Jeugd uitwisseling maakt U attent op BIJRIJDER DE SCHIEDAMSE GEMEENSCHAP erop uit eigen land is in mf Uitgave van Vergaderingen Bijeenkomsten en kontaktavonden DANS- EN FEESTAVONDEN Sport Ten toonstellingen En verder.... I.M. HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 15 - WOENSDAG 6 MAART 1968 nieuws 2e jaargang no. 3 woensdag 6 maart 1968* In verband met de deze maand wel bijzonder lange agenda (Wie zegt dat er niets te doen is in Schiedam?) kan de Internationale jeugduitwisseling niet die aandacht krijgen die zij verdient. In het S.G. Nieuws van volgende week komen wij er uitgebreid op terug. Enkele oud deelnemers hebben een bijdrage toegestuurd die wij dan zllen plaatsen. Wanneer er jongelui zijn die hun ongeduld niet langer kunnen bedwingen dan kunnen zij natuurlijk altijd het S.G./V.V.V. bureau bellen voor nadere inlichtingen. Telefonisch te bereiken onder nummer 268043 of 266000. Zoals bekend mag worden verondersteld heeft de Schiedamse Gemeenschap het plan dit jaar een uitwisseling te organiseren met maar liefst vijf steden t.w. Esslingen (Duitsland), Vienne (Frankrijk), Neath (Engeland), Udine (Italië) en Norrköping (Zweden). Let dus op het S.G.- Nieuws van volgende week. In net S.G.-Nieuws van januari wijdden wij een artikel aan de aktie „Randstad er uit". Nu een maand later heeft de V.V.V. reeds een tiental arrangementen a 10, verkocht. In de gehele randstad zijn er circa 450 aan de man gebracht. Zonder meer kan van een succes worden gesproken. Met de lentemaanden maart, april en mei nog voor de boeg mag verwacht worden dat de vraag nog zal toenemen. Ook op de aktie „Randstad er uit" die iedere Schiedammer de kans biedt tegen een gereduceerde prijs vakantie te houden in eigen land, waarbij hij dan bovendien en met hem al zijn reisgenoten is verzekert, wordt in de volgende uitgave van het S.G-Nieuws nog terug gekomen. Wilt U er op dit moment meer van weten, omdat U dit weekeinde er al gebruik van wilt maken, komt U dan even naar het S.G./V.V.V.- bureau aan de Plantage waar de informatrices van de V.V.V. U er alles van kunnen vertellen. SG Alle evenementen vangen aan om 20.00 uur renzij anders vermeld. Op woensdag 6 maart een ver gadering van de Marmenvereni- ging van de Chr. Geref. kerk in gebouw Christelijk Sociale Belangen. De afdeling muziek van de S.G. vergadert op donderdag 7 maart in Sursum Corda. „Nimmer nacht". Dat is het on derwerp waarover de heer Off uit Rijswijk (Z.H.) het zal heb ben tijdens de 11e jaarvergade ring van de N.C.V.B. Nieuw- land op 7 maart in de Magnalia Deikerk Met behulp van kleu rendia's, muziek en zang zal hij iets vertellen over de Scan dinavische landen, de Laplan ders en de middernachtzon. Een vergadering over de Sta tenvertaling zal gehouden wor den op 7 maart in het Geref. Jeugdhuis. De VARA, afd. Schiedam houdt haar jaarvergadering op 7 maart in het Volksgebouw. Een vergadering van de K.A.B.O. op 8 maart in Arcade. Ook op 8 maart vergadert de Kring Maasmond in Chr. Soc. Belangen. In Irene op dezelfde avond de jaarvergadering van de C.H.U. Op 11 maart een bestuursver gadering van D.W.S. in Irene. Op 12 maart in Chr. Sociale Be langen de jaarvergadering van de C.M.B. Ook in Chr. Soc. Belangen de vergadering van de S.H.B op 13 maart. De jaarvergadering van de Schiedamse Bond voor Lichame lijke Opvoeding zal gehouden worden op 15 maart in Chr. Soc. Belangen. Een vergadering van de C.B.C. (Christelijke Bond