oVerpe/hZJtwn „Singelkwartier99 gaat voor 19e maal op kamp der VLERK burgerlijke L^Htand Met niet meer dan 125 kinderen Hoe „Oase" aan de Dam ontstond „ORANJE" VERKOOPSTER JONGEDAME WIJ VRAGEN deze week in Schiedam A. Kiela geeft ook ouderen een kans medische weekend-dienst TELEFOON 206611 JUS D ORANGE RASUREL HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 6 - VRIJDAG 16 FEBRUARI 1968 Zaterdagmorgen, 20 juli 1968 zal het weer de dag zijn van „Het Singelkwartier". Want dan hoopt men met de voor treffelijke kampleiding (en niet meer dan 125 kinderen) voor de derde maal naar de kampeerboerderij „De Trippen- maker" in Hulshorst te rijden. En daar van een fijne kamp- week te genieten. De kinderen zullen dan gepakt en gezakt met verwachtingsvolle ogen de bussen instappen, uitgeleide gedaan door vaders, moeders, zusjes en broertjes bij de Daltonflat. De rit naar Hulshorst zgl verkort worden met het zingen van liedjes in de bussen. Om dan met donderend gejuich het erf van „De Trippenmaker" op rijden. Verfrissingen, slaapzakken uitspreiden... Koffers open en dicht maken. Bedden (slaapzak ken) keurig in het stro helpen op maken. Een fijne wandeling ma ken met zang en in de eetzaal luisteren naar „Oom Jan", die de kunst verstaat die kleine rateltjes het zwijgen op te leggen. Het hij sen van de kampvlag door de ja- rige(n) van de dag. Het vertonen van de eerste films met interesse voor het juweliersvak Interessante werkkring, interne opleiding. Sollicitaties na telefonische afspraak onder no. 26.75.93 of 's avonds tel. 26.21.24 Juwelier- f edelsteenkundlge ROTTERDAMSEDIJK 268 SCHIEDAM in de eetzaal. Dan de kleintjes al lemaal handen wassen, tanden poetsen en slaapzaalwaarts.De allerjongsten zijn direct in het land der dromen. In de keuken bespreekt de leiding de plannen van de, andere dag, waarbij het weerbericht een grote rol mee speelt! Daar tussendoor wordt koffie gedronken en stapels boter hammen gesmeerd en op elkaar gelegd. Een weekkamp vereist veel zorg. Maar de leiding doet dit al jaren. Ze staat voor niets! Vorig jaar werd dit allemaal in 't kamp verbruikt: 350 liter melk, 360 eieren, 780 koeken, 500 liter thee, 27 kilogram snoepgoed, 75 li ter koffie, 240 pakjes boter, 144 ki logram appelmoes, 48 potten cho colade-pasta, 15 kilogram hagel slag, 70 kilogram suiker, 34 potten pindakaas, 18 kilogram kaas, 4800 boterhammen, 432 krenteboter- hammen, 1200 beschuitjes, '180 ki lo aardappelen, 24 kilogram sper- cibonen, 25 kilogram andijvie, 60 bloemkolen, 150 bananen, 49 kilo gram vlees, 5 kilogram soepvlees, een volle emmer soepbenen, 46 pond gehakt, 40 liter limonadesi roop en... 140 ijsjes.' Vraag een „Singelkwartiertje" hoe of dat weekkamp was en u krijgt een enthousiast antwoord. In de eetzaal is eens via handenklap op tafel te kennen gegeven wie of er weer meeging het andere jaar. Het werd een huldebetoon aan het bestuur, want niemand bleef in Schiedam! Wacht u daarom niet te lang met uw kind op te geven. Er kunnen er echt maar 125 mee. Mogelijk dat het weer netzo zon nig is als vorig jaar. Maar daar behoeft u zich geen zorgen over te maken. Spelen en films volop als het giet! Is het weer droog dan trekt men naar buiten. P.S. Vorig jaar kreeg het bestuur van de bedrijfsschool van W.F. twee daar zelf vervaardigde schommels aangeboden en ont ving men de toezegging van twee wippen. Eveneens vervaardigd in deze bedrijfs school. Mét de kope ren gong in de eetzaal onmisba re attributen die ertoe bijdragen het weekkamp volledig te doen slagen! HuiSyroowli/ke- GEBOREN: Leonardus J. z.v. L. J. van der Ree en F. J. Bouwman; Marcel L. A. z. van M. Schaap en L. M. Mollers; Marinus P. z.v. C. Valentijn en M. G. J. Polderdijk; Miranda