Hans Tiemeijer met „Gulden letter" oVerpe/hZ/rm/i - •'rmmwm Oecumenische kerstavond Mini-paniek op Koemarkfbrug Denk aan de vogels in de kou Dag, achterbank „ARCADE" IN HET TEKEN VAN .HEE-KOM-MEE" Schiedamse Notities VOORWERPEN^ MEER SERVICE OP POSTKANTOOR Schenkmiddag alcoholvrije dranken BOTSING TEGEN LANTAARNPAAL SCHOOL- ZWEMTOERNOOI HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 13 - WOENSDAG 13 DECEMBER 1967 T©<?1 «8M5D3Ö Sf. OAGWiOW - Sf SA" - 'J/ :U'. Ï3H - -.W'Sg In het Huis der Provincie te Arnhem is op 27 november jl. aan de heer Hans Tiemeyer de „Gulden Letter" uitgereikt, een onderschei ding die is toegekend uit een fonds, dat is gesticht door „Droste" ter herinnering aan het feit dat aan dit bedrijf op 4 december 1964 het predikaat „Koninklijk" werd verleend. De commissie welke de verschillende voorgedragen kandidaten beoordeelde, bestond uit mevrouw C. de Beer—van Lier (kinderpolitie), H. J. Broekhuizen (A.V.R.O.), Ph. H. Fiedeldij Dop (kinderarts), S. Heijers (Jeugdza ken), J. W. Ooms (landelijke vereniging clubhuiswerk), en C. P. de Srrti (sportzaken). De commissaris der Koningin, mr. H. W. Bloe- mers heeft de onderscheiding uitgereikt. Voor deze jaarlijkse trofee komen in aanmerking personen en instellingen, die zich bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt voor de Nederlandse jeugd. De heer Hans T.emeijer kreeg de onderscheiding als erkenning voor zijn enor me aktiviteiten voor de jeugd en wel voornamelijk voor het Jeugd- festival te Velp. Aan de onderscheiding „De Gulden Letter" is nog een geldprijs van duizend gulden verbonden, welke door Hans Tie meijer werd bestemd voor het Jeugdfestival Velp. In de H. Hartkerk aan het Pinas plein (Oud-Mathenesse) worden zondagavond 17 december om 8 u. en op vrijdagavond 22 december zelfde tijd in de O.L.Vr. van Altijd durende Bijstandkerk aan de Burg. Baumannlaan te Overschie Kerst vieringen verzorgd door samenwer kende koren uit Oud-Mathenesse en Overschie. Met begeleiding van een uit enthousiaste amateurs sa mengesteld orkest, bestaande uit ruim 300 personen. Het Oecume nisch koor „Arti et Caritate", diri gent R. de Beer, heeft zich samen met het 'kinderkoor „St. Gregorius" o.l.v. dezelfde dirigent aangesloten bij de gezamenlijke koren van da mes, heren en kinderen uit de pa rochie van Oud-Mathenesse o.l.v. dirigent W. M. Odijk. In een geza menlijke Kerstuitvoering zullen beide groepen een integrale uit voering van de „Historia der Ge- burt Jesu Christi" ten gehore bren gen, zoals die werd getoonzet door Heinrich Schütz. De Kerstbood schap zal in de pauze door de pre dikant van de betrokken gemeente worden uitgesproken. Daarna samenzang van bekende Nederlandse Kerstliederen. Toegang gratis In de prille morgen, om kwart over vier, werd de 20-jarige bakker R. v. L. op de Burg. van Haaren- laan ter hoogte van de Troelstra- laan misleid door de gladheid en de mist, waardóór hij met zijn wa gen tegen een lantaarnpaal reed. De wagen werd aan de voorzijde ernstig beschadigd en hij zelf met verwondingen aan het gezicht naar het Gemeenteziekenhuis vervoerd. De politie ontfermde zich over het obstakel op de weg. Doordat de bomen op de Koe- marktbrug niet omhoog gingen; ontstond er grote consternatie op de Koemarktbrug, zodat het ver keer omgeleid moest worden. Na. een tien minuten (een eeuw voor een gejaagde in de wind) was dit euvel verholpen en daalde de rust in het hartje van de stad weer neer m Huisnme/!