Lees aandachtig de advertenties Het vergemakkelijkt Uw keuze te maken maakt U attent op DE SCHIEDAMSE GEMEENSCHAP Sport Uitgave van jaargang no. 5 Vergaderingen Bijeenkomsten en kontaktavonden MUZIEK - FILM - TONEEL - LEZINGEN DANS- EN FEESTAVONDEN Cursussen, Repetities en andere wekelijkse bijeenkomsten T entoonstellingen En verder.,.. I.M. het NIEUWE STADSBLAD - PAG 18 - VRIJDAG 29 MAART 1968 nieuwe Radakti*: P. van dan Boom RedactieadresSG VVV-bureau Plantage vrijdag 29 maart 1968 Tal. 268043 SG Alle evenementen vingen aan om 20.00 uur tenzij anders vermeld. Vanavond (29 maart) een ver gadering van de S.B.L.O. in Chr. Soc. Belangen. Een ledenvergadering van de hengelsportver. Schiedam en omstreken eveneens vanavond in het Wijkcentrum. Op 1 april om 19.30 het N.K.V. adviesbureau in Arcade. Dezelfde avond een ledenverga dering van de Alg. Ned. Metaal bewerkers Bond in het Wijkcen trum Nieuwland. Een bijeenkomst van de Schie- damse Reddingsbrigade op 1 april 'm Chr. Soc. Belangen. Nog steeds 1 april: algemene ledenvergadering van de Z.H. Ver. „Het Groene Kruis", afd. Kethel en wel in De Rank. Tenslotte de maandelijkse le denvergadering van de N.C.G.O.V. in Sursum Corda. Op 2 april een contactavond van de Ned. Bond van Oud- Strijders in de bovenzaal van de Amstelbron. Een vergadering van de Dienst Sooiaile Zaken op 2 april in Irene. De heer A. Bouwman zal op 2 april in Arcade voor de leden van „Natuurgenot in huis" een lering houden over „Het aquari um". Ook zulten er dia's ver toond worden. Eveneens 2 april de vrouwen bond van het N.V.V. in het Wijkcentrum. Het Centraal Vrouwencomité vergadert op 2 april in Irene. Aanvang 14.30 uur. Op 2 april in Chr. Soc. Belan gen: a. een ledenvergadering van het N.K.V.; b. de C.B.C. cursus; c. vergadering van de C.M.B.-kader Wilton. „Binnen- en buitenlandse ten toonstellingen" is waar de heer K. de Wit uit Rotterdam het op 3 april over zal hebben voor de leden van de K.N.M.T.P. in Irene. Een ledenvergadering van hand balver. U.V.G. op 3 april In het Wijkcentrum Nieuwland. De Tuinbouwver. Thurlede houdt op 3 april haar algemene leden vergadering in Chr. Soc. Be langen. Ook in Chr. Soc. Belangen een bestuursvergadering van Wljk- ver. Nieuwland, 3 april. En een vergadering van de mid denstand in Musis Sacrum te 20.00 uur, 3 april. Tenslotte nog een bestuursver gadering van de C.B.C. in Chr. Soc. Belangen op 3 april. Op 4 april in het Wijkcentrum Nieuwland een ledenvergadering van de Alg. Bond van Onder wijzend Personeel. In Chr. Sociale Belangen op 5 april een bijeenkomst van de Kon. Ned. Brigade tot het Red den van Drenkelingen. Op dezelfde datum ook in Chr. Sociale Belangen een gezamen lijke vergadering van de C.B.C. met de A.B.C. en St Wiltibror- dus. Op 6 april een contactavond van het Comité Samenw. Ge- repatrieerden in het Wijkcen trum. Ook op 6 april een contact- avond van de Vriendenkring in Irene. De ruilbeurs van de „Verzame laars" wordt weer gehouden op 8 april in Arcade. Een bijeenkomst van Aqua fau na ook op 8 april In Irene. Op 8 april een ledenvergade ring van de Bond van Techni sche Ambtenaren in het Wijk centrum. Op 9 april in Marijke een con tacts vond van de