Het nieuwe Lambertus v. d. Water uitgelezen wijnproever ::r4i f SK07-S8M <3 Par] P ier I I Na 45 jaren „op proef" nu afzwaaien Lichtstoet '68 nog even in het zonnetje Volgend keer (3 mei '69) Suède en Nappa jasjes Koorzangers MEISJES voor INPAKWERK PASSAGE 7 W/ihlsar House beter Successen van Schiedamse muziekkorpsen u-i jubileren Ruim f6200 voor Het Zonnehuis Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) 250 soorten «TV. DEFECT bei RADIO „ACTIEF' Oud S.V.V.-er itA Nieuwe elementen Kind onder auto INBRAAK BIJ ZIEKENFONDS 18e JAARGANG WOENSDAG 29 MEI 1968 Redaktie en Advertenties: Broersvest 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-267368 en 263939 Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. Hoofdredaktie: P. J. Hoving De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N.I.P.O.-rapport Hij is groot en denkelijk wel zo sterk als een paard. Hij zat op een wagen van stalhouderij Bertus van Lingen, toen hij door de directeur van N.V. De Hollandse Wijnhandel, de heer Rein Cleypool „ontdekt" werd. Die wat in hem zag en zo be gon Bertus v. d. Water zijn loopbaan als wijnkopers knecht. Een slordige drie jaar later werd hij keldermeester. Dat is op 1 juni 45 jaar gele den. Naar aanleiding daarvan kreeg ik toegang tot zijn smaakvol ingerichte dienstwo ning aan de Schie 110. Waar zijn vrouw een kopje thee schenkt en eigengebakken bo terkoek presenteert. Op 6 april jl. is Bertus 65 jaar ge worden. Waarvan 45 jaar in de wijn. Een kenner hiervan bij uitstek dus, te meer daar hij dagelijks monsters keurt. Hij heeft het nog meegemaakt dat er gebotteld werd met een slan getje. Nu gebeurt dat met een evel- machine. Trouwens, de wijnhandel is in de loop der jaren sterk uitgebreid en vanzelfsprekend gemoderniseerd. Een excursie waard, die overigens nog wel komt! De trek naar het buitenland van vakantiegangers heeft de wijn po pulairder gemaakt. Men nipt e.r eerst voorzichtig van in het vreemde land met zijn vreemde taal, zijn vreemde gerechten. Maar men leert juist daar het glas wijn bij het diner waarderen en men noteert het merk. Met het ge volg dat de Hollandse Wijnhandel aan de Schie geen „stille tijden" meer kent. En er het gehele jaar door gebotteld wordt. Met een voorraad van 130.000 flessen, die eerst „belagerd" moeten worden, omdat ze van het transport gele den hebben en dan de tijd krijgen om tot rust te komen. Het vervoer geschiedt praktisch niet meer met boten, maar via een container. En het gaat niet per li ter, maar per okshoofd. Inhoud: 225 liter. Via een pomp op de wa gen wordt de oogst uit Frankrijk, Italië, Luxemburg, Duitsland etc. overgeheveld in de tanken. Leuk te weten, dat er maar liefst 250 soorten wijn daar op de Schie aanwezig zijn, waarvan Bertus praktisch alle merken en smaken kent. Nog zeer kort geleden maak- 30ED GtKLEED IS GEKLEED DOOR te hij daarvoor een vijfdaagse za- kentrip naar Spanje en keerde met dat vliegtuig over Italië huis waarts. Vanwege de ongeregeldhe den in Parijs. Uiteraard boorde vol indrukken! Om te onthouden: voor de prijs van een fles jene ver heeft u zes behoorlijke fles sen wijn. Zo feestelijk als u een etentje heeft! MGR. NOLENSLAAN 600 NIEUWLAND Vrijdags van 7 tot 0.30 uur GEOPEND Telefoon 151604156274 263420 WIJ HELPEN DIRECT Tot 's avonds 11 u. bereikbaar Corn. Drebbelstr. 