/ke Met ingang van vrijdag, 15 decem ber a.s. zal het hoofdpostkantoor aan de Lange Nieuwstraat alhier in Inspecteur C. Spermon, jazeker van de afd. Schiedam van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren vraagt ons mee te helpen de nood onder de vogels te lenigen. Vooral nu de koude deze week inzette, al ziet het er naar uit, dat ze weer verdwijnt. In deze tijd is het ech ter een moeilijke tijd voor alle zang- en watervogels. Er wordt gelukkig wel aan hen ge dacht, maar niet altijd helaas op de goede manier. Men gooit stuk jes brood midden op de rijweg vanuit een raam. Gevaarlijk voor die diertjes, doch ook voor de man of vrouw achter het stuur. Wat brood in de vensterbank dus, een bakje water, ongekookte haver mout, een lekkernij voor rood borstjes, merels en lijsters. Lijsters en spreeuwen zijn echter ook dol op rotte appels, snippers appel schil en klokhuis. Bij vorst hebben ze vooral behoef te aan vet in de vorm van olierijke zaden zoals zonnepitten en pinda's. Ook ongezouten spek, zwoerd daarvan, reuzel en gestold vet. U kan hier vetbolletjes van maken of ze kant en klaar in de winkel kopen. Eén goede raad: voer voor al des morgens, zodra het licht wordt en snijd er kleine dobbel steentjes van. Als u geregeld strooit worden het uw vaste vriendjes 1 Let er maar eens op. Zij zullen u wel waarschuwen wanneer uw maag leeg is. En u overal kijkt of er iets eetbaars is. Ddn is het ook hun tijd! U verlaagt het vriespunt van het water door er een schepje suiker in te doen. Geen diep bakje, of bescherm het anders met een stukje kippengaas, zodat de vogel niet kan baden. Watervogels heb ben ook graag ongezouten ge droogde garnalen, grasmeel, mais, fijngesneden ongezouten vis, vlees- afval en vetten. Zwanen, behalve brood, ook fijngesneden boeren kool. Uiigeputte vogels kunt u weer op dreef helpen door ze een plaatsje te geven in een onverwarmde vorstvrije kamer, bijv. op zolder, waar hun plaats gemakkelijk is schoon te houden. Nooit bij een warme kachel, hoe goed of u het ook bedoelt. Geeft u ze de vrijheid weer ternug, let er dan eerst op of hun veren nog voorzien zijn van een beschermende vetlaag Namens inspecteur Spermon bij voorbaat hartelijk dan voor al uw zorgen. Enprobeer het mor gen eens in de vensterbank. MIEKE tt De Centrale Schoolsportcommissie Schiedam laat weten, dat er in het kader van het schoolzwemmen ook nu weer in de a.s. Kerstvakantie voor de leerlingen van de vijfde en zesde klassen van Schiedamse scholen voor G.L.O. gelegenheid zal zijn zich in het Sportfondsen- bad vrijwellig (en gratis) te meten met leeftijdsgenoten. Het zwemevenement wordt don derdag 4 januari (de gehele dag) en vrijdag 5 januari (alléén 's mor gens) gehouden. Er zijn twee leef tijdsgroepen: voor leerlingen van 10 en 11 jaar en voor die van 12 jaar en ouder. Alle deelnemende leerlingen ont vangen een herinnering aan dit schoolzwemevenement, terwijl er voorts voor elke groep afzonder lijke prijzen beschikbaar zijn voor zowel de school (i.v.m. de estafet te) als voor bijzondere persoon lijke prestaties. Er worden heel wat dingen uit 'n auto weggehaald; dhr. T. W. J. E. deed bij de politie aangifte van vermissing van een achterbank.... De 21-jarige winkelier had zijn auto om kwart over 5 op de Park weg neergezet en om kwart over 8 miste hij zijn achterbank. Morgen en overmorgen staat geheel Arcade" op zijn kop. Om tien uur des morgens