Bliksemactie „Mensen in nood vragen om kleding" No. 13 hee in het hoofd STADGENOOT WINNAAR VAN GLANZENDE SPORTAUTO \Yor\oges Met „Inhabe'-festiviteiten ZILVEREN O.N. J. HEINSIUS Mary HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 25 - VRIJDAG 29 MAART 1968 GENERAL KOTOfrS Het grote Jnhabé-feestnadert nu snelt Links en rechts heeft men al de standkoorts, al merk je daar niet zoveel van. Onze burgemees ter zal dit festijn officieel openen en er dan een kijkje nemen. De Rijnmondband zal hier extra luis ter bijzetten, maar ook al die bal lonnen en vlaggetjes in de stad. Dat wordt een gezellige opening. Een vernieuwde „Inhabé", laat dat maar aan de heer Barkmeijer over. Een Femina in het klein met al lerlei demonstraties. Nee niet voor Vietnam. U kan er als huis vrouw heel wat leren en meteen keuren. Dat is altijd het verleide lijke van een tentoonstelling. Zeg nu eens nee als de juffrouw of me vrouw of mijnheer zo aandoenlijk zijn best gedaan heeft. Gaat ge woon niet! Heerlijk onderuit zakken en naar de shows van mevrouw E. Ver- straten-Bleecker jajuist, van Mo dehuis „Marlèn", kijken. Maar ook de ogen wijd opensperren voor een gezellig badpak of bikini. Krijgt u volop de gelegenheid voor. Ménnen... neem uw vrouwen mee! Maar pas op voor die goo chelaar. Een marionettentheater voor de kinderen. U kan er ook leren perfect Indi sche maaltijden op tafel te tove ren. U kan uw licht opsteken bij de stand van de Stichting Huis houdelijke Gezinsvoorlichting. En op vier verschillende tijden een prijs in de wacht slepen. Wel geen sportauto, maar toch wtl Huiwmwlt/ke. De ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, In zilver Is gisteren, woensdag, door burgemees ter Heusdens uitgereikt aan de heer J. Heinsius uit de Valeriusstraat 125 in Vlaardingen. Dit gebeurde in het hoofd kantoor van de E.N.C.K. waar de heer Heinsius werkt Op 27 maart 1928 40 jaar ge leden trad de heer Heinsius in dienst van de Eerste Nederland- sche Coöperatieve Kunstmestfa- briek te Vlaardingen. Hij trad aanvankelijk als magazijn- knecht in dienst, vervolgens heeft hij gewerkt in de superloodsen als zakkennaaier, aftapper en tally man, als fabrieksarbeider in de contact zwavelzuurfabriek, op nieuw als arbeider in de super- loodsen en daarna in de afdeling Granimix. In september 1960 is hij overge plaatst naar de Delta Chemie, waar hij sinds 1 maart 1967 als voorman werkzaam is. Gedurende zijn 40-jarig dienstver band heeft hij zich bij de zeer uit eenlopende werkzaamheden doen kennen als een ijverige werk kracht die met accuratesse, ver antwoordelijkheidsgevoel en lei dinggevende eigenschappen zijn ar beid tot volle tevredenheid van zijn superieuren verricht. Op grond van het vorenstaande is hem bovengenoemde Koninklijke onderscheiding toegekend. Hierbij waren aanwezig: de heer ir. W. A. den Bakker, dr. ir. W. A. Dekker, drs. G. Valkier, directie leden; mr. H. Westerhout, directie secretaris; Z. J. Konings, hoofd personeelszaken; ir. C. Stolk, be drijfsleider; een vertegenwoordi ging van de Ondernemingsraad alsmede een aantal collega's. heel aantrekkelijk. Ja, wat is er nog meer Voor de dierenliefhebber, de aquariummensen, van alles. Ook op het gebied van bloemen en planten. Een jurk of pakje of mantel komt dan pas tot zijn recht als het haar goed verzorgd is. „Stukjes" zijn helemaal „in". Ook op deze Inhabé '68". Voorts is er een grote meubel- en inte rieurshow. Stands van de Schie- damse Muziekschool, het Stedelijk Museum, een van vijf boekhande laren. U kan moe van al dat ge- slenter helemaal bijkomen in de restauratie, waar van alles te krij gen is. Te koop dan. Ik moet me al heel erg vergissen, als deze „Inhabé" niet het einde zou worden. En het begin van een heel fijne, heel leerzame, heel... Ik weet het allemaal niet. Maar ergens in me weet ik dat we in de week van 20 - 27 april iets heel aparts zullen beleven. In dit op zicht weg met die kreet: hier ge beurt nooit wat. De „Inhabé '68" zal het bewijzen! MIEKE Op zaterdag 30 maart zal in samenwerking met de Stichting „Mensen in Nood", in alle parochies v. Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen, Kethel Hoogvliet en Spijkenisse kleding worden ingezameld ten behoeve van de Missie en noodgebieden, o.a. in Afrika, Azië en Zuid Amerika. Ook zullen slachtoffers van de ramp in Sicilië en de hoofdafdeling Vluchte lingenzorg van bovengenoemde Stichting van deze aktie profiteren. De kledingpakketten kunnen tussen 2.00 en 4.00 uur op de door de pa rochies vast te stellen inzamelingspunten worden ingeleverd. De kleding zal nog diezelfde avond door de Stichting naar het centraal magazijn in Den Bosch worden vervoerd, alwaar voor selektle en verzending naar het buitenland wordt gezorgd. „Mensen in Nood" rekent op zoveel mo gelijk bruikbare kleding, ook baby-kleding, dekens, etc. Kleine beschadigingen en vlekken zijn niet bezwaarlijk. De Stichting beschikt over een ploeg mensen die het binnengekomen materiaal niet alleen sorteert maar ook ontvlekt en zonodig repareert. Ook materiaal dat niet bruikbaar is, zogenaamde vodden, is welkom. Dit wordt ver kocht en van de opbrengst betaalt men de kosten voor de verzending naar het buitenland. Wij zouden al die duizenden huisvrouwen die in deze zon nige week werken zoniet sloven om de jaarlijkse grote schoonmaak aan kant te krijgen, even willen wijzen op de levenskunst die „zij van nummer 13" hier uitstalt. Voor iedereen die het maar zien wil. Oma laat de boel de boel, de schoonmaak de schoonmaak, zet de klapstool voor de deur, laat zich er in ploffen, sluit de ogen om die slechts zo nu en dan te openen om de kleinkinderen in de gaten te hou den, die oma's voorbeeld kennelijk willen opvolgen. En voor de rest, silence en voorjaarszon. Zo te leven, te durven le ven. Ach, het is misschien niet iedere huisvrouw gegeven. Als u, als man, na die zesdaagse schoonmaakslag een stof vrij huis krijgt voorgeschoteld, dan bent u ook weer voor een jaar op orde. Deze verzuchting is dan ook alleen maar geslaakt omdat we het voorbeeld van „haar van no 13" zo verleidelijk vinden. De donkergroene sportwagen Chevrolet Corvair 36-80 E.Z. &ond glanzend in al zijn nieuwigheid in de showroom van de N.V. Pietersen Co. Schiedam te wachten op de toekomstige eigenaar, de heer A. M. Roepel jr. uit Schiedam, directeur van café-restaurant „Eurocentrum" in West-Rozenburg. Met het opgeven van een order voor minimaal 4 kisten coke, 3 Fanta Orange en 3 Sprite dong men als vakman op de „Horecava '68mee naar verschillende prijzen. Met als hoofdprijs deze fraaie auto. Bij loting bleek onze stadgenoot de gelukkige prijs winnaar, een auto uitgeloofd door de gezamenlijke bottelaars van Coca Cola in Nederland. Welke prijs hem in gezelschap van zijn charmante echtgenote werd uitgereikt. De heer T. H. Woltman, hoofd Field Service Coca Cola Export Corporation wenste het jonge paar van harte geluk met deze prachti ge wagen, hen hiermede nog heel veel geluk toewensend. Dank bracht hij de directie van General Motors en de heer G. J. van Wijk, dealer in Schiedam voor de ver leende gastvrijheid om in deze ge rieflijke ruimte de wagen officieel te kunnen overdragen. De heer J. A. P. C. Smijers, direc teur van Bottelo N.V. in Schiedam verklaarde erg blij te zijn dat deze wagen als hoofdprijs bij de heer Roepel was terecht gekomen en wenste hem namens alle medewer kers van Bottelo N.V. nog vele vei lige aantal kilometers toe. Daarna was het moment aangebro ken waarop Tros-omroepster Mary Schuurman (in werkelijkheid nog veel charmanter dan op de beeld- buis!) om de sleutels van de Che vrolet Corvair 36M50 E.Z. officieel op een kussen aan te bieden, waar na mevrouw Roepel een fraai bouquet bloemen kreeg. Geurige fresia's. Een kleine plechtigheid, die buiten belangstelling trok, vooral toen de wagen naar buiten werd gereden en mevrouw Roepel het eerste ritje maakte. paar, gevolgd door de mensen van General Motor en Bottelo N.V. naar café-restaurant „Europoort", waar men aan 'n uitgebreide lunch aanzat. Aangeboden door de direc tie van de bekende frisdranken in Nederland. Weinig van de aanwe zigen zullen toen vermoed hebben, dat Mary Schuurman het t.v.-beeld koud en kil achtergelaten had en nu als stralende persoonlijkheid in Schiedam vertoefde. Ofhet men niets merken. Mary verklaarde enthousiast over het prachtige uitzicht op de Maas te zijn. Haar werk voor de Tros? Alles vindt zij fijn. En dat is het belangrijkste in het leven. Het echtpaar Roepel bewaart aan 28 maart 1968 in elk geval een fees telijke herinnering. Al zullen zij daar elke dag aan worden herin nerd, nl. wanneer die sportwagen start! Daarna reed het gelukkige echt-

Het Nieuwe Stadsblad | 1968 | | pagina 25