wegens om standigheden: Fiat Jachts 770 2200—, kent. 20-l:'64 en nog enkele kanaries mannen en poppen. H. Kreft, Bilderdijkstraat 28a, Schiedam. Fantastisch... dat nieu we gasfornuis... bij: Van Woerkom keus uit meer dan 20 modellen. Oranjestraat 13, Telefoon 26 56 73; Broersveld nrs. 137-139, Telef. 26 77 36. Kook gezond en modern. Snelkookpannentijd en geld besparend. Van Woerkom heeft ze Oranjestraat 13, telefoon 26 56 73. van Schiedam, al schrijft hij dan ook in zijn opdracht: „NA aan 't hart ligt vrouw en kind, een moe der en een vader, een broer en zus, een buur en vrind: MIJ LIGI DE ZEE NOG NADER..." Een heel fijne gedichtenbundel, die ik een góede start toewens... M.W.-S. Bel even wanneer Uw gootsteenafvoer verstopt is of Uw dak lekt. Van Woerkom, Erkend loodgietersbedrijf. Vlotte service. Lage kosten. Oranjestr. 13, tel. 265673; Broersveld 137-139, Telefoon 26 77 36. Antiquariaat-boekihan del „De Globe", in-, ver koop boeken, prenten, reprodukties. Broersveld nr. 42, Telefoon 155898. Grote kisten gratis. 5 tot 10 kisten per week af te halen:Hellevoetse- straat 15, Kwastenfabriek Te koop wegens om standigheden lichtblauwe Luxaflex, jaar oud, 3.05 breed, 1.95 hoog; grote T.V. antenne. Dr. Bos laan 20. Te koop: grijs/donker grijze Jan J aars ma kolen haard, in prima staat. Brandend te zien: Schaperlaan 96, Schiedam Te-koop: Trix-trein. Veel tails. Geen transfor mator. Tel. 26 08 30. Te koop: 1 paar kinder kunstschaatsen maat 37 wit; zwarte EtnA kolen kachel, z.g.a.n. v. Heuven Gocdhartstr. 4 (zaterdag de gehele dag) Aangeb.: rieten poppe- wagen met huifje 7,50. van Heuven Goedhartstr. nr. 1. Te koop: slaapkamer ameublement, meubel plaat, o.a. 3-deurs kast nachtkastjes, stoel, tafel tje. Brieven onder 07975 bur. v.d. blad. Te koop: nieuwe bont muts, echt Bisam, donker bruin 69,50. Van Swindenstraat 29 B, bij Station. Naaister gevraagd voor ons dames verander- atelier. Bervoets, Broers- vest 59, Schiedam. Te koop: lange satijnen bruidsjapon, mt. 38, is ge reinigd 70,een lange avondjapon, slechts één keer gedragen, maat 38 50,—. Heinsiusstraat 21, Telef. 269759. Te koop: Herders voor 35,Dwergpinchertje, 9 mnd. met stamboom; Dwergpoedeltjes en Huis hondjes, enz. Gevraagd: nesten hondjes. Van der Heimstraat 25, Vlaardingen, Tel. 34 47 17. Wil degene die woens dag j.l. onze boxer „Clay" heeft gekocht zo vriende lijk zijn haar adres op te geven. Bij voorbaat dank. Meer dan honderd jaar heeft het Genootschap van het H. Hart be staan: tot op vandaag telde dit ge nootschap nog meer dan duizend leden. De laatste jaren is er aan de concrete vormgeving van dit genootschap veel gewijzigd: haar doelstelling was de stimulans van het gebed en zo is zij de laatste jaren de propagandiste geweest van het Apostolaat des Gebeds. Tijden veranderen en ondanks de men voor de uitreiking van dit ere-metaal. Hij prees vooral de ac curatesse van mej. Wouterlood, maar nog meer het idealisme waarmee ze een band vormde tus sen de zelatricen. Onder een hartelijk applaus speld de mevr. W. Vollebregt-Bernard haar het erekruis op. Een eenvoudig dinertje werd door mej. Wouterlood aangeboden aan de zelatricen, van wie er meerde ren bij waren, die 40 jaar en lan ger haar persoonlijke inzet gehad hebben voor deze vorm van kerke lijk leven. Meisjes. Houdt U van schoon en prettig werk met leeftijdgenoten, in een nette omgeving met daarbij een goed loon? Kom dan eens praten bij N.V. Ned. Kantoorboeken fabriek Van 't Hoff en Jongepier, Lange Haven 43 Schiedam, Telef. 