heeft de officiële opening (met koffie en appel flappen!plaats. Waarbij iedereen van jong tot oud welkom is. De gehele dag zullen er shows gehouden worden. Niet alleen op bet ge bied van de mode zowel voor dames als voor heren, doch ook met sierdden. Er zullen kunst- en muziekshows zijn. Bladen op bet gebied van Jhippemuziek". Kortom van alles wat deze tweedaagse manifes tatie de moeite waard moet maken. Iets op het artistieke vlak, waar bij een ieder zijn eigen mening kenbaar kan maken. Daarvoor heeft men een aparte „speakerscorner" ingericht. Tot half 8 is de toegang vrij. Daarna gaan de deuren een half uur dicht en betaalt men 2, als entree. Wil een meisje aan een van de drie Miss-verkiezingen" deelnemen, dan wordt het entreegeld 3,50. Muziek van verschillende ritme- en blues-groepen, zoals „Mack", die tijdens deze „Hee-Kom- Mee" hun eerste plaat op de markt brengen: „Do it another" en „Lfütle lovely honey". Winnaressen kiezen een „Heer Hip", een vlotte man boven de 18 jaar. In een speciale stand mogen folders en recla memateriaal worden neergelegd en krijgen kunstenaars de gelegen heid mappen met bladen tegen geringe vergoeding neer te zetten bi de bovenzaal of in het trappenhuis. Verschillende winkeliers verlenen hieraan hun medewerking. De minimum leeftijd voor deelnemers aan de Miss-verkiezingen (niet in badpak) is 18 jaar, onder geleide 16 jaar. Er zal van alles te verkrijgen zijn om honger te stillen of dorst te laven. Maar er zullen ook „Pllps", kleine namaakvogeltjes, prijs 1worden verkocht. Want wat of „HeeKom-Mee" zij: een „Püp" hoort erbij het vervolg IEDERE vrijdagavond voor alle diensten zijn opengesteld tot half negen. Né 7 uur zijn drie loketten open n.l. loket 2 voor alle geldhandelingen, loket 3 voor de verkoop van frankeerzegels, het aannemen van postpakketten, aan getekende stukken e.d. en loket 5 voor het aanbieden van telegram men en het aanvragen van telefoon gesprekken. Een serviceverbetering waarvan vanaf 15 dezer dus ook de Schiedammers kunnen profite ren. De afd. Schiedam van de Algeme ne Nederlandse Drankbestrijders Organisatie (A.N.D.O.) wil met het oog op de as. Kerstdagen en de jaarwisseling huismoeders kennis laten maken met diverse soorten alcoholvrije dranken. Hiervoor or ganiseert bovengenoemde verenig ging een zgn. „Schenkmiddag". Een en ander om te voorkomen, dat men als bestuurder van een auto niet in de verleiding komt sterke drank te gebruiken. Laat u liever uw auto voor de deur staan. Deze „Schenkmiddag" wordt op donderdag, 14 december a.s. in het Wijkcentrum aan het Dr. Wibaut- plein gehouden en begint om half drie. Gratis toegang voor alle belang stellenden. EVENEENS wordt op zondagmiddag, 17 decem ber a.s. een kerkconcert gegeven in de St. Pauluskerk aan de Lariks- laan te Schiebroek. Dit concert wordt verzorgd door kinderen van de parochie, afgewisseld met sa menzang en blokfluitspel door het ensemble „Danserve". Dit ensem ble, bestaande uit Louk Hakkaart, Hannie Bieneman, Jaap Visser, Joop Overgauw en Fred Bieneman zal muziek vertolken uit de middel eeuwen en renaissance. Donderdag avond, 14 december as. treedt het jongens- en meisjeskoor van de Paulusparochie op in het Kerstcon cert in de Goede Havenkerk Schie broek. Aanvang: 8 uur. ER BESTAAN bij de vereniging „Het Singelkwar tier" plannen tot het oprichten van een amusementsclub. De heer C. Carree, lid van de vereniging heeft per brief geïnteresseerden