liet nieuwe L Jioien K. Meiier: op de bres voor de bejaarden r Sexueie uoorliclib mij op lagere óc GE uui ejC*0itu*n 1 JONGELUI Schiedamse Notities De man van de vele sportieve gebaren I L TIM CO KOLEN HAARD-OLIE Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) Eerlijk betoog Ook hier Rectificatie VIER MINUTEN NIEUWE PLANNEN 4 dagen gratis kopen Herenmodemagazijn _T.V. DEFECT bel RADIO „ACTIEF" ISe JAARGANG WOENSDAG 6 MAART 1968 Redaktie en Advertenties: Broersvest 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-267368 en 263939 Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. HoofdredaktieP. J. Hovingh De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze sleden gelegen dorpen en 'n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N.I.P.O.-rapport Neen, men was gisteravond nu eens niet gekomen naar De Rank om te luisteren naar het wel en wee van de Vereniging Volks onderwijs afd. Kethel-Groenoord, dat overigens op moderne vlotte en heel snelle wijze werd afge daan. Al mag men wel weten dat er nu 190 leden zijn. Daarna kwa men de gasten uit Ridderkerk, dat volop in de belangstelling staat door de sexuele voorlich ting die daar in de vijfde en zes de klassen op lagere scholen ge geven wordt. Uitgaande van de gedachte: kun nen we leven met kinderen die praten over zaken waarover wij ouders niet praten. Niet kunnen praten. Dit probleem werd in Ridderkerk aangepakt en vrij snel opgelost. Al ging dit ook weer niet zomaar ineens. Een meisje dat op 14-jarige leeftijd moeder moest worden, opende veler ogen. Men zag in, dat het verhaaltje van de bijtjes en de bloemen uit de tijd was. Voor niet meer zo jonge ouders is de sexuele voorlichting een waar probleem. Men kan er maar niettoe komen. Een kind een boekje in zijn handen stoppen? Dat is alleen goed als men er dan met het kind over praat. In Rid derkerk gebeurde dat anders. Mevrouw A. Focke, co-trainer van de gesprekleidsters van de NVSH, was tevoren bij de kin deren op school geïntroduceerd en praatte heel gewoon met de kinderen over die dingen die on der sexuele voorlichting vallen. Schuttingwoordenschreef ze in het latijn levensgroot op het bord. Maar dat zei de kinderen niets. Het werd voor haar een openbaring hoe of zij hierop reageerden en onbevangen vra gen stelden. En het werd haar eens te meer duidelijk, dat al die bakerpraatjes de wereld uit moesten. Ouders die als „groen tjes" vroeger de ouderlijke wo ning verlaten hadden, hebben heel wat opgenomen in die ge sprekken. Een moeder gaf daar van een voorbeeld. Hoe of zij nu met haar dochters ronduit over alles kan praten. Om te besluiten met de woorden: „als u wist hoe of ik vroeger voorgelicht was dan bleef je brullen". Men heeft de NVSH bereid ge vonden met gesprekspartner W. van Broekhoven naar Kethel- Groenoord te komen. Men zal nog even overleg moeten plegen, omdat hieraan kosten verbonden zijn. Ridderkerk heeft een sub sidie hiervoor aangevraagd om dat men daar volgend schooljaar al met de derde klas wil begin nen. „Iedere school heeft biolo gie op zijn rooster staan", zo merkte de wethouder van onder wijs en culturele zaken mevr. G. D. de Graaff op. „Je zou in die lessen er iets over kunnen laten vertellen zonder er een speciaal uur voor uit te trekken. Wat moet je daar een heel jaar mee". Tot de genodigden behoorden burgemeester H. Roelfsema en echtgenote, de inspecteur van on derwijs C. A. Kamp en dokter P. van der Kuy. Als besluit van deze toch wel interessante avond wer den dia's vertoond waarin de ouders hun kinderen op de kleu ter- of lagere scholen in aktie zagen, maar dat had natuurlijk mets met die sexuele voorlich ting te maken. De zoon van „Prinses Glimlach" maakte zijn moeder te schande door net niet te doen wat de wereldpers, In drommen naar het wintersport centrum In het Oostenrijkse Lech gekomen, eigenlijk verwacht had. Het produceren van een prinselijke lach om de babylippen. Maar Willem Alexander keek wel uit, hij liet zich in alle waardigheid fotograferen en vertrok geen spier van zijn gezicht. 