Hiilffvrobwe/i/kc oyerpe/HZ/Meri woSwfpï/f Kwart eeuw Schiecarton voor mevr. C. Mout Wethouder G. de Graaff schoot in de roos GEVOWPEW \^Tu^y taxi schiedam Passage-Theater tel 209503 Eddie Chapman? Wie is die man? Gerard Collé in eigen salon INKOOP VESTER PEUGEOT 404: EEN WAGEN MET PERSOONLIJKHEID Prijsuitreiking bij schietver. „Schiedam" Niet alleen anti-buikloop op zaterdag! AFWEZIG "Zr. EKreatrude, Dr. Noletstichting Schiedam,/ Receptie op 29 mei 1968 van 17-18 uur. Mevrouw G. D. de Graaff, wethouder van sport en culturele zaken was zaterdagavond ere-gaste bij de schietvereniging „Schiedam'Iets waar zij een klein beetje tegenop had gezien, omdat het hanteren van een geweer haar tegen de borst stuit. Bij wedstrijdsport wordt dit wel anders en zij sloeg zich op bewonderenswaardige wijze door de lawine van prijzen heen, die zij uit mocht reiken. Vraag Gezamelijk u moest ook (EUROTAXJ eens een bellen Joh. de Heer Weerklank J. MOKKENSTORM HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 3 - DINSDAG 21 MEI 1968 De heer F. N. M. Jansen overhandigt als directeur van Schiecarton de zilveren jubilaresse een geschenk onder couvert. jaar in dienst te zijn, maar de wij ze waarop men het werk in die jaren verricht. Hij had voor haar werk niets dan lof en voegde dit nog extra aan haar man en ou ders toe. Met de hoop, dat ze straks haar 40-jarig jubileum zal mogen vieren, overhandigde hij haar namens het personeel een gouden broche en een enveloppe met inhoud. De heer S. Kamstra maakte een omzwerving door oud-Schiedam en vermeldde, dat een der zonen van Herman Jansen destijds een cartonnagefabriek begon in de Oranjestraat. Zijn we goed inge licht, dan was die eerste fabriek naast het ouderlijk huis in de Griffioenstraat gevestigd. Namens cle Mij. voor Nijverheid en Handel, departement Schie dam, overhandigde hij haar naast zijn bijzondere waardering voor haar werk het vererende getuig schrift en een zilveren draagpen- ning. Daarna kreeg iedereen de gelegenheid een toast op de jubi laresse uit te brengen en maakte men van de gelegenheid gebruik haar en haar familie te felicite ren, waarna men nog een poosje gezellig bij elkaar bleef. De directie van „Schiecarton" ver staat de kunst haar jubilarissen in een charmante huldiging te betrekken. Vrijdagmiddag was het mevrouw C. Mout-Kruines, die in de kantine met haar man en ouders als zilveren ju bilaresse werd begroet. Hoe groot de plaats is, die zij bij „Schiecarton" op de verkoopadministratie inneemt, bleek wel uit de toespraak van de directeur, de heer T. N. M. Jansen. Hij haalde aan; dat 25 jaar gele den al spoedig bleek, dat in de jonge Corrie Kruines een uitste kende kracht school. Op deze dag greep hij de gelegenheid aan zijn waardering over haar werk, eerst op het kantoor in de Oranjestraat en nu in de Burg. Hcmnerlage Gre- telaan met een eigen afdeling, uit te spreken. Hij dankte haar voor het goede voorbeeld dat zij altijd had gegeven en sprak de wens uit, dat men haar nog vele jaren in hun midden mocht hebben. Met een hartelijke handdruk overhan digde de heer Jansen een enve loppe met inhoud en wenste ook haar man en ouders geluk. De heer J. van Leeuwen, hoofd van de administratie memoreerde, dat het niet belangrijk is om 25 Vorige week opende Gerard Collé aan de Grote Markt zijn eigen kapsalon. Deze 23-jarige succesvolle Schie- damse kapper, die in het