26 91 14. Wij bieden U tevens gra tis bedrijfskleding, muziek op alle afdelingen. Gratis consumptie tijdens de werkpauze. Zeer goede arbeids svoorwaarden. Wegens aanleg C.V. te koop. 2 kolenconvectors merk „Frisia", kleur grijs 2 seizoenen gebrand, als nieuw, vaste prijs 150, per stuk; Philips slaap kamerlamp; moderne ko kosmat, geel-zwart, form. 2x3'/2 wandelwagenzak kindertroon. Nieuwe Haven 123h, Tel 265619. duizend leden met 15 zelatricen, die tot nu toe zeer trouw haar me dewerking verleend hebben, is toch tot de opheffing van dit Ge nootschap besloten, als zijnde niet meer een vorm, die voor onze tijd geschikt is. Bij de ontbinding wilden we toch een hulde brengen aan de vele da mes, die in de laatste honderd jaar haar zorgen gegeven hebben, door het ophalen van de contribu tie en het verzenden van dit ge- beds-apostolaat. In de persoon van de hoofd-zelartrice mej. H. M. L. Wouterlood, die meer dan 40 jaar nrtpflf de leiding heeft gehad, worden al- OTSl „OOIH dKLHL len gehuldigd, door haar te verle- £7 nen het erekruis Pro Ecclesia et Pontifioe. Wegens riekte van Deken F. Boel rijk is zijn voorganger em. Deken van der Boog uit Leiden overgeko- S.O.S.Invalide zoekt 'n werkster of een meisje. B. Mandemaker, Singel 109 (klein 6). Spoed! Wegens vertrek te koop: z.g.aji. gasfor nuis Junker Ruh; ijs kast, inh. 130 liter „Liber" Schaperlaan 73, Telefoon 26 36 83. Verloren: een gouden trouwring. Vermoedelijk bij bezorgen van folders Schiedam Zuid, in de bus gegleden. J. Vroon, Van Smaleveltstraat 33 A. W. van Oordt Co N.V., heeft plaats voor en kele Inpaksters, leeft. 15- 19 jaar. Sollicitaties aan: Voorhaven 83, tel. 266500 (na kantoortijd 233414). Te koop: Erres lang- zaamwasser met wringer en lastafel. Lekstr. 34 B. Bagagedrager en Mandje, alléén bij ons ƒ8.95; autostep v.af ƒ21.75 Poppezijn, Rijwielhandel, Hoogstraat 101-103, Telefoon 26 75 52. Te koopo Simca Elysé (eind 1960). Gasstraat 3. Dat is een oplossing! Lakert-Service De Zwitser- sche: 6 stuks voor slechts 2,75. Schoon, fris, netjes verpakt. Snel naar „de Zwitsersche" (ook voor stoomgoad). Te koop: sjoelbak, grootste bak, 30 schijven 25,kleutertafelstoel met matwerk 15,box met vlonder 10,witte vacht, geschikt voor wan delwagen ƒ5. Telefoon 26 97 92. Na 6 u. 's zaterdags, van 1012 u. Oostsingel 100. Wed., 65 jaar, gezonde flinke verschijning, zoekt kennismaking met dito Heer. Brieven No. 07983 aan bureau van dit blad. MAASBOULEVARD 9 SCHIEDAM Telefoon voor reservering 010 - 264625 Gelegen aan de mooiste bocht van de Maas a 10.00 p.c. incl. 1 glas wijn excl. 15% service. Reeds vanaf vrijdagavond verkrijgbaar MENU Cocktail de crevettes Consommé de tomates Jambbrmeau de Poulet roti ou Canard a l'Orange Mousse de Reinettes Petits pois verts Pommes croquettes Bavarois Rubanée Café VINS Entre Deux Mers ou Corbeau „Royal" Elke vrijdagavond de bekende amateur orgelbouwer-organist STEPHAN LOKKERBOL op zijn magisch bioscooporgel Iedere Zondag Diner Dansant van 16.30-2030 uur. wordt U op aanvraag gaarne toegezonden Elke vrijdagavond de tekende..^^^^^i^^VoRGEL STEPHAN LOKKERBOL op zijn magisch BlObCUUrUKijiiL. Zalen voor congressen en partijen tot 200 personen Te volgen route: Lichtbakken vanaf Rotterdamsedijk t.o. Hoogen- boom v.a. Schoolstraat richting borden C.R. Europoort. Voor bezoekers uit Den Haag: v.a. Nw. Rijksweg, s-Gravelandse- weg Koemarkt Schoolstraat enz. Geen parkeerproblemen. Directeur P. Louwerse Woensdagmiddag waren 74 jeugd ver keersbrigadiertj es gezellig de gast van „Oom agent" in Musis Sacrum, waar hoofdinspecteur rl. Willems van Beveren hun namens het Verbond van Veilig Verkeer hartelijk toesprak en bedankte /oor al het werk dat zij voor de andere vriendjes en vriendinnetjes ap school altijd doen. Daarna vertoning van enkele mms, jvenals andere keren (een jaar ot zes) door het hoofd van de Oranje Nassauschool aan de Fr. Haver- schmidtlaan, de heer H Simons. In de pauze kweten de hoofdagen ten I. A. Duivenvoorde en A. G. de