Het nieuwe HEEFT DE KOOPAVOND HIER EEN KANS (jemeentewerhen timmert aan de wecj. ,S. H. B -KOOPAVOND- Rode beuk siert Grote Markt Zomaar wat uiteenlopende meningen aan de vooravond van „hearing" OPENBARE BIJEENKOMST 29 FEBRUARI a.s. fiorani SCHIEDAMSE: HAAR GEWICHT IN KOFFIE WAARD SPORTIEVE ZWEED ONGELUKKIGE VAL KOLEN HAARD-OLIE Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) OPSPUITEN' iWijiijiijfjy a PROGRESS T V. DEFECT bel RADIO „ACTIEF" '8e JAARGANG WOENSDAG 28 FEBRUARI 1968 Redaktie en Advertenties: Broersvest 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-267368 en 263939 Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. HoofdredaktieP. J. Hovingh De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N.I.P.O.-rapport Ir. J. C. Broeijer, directeur van Gemeentewerken in onze stad is heel voorzichtig met zijn woor denkeus. Maar daarvoor is het ook zijn allereerste persconfe rentie! Volgende keer zal hij ons met een verlicht hart begroeten, want het is toch wel goed zo af en toe iets te kunnen vertellen wat of er in onze stad op zijn gebied omgaat. Kijkt u er bijv. die rode beuk, vorige week op de Grote Markt bij het stadhuis achter de bloem bakken neergezet, eens op aan. Het is een zuiver Schiedams beukfje), 15 jaar het troetel kind van de Gemeentelijke kwe kerijen geweest. Nu wordt hij dat van de gehele stad, als het maar een beetje „opzomert" en daardoor gedijt! Dan omlijst hij meesterlijk het groen bij het stadhuis. De heer J. Overzet, hoofd van de plantsoenendienst kwam op die gedachte... Eén boom erbij... en een paar zullen worden gerooid. Bij het Van 't Hoffplein omdat ze daar te dicht op elkaar staan bij de speelplaats. Het ziet er ndar uit dat er voorlopig geen nieuwe speelplaats voor de kinderen in Oost komt. De wijkvereniging ,,Het Singelkwartier" is daar al lang voor bezig, maar het ont breekt hier aan ruimte. Gunsti ger is dit voor de vereniging in Nieuwland en mogelijk straks in Groenoord. De lege plaatsen van de gerooide bomen aan de Mgr. Nolenslaan worden mogelijk straks met kunstwerkjes versierd. Al wist ir. Broeijer nog niet te vertellen van wie. De trottoirs worden eveneens opgeknapt. Met de kans op nog meer parkeerruim te. De Lange Nieuwstraat is op het ogenblik bar slecht. Maar dat duurt niet lang meer. Hij wordt binnenkort bestraat. Het aannemingsbedrijf Boele en Oosterwijk heeft opdracht ge kregen voor de riolering en be strating bij de Elementum Hoogbouw in Groenoord zorg te dragen. Evenals voor de „opspui ting" bij de nieuwe wijk „Woud- hoek" aldaar. Men vraagt zich wel eens af: wat houden de werk zaamheden in aan de Burg. Hon- nerlage Gretelaan? Metalen bui zen worden daar ingegraven als onderdeel van het buizennet voor onze stad en een gedeelte van Vlaardingen. Later zullen deze buizen ook aan de Singel aangebracht worden. Vandaar dat men deze nog niet geasfal- Zo af en toe zonder je je af Dan draai je ongestoord tele foonnummers. Aan de lopende band! Morgenavond komt er een „hearing" in de grote zaal van Musis Sacrum, waarvoor de gehele Middenstand, het Groot-Winkeliersbedrijf e.a. zijn uitgenodigd. Die dames en heren mogen dan allemaal zeg gen: „Vrijdagavond open ja of neen!" Het ziet er op het ogen blik naar uit van „neen". Als men echter eendrachtig de hoofden bij elkaar steekt, dan zal deze avond een succes worden. Het zit er zelfs wel in (persoon lijke mening red.!) dat dit een voorloper van de vrije zaterdag middag althans in de zomer kan