verleden al heel wat prijzen op concoursen in de wacht heeft gesleept, zag hiermee een wensdroom in ver vulling gaan. Vroeger was hij bediende bij kap per De Groot van de Lorentzlaan, maar toen zich de mogelijkheid voordeed om op de Grote Markt 7 een pand te huren begon hij voor zichzelf. Samen met zijn familie heeft hij de bestaande ruimte omgetoverd in een frisse en ruime kapsalon. Volgens een ontwerp van de Schiedamse architect J. Bouw meester is daar aan de Grote Markt een salon van allure ont staan. Een veelvoud van bloemstukken benadrukte nog eens duidelijk dat vrienden en kennissen hem een succesvolle carrière toewensen. Goud, Zilver, Diamant, Antieke klokken, enz. enz Hoogstraat 9 Telef. 268615 Schiedam ONSPORTIEF BEZOEK werd gebracht aan de kantine van S.V.V., waar de toegangsdeur met geweld werd opengebroken en alle kasten werden doorzocht. Open breking van een automaat van de telefoontoestellen en van de bil- jartklok leverde een bedrag van 40,op. HET SECRETARIAAT van het Koninklijk Schiedams Mannenkoor „Orpheus" is overge gaan in handen van de heer B. Stouthandel, Lange Haven 84, al hier, telefoon 268704. oud hoofdverpleegster van de kinderaf deling, herdenkt de dag, waarop zij 40 jaar geleden in het ziekenhuis kwam. Li het klooster aan ds Dr. Noletstraat. Een individuele auto die méér geeft en heeft! ,,Een wonder op wielen" Vraag gratis proefrit! 204 v.a.lf 7.990,- .404 v a. f 8.990,- Gesteund door de eerste secreta ris, de heer J. C. J. van Geloven. Daardoor schoot zij bij deze vere niging wel miMenin de roos na een korte voorlichting op korps-, wedstrijd, vaste banen, personele en vrijebaanwedstrijden. Niet al leen voor de leden, zoals anders op Koninginnedag het geval is, maar ook voor de burgers. Waar mede men veel succes geoogst heeft. Want ze kwamen overal vandaan n.l. uit Chaam, Rotter dam, Barendrecht, Hoogvliet, Goudswaard, Rozenburg, zelfs Bu- del, 's Hertogenbosch en Geldrop. De voorzitter van deze vereniging, de heer P. J. Drenth heette in het bijzonder van harte welkom me vrouw G. D. de Graaff, de voor zitter van de V.N.F.G., de heer J. v.d. Griend, de heer J. van Oud- heusden als afgevaardigde van de S.B.L.O. en de schutters met hun dames. Hij stelde het zeer op prijs, dat mevrouw De Graaff ondanks haar drukke werkzaamheden ge volg had kunnen geven aan de uit reiking der prijzen aan de win naars van de beide wedstrijden. Op verzoek van de heer v.d. Griend had men dit jaar de wed strijden jo ingedeeld. Spr. merkte op, dat schieten niet zo'n specta culaire sport is. Doch wel een be heersing vragende. Omdat de leef tijdsgrens 18 jaar is, vindt men bij deze vereniging niet zulke jonge leden. De schietsport schijnt hart en uiterlijk jong te houden! Jam mer dat de Korenbeurs als huis vesting een penible kwestie wordt. Men streeft naar een nieuwe be huizing en heeft daarvoor plannen op papier staan. De heer Drenth greep de gelegen heid aan mevrouw De Graaff te vragen hierin te willen bemidde len. Waarop zij later in haar ant woord de raad gaf hierover eens te komen praten. Ontwapenend eerlijk verklapte de wethouder, dat zij van de schietsport niets afwist en... er helemaal niet gek op is. Als het op dieren betreft. Zij had zich in het wel en wee van de schietsport hier in onze stad op woensdagavond extra ver- Donderdag 23-5 t.m. woensdaqAVOND 29-5-1968 HEMELVAARTSDAG 2, 4.15, 7 en 9.15 