Centrale) op 19 maart in Chr Soc. Belangen. Op 18 maart Ir. Musis Sacrum (De Bron) een vergadering van het Ned. Vrouwencomité. Ook op 20 maart de jaarverga dering van de N.H.G.E. in Irene. Een vergadering van de R.K. Be- jaardenbond zal plaatsvinden op 21 maart in Arcade, aanvang 14.00 uur. De jaarvergadering van het Hu manistisch Verbond zal gehou den worden op 20 maart in het Wijkcentrum. In Chr. Soc. Belangen op 26 maart een vergadering van de C.B.C. Watersportver. „De Schie", die op 27 maart een ledenvergade ring houdt in het Wijkcentrum Nieuwland. De C.M.B., die op 28 maart ver gadert in Chr. Soc. Belangen. In de voorfoyer van Musis Sa crum zal om 19.00 uur op 28 maart weer een bijeenkomst worden gehouden over de S.G. Intern. Jeugduitwisseling 1968. Belangstellenden hartelijk wel kom. Een openbare vergadering van de WD kan men bijwonen op 28 maart in Irene. Een vergadering van de S.B.L.O. op 29 maart in Chr. Soc. Be- tangen. In het Wijkcentrum op 29 maart een ledenvergadering van de Hengelsportver. Schiedam e.o. Voetbalver. Martinit, die op 8 maart een bingo-avond organi seert In Chr. Soc. Belangen. Een samenkomst van het Con vent van Kerken op 9 maart om 14.00 uur in Chr. Soc. Belan gen. -¥■ De Ruilbeurs voor „De Verza melaar" op 11 maart om 19.30 uur in Arcade. -¥• Een bijeenkomst van de Weten schappelijke Kring, te houden op 11 maart in het Geref. Jeugd huis. Ook al op 11 maart een bijeen komst van „Aqua-fauna" in Irene. De Bond van Vogelliefhebbers op 12 maart in Arcade. Tropica op 12 maart in Irene. Een koffie-uurtje voor de Ned. Ver. van Huisvrouwen op 13 maart om 10.15 uur in Irene. Op dezelfde dag in Irene, nu echter om 20.00 uur een kerk dienst van de N.H.G.E. Bidstond van de Geref. Gemeen te op 14 maart in het Geref. Jeugdhuis. De E.H.B.O. organiseert op 16 maart om 13.00 uur in Irene een wedstrijdmiddag. De Paaswijding voor de N.C.V.B. centrum zal gehouden worden op donderdag 21 maart in het Geref. Jeugdhuis. Een ouderavond van de Dr. de Visserschool, ook op 21 maart in Irene. Een kontaktavond van het Schie dams Christelijk Mannenkoor op 22 maart in de Magnalia Dei- kerk. Een discussie-avond tussen Ds. Le Coq en Pastoor Veth op 22 maart in Chr. Soc. Belangen. Een personeelsaivond van de Schiedamse Cartonnagefabriek op 22 maart in Irene. De Thorbecke kleuterschool met een ouderavond op 25 maart in het Wijkcentrum. Een bijeenkomst van het R.K. Vrouwengilde in het Geref. Jeugdhuis, op 25 maart. De Klaverjasver. van het Sin gelkwartier houdt weer een kon taktavond op 26 maart, zoals vanouds in zaal Marijke. De Paaswijding van de N.C.V.B. Centrum door J. Wesslink-Len- keek op 27 maart in het Jeugd huis. Aanvang 19.45 uur. Een wijkavond van de Geref. Kerk Nieuwland, op 29 maart in de Magnalia Deikerk. Onder auspiciën van de Werkcommis- sie Nieuwland zal hier optreden de cabaretgroep Polygonum Hy- dropiper. MUZIEK - FILM - TONEEL - LEZINGEN Op 12 of 20 maart in het Pas sage theater het Amsterdams Volkstoneel met „Rooie Sien". Een filmavond voor de perso- neelsver. van Gemeentewerken op 13 maart in Chr. Soc. Be langen. Over „Orchideeën in Europa" zal de heer J. Landwher uit Am stelveen op 14 maart spreken en dia's vertonen tijdens een bijeenkomst van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plant kunde, ditmaal in samenwerking met de Kon. Ned. Natuurvrien den Ver., afd. Schiedam, Irene, 20.00 uur. In het kader van de S.G. toneel wedstrijden zal -Othello