Wiener Eisrevue De „Wiener Eisrevue" is een begrip. En „Maskerade", zoals de ze 28ste produktie van deze „Wiener" is gedoopt, zal het ook worden! De ruim honderd actieve medewerkenden aan deze grootse ijsshow staan er borg voor. Aan ijssterren echt geen gebrek en het Wiener Eisballet zelf heeft ook al een naam te verliezen.We willen maar zeggen, dat er van 21 februari tot en met 3 maart in de „Sporthal Margriet" te Schiedam een grootse show u wacht. Sporthal-directeur Bolmers die 1000 m2 zaal „te verduisteren" kreeg, net als vorig jaar trouwens, rekent weer op een massaal bezoek. De 32x16 meter grote ijsvloer biedt hem minder hoofd brekens, want die levert regisseur Will Petter kant en klaar af, evenals de door het gezelschap ook in de Sporthal onder te brengen tiental grote internationale trailers met het hele tech nische hebben en houwen een dergelijke organisatie eigen. De accommodatie is ook af en van woensdag 21 februari af is het ook goed zitten op de 2500-3000 zitplaatsen. Beter dan woorden brengt deze foto-pagina u alvast een beetje in de stemming. Uw speciale aandacht verder voor de RESER- VERINGS-COUPON elders in dit blad. Geen ijsrevue zonder ijsballet en het Wiener Eisballet presenteert zich in de Schiedamse Sporthal dan ook veelvuldig en met glans. In „100 jaar Donauwals", het traditionele visite kaartje, in „Gala-avond in het ijspa leis, een bruisende symphonic van schaats- en danskunst, in „Karnaval", een folkloristisch beeld uit Zuid-Ame- rika in een dolle fiësta, vol ritme, vaart en melodieën en natuurlijk (en om mee te beginnen) in „Maskerade", het eigenlijke thema van deze werve lende ijsshow, in een feest van mas kers, illusie en werkelijkheid. In het „hart" van deze pagina Hanna Eigel, tweemaal Europees kam pioene die ook in deze show een hart- veroverende plaats inneemt. Hier rechtsboven Inge Paul, Duits kampioe ne 1962 en goede tweede bij de we reldkampioenschappen voor profes sionals 1964. Charmant en kundig ook Alena Augustova, hieronder In haar „berennummer". De Weense lisreveu is op en top internationaal, ook wat de schaats sterren betreft. Hier links (in klein for maat en in vogelvlucht) de Belgische kampioene Michèle Colberg. Links daarboven een van de vele komische nummers en verder nog een „cow- boyact". Koejongens, die gewend zijn een scheve schaats te rijden Ten slotte; over na-aperij gesproken. Het kostelijke apenduo Jacky en loe ste len, op hun manier, de show 'X m> »w jw.

Het Nieuwe Stadsblad | 1968 | | pagina 3