d.v. D. Aaldijk en E. Hogenhorst; Machiel z.v. M. Broere en E. H. P. Elberse; Albertine d.v. W. Scholing en A. Helmus; Dirk C. J. z.v. D. Verkerk en D. A. Roorda; Frank z.v. C. C. Nesse en A. N. van den Hoek. ONDERTROUWD. J. C. Boogaards, 26 jaar en A. A. Futselaar, 20 jaar; M. C. Hendriks 19 jaar en M. A. Prein, 18 jaar; B. A. S. Himbrecht, 34 jaar en J. Rein- houd, 19 jaar; P. G. M Mennen, 25 jaar en M. H. L. Mulder, 24 jaar; P. C. Moens, 21 jaar en C. Pegels, 20 jaar; J. D. A. de Ruiter, 21 jaar en A. van Vugt, 19 jaar; F. Skor- pinski, 38 jaar en W. B. M.Westhof, 18 jaar; W. J. G. van der Sloot, 24 jaar en J. Stuip, 20 jaar; A. F. Ver maas, 19 jaar en C. van der Heiden, 17 jaar. GETROUWD: A. Lindhout, 30 jaar en A. Klaasse, 24 jaar; A. Jazet, 23 jaar en J. M. Crone, 25 jaar; A. P. C. Nooten- boom, 21 jaar en A. H. Lotte, 20 jaar; J. A. P. Elberse, 22 jaar en J. van der Sluis, 21 jaar. OVERLEDEN: J. Tolk, 70 jaar, echtg. W. Karre- man; M. A. Hersbach, 53 jaar; J. Boellaard, 69 jaar. Behalve een goed zakenman is de jonge eigenaar van „Oase" op de Dam 2 ook een boeiend spreker. Dat ondervonden deze week de le den van het Katholiek Vrouwen gilde, bij hem op excursie! Iets waartegen hij erg opgezien had, want wat moet je nu zeggen? 't Ging allemaal heel eenvoudig, maar hij vond een belangstellend gehoor. Het verhaal van een Schiedamse jongeman, opgegroeid in de melk handel, maar die een andere weg wenst in te slaan. Die gaat stu deren en overal rondkijken. Die een zaak wil in Schiedam, maar geen gewone. Het begin beant woordt niet aan zijn verwachtin gen, als hij ertoe besluit dankzij de steun van zijn ouders, de stoe- lenverhuur (met een prinselijke zit!) en zijn gespaard geld als profvoetballer bij Hermes D.V.S. dat grote pand aan de Dam 2 te kopen. Een enorme durf, maar hij krijgt de wind in de zeilen. Niet alleen een zaak van luxe geschenken en kunstnijverheid. Hij gaat verder. U heeft dit allemaal op de voet gevolgd. Hij krijgt naam met zijn wereldberoemde serviezen en het allermooiste glaswerk. Zijn pleet. Met de onmisbare hulp van zijn vrouw, die als hij bezeten is van de zaak, gaan ze verder. Het bo- venpand wordt erbij getrokken. Daar kon men onlangs zijn Spaanse show" bewonderen. En er ligt nog veel meer voor ons huis vrouwen in het verschiet. Maar alles kan niet ineens. We hebben geduld, want het levensgrote pand, waar vroeger de allerbeste tabak en de geurigste koffie zelf gebrand werd en waar men gezel lig een kopje koffie dronk, biedt nog zoveel andere mogelijkheden. Hij zit boordevol plannen, Andries Aan de Wiel en dat is goed. Als geboren Schiedammer is hij trots op zijn stad, op zijn zaak. Wil hij er alles van maken. Juist omdat er de mogelijkheden voor zijn. Geen zelfbedieningszaak, maar een semi-zelfbedieningszaak. Waar men eerst gezellig rond kan kijken, of overleg plegen met het personeel. Een vorstelijk gezicht de fraai gedekte tafels met de al lermooiste serviezen, de schoon heid van de glazen. Een excursie waarvan de dames iets meenamen en de voorzitster, mevrouw C. van Zwieten-Mach- geels hiervoor hartelijk dank kon zeggen. Met in hun oren nog het gezegde van de heer Aan de Wiel: dat de klant koning, maar hij de keizer is. En hoopt te blijven...! M1EKE SCHIEDAMSE NOTITIES DE S.G.P. „Groen van Prinsterer" houdt op maandag, 19 februari een openba re vergadering in het Geref. Jeugd huis aan de Lange Haven 97. Ds. A. J. Wijnmalen, predikant te Maartensdijk hoopt een tijdrede te houden. Aanvang: 8 uur. GELEZEN IN het maandblad van de S.V. H.V. „Schiedam": Gevraagd: één tot twee dozijn vaders of mannen die krachtens hun leeftijd vader zou den kunnen zijn. Ook zij, die ver moeden ergens op de aardbol één