Het nieuwe i in woord in beeld ir Eerste burger toast op een gezonde middenstand én op een succesvolle InHaBé Burgemeester Roelfsema doet een krachtig beroep op middenstand Beursenquete moet beter inzicht geven over Schiedamse koopgewoonten Schiedamse Notities schiecarton MEISJES voor INPAKWERK AARDAPPEL OORLOG VANAVOND TV-VOETBAL IN KLEUR OP DE INHABé WALDO N.V. NIEUW Verschi|nt woensdag en vri|dag in Schiedam. Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) In zijn openingsrede bracht de heer G. Verhulsdonk, voorzit ter van de S.H.B. zaterdagmor gen bij de opening van de ,,In- habé '68" hulde aan het vele werk, dat de Gemeente, poli tie en brandweer in deze da gen heeft verzet. Burgemeester H. Roelfsema begroette in het Frans de Roemeense gasten en wees op de binding van koop kracht in eigen bedrijven om zodoende de zuigkracht naar elders in te dammen. Spreker moest tot zijn spijt opmerken dat 't particuliere initiatief in Schiedam niet bepaald sterk is. Daardoor bestaat de kans dat alles maar naar de over heid wordt afgeschreven. Een S.O.S.-ZEGEL Meisjesjurkjes Meisjesmanteltjes Meisjesblazers Meisjesrokjes Jongeren praten van hun toekomst" over de „politiek _T.V. DEFECT M bel RADIO „ACTIEF" „Spaland - Flitsen Zesdaagse - matinees voor bejaarden Redaktie en Advertenties Broersvest 125, Schiedam (C J van der Klink), telefoon 010-267368 en 263939 Inzendtermijn advertenties dinsdag en donderdag 6 uur s avonds. Hoofdredaktie P. J. Hovingh De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Ri|swi|k met de rond deze steden gelegen dorpen en n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N I P O.-rapport EXTRA INHABE '68 overheid die met krap toege schoven belastinggelden wor stelt. Vandaar dat particulier initiatief van groot belang is. Vanuit winkelierskringen bestond grote belangstelling voor de tentoonstelling van het structuurplan in het Stedelijk Museum. In middenstandskringen heerst enige beroering over de toe komst. Men wordt ongeduldig, al weet men nu dat het sub-cen trum straks plaats zal bieden aan 1 of 2 warenhuizen en win kels tussen de Hoogstraat en Broersvest. Wanneer komt dat plan tot stand, vraagt men nu ongeduldig. Bij andere steden vergeleken zijn we te laat. Het bouwrijp maken van de grond vergt echter veel tijd. De blijvende stilstand heeft geen enkele zin. Daar moei een particulier initiatief tegenover staan. In halen van die ver-oren tijd is de enige oplossing, aldus de bur gemeester, voor w ens woorden een gul applaus was wegge legd. damse leven staat. De heer Ver hulsdonk bood de heer Roelfsema èen geschenk en zijn echtgenote een fraaie bouquet bloemen aan. Daarna had de officiële rondgang met genodigden over de Inhabé '68 plaats en gaf de Rijnmondband hierbij de fleurige en feestelijke toon aan.. Hoe mooi of alles ook bedacht en op papier gezet is, de Hoogstraat is niet bepaald gebouwd om er een winkelpromenade van te maken. Mede door de moeilijkheden van de af- en aanvoer van goederen. Een algehele afsluiting is onmoge lijk omdat er dan geen fietsen en bromfietsen meer kunnen rijden. Bovendien zouden de wanden van BREIDT ZICH VERDER UIT Ook de Combi-Supermarkten storten zich In de aardappel- oorlog welke als eerste in Am sterdam is losgebroken. De fi lialen van deze Supermarkt in Zeist, Veenendaal, Woerden Schiedam, Amsterdam en fill aai Strada in Purmerend gaan in antwoord hierop 25 kilo Zeeuwse klei-aardappelen leve ren voor 1,98 afgehaald. de winkelpanden als een vlag op een modderschuit zijn, zo meende de heer Roelfsema. Met klem deed burgemeester Roelfsema een beroep op de win keliers de aktie S.O.S. Zegel te steunen of er aan mede te doen. Zij bevat immers een dubbele troef, nl. binding van koopkracht in eigen stad en men kan van de opbrengst van die zegels Schie dam datgene schenken, wat het nu node mist. De besturen van de drie winkeliersverenigingen staan hier volledig achter en zij zullen hun leden adviseren aan deze ze- gelaktie deel te nemen omdat hier mede iets groots, iets unieks kan worden verricht. „Ik bewonder de moed van diegenen die dit initia tief genomen hebben. Ik geloof in deze aktie"... Tenslotte sneed de heer Roelfsema nog even een pijnlijk onderwerp aan: de Koopavond. Zij is er nu en waarom zouden we er geen ge zellige avond van kunnen maken? Nel als in de tijd voor St. Nico- laas? Op die speciale avond zou er iets bijzonders gebracht kunnen worden, (ets wat trekt en binding geeft. Want daar komt dit alles op aan. Verheugd toonde spr. zich over de enquête die op de Inhabé '68 gehouden wordt teneinde meer over de koopgewoonten van de Schiedammers te weten te komen en waarom men de voorkeur aan andere steden geeft. Uit deze ge gevens kunnen de winkeliers le ring putten. Met heel veel interesse luisterde