worden. De winkeliers hebben dan ook nog wat aan hun zaterdag, met het personeel, dat dan tot maandagmiddag weg mag blijven. Er zijn erbij die hier niet geheel afwijzend tegenover staan.Dan zou die vrijdag-koopavond ook voor hen een succes kunnen zijn. Maar praat u hierover morgen avond. Geeft u allemaal van uw belangstelling blijk. Zeg voor de vuist weg (zonder Willem!) uw eerlijke mening. Praat dit met el kaar uit... Met voorzichtige vingers draai ik het telefoonnummer van de heer Elshof. Een heel opgewekte stem die nadrukkelijk verkondigt: „Ik ben er glad voor. Want de zater dagmiddagsluiting komt toch". Zou hij gedachten kunnen raden? Een ander geluid van de firma Bossers: J^iever nietkappen met die boel". De heer Flux geeft lie- ver geen mening. Dat doet hij morgenavond wel... De heer v.d. Heijden is negatief. „Ik maak er mij niet druk over. Kijken wat voor jezelf het beste is..." Kloeke mannentaal! De heer van Bree van Modehuis „Alja" net terug uit Italië, is nog niet zo op de hoogte. Hij gelooft er nog niet De Schiedamse Handels- Bedrijfsraad nodigt de gehele Middenstand, het Grootwinkelbedrijf e.a. uit de te bezoeken, waar men zich kan uitspreken omtrent de U bent hartelijk welkom op donderdagavond om 8 uur in de grote zaal van „Musis Sacrum" Lange Haven Schiedam zo erg in, al hoorde hij wel graag de mening van bedrijven uit Rot terdam. Kan dat nog „versierd" worden? „In principe op de laatste vrijdag voorlopig". Die woorden komen namens de firma Ariëns. De heer Zimmerman is heel bedachtzaam en uitvoerig met zijn antwoord. Maar het komt hierop neer, dat de klanten het zelf niet begrijpen. Men heeft immers jarenlang voor een vroege winkelsluiting gevoch ten? Zijn zaak (lingerie, dames kleding, bonneterie enz.) vraagt weer heel andere verkoopsters dan bijv. een kruidenierszaak. Vakbekwame verkoopsters liggen niet opgescheept. Toch staat deze doorknede zakenman niet onwel willend tegen de vrije zaterdag middag. De heer yan Vuuren in telegram stijl: „Niet nodig. Ik hoop dat geen van allen het willen!" Nóg korter de eigenaar van „Wilso": „Helemaal niet!" De heer A. Cos- ter zegt heel diplomatiek: „de koopavonden in Arnhem zijn een succes. Dit gaat vóór die koop- teerd heeft. De Schiedamseweg in Blijdorp wil men ophogen omdat de lager gelegen wonin gen veel overlast van het regen water ondervinden. En vanmiddag woensdag) sloeg burgemeester Roelfsema de eerste paal voor twee grote kantoorpanden aan de 's-Gra- venlandseweg, hoek Delflandse- weg. Deze worden daar voor de verhuur gebouwd voor rekening van de Pensioenverzekerings maatschappij „Progress" N.V. pensioenfonds van Unilever in Nederland) te Rotterdam. De totale sticfitingskosten zullen ca. tien miljoen gulden bedragen. Stuk voor stuk plannen die nauwgezet uitgevoerd zullen worden. En als nu die rode beuk bij het stadhuis het ook maar „doet" is iedereen tevreden... DE VOORJAARSMODE 1968 VINDT U IN DE NIEUWE COLLECTIE DEUXPIECES EN JAPONNEN van elk model slechts enkele stuks. Komt u morgen eens bij ons langjs? Voor moeder en dochter MODEMAGAZIJN Broersvest 111 alleenverkoop Een koopavond voor Schiedam? Zoveel hoofden zoveel zinnen, zoveel mid denstanders zoveel meningen. Dat geldt ook voor Loopstraat-Koopstraat-Hoog straat avond, maar later bel ik je hier nog uitvoerig over". Een groot confectiebedrijf wenst anoniem te blijven, maar is straks in principe open. De heer Besters van de firma Smoorenburg vindt het een heel moeilijke vraag. Ziet het