voor re vue, cabaret, muziek, dans, zang, schetsjes etc. gevraagd hierop te reageren. Meent men hieraan niet te kunnen deelnemen doch liever daadwerkelijke steun te verlenen, geeft u zich dan als bestuurslid op. Dit idee kan tot iets goeds uit groeien en de leden nader tot el kaar brengen. Het adres van de heer Carree is: Dr. Boslaan 23. Door het bereiken van him 18-jari- ge leeftijd in 1968 worden 12 dames en 9 heren in de gelegenheid ge steld lid te worden van „Het Sin gelkwartier". Dit zou dan beteke nen dat de vereniging er 21 jonge leden bij krijgt. Tot slot: in deze maand zijn 40 kinderen, 40 „Singe laartjes" jarig. Zij die dit heuglijk feit op 4, 13 of 24 december vieren mogen bij „Oom Jah", Newtonstr. 13a een verrassing halen! DE KERK van "St. Jan de Doper aan de Mgr. Nolenslaan 99 alhier zal volgende week voorzien worden van twee lichtende sterren, vervaardigd door leerlingen van de R.K. Technische school, de naaste buren! EEN ADVENTS, bijeenkomst wordt mogenavond 14 december gehouden in de Oos- terkerk aan de Rotterdamsedijk 291. Medewerking verlenen het Ge reformeerd Kerkkoor in toga's uit Sliedrecht, omlijst door orgelspel van Jan Bonefaas. De meditatie wordt gehouden door Ds. Gabe van Duinen. Er is plaats voor 1000 per sonen en de kerk is verwarmd. Iedereen van harte welkom. Aanvang: 8 uur. EEN KERSTAVOND organiseerd de Ned. Ver. van Huis vrouwen, afd. Schiedam op maan dag 18 december a.s. in Musis Sa crum, waar de leden, die zich hier voor hebben opgegeven, zullen aan zitten aan een speciaal Kerstdiner met het volgende menu. „Huzaren- schelp, heldere groentesoep, halve kip met compote, diverse aardap pelen en Kerstijs tot besluit. Aanvang: 7 uur. TWEE GROTE Kerstconcoursen organiseert de klaverjasver. „Ons Genoegen" in 't Volksgebouw aan de Tuinlaan 50 alhier op donderdag 14 en 21 de cember a.s. Er zal om goede prij zen worden gekaart met als bijzon- dree attraktie een koppelprijs. U kan zich hiervoor inschrijven 1,25 p.p.) bij de heren P. C. Ver meulen, Ampérestraat 5a, J. Zag- wijn, Gordonstraat 31b of aan de Warande 81a, tel. 264215. Desge wenst morgenavond aan de zaal. Aanvang: 8 uur. DE HEER D. Bakker, wonende aan de Middel- harnissestraat 23 alhier, tel. 260452 verzoekt ons er op te wijzen, dat hij een bedrijf heeft van verhuur van stoelen, tafels enz. enz. Even een telefoontje en het gewenste wordt thuis bezorgd AL WORDEN er door de slechte weersomstandig heden voetbalwedstrijden afgelast de kantine van Hermes D.V.S. is op zaterdag en zondag toch open. Door verplaatsing van de training op dinsdag en donderdag naar de zaal is het clubhuis op die dagen tussen 5 en 7 uur gesloten. Endenken de kaarters aan hun „vleesavond" op donderdag, 14 december a.s.? Aanvang: 8 uur. 1 paar ruitenwissers, verpakt; rose kinderportemonnee met inh.; brui ne dlplomatentas met inh.; leger- tas met inh.; bruine kinderporte monnee met inh.; 1 paar herenwan ten; bruine glacé handschoenen; groene wollen handschoen (R); zwarte dameshandschoen (L); 1 paar rood lederen dameshand schoenen; sluitelring met 9 sleu tels; etui met pennen; rood etui inh. 5 sleutels; Post Koemarkt; foen etui inh. sleutels; ring met sleutels; ring met 3 sleutels; vul lijst vleeswaren; rechter heren handschoen; grijze willen spaal; bruin kinderschoentje; bruin nylon jack, stapeltje wasgoed. Te bevragen bij de vinders: Bankbiljet; Algera, Burg. van Haa- renlaan 854; herenhorloge met een