klaverjaeafde- ling van heit Srngelkwartier. -¥■ Op dezelfde dag een bijeen komst van de Ned. Bond v. Vo gelliefhebbers in Arcade. Een Paasbij eenkomst van de Ned. Ver. van Huisvrouwen zal gehouden worden op 9 april om 14.00 uur in Irene. Om 20.00 uur zal daar de ver eniging Tropica bijeenkomen. In Chr. Soc. Belangen tenslotte een vergadering van Schietver. Schiedam. In Arcade op 10 april een ver gadering van de afdeling Zang van de S.G. De werkgroep W.P.C. van de P.v.d.A. zal een bijeenkomst houden op 10 aprH in Irene. Klaverjassen voor de leden van de W.F. voetbalver op 10 april in het Wijkcentrum. Nog een klaverjasavond op 10 april, ditmaal van Gemeente werken Sohiedem om 19.30 in Chr. Soc. Belangen. Ook in Chr. Sociale Belangen op 10 april een vergadering van de S.H.B. en een bijeen komst van de fotoclub. Op 11 april fn Irene een leden vergadering van de Ver. tot be hartiging van de Belangen van t.b.c. patiënten. Aanvang 19.00 uur. In Chr. Soc. Belangen op 11 april een bestuursvergadering van de C.B.C. Op 12 april in Irene een kerk dienst van de N.H.G.E. Nog een kerkdienst op 12 april en wel van de Chr. Geref. Kerk in Chr. Soc. Belangen. Op 17 april een ledenvergade ring van de vrouwengroep P.v.d.A. in het Wijkcentrum Nieuwland. In Chr. Soc. Belangen op 17 april een algemene ledenverga dering van D.O.K. Op 18 april een ledenvergade ring van cte N.C.V.B. afd. Nieuw land. In de kantine op Harga houdt op 19 april H.B.S.S. eert ledenver gadering. Op 19 april in Arcade een ver gadering van de K.A.B.O. In Chr. Soc. Belangen op 19 april een alg. ledenvergadering van O.D.I. en bovendien bonnen verzilveren van de N.C.B. In het Geref. Jeugdhuis op 19 april vergadering van de S.G.P. Op 22 april het adviesbureau van de N.K.V. in Arcade Op 22 april vergadering van de S.G.P. in het Geref. Jeugdhuis. De Chr. Vrouwenbond op 23 april In Irene. Bestuursvergadering van Onze woning op 23 april in Chr. Soc. Belangen. In de Magnalia Deikerk op 23 april een vergadering van de Arjos. Op 24 april bestuursvergadering van de A.B.O.P. In het Wijk oe ntrum. Ook de 24ste een bijeenkomst van de Alg. Fotoclub in Chr. Soc. Belangen. Het R.K. Vrouwengilde In het Geref. Jeugdhuis op 24 april. In Chr. Soc. Belangen op 26 april de C.B.B., een jaarverga dering van de besturenbond. Op 27 april een alg. vergadering van de Ooievaars in Chr. Soc. Belangen om 14 uur. De Bond van Hoger Personeel vergadert op 29 april in het Wijkcentrum Nieuwland. Een wijkavond van de Geref. Kerk Nieuwland op 29 maart in de Magnalia Deikerk met het Jeugdcabaret Polygonum Hy- dropiper. In het kader van de boekenweek wordt door de S.G. met de Schiedamse boekhandelaren en bibliotheken een avond georga niseerd op 30 maart in de aula van het Stedelijk Museum waar zal optreden het LEIDS ZOL DER CABARET. Eveneens morgen 30 maart een matinee voor de Bond van Be jaarden Oud-Mathenesse om 14 uur In Musis Sacrum. Op donderdag 4 april in Musis Sacrum een uitvoering in het ka der van de S.G. Toneelwedstr. De beurt is ditmaal aan Entre Nous, die het toneelstuk 'Jeugd' voor het voetlicht zal brengen. De 5de april het Barokensemble van de Prot. Dansacademie in de aula van het