allemaal als tussen hangen en wurgen. De roulatie van het per soneel, in welk vat moet hij dat gieten? Hij krijgt er ongetwijfeld het antwoord op. Een der heren Janssen van het Damesmodema gazijn: „Neen, daar praten we nog wel over morgenavond!" De eige naar van "Oase", de jonge Andries aan de Wiel vissen we ergens uit zijn zaak vandaan. Broodnuchter en met een goede kijk op dit alles zegt hij langzaam: „Ik zie dit uit een bepaald oog punt, ook voor de mensen in de meubelverkoop. Niet op die avond bepaald iets verkopen, maar voor al jongelui een goede voorlichting kunnen geven als inleiding tot de aankoop, die dan later volgt. Een voorstander (in de zomer) van de vrije zaterdagmiddag en maan dagmorgen. Voor iedere ontwik keling ten dienste van de klant staat hij altijd open... De heer Zeeman jr.: „Ik doe waar schijnlijk niet mee. Maar ik kom naar die vergadering". De eige naar van „De Goedkope Winkels" ziet er geen extra omzet in, maar wel extra kosten. Mevrouw Ver maas van de Vemax: „Helemaal fout. Als Rotterdam het doet, doen we mee". De eigenaar van „De Kandelaar" zal eveneens achter blijven. Hij wist niets van die „hearing" af, maar nu komt hij dan. Ons enige warenhuis de HEMA zal dicht zijn. Dat ver klaart ons de bedrijfsleider. Mevrouw E. Verstraten-Bleecke van Modehuis „Marlèn": „Voor mij hoeft het allemaal niet. Ik zie W. I - A *-J.V -»•.» '-S-. Mejuffrouw R. van de Most, Dr. Dau werlaan 15, Schiedam is een van de winnaressen in een koffieronde, die sedert enige jaren door de Stichting Koffiepropaganda Nederland wordt ge voerd. Deze koffieronde heeft tot doel het zetten van koffie door huis vrouwen te verbeteren. De huis vrouw doet vijf dagen lang een schepje extra koffie in de pot en beslist dan op welke dag de koffie het lekkerst is. Diezelfde huis vrouw schrijft haar ervaringen naar de Stichting, waar een des kundige jury iedere week bepaalt welke inzending het aardigst is. De kroon op deze (landelijke) cam pagne is de bijzondere beloning voor de aardigste inzending. De be treffende huisvrouw namelijk krijgt haar gewicht in koffie ca deau. De huisvrouw wordt op de weegschaal gezet en zij krijgt daar na evenveel kilo's koffie als haar gewicht is. Telefoon 151604—156274 263420 WIJ HELPEN DIRECT Tot 's avonds llu. bereikbaar Corn. Drebbelstr. 7, Schiedam Verkoop en inruil van alle merken er het voordeel niet van in en heb een heleboel argumenten ertegen. We zullen ze horen! Mevrouw Fransman Modehuis Rembrandt), bijna onverstaan baar wegens een verkoudheid: „Tegen". Niet enthousiast zijn de heren Sla, Verayen en de eigenaar van Radio „Henny". Dat wordt morgen nachtwerk! Het woord is dan geheel aan u. U krijgt er de kans voor. Maak van uw (winkeliers) hart geen moordkuil... MW.-S. De 22-jarige derde machinist G. R. van een Zweeds schip, liggende in de Lekhaven in Rotterdam, vond een taxi naar zijn schip vanuit on ze stad te kostbaar. Hij nam daar om voor de gezelligheid een fiets mee uit de B.K. laan, maar werd zeer tot zijn teleurstelling hierop aangehouden in de Oranjestraat. Dit mag nu eenmaal niet, zelfs niet in Zweden... De heer G. Grootveld (89) uit Rot terdam viel bij het oversteken in de Nieuwe Maasstraat en kwam daarbij ongelukkigerwijze met zijn hoofd tegen de trottoirband te recht. Met een bloedende wond bo ven het rechteroog werd hij naar het Gemeenteziekenhuis vervoerd en daarna naar zijn woning terug gebracht... PARKWEG 106 TEL. 260111

Het Nieuwe Stadsblad | 1968 | | pagina 1