of meer kinderen te hebben rond lopen, mogen zich opgeven. Ver eiste afwijkingen: aankomend buikje, stroeve spieren en vastge roeste scharnieren... De heer Jaap Raap wil van alles doen aan hun lichamelijke conditie en zij krijgen daarvoor de kans op zondagmor gen na de koffie. Belt u hierover even de heer Cor Bras, tel. 261546. Hij weet er alles over SPORT wvwwvvvvvvvvvvvvvvvvvwvvvvvvvvvvvvvvvvvvvvwvvvwwwvvvvvvvvvvnw Met het hijsen van de vlag wordt de kampweek altijd Unge r|jef| gedekte tafels zomaar buKen Zal dit ,traks officieel ingezet weer mogelijk zijn De voorjaarscompetitie van de Schie damse pupillen gaat op zaterdag 24 februari weer van start. Van Hermes DVS nemen daaraan deel D2, D3, D4, D6 en D7, terwijl D1 en D5 deelnemen aan de Vlaardingse pupillencompetitie. Het paaskamp van DWS zal dit seizoen gehouden worden in de Peppelhoeve van het Gelderse Put ten. Een bosrijke omgeving, waar de DWS'ers het vast en zeker goed zullen hebben. De UVG-leden kunnen tegen gereduceerde prijs naar de Wiener Eisrevue. Wel een goede gedachte van de organisatoren daarvan om sportverenigingen (en ook bedrij ven) tegen lagere prijzen in de ge legenheid te stellen hun leden resp. personeel naar de revue te laten gaan. In het clubblad „Sportief" van WF lezen we, dat de afdeling Rot terdam van het Ned. Handbal- verbond thans ongeveer 2450 le den telt. In vorige jaren waren dat er een kleine honderd minder, zodat de belangstelling voor de handbalsport stijgende is. Ook de WF-leden kunnen bij hun bestuur kaartjes voor de ijsrevue bestel len. Men wil bij WF op woensdag 28 februari gaan, een dag dus na de DWS-invasie in de sporthal. Op 2e Paasdag neemt ODI deel aan de VES-series, die in Den Haag gehouden worden. De reis zal per bus gemaakt worden. Vrij dagavond (heden dus) houdt ODI de jaarvergadering in gebouw Sur- sum Corda, aanvang 19.30 uur. De agenda bestaat uit 17 punten, zo dat de over enkele maanden jubi lerende ODI-anen (50 jaar) heel wat te bespreken hebben. Service 1 heeft de eerste helft van de promotiecompetitie afge sloten met een 10-0 zege op AMVJ 2 uit Amsterdam. Door deze over winning is het puntentotaal van Service op 7 gekomen. De Schie damse tafeltennissers delen nu de tweede plaats met het Rotterdam se Xerxes terwijl het team van Steeds Hoger/TSB uit Den Haag met één punt meer aan de lei ding staat. Er is dus in deze afdeling nog spanning genoeg en de komende vijf wedstrijdweken zullen gaan beslissen welk team uit deze afde ling rechtstreeks naar de ereklasse promoveert en voor wie de weg naar de hoogste tafeltennisklasse nog open blijft via promotiewed strijden. Service heeft zich volledig in de ze strijd gemengd en de maxima le winstscore tegen AMVJ zal het zelfvertrouwen zeker verstevigd hebben. Het team der Amsterdam mers liet zich echt niet als een willoos slachtoffer naar de neder laag voeren en zes partijen wer den dan ook in drie games beslist. De gasten waren echter wel wat gehandicapt door het ontbreken van Goudsmit waarvoor in de plaats Aukje Wijnia was opgesteld. Noch zij, noch Wim van de Berg, noch Morsink konden het Service trio van Koetsveld, Bussching en van Slobbe van deze monsterzege afhouden. A.s. zaterdag vindt dan de topper plaats tussen Xerxes en Service met als voorlopige inzet de tweede plaats in de afdeling. De eerste ontmoeting eindigde in een 5-5 ge lijkspel. Om drie uur zal in het tafeltenniscentrum dit duel plaats vinden. Uitslagen van overige teams: Borsje b/.Service 3 2-8; TSF 2 Service 5 4-6; Nationale 2Ser vice 8 8-2; Elan 10Service 9 6-4; Service 10Feyenoord 4 64. Door een even fraaie als onver wachte 7-3 zege van TSF 1 op kop loper Amroba 1 en dat nog wel op Rotterdamse grond heeft TSF