uur; WEEKDAGEN 2 (behalve woensdag) en 8.15 uur; ZATERDAG 2, 7 en 9.15 uur; ZONDAG 4.15,7 en 9.15 uur ZONDAG 4.15, 7 en 9.15 uur CHRISTOPHER PLUMMER GERT FROEBE TREVOR HOWARD ROMY SCHNEIDER YUL BRYNNER CLAUDINE AUGER in een film van TERENCE YOUNG Centra Eastmancolor 14 JAAR ZONDAG 26-5 en WOENSDAG 29-5: 2 UUR: "CIRCUSPARADE" A.L. hoek Hollander heeft middenin de roos geschoten met zijn aktie „An- ti-buikloopjes"die jl. zaterdag morgen een aanvang nam. Niet al leen de huisvrouwen bespieden el ke dag hun gewicht op de weeg schaal thuis, waar maar geen ons je vanaf wil. Ook de mannen ken nen die vrees! Gedeelde smart blijft nog altijd halve smart. Maar nu ligt naast mijn machine een brief van de heer J. L. van Eijk uit het Schuttersveld 44. Eigenlijk gericht aan de sportieve Loek Hollander, maar per abuis door mij geopend. En de heer Van Eijk zal het mij beslist niet kwalijk nemen (ik ken de mannen langer dan vandaag!) als ik zijn verzoek hierbij kenbaar maak. De heer Van Eijk wil graag zijn buik je en zijn wat stramme spieren kwijt, maar krijgt daarvoor op za terdagmorgen geen gelegenheid. Een slaapkop, denkt u meteen ver wijtend. Helemaal mis, want de heer Van Eijk werkt dan! En zo zijn er meer Schiedammers. Nu vraagt hij of er nu geen kans be- Oostzeedijk 330 - Rotterdam Tel. (010) 110648 diept en was tot de conclusie ge komen, dat het schieten een vast oog vergt en het beheersen van de adem. Er zijn ook uitdrukkin gen die op deze sport slaan, merk te zij gevat op. Zoals een mens om op te schieten, tekort schie ten, je doel voorbij schieten. Het geen de Schiedamse vereniging beslist niet doet. De voorzitter van de V.N.F.G., de heer J. v.d. Griend haalde de op richting van de vereniging in 1959 op. Naar een idee van de ere voorzitter, 'de heer S. Rosman. Een idee die in de loop der jaren bij verschillende evenementen en ge beurtenissen weerklank heeft ge vonden. Vooral bij het organise ren van de feestelijkheden rond om Koninginnedag. Men heeft he laas niet zoveel geld als Carel Briels destijds verzuchtte hij, maar de vereniging leeft en de hoop blijft gevestigd op een nieu we behuizing. Hij dankte het be stuur voor de voortreffelijke or ganisatie dit jaar en sprak de wens uit dat dit volgend jaair bij het tweede lustrum eveneens het geval zal zijn. Dit zijn er slechts twee uit onze grote collectie stripver halen, reeds v.a1.25 De heer Drenth dankte de spreker voor zijn lovende woorden aan het adres van het bestuur en herin nerde aan de woorden die konin gin Juliana in 1962 sprak: „Doen kunnen we alles, maar dan alles gezamenlijk..." Zoals het nu ge gaan is. In aansluiting daarop ont hulde de heer Van Geloven dat het organiseren van deze wedstrijd een klein familiebedrijfje is en overhandigde Iet je en Hanneke Drenth een speciaal geschenk voor hun aandeel hierin. Daarna werd de prijsuitreiking voortge zet en had mevrouw De Graaff voor elke winnaar een geestige opmerking... staat al deze aktiviteit op een door-de-weekse avond te ontplooi en. Straks krijg je het toch ook dat de weekenders naar hun cam ping gaan. Daar zit een heleboel waarheid in. De heer Van Eijk denkt zelfs nog vérder... Hij wil in de winter hier mede graag verder gaan en ik denk dat zijn wens de vader is van ieders gedachten. Want juist in de winter snoept en eet een mens veel meer. En dan weer die rampzalige blik op de weegschaal, die dit