op 19 maart in Musis Sacrum het to neelstuk „De Bemoeial" voor het voetlicht brengen. „Volk onder de PoolcirkelAli ce Bommersteeg over Lapland op 22 maart in het Volksge bouw Georganiseerd door de N.I.V.O.N. Ook op 22 maart een avond van de Filmkring. In de aula van de Rijks h b s. zal gedraaid wor den de film: „Herrenpartie" van Wolfgang Staudte. Toegang 14 jaar. De Cefafilm „Hollyday in St. Tropez" kunt U gaan zien op 23 maart in de Magnalia Dei kerk. Het Muziekkorps van het Le ger des Heils geeft op 28 maart een concert in Arcade. Aan vang 19.30 uur. Aula Stedelijk Museum. In het kader van de boekenweek orga niseren de Schiedamse Ge meenschap, de Schiedamse Boekhandelaren en bibliotheken op 30 maart een avond met het Lelds Zotder Cabaret. Een feestavond van de Grafi sche Bond op vrijdag 8 maart In Musis Sacrum. Op zaterdag 9 maart zal De Rank weer ter beschikking staan van alle jeugdige Prema-leden en niet-leden. De fans van Panique kunnen hun favoriete band weer horen op 9 maart in de Opstandings- kerk. De leden van G.R.A.B.S. (een andere naam voor Greens R B Society) kunnen ook 9 maart weer terecht in Arcade. Op zondag 10 maart weer de Instuif in Arcade. Dezelfde dag Green's Disco theek in Tivoli. Op 15 maart in Tivoli de fan club van Danger Sect. Een feestavond voor de leer lingen van boksschool Wim den Haan wordt gehouden op 15 maart In Musis Sacrum. -¥■ In Arcade op 16 maart weer de G.R.A.B.S. B.R.B. '67 op 16 maart in Mu sis Sacrum. In de Opstandingskerk op 16 maart het jaarfeest van de Teir- quasth met medewerking van de Soul Sounds. -¥■ St. Annazusterstraat 49: ook op 16 maart het adres voor de Druiventrossers. We blijven nog steeds bij 16 maart: Een fanavond van beat- group Squib in Tivoli. In het Trefcentrum op 16 maart dansclub Harg met Peter and the Rising Four. Op zondag 17 maart Peter and the Rising Four in Arcade bij de Instuif. Ook op 17 maart de discotheek van Martin Green in Tivoli. Op 21 en 22 maart in Musis Sa crum een feestavond van de Willem de Zwijgerschool 11. Op 23 maart weer Green in Ar cade. Zelfde dag Prema in De Rank. Sociëteit De Vonk organiseert op 23 maart een dansavond in Ohr. Sociale Belangen, waar voor de muziek zullen zorgen Com '68. Toneeluitvoering met een bal na; dat kan de Schiedamse Gymna- siastenbond zien en beleven op 23 maart in Musis Sacrum. De Druiventros ook de 23ste in de St. Annazusterstraat. Op 24 maart Instuif in Arcade met Daniella en de Fellows. Een matinee en dansavond, ge organiseerd door Dansschool Sitton op 24 maart in Musis Sacrum. De GRABS-discotheek in Ti voli, ook al op 24 maert. -¥■ Op 29 maart een feestavond van Verolme Elektra in Musis Sacrum. De Teirquasth op 30 maart weer In de Opstandingskerk. Ook is de Druiventros dan weer present in de St. Annazuster straat 49. Voor Groenoord en omstreken is het weer Harg in het Tref centrum, op 30 maart. Ook de 30ste Martin Green l'n Arcade. Een feestavond van de Vrien denkring op 30 maart in Irene. Een matinee van de Bond v. Bejaarden Oud-Mathenesse op 30 maart, 14.00 uur in Musis Sacrum. Redaktie: P. van den Boom Redaktleadres: SG/VVV-bureau Plantage Tel. 268043 B.R.B. op 30 maert in Musis Sacrum. Op zondag 31 maart de Instuif met de Flying Dutchmen. Plaats: natuurlijk Arcade. Op dezelfde avond tweemaal Green: in Musis Sacrum en in Tivoli met de discotheek. Cursussen, Repetities en andere wekelijkse bijeenkomsten Iedere woensdag in Chr. Soc. Belangen om 14.00 