Museum. Aan vang 20.15 uur Aangezien dit een avond Is in het kader van het Jeugdfestlval alleen toegang voor C.J.P.'er8. Op 18 april weer een avond van de S.G. Toneelwedstrijd. In Mu sis Sacrum Intermezzo met „De man, de vrouw en de moord". -¥• Korte Nederlandse films zulten op 19 april vertoond worden in de aula van de h.b.s., waar de Fllmkring een avond organiseert. Toegang 14 jaar en ouder. U wordt verzocht de 20ste april (zaterdagavond) vrij te houden voor CULTURA I I Op 22 april wordt er In Arcade een filmavond georganiseerd voor hengelaars. Op 22 en 23 aprH „Op blote voeten in het park", opgevoerd door Geron. „Op blote voeten in het park" Is het toneelstuk wat op 25 april zal worden opgevoerd door de toneelgroep Geron, in Musis Sa crum (S.G. toneelwedstrijd). Op 27 april weer een Cefa-film- voorstelling In de Magnalia Dei kerk. Gedraaid zal worden de fHm „Songbus naar Triëet". Een feestavond van Verolme- Elektra op 29 maart In Musis Sacrum. ZATERDAG 30 maart: Sociëteit „den Teirquaath" in de Opstanding skeric. Beatgroup „Purple" treedt op In het Trefcentrum voor de leden van dansclub Harg. In Arcade de G.R.A.B.S. In Irene een feestavond van de Vriendenkring. B.R.B. In Musis Sacrum. ZONDAG 31 maart: In Arcade de Instuif met de „Flying Dutchmen". In Marijke een dansavond van het Singelkwartier. De discotheek van Martin Green zoals elke zondag in Tivoli. In Musi8 Sacrum ook nog eens een avond van Green's R B Society. ZATERDAG 6 APRIL: De Sharks in de Rank; C.J.V. Prema. Ook een dansavond In de Waag. In Arcade kunnen de leden van Green's R B Society dansen. Een dansavond van toneelver. Entre Nous in Irene. De fanclub van Panlque in de benedenzaal van de Opstan- dlng4terk. In Chr. Soc. Belangen is er een dansavond voor de leerlingen van de 1 e Openbare Praktijk school. Dansen op muziek van B.R.B. in Musis Sacrum. ZONDAG 7 april; In Arcade de R.K. Instuif Jong Schiedam, waar optreedt de „Nioo Kien Formation". ir Green's discotheek is er weer in Tivoli. Op ZATERDAG 13 april Martin Green in Arcade. MAANDAG 15 april (tweede paaedag); In het Trefcentrum Dansclub Harg. Je kan er dansen op mu ziek van de „Midnightpacket De Instuif in Arcade. In Musis Sacrum paasbal van dansschool Sitton. ZATERDAG 20 april: Dansen In De Waag. Martin Green in Arcade. Een feestavond van de ver. voor Oud-Groningers „Gruno" in Ire ne. In de benedenzaal van de Op- standingskerk dansen voor de leden van sociëteit „den Telr- quasth". In de Rank zetelt C.J.V. Prema, waar optreden „The Meetera". ZONDAG 21 aprH: De Instuif In Arcade. Op DINSDAG 23 april het jaar feest vain de N.C.V.B.-centrum, dat gehouden zal worden in het Geref. Jeugdhuis. Een dansavond van voetbalver. „Demos" op VRIJDAG 26 april In Arcade. ZATERDAG 27 opril: Martin Green met zijn sociëteit in Aroade. De Teirquasth in de Opstarv dingskerk. In Chr. Soc. Belangen een dans avond voor sociëteit de Vonk. Com. '68 zal voor de (beet)mu- zlék zorgen. Dansavond met B.R.B. in Musis Sacrum Op 28 april alleen de Instuif in Aroade en Green's Discotheek in Tivoli. Op 30 april tenslotte nogmaals Martin Green tn Arcade. Bovendien een Oranjebal in Mu sis Sacrum. EHce maandag in Chr. Sooiale Belangen