men naar dit gloeiend maar men selijk betoog uit bezorgdheid juist voor de middenstand. Gesproken door de man die als eerste burger met recht middenin het Schie- MODEMAGAZIJN voor moeder en dochter BROERSVEST 111 TEL. 267416 Vanavond heeft de directe Eurovisie reportage vanuit Manchester van de eerste ontmoeting in de halve finale om de Europa-Cup voor landskam pioenen ManchesterReal Madrid plaats. Er zullen op de Inhabé dankzij welwillende medewerking van winke liers in deze branche t.v. toestellen (ook in kleur) opgesteld staan. Geven de mannen de voorkeur aan thuis kij ken, dan betekent dat voor hun echt genoten een avondje uit. Op de In habé '68. Leuk voor u! Vier jongo mensen, allen aktief in de politieke partij van hun keuze, gaan donderdagavond 25 april a.s. spreken en diskussiëren over het onderwerp: „De politiek van hun toekomst". Deze avond wordt gehouden in de bovenzaal van restaurant „De Am- stelbron", Broersvest 13 te Schie dam en begint 's avonds om 8 uur. De sprekers, die ieder tijdens een inleiding van circa zeven minuten zullen vertellen hoe volgens hen de politiek van de toekomst eruit moet zien, zijn: J. N. Henning - PSP-er, bestuurslid van de afde ling Schiedam; Kees van Rijs wijk - PvdA en redakteur van het blad „Links"; A. Verhey - D'66; P. Rijsmus - Partij Radicalen, lid van het afdelingsbestuur betreffende het gebied Rijnmond voor deze partij. Na de vier inleidingen zal er over het gesprokene gediscussieerd worden, zowel tussen de sprekers onderling als met het aanwezige publiek. Discussie-leider is de heer P. van Vuure uit Rotterdam. De avond is georganiseerd op ini tiatief van de PSP-afdeling Schie dam. Telefoon 151604156274 263420 WIJ HELPEN DIRECT Tot 's avonds 11 u. bereikbaar Corn. Drebbelstr. 7, Schiedam Verkoop en inruil van alle merken n Schiedam, Tel. 153655 - 262430 if Ook voor verhuur zonder chaufteur. Het Bejaardentehuis „Spaland" aan de Willem Andriessenlaan 2 in Groenoord heeft een goed ver zorgd maandblad. Waarvan mevr. Krommenhoek, mevr. Lamers, de heren Mak, Soeters en Buskes en de dames Plooy en de Lijster resp. op 21, 22, 26, 27, 29 en 30 april ja rig zijn. De dames van Es, Groe nenboom en Meier resp. op 1, 4 en 10 mei a.s. Dat wordt een extra feestelijk kopje koffie! Beterschap aan de dames de Goede (Gemeen te Ziekenhuis) en Van 't Hof en Rademaker. Wist u overigens daar in Groenoord, dat dit bejaarden tehuis dol op oud papier is? Van wege de recreatie ziet u! Woensdagavond 24 april a.s. weer een leuke film „De babysitters van de marine". Militairen half geld! De handwerkclub „Het Steekje" komt elke maandagmiddag bijeen in de grote recreatiezaal. En voor het bejaardenkoor heeft men nog geen naam. „De Schorre Krekels" is dat niets? Dit moderne bejaar dentehuis heeft zelfs een eigen kapsalon, al moet u wel op woens dag voor 12 uur opgeven wat er gdbeuren moet. Tot slot: met elkaar bracht men daar de som van 887,50 op voor een elektronisch orgel. Waarvoor wij ons hoofddoekje afnemen! De heer K. Meiier uit Rotterdam, die er altijd op uittrekt om be jaarden bij sportevenementen voor de halve prijs te laten genieten, is het nu weer gelukt bij de direc teur van de Zesdaagse, dat de be jaarden op vertoon van hun A.O.W.-kaart op woensdagmiddag 1 mei een matinee-voorstelling bij kunnen wonen. Dit geldt ook voor andere dagen, behalve zondagmid dag. Prijs: 2,50 per zitplaats... „OP BLOTE voeten in het park..." Dit blijspel in drie bedrijven van Neil Simon wordt door de Geref. Amateurto neelgroep „Geron" op donderdag 25 april a.s. opgevoerd in Musis Sacrum. Als afsluiting van de S.G. Toneelwedstrijd, waarvan de prijs uitreiking plaats heeft op 16 mei LEDEN van het Katholiek Vrouwengilde kunnen op woensdagavond 24 april a.s. een unieke bij uitstek „vrou welijke avond" hebben. Want dan beleggen de heer en mevrouw v.d. Zwam, eigenaars van het hand werkhuis „Mondain" op de Rot- terdamsedijk een gezellige bijeen komst voor u, waarbij diverse mo derne (ouderwetse) handwerken en handwerkjes getoond zullen worden. Zij zullen er u alles over vertellen, maar het u ook demon streren, bijv. smyrna. Als extra at tractie wordt er zqlfs iets op hand werkgebied verloot. Een avond, die u als huisvrouw niet missen wil en mag. En... neem gezellig een goede kennis mee! DE C.A.B. maakt op 9 mei zijn eerste tocht met de pupillen naar Noordwijk. Traditiegetrouw staat de vracht auto van de firma Hersbach dan weer op de Maasboulevard klaar om de stapels kranten en tijd schriften, bestemd voor de aktie van mevrouw Verhoev, op te van gen. U doet toch ook mee en spaart extra deze dagen? FLECTO SEAMLESS plastic vloeren systeem Zie pag. 6 vraagt Afdeling Personeel, Burg. Honnerlage Gretelaan 159, Schiedam (telefoon 26.05.00)

Het Nieuwe Stadsblad | 1968 | | pagina 1