uur repeti tie van het bejaardenkoor Se- nectute. In de Magnalia Deikerk iedere woensdagavond 20.00 uur repe titie Nieuwlandkoor. Iedere donderdag in Chr. Soc. Belangen Rhetorica, spreken in het openbaar. Zelfde tijd, zelfde plaats repe titie van het Wilton-Fijenoord- koor. Op 5 maart Oratio, spreken in het openbaar (gevorderden) in Chr. Soc. Belangen. In de Opstandingskerk kan iede re woensdag de hele middag judo beoefend worden, van 12- 18 uur door jongens en van 18- 19 uur door meisjes. Op zaterdag 2 maart worden om 14.00 uur in de gymnastiek zaal aan de Van Hogendorp- straat van de meisjes van THOR de jeugdvaardigheidsproeven af genomen. Op dezelfde dag, maar dan om 19.00 uur kan iedereen in het Sportfondsenbad weer trachten zijn Ie of 2e diploma zwemmen te behalen. Op 6 en 13 maart geeft gym- nastiekver. D.O.K. uitvoeringen In het Passage Theater. In de Sporthal Margriet zal op 22, 23 en 24 maart het kam pioenschap tennis met gesloten banen worden gehouden. Op 23 maart wordt er in het Sportfondsenbad om 19.00 uur weer gezwommen voor de di ploma's 1 en 2. Het Nederlands Tafeltenniskam pioenschap zal worden gehou den op zondag 31 maart in de Sporthal Margriet. Van 8 maart tot 8 april komen, ook tn het Stedelijk Museum, Van Apol met schilderijen, gou aches en strips, Henri de Haas met gouaches en beelden en Lancelot Samson met beelden en tekeningen. Etsen, tekeningen en lino's van Joop Brans zijn te zien in Ga lerie Punt 4 van 1 t/m 25 maert. Op 23 maart is er van 13.30 tot 18.00 uur poppenkast In het Wijkcentrum Nieuwland. Opgavan voor deze rubriek kunt u doorgeven aan me), v.d. Schoor, te bereiken op het S.G./WV-bureau, telef. 266000. Kopij voor april moet uiterlijk binnen zijn op 22 maart. SCHRIJVER N.V. vraagt voor haar afdeling exped'tie, een Sollicitaties: SCHRUVER N.V. afdeling personeelszaken Lange Nieuwstraat 50, Schiedam, Telefoon 209390 Hotel- en campingrel zen naar Spanje vanaf f 410,— en 220,—; 10- en 12-daagse busreizen naar Oostenrijk vanaf 199, Verhuur van bungalows en appartementen langs de gehele Spaanse Middel landse Zeekust. Volledige documentatie aanwezig. Vraagt inlichtingen bij Boekingskantoor Romania Multatuliweg 47, Delft, Telefoon 01730—35117. Te koop: tweeling wan delwagen; 2 wandelwagen- zakken; 2 regenkappen en kinderstoel. I. M. Koogje, Putterhoek- sestraat 37. Dekker en Reith, hoek Hogenbanweg, Dr. Zamen- hofstraat, Telef. 15 87 54, na 6 uur: Telef. 15 94 30- 15 24 86. Huurkoopgeisers voor Rotterdam, Schie dam en omgeving. Te koop meisjesfiets 8-12 j. Burg. van Haaren- laan 769, tel. 265037. Te koop prima zingen de man-kanaries met ga rantie op zang en prima broed poppen. Fabristraat 49a. Mevr. Sales, Laan van Spaland 17, zoekt 1 maal per week hulp i. d. huis houding. Tel. 260674. Te koop wegens plaats gebrek gloednieuw zéér mooi 1-persoons ledikant met hoofd- en voetbord en zijkanten aange bouwd nachtkastje zon der matras, en bedsprei 1-pers. Lekstraat 18a, Schiedam. Beschaafde hulp i. d. huishouding b.z.a. vrij dagochtend van 912 u. Liefst omg. westen of Spieringshoek. Brieven o. nr. 08330 bur. v. d. blad. Te koop gevraagd kin derfiets 4 jaar. Polder- eg 232, 8 01808—234. laar weg 232, Ketnel, telefoon Te koop 4-pers. Cara van de Reu, met voortent. Kan eventueel gefinan cierd worden. Brugman straat 39. Te koop jonge Haze wind „Whipert", teefje. C. Verhoef, Joz. Óreliosm- gel 123, Groenoord.

Het Nieuwe Stadsblad | 1968 | | pagina 15