om 19.00 uur de cur sus voor assistent-econoom, ge organiseerd door het Instituut voor Sociale Wetenschappen. Eveneens elke maandag In Chr. Sociale Belangen, maar nu om 20.00 uur, is het klaverjas- avondje van Wijkver. Nieuwland. De liefhebbers van telkenen en schilderen, die zijn aangesloten bij Wijkver. Nieuwiartd, kunnen ook elke maandag aan hun trek ken komen, en wel bij het adres 2e Tuinsingel 1. Aanvang 19.30 uur. Op dinsdag wordt tn Arcade de E.H.B.O. cursue gegeven. In Chr. Sociale Belangen kan men op dinsdag om 18.30 uur terecht voor balletles (Wijkver. Nieuwland) en om 20.00 uur voor de repetitie van het Toon kunstkoor Op dinsdag 2 april is er dan bo vendien ook nog Oratio, de cur sus spreken in het openbaar (voor gevorderden). Chr. Soc. Belangen. 's Woensdags Is er van 12 tot 19 uur judo in de Opstandings- kerk, terwijl om 14.00 uur de re petitie van het bejaardenkoor Senectute in Chr. Soc. Belangen begint. In de Magnolia Deikerk is op woensdagavond, aanvang 20.15 uur, repetitie van het Geref. Nieuwlandkoor. Elke donderdag 20.00 uur in Chr. Soc. Belangen: Repetitie Wihon-Fijenoordkoor, Rhetorics, spreken in het openbaar en een oursua van de Adventkerk. Vrijdagsavonds is er in gebouw Sursum Corda bestuursvergade ring van de N.C.G.O.V. Kerkdienst van de Adventskerk wordt gehouden elke zaterdag morgen om 10.00 uur Op woensdag 24 aprH is de laat ste avond van de cursus Rhe torics; er zal een en ander voor het examen besproken worden. In verband daarmee is er due op donderdag 25 aprii geen oursue. Het Nederlandse kampioenschap tafeltennis wordt gehouden op 31 maart in Sporthal Margriet. Ook in de Sporthal geeft Gymn. Ver. ANIMO op 5 en 6 april een jublleumultvoeriog. Diptomazwemmen in het Sport- fondsenbad kan men doen op zaterdag 20 april om 19.00 uur. In het Stedelijk Museum zijn tot 15 april nog werken te zien van Lancelot Samson, Henri de Haae en Van Apol. Van 7 tot 22 april is dan In het Museum de tentoonstelling „Structuurplan Sohiedam"; „een program voor de toekomst". Bouke IJlstra exposeert van 20 april tot 20 mei in het Museum met grafieken, schilderijen en gouaches. fn Galerie Punt 4 exposeert van 5 april tot eind april Ria van Elk (wandkleden). Jan Goedhart, Charles en Maar ten Kemper, Ad Kikkert en Ed van Zanden exposeren tot 25 april in Galerie De Gnaaff. Tenslotte nog een tentoonstel ling in het Museum: van 26 april tot 26 mei Deense kunstnijver heid: Lis Ahiman, textiel en Ger- trud Vasegaard, keramiek. Een Jeugddag van het Christelijk Jongeren Verbond op tweede paasdag (15 april) in de Sport hal. Van 20 t/m 27 april komt de Inhabe '68 in Sporthal Margriet. Deze huishoud- en consumen tenbeurs is geopend van 13 tot 17 uur en van 19 tot 23 uur. Zondags gesloten. Op 22 april wordt er in de Schaakkantine van Wilton-Fije- noord een persoonlijk schaak kampioenschap georganiseerd door Schaakver. Schiedam. Op zaterdag 27 april is er weer de jaarlijkse Lichtstoet. De lampionoptocht zal gehou den worden op 29 april, terwijl er op Koninginnedag nog een taptoe zal zijn op de Grote Markt. De A.S.K. Cultura verzoekt U 20 april (zaterdag) vrij te hou den I I

Het Nieuwe Stadsblad | 1968 | | pagina 18