bruine band. Van Asch, Boerhaavc- laan 4; bankbiljet, Oosthof, Van Maanenstraat 67; bedrag aan geld, Robea, Kievitslaan 12;* kettinkje, Prein, J. A. Alberdingk Thijmstraat 41a; dames polshorloge, KI aas sen, Goereesestraat 8; collier met steen. Scholten, Villastraat 49; herenhor loge, Zuster Alma, Tuinlaan 82; loonzakje met inh., Lakwijk, Die- penbrockstraat 39, tel. 263156; oude kinderfiets, Moerman, Joh. Strauss- Ï>lein 124; groen kinderfietsje. Har and, Van Maanenstraat 36; zaagje Hemminga, Rubensplein 9b; ijze ren 3 pootklem, Brandweerkazerne werkplaats, Singel; fietspomp je, Maat, St. Liduinastraat 52a; ge ringde parkiet, Van Rongen, Burg. van Haarenlaan 366; oranje kana rie, gerind, De Vries, Goereesestr. 16; bruine terrier, groene halsband, goudbruine setter, Dierentehuis, Stv Anna Zusterstraat; fietstas met in houd, Van Eek, Wattstraat 2a; toi lettasje met inh., V. d. Horst, Mes daglaan 25a; zeildoeken fietstas m. inh., V. d. Laan, Vlaardingerdijk 19b; zwarte damesportemonnee m. inh., Damen, Mackaystraat 56; zwarte lederen portemonnee met inh., V. d, Meer, Schuttersveld 89; rood tasje met inh., Visser, Burg. van Haarenlaan 991; beige bood schappentas met inh. Harreman, Prof. Kam. Onneslaan 86b; zwarte etui met inh., Riedijk, Burg. Knap- pertlaan 259b; brume lange glacé handschoenen, Hemminga, Rubens plein 9b; wollen kinderhandschoen Lijst van gevonden voorwerpen. Te bevragen bij het hoofdbureau van politie te Schiedam, dagelijks van 9.00 tot 17.00 uur, behalve op zater dag en zondag: Loch, Burg. Knappertlaan 245; bei- ?e dameshandschoen (R), Van lees, Newtonstraat 4b; grijze he renhandschoenen, Hamakers, Dirk van Wassenaarstraat 24b; een paar zwarte kunstlederen herenhand schoenen, Mennen, Lange Nieuw* straat 31b; grijze kunstlederen he renhandschoen, Toussaint, Engelse straat 57, Rotterdam; 1 paar zwar te handschoenen, Speelmeijer, van der Duyn van Maasdamstraat 3; 1 paar lange zwarte wollen hand- schonen, Vroon, Nassaulaan la; ring met 8 sleutels, Baartmans, Schiedamseweg 227; aansteker, Houbrich, Donker Curtiusstr. 68; verm. huissleutel, Wuijster, Jan Damenstraat 1, Pastorie; gasaan- steker. Pronk, Jan Oudegeeststraat 10; balpen met inscriptie. Postkan toor, Lange Nieuwstraat; ring met 4 sleutels, v. d. Kroep, Mgr. Nolens laan 3; donkerbruine kinderbril, Troost, J. C. van Markenstraat 76; 2 sleutels in grijs etui. Verveer, Al gemene Bank Nederland, Koemarkt ring met 2 sleutels, Vendeloo, Boer- haavelaan 113; ring met 7 sleutels. De Ronde, St. Liduinastraat 5a (na 1630 uur); dekzeil, Ruijter, Hogen- banweg 90b; enveloppen met kin- derkaarten. De Kok, Hoogstr. 200; isolatiemateriaal, Manometerfa- briek, Nieuwpoortweg; deksel van melkbusje. Van Mil, Schiedamse weg 181; rood-wit-blauwe vlag, Van Mil, Schiedamseweg 181; pakje m. kit, Postkantoor, Lange Nieuwstr. foto's, Bouwmeester, Singel 182; donkerblauw geblokte herensjaal, Damen, Mackaystraat 56; geruite sjaal, Steijl, Warande 2a; zwart lak kinderschoentje, Swartjes, le Tuin- singel 23, (na 17.00 uur); badhand doek, zwembroek en zeep. Vulpen, Dr. Schaepmansingel 42; terra kin derjasje, Van Kampen, Wattstraat 34; 1 paar bruine kinderschoentjes, Noordzij, Burg. Honnerl. Gretelaan 249; stapeltje wasgoed, Hartmans, Henriette Bosmansplein 24; zwarte regenbroek, Kortland, Mgr. Nolens laan 175; 2 heren overhemden (in verpakking), v. d. Heiden, Broers- vest 99.

Het Nieuwe Stadsblad | 1967 | | pagina 13