Badmode om van te watertanden - "w- i WmZSim. In zijn vrije tijd zal de mens zicli willen geven zoals hij is: zonder con venties. De snelgroeiende wereldbevolking brengt een sterke verjonging met zich mee. De jeugd wenst allerminst erfelijke lasten. Zware stoffen voorheen voor vele vrouwen dikwijls noodzakelijk voor figuurcorrec tie of -steun zijn vervangen door moderne, lichte en elastische mate rialen de nog beter de „figure control" beheersen. 'n Minimum aan kleding 'n maximum aan zonprofijt zal de tendens zijn. De badgarderobe zal daarom meer 2-delige badcostuums gaan be vatten en 1-dclige ter variatie. In het verleden had de badmode al te zeer alleen betrekking op de vrouw Maar de man komt ook in het modebeeld. De moderne man zoekt op kledinggebied óók naar nieuwe uitdrukkngsvormen. Hij wil daarom inee keuze uit kledingstukken, waarin hij zich op zijn gemak voelt. Belangrijk 'is, dat juist de vrouw aandrang uitoefent op de man deel te nemen aan deze modernisering. Functionele schoonheid, als benadering van het bovenstaande, zal het motto zijn voor de badmode-'68. Zij leverde den eenvoudige en toch stijl volle clip-sluiting op, die men in de Tweka modellen Chilana, Alira, Ba- mera e.a. aantreft. De weldoordachte stylering van deze modellen maakt het mogelijk, om de halsband in een oogwenk te verwijderen voor meer zonprofijt. De zomerse nouveautés zijn kettingen. Goudkleurige kettingen als cein tuurs en schouderbandjes stemmen vrolijk en amusant: badkleding moet immers plezierige kleding zijn! Voor de man van vandaag is er dan ook een moderne collectie: rap als een jaguar, agressief als een modern schilderstuk en sportief als een speedboat. De dubbele sportcarstreep in Pim: en de Le Mans-bocht in Buck zijn typische voorbeelden van Torres-stylering. En let wel, de rug van een badpak is even zo belangrijk als de voorzijde ervan.

Het Nieuwe Stadsblad | 1968 | | pagina 13