*7 4 P&L. f llf- k la ui[ Cwm Franse Couture Collecties Kleuren Stoffen Bedrukte Stoffen A uuMjiuy G;(oA<>tZjL 9 Dior 54: wijde mouwen met brede manchetten. Dior 68: wijde haremmouwen met een split aan één kant. St. Laurent 89: een wit jasje met ingezette ceintuur op een marineblauwe pantalon. Een lange gestreepte shawl. Een grote stohoed die lijkt op een Chinese parasol. En dit wordt bij Dior gedragen. Zoals trouwens ook Turban shawls, in bedrukte dessins, gestreept of met noppen en baretten. En in bijoux toont Dior een koort met kwast van kleine parels. Over shawls ge sproken; lange rechte shawls in een streep- of noppen dessin of met een monogram. Opzij gedragen, één flap voor en één achter. Lanvin 49: een chemisier van zuiver wollen tweed. Brede banen en diepe plooien. Cardin 707: een deux- pieces van zuiver wollen grijze crepe. Komono-mouwen. Gerende rok. Ceintuur in de taille. Patou 138: een grège wollen sweaterdress. Brede gerende banen en diepe plooien in de rok. De meeste couturiers, behalve Ungaro en Courrèges, brengen een stijl die ons sterk doet idenken aan de jaren 1930, doch een stijl die is aangepast aan onze tijd. De mode is spontaan, vrolijk en fris. lange, soepele sweaterjasjes; taillelljn wordt aangegeven door ceintuur; definitieve terugkeer van het kostuum; emsembles: tweedelig (japon met jasje) driedelig (mantel, blouse en rok); minder japonnen met mantels van dezelfde stof; zwierige rokken door plooien, banen, gerende lijnen, ruches; de lengte van de rok is overwegend kort. Echter vele variaties van zeer kort bij Courrèges en Ungoro tot mid-calf bij Baimain. op de allereerste plaats komt marineblauw; grijs en zwart zijn zeer belangrijk, maar zij worden altijd gecom bineerd met witte garnerïngen of accessoires; combinaties van rood, wit en blauw; lakrood; zachte tinten: geel, cool pink, cool green, cool blue; een gamma okertinten; beige gecombineerd met wit; bij Givenchy en Balanciaga: jade. zuiver wollen crepe heeft de eerste plaats veroverd en begint de gladde kamgarens te verdringen. Crepe in alle gewichten voor ja ponnen, kostuums en mantels: double-face en zelfs triple-crepe; mode-masculin: serge, Glen-checks, flannel, pied-de-cocq, barathea; krijtstrepen: horizontaal en diagonaal; zuiver wollen laken; Ierse tweed (tween, drie- of multicoloured), visgraatdessins, noppentweeds; ruiten: grote dessins, handkerchief-dessins op licht fond, Prince de Galles; jersey in honingraatdessins en double-face jersey; een Mexicaanse en een Marokkaanse invloed bij tweedrachtige strepen. strepen in pastelkleuren (Ungaro); bloemdessins op witte wol (Dior en Ungaro); veel noppen. Venet 708: een kostuum van zandkleurige wollen piqué. Kort jasje en gerende rok. De sluiting van de ceintuur bestaat uit grote medaillons aan een zilveren ketting. Patou 15: een kostuum van gele zuiver wollen melton. Het Snencerjacket heeft een dubbelrij knoop sluiting. De rok is licht gerimpeld in de taille. 9 Lanvin 8: een „hippie" deux-pieces van een bedrukte wollen stof. Tin ten oker en zwart. Wijd uitgesneden armsgaten. Hieronder wordt ge dragen een pullover met colkraag en korte mouwen. Gardin 908: Een overgooler van oranje zuiver wollen gabardine met ronde uitsnijdingen. Gedragen over een zwarte pullover. b 9 Patou 144: een zwarte japon van zuiver wollen crepe. De plooien zijn tot aan de taille ingestikt en lopen wijd uit in de rok. Laroche 180: een zandkleurige zuiver wollen japon met een plooirok en epauletten. Cein tuur en schouderriem zijn in leer uitgevoerd. ouMyii* ir 1 9 Cardin 946- een lange witte japon geborduurd met een bloemdessin. Een enorme witte ruchgarnering. Diep rugdecol'leté. St. Laurent tl: Charleston japon in een bruin-wit bedrukt dessin. St. Laurent 54: een robe-manteau van marineblauwe zuiver wollen stof. Asymmetrische witte shawlkraag. Lanvin 52: een japon met marine blauwe vyollen crepe. Verhoogde taillelljn en een wijd uitlopende rok. De witte kraag is aan de achterkant opstaand. Middenvoor een bloem van veren. St. Laurent 13: een zwarte japon van zuiver wollen tricotllne met een grote witte kraag en manchetten. Wijd uitlopende rok. St. Lau rent 1: een kostuum van zuiver wollen jersey, marineblauw. Witte man chetten en een asymmetrische kraag.

Het Nieuwe Stadsblad | 1968 | | pagina 15