Vette, alsmede brigadier C.Jvan Luyk zich van hun „zoete taak. Want de kinderen kwamen mets tekort Heel spannend bleek wel de hoofdfilm: „Het geheim der 9 tenen" een Indianenfilm met Flitsend hert" als enigst meisje. Bij het naar huis gaan kregen ze als vanduds een pakketje mee, goede gaven van de firma van Gorp v.d. Ende e.a. De reep cho colade zal het ouderlijk huis wel niet bereikt hebben... Rashonden, St. Bern- hards met stamboom 250,-; Foxteriers 125,-; Wetterhouns 75,Dal- matiners 135,Duitse herders vanaf 55,—; Pe- kineesjes 165,Malthe- zer Leeuwtjes 135,—; Pinchertjes 65,Mid delslag poedeltjes 100,-; witte en zwarte dwergpoei deltjes, zeer klein blijvend en zwarte dwergpoedel- 135,—; Takkels 95,—; Goudspaniels, heel mooi 8 weken ƒ140,—; 5 mnd. ƒ110,Gekruiste Smt Bernhards, 10 weken voor 65,—; Groenendalers 45,'—; Poedeltjes ƒ45,-; huishondjes vanaf 20, Zijn alle volledig ingeent Schriftelijke garantie op gezondheid. J. v. d. Schoor, Develsluis 32, Heerjansdam, (4 km. van Rotterdam). Telefoon 01857 370. Ook 's avonds niet op zondag. Biedt zich aan: zelf standige hulp in de huis houding, 20 jaar, voor enkele ochtenden of mid dagen per week. Brieven onder nr. 07977 aan het bureau van dit blad. Te koop: zeer mooie Taunus 17 M, bouwj. 1961 v. d. Most, Loeffstraat 23, Schiedam. Te koop: opklapbare, zeer mooie Marltlin trein; 2-persoons tuimelbed 10,zitbank 10. petroleumkacheltje 6. Telefoon 26 27 70. Te koop: grote olie- haard met thermostaat, merk: Siegler, kleur: licht grijs met donker grijs m. 215 ltr. siertank. Ook geschikt voor winkel of klein bedrijf. Winkel prijs ƒ900, Nu voor ƒ400, Telefoon 2613 54. Wegens aanschaf gas haard: een oliekachel met leiding en olietank, 200 1. te koop. Brandend te zien Hogenbanweg 31 A, Schiedam, Tel. 15 06 38. Te koop: racebaan, 2 autootjes, extra banen; transformator, tribune; rondeteller. Telefoon 26 00 15. Vrij bovenhuis met slaap-étage, 5 kamers en badkamer; fietsen berg plaats, dicht bij station met telefoon en gashaard aansluiting voor beneden huis of vrij huis met tuin (onverschillig waar). Brieven onder nr. 07978 aan bureau van dit blad Te koop: zeer mooie grijze bontjas; meisje 1011 jaar (te klein ge kocht) 100, J. de Graaf, Ampèrestr.44 Telefoon 26 25 96. H.H. Aquariumhouders Levende rode waterluis, bij: „Het Dierenhuis", Dam 27. Te koop 2 kinderfiets jes voor 6 en 8 jaar, prijs ƒ20,per stuk. Gevr.: damesfiets. Veldhuyzen, Noordmolenstraat 2. —In artsengerin gevraagd wegens huwelijk der te genwoordige: een net dag meisje. Geerdes v. Thiel, Veeidantstraat 2, Telefoon 26 83 57. Algemene Bond van Bejaarden afd. Schiedam v. Ruysdaellaan 22 b. Dinsdag 12 december in Mu- sis-Sacrum Lange Haven. Toegangsbewijzen afhalen op vertoon van de contributie- kaart op dinsdag 28 november van 10 -12 uur en van 2 - 4 uur aan het Blauw-Huis. Kosten 35 ct. voor tegemoet koming in kosten consumptie. HET BESTUUR Een raadslid wilde bij de schriftelijke begrotingsbehandeling nog even weten of het College nog steeds vast houdt aan de gedachte om tramlijnen van Rotterdam door te trekken naar het westen van de stad, Nieuwland en Kethel. B. en W. geven te kennen, dat deze plannen voorlopig zijn „bevro ren" i.v.m. het onderzoek naar de mo gelijkheid van de doortrekking van de metro van Rotterdam naar Schiedam/ Vlaardingen. Gedacht wordt thans nl. aan openbaar vervoer via deze metro lijn, aangevuld met busdiensten. BANKETBAKKERIJ Hot juiste adres Geen filialen - Tel. 267823 leerden er 2666 zomaar spelen met Stef Meeder*» orgelcursus op grammo foonplaten. De 2667 e kon reeds spelen. Vraag proefles met langspeelplaat voor f 0.90 *»-G RAVEN LAN DSEWEG 620 - SCHIEDAM TELEFOON 010-263919 WIJ geven „Zwarte Pietjes'

Het Nieuwe Stadsblad | 1967 | | pagina 28