1) heeft het nu wel in alle kranten kunnen zien. Daarom prijzen wij ons gelukkig hier toch nog een sneeuw- verse foto te kunnen brengen van toch nog een zweem van een glimlach om de lippen, als u goed kijkt tenminste. Een trots ouderpaar gaat hier sleetje rijden met hun zoon, vorstelijk gezeten in zijn hindelopense slee. DE DISTRICTS- Vrouwendag van de Vrouwen groep P.v.cLA. is op 12 maart a.s. in Rijswijk. Het nieuwe ka merlid Nel Barendrecht zal daar iets vertellen over het werk van een Kamerlid. Hebben de leden die hiervoor interesse hebben zich al opgegeven bij mevr. Zagwijn, Gordonstraat 31b? Rijschool Nicoma is niet in de Heidastraat doch in de Aleida- straat 24B gevestigd. Dit werd abusiev. jl. woensdag vermeld. Mgr. NoUnsïann 201-203 Tel. 262669 „Er wordt nog veel te weinig voor de bejaarden gedaan. Ik kwam tot die conclusie toen ik iemand ontmoette waarme de ik als 16-jarige achter een voetbal aan gedraafd had. We hebben ergens wat gebruikt en toen werd ik met de nood onder de bejaarden geconfron teerd die alleen van hun AOW- uitkering moeten leven. Ik heb daarover nagedacht. Zij kun nen die toegangsbewijzen voor voetbalwedstrijden niet beta len e;i toen ben ik daar iets aan gaan doen Die woorden komen uit de mond van de bijna 75-jarige heer K. Meiier uit Rotterdam. En dan herinnert u zich de berichten uit de dagbladen waarin stond dat hij een bepaalde reductie verkregen had bij die of die vereni ging Aanleiding tot dit gesprekje waren de brieven van de bestuurders van Hermes D.V.S. en S.V.V. die be reid zijn voortaan de toegangs prijzen voor de bejaarden te stel len op f 1,zitplaats onoverdekte tribune en f0,50 voor een staan plaats. Waarvoor wij namens alle bejaarden deze beide voetbalver enigingen hartelijk dank zeggen! De voetballers van „het eerste uur" die zich zoveel opofferingen ge troost hebben, zullen van dit aan bod zeker gebruik maken. Vooral nu de lente in aantocht is... U heeft onlangs de heer Meiier in „Brandpunt" van de K.R.O. op uw beeldbuis gezien. Frits v.d. Poel gaf hem de gelegenheid in vier mi nuten zijn doel en streven voor de bejaarden toe te lichten. Maar wat kan je zeggen in slechts vier mi nuten? Te weinig, aldus de heer Meiier, al mag hij op een reeks successen terug zien. Zijn map met correspondentie is daar een levend bewijs van. Correspondentie met Prins Bern- hard, die hem niet kon helpen, maar hem naar de K.N.V.B. ver wees. Mensen die volledig achter hem staan zoals de heren Kie- boom, Kleingeld, van Spaandonck, van Praag, Jos Coler, Dirk Nijs, Bob Spaak, Leo Horn, G. A. Nass, burgemeester Thomassen van Rot terdam, Caranza, Vyth, Verhoeff, de journalist P. W. Russel, Herman Kuiphof, Kick Geudeker. Bij „De Mussen" krijgen de be- jaarden een seizoenkaart voor ƒ5,bij D.C.L. een zitplaats gra tis. M.V.V., P.S.V., Ajax, Sparta, Xerxes/DH..C., Fijenoord, G.VA.V. Go Ahead, Volendam, Telstar in samenwerking met de gemeente Do krasse, bijna 75-jarige heer K. Meiier uit Rotterdam, die In 4 minuten op de t.v. tracht duidelijk te maken wat of hij bedoelt. En wat of het resultaat daarvan voor de bejaarden is Velzen, Blauw-Wit, De Volewij- ckers, Elinkwijk en N.E.C. kwa men aan zijn speciale wens tege moet. N.E.C. zelfs met 25,kor ting op seizoenkaarten. Doch ook Fortuna-Vlaardingen gaf gehoor. De heer J. Borsten, Klaas Kater straat 88 schreef ons destijds over de aktie van de heer Meiier. Het zal voor hem een verrassing zijn dat ook Schiedam met zijn blauw witte en rood-groene kleuren gun stig reageerde! De heer Meiier gaat echter verder. Met voetbalclubs! Doch ook bestaat er kans dat de bejaarden, tegen gereduceerde prijs uiteraard, straks van het Zesdaagse Wielerfestijn kunnen ge nieten. De naam Meiier moet u daarom maar onthouden en wij brengen hem voor al die moeite en kosten hier graag even een ere saluut! Hoe? Zie onze advertentie op pagina !()■- Telefoon 151604—156274— 263420 WIJ HELPEN DIRECT Tot 's avonds 11 u. bereikbaar Corn. Drebbelstr. 7, Schiedam Verkoop en inruil van alle merken HANDEL NV PARKWEG 106 TEL. 260111 vraagt: om opgeleid te worden voor diverse functies Afdeling PERSONEEL, Burg. Honnerlage Gretelaan 159 Schiedam Telefoon 26.05.00

Het Nieuwe Stadsblad | 1968 | | pagina 1