allemaal koel en nuchter aangeeft. Blijven lopen dus. Uitge breid met hupsa-oefeningen en wat daar allemaal niet bijhoort. Het lijkt me voor de mannen ook veel gezelliger als de dames mee huppelen! En dan na afloop bijv. in „De Amstelbron" uitgebreid kof fie drinken met een zalige punt slagroomtaart. Dat kan dan mak kelijk, want je bent in dat uurtje zoveel afgevallen! Heerlijke ge dachte, een gezellige club van al lemaal mannen en vrouwen, die sportief achter de heer Loek Hol lander aandraven. Zich na afloop helemaal fit voelen en balen werk kunnen verzetten. Geen in elkaar gezakte puddingvormen met over al spanning in de kleding. De zorg dat je gezellige pak of dot van een jurk uitgestikt moet worden, want er is weer een kilootje bij. Plus een serie denkrimpels op je voorhoofd. Ook dat hoort er niet bij. Nog even de heer Van Eijk aan het woord laten: of er in de Win ter dan niet ergens een ruimte ge huurd kan worden voor die condi tie-training? Dat hangt natuurlijk allemaal van het aantal deelne mers af. Het woord is geheel aan u. Zaterdagmorgen om half negen verschijnt u weer aan de start. Bespreekt u na afloop bij de kof fie dit alles. Als u zich weer hele maal happy voelt en de wereld aan kan. Ik hoor wel van de heer Hollander wat de verdere plannen zijn...! ARTS van 23 MEI tot 1 JUNI Spreekuur waarnem ing de artsen GEERBES VAN HOOGEiNHUYZE POLL en VLOOTMAN Aanvraag huisbezoek: Telefoon: 206611 Broersvest 125 Schiedam Lijst van gevonden voorwerpen. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, dagelijks van 9.00 -17.00 uur, behalve op za terdag en zondag: trainingsjack; colbertjasje; arm band; aktetas met inhoud; tas met inhoud; herenportemonnee (knip) met inhoud; ring met sleutels; ring met sleutels; ring met sleutels; zakmessen; sleutels in étui; auto- step (Post Kethel); 2-wielig fiets je; zeildoeken hoes; bromfiets plaatje; bromfietsplaatje. Te bevragen bij de vinders: Succesagenda, mevr. van Es, Sav. Lohmannlaan 40; ring met sleu tels, 't Hoen, L. Singelstraat 104b; ring met sleutels, mevr Vol, Am pèrestraat 49; ring met sleutels, J. Bouw, W. Pastoorstraat 16; ring met sleutels, Schade van Westrum, Stadhouderslaan 82; ring met sleu tels, Plezier, van Limburg Stirum- straat 27 (tej. 264778); knipporte- monnee met inhoud, J. J. v. Dijk, Franselaan 232, Rotterdam; badtas met inhoud, A. Veth, J. Vermeer straat 8b; beursje met inhoud, C. Konings, Joh. Straussplein 248 (tel. 265382); herenportemonnee met in houd, J. Gerritsen, Grote Markt 5; boodschappentas met inhoud, IJs salon Belfi, Passage; kindertasje, v.d. Water, Schuttersveld 55; bank biljet, Frederiks, Fr. Halsplein 47b; streng kralen, Muller, Beierlandse- straat 35a; bankbiljet, Jazet, J. Steenstraat 24; slavenarmband, M. P. Ouwens, Noordvestsingel 39; da mesarmband met plaatje, Zonne veld, Portugaalsestraat 12; bankbil jet, Willeboordse, Hogenbanweg 73d (tel. 156489); horloge, P. de Groot, Burg. van Haarenlaan 847; dameshorloge, Schenkels, fa. van Gorp, Nieuwlandplein 15; arm bandje, Steijger, Aleidastraat 54; 1 paar pantoffels, Dingenouts, A. van Solmstr. 6b; jack, Kinnegin, Gor- donstr. 18b; damesregenjas, Huis man, Valeriusstraat 14. Dierentehuis, St. Anna Zusterstr.. fox terrier, reu; klein zwart hond je, Malta, Baan II; zwart hondje, reu, Bertrams, Kapp. v. Coppello- laan 32 (tel.264118).

Het Nieuwe Stadsblad | 1968 | | pagina 3