zijn kansen op het kampioen schap van de tweede klas weer eni ge inhoud gegeven: de achterstand op de tot dan toe zonder punten verlies zijnde bankmensen werd teruggebracht tot één punt en een misstap van Amroba mag, na de nederlaag tegen onze stadgenoten, niet tot de onmogelijkheden wor den gerekend. De overwinning van TSF was in de eerste plaats een tacktische; de ge kozen opstelling bracht de jonge Peter v.d. Broek in de eerste par-' tij tegen routinier Reis, die in dit seizoen uit 39 wedstrijden 38 winst punten boekte. Peter v.d. Broek versloeg Reis, zoals was gehoopt, inderdaad en dat bracht de laatste zo van slag, dat hij later ook in Paul de Looze en in John Schilper- oord zijn meerdere moest erken nen. Paul de Looze was bij de Schiedammers de grote man: hij won al zijn partijen; Peter moest één punt aan zijn tegenstander laten, John Schilperoord twee. Laatstgenoemden zorgden door een prachtige dubbelspel-overwin ning voor een ruime 7-3 marge. Slechts drie teams van SVC speelden voor de competitie en wederom waren de dames beter op dreef dan de heren. Dames 1 moest op bezoek bij KVC in Noordwijk en had alweer slechts een half uur nodig om te zegevieren. De Schiedamse meis jes waren bijzonder sterk bij de serve en de zachte aanval, waar KVC geen antwoord op wist. Het werd 0-3 na de setstanden 3-15, 2-15 en 4-15. Dames 5 blijft winnen. Voor de 3e achtereenvolgende keer bracht dit team beide punten mee naar huis; ditmaal werd Maas in Ro zenburg met 3-1 verslagen. Heren 1 tenslotte speelde een zeer goede wedstrijd, doch kon het toch niet bolwerken tegen koplo per Hercules in Woerden. De Schiedammers verloren met 3-1 . Trekkingslijst O.B K. SCHIEDAM le Prijs Centrifuge Lotnr. 4844 2e Prijs Fiets Lotnr. 2634 3e Prijs Pick Up Lotnr. 4608 4e Prijs Transistor radio Lotnr. 1127 5e Prijs Reis Etui Heren Lotnr. 4036 6e Prijs Weekendtas Lotnr. 2455 7e Prijs Ontbijtlaken met 6 Vingerdoekjes Lotnr. 513 8e Prijs Heren actetas Lotnr. 4762 9e Prijs Handdoeken Set Lotnr. 2891 10e Prijs Schemerlamp Lotnr. 781 11e Prijs Sigaretten aansteker Lotnr. 1724 12e Prijs Rolveger Lotnr. 4253 13e Prijs Kapstel Lotnr. 365 14e Prijs Pop Lotnr. 0070 Prijzen af te halen bij de Firma J. H. H. v.Krogten Rotterdamsedijk 148 (zo mgelijk voor 6 u. 's avonds). Het enorme resultaat dat de heer A. Kiela met zijn gratis verkeerslessen bij de kinderen heeft (2600) slaat ook bij anderen aan. Verschillende scho len hebben hier (met begeleiders) al van geprofiteerd, zo ook de junioor- tjes in de kantine van H.B.S.S. Om dat er dus belangstelling van de zijde der ouderen bestaat, wil de heer A. Kiela ook hun deze kans geven. Zij kunnen zich hiervoor opgeven a.s. za terdagmorgen van 10 - 12 uur. Dan kan een bepaalde tijd vastgesteld wor den. Zij, die nog drempelvrees bezit ten, kunnen een en ander buiten vol gen, al zal de heer Kiela dan de vraag stellen: „Komt u toch gezellig binnen. Het is hier warmer". De slagzin van de heer Kiela. „Het verkeer moet, kan en zal veiliger" is al tot in Arnhem doorgedrongen, waar men ook daar alle belangstelling aktie, toegelicht met verschillende dia's heeft. En er alle aandaoht aan zal besteden... van zaterdagochtend 10 uur lot zondagavond 12 uur Tijdens het weekeinde van zater dagochtend 10.00 uur tot zondag avond 24.00 uur APOTHEEK-DIENST Van vrijdagavond 6 uur tot maan dagochtend 8 uur de gehele week van 's avonds 6 uur tot 's morgens 8 uur: APOTHEEK GOUKA Groenelaan 127, tel. 268035 AKTIE „MOEDERS VOOR MOEDERS" Mevr. Zr. G. A. Bervoets-Schaberg, Rubenslaan 8b, Schiedam, tel. 263674 1,25 per fles met GRATIS glas. SLIJTERIJ en WIJNHANDEL Oranjestraat 10-12 - Tel. 265997 U belt wij bezorgen

Het Nieuwe Stadsblad | 1968 | | pagina 6