7, Schiedam Verkoop en inruil van alle merken Heel lang geleden droeg hij het S.V.V.-shirt als spil. Later, na zes jaar, verwisselde hij dat voor een van Ursus en daarna V.F.C. Of hij nog weieens op „Harga" komt? Hij schudt ontmoedigd het hoofd. Het betaalde voet-bal vindt hij te sfeerloos. Liever in Kethel ergens vissen of op zaterdag met de vis- sersiploeg naar Oostvoorne, waar hij een boot heeft liggen. En waar men graag kampeert. T.v. kijken, als het leuk is. Lezen, wanneer het spannend is! Over een ding maakt Bertus v.d. Water zich zorgen. Hij mag dan een boom van een kerel zijn, te gen de dag van 31 mei ziet hij als tegen een berg op. Hij is met hart en ziel aan de zaak verbonden en dan straks ineens: „dank u wel en goedendag zeggen". Helemaal niets meer doen. De grote reus met het kleine hart Loopt ineens naar het raam met het uitzicht op de Dam en de Parkweg. Ergens begrijp ik dit. Al zal zijn naam overigens niet kunnen worden vergeten, want vier van zijn negen kinderen zijn in het bedrijf opgenomen. Twee daarvan zorgden 21 jaar geleden voor de grootste verrassing in zijn leven, waarop hij helemaal niet gerekend had: de tweeling Jan en Dick. Vier kinderen zijn getrouwd en er zijn 9 kleinkinderen. Een goed en gezellig gezin. BROER8V ELD 68 - V Elke week nieuws van Shubette of London •A Nicky Trend i-(k Alfred Young Gratis koffie o-f i. frisdrank aan onze bar. 9 De heer L. v.d. Water: uitgeproefd. En toch zucht Bertus v.d. Water voor de zoveelste keer! De af scheidsreceptie heeft op vrijdag 31 mei a.s. plaats in gebouw Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven 73 en wel van 3 - 5 uur. Ik kijk naar een ingelijste onder scheiding. Vijf jaar geleden werd hem die zilveren ere-medaille ver leend in de Orde van Oranje Nas sau ten stadhuize, door burge meester mr. J. W. Beek. Vrijdag morgen draagt hij die onderschei ding fier op zijn revers, de man met het kleine hart, maar dat le vensgroot klopt voor de Holland se Wijnhandel op de Schie, die hij groot heeft zien worden. Nog vele goede jaren met je vrouw en kin deren, Bertus v.d. Water. M.W.-S. Misschien was de voorzitter van de Stichting V.N.F.G. de heer J. v.d. Griend woensdagavond een beetje somber wat betreft de deelname aan de Lichtstoet 1968. Iets wat hij weet aan de Inhabé. Al elf jaar wordt rond om Koninginnedag deze stoet georga niseerd, hetgeen dus bekend is. De propaganda in Rotterdam en Vlaar dingen had ook niet de verwach te resultaten gebracht en bovendien bleek de opstelling op de Swam- merdamsingel, om sneller bij het stadhuis te zijn, niet de juiste. Vol gend jaar wordt de datum verlegd: naar 3 mei. Dit deelde hij mee, na een wel komstwoord speciaal tot burge meester H. Roelfsema, commissa ris C. van der Haagen, de ere voorzitter de heer L. Kamp en het ere-lid de heer Boer. En tot de prijswinnaars en al diegenen, die ertoe hadden bijgedragen dat on danks deze pech alles met elkaar de Lichtstoet van dit jaar toch wel meegevallen was. Al kwam er weer in mineur achter aan dat op het laatste moment 5 wagens ver stek lieten gaan. Zelfs die van de Gusto en W.F. Hulde bracht de heer v.d. Griend aan de mannen van Hermandad, die als altijd voor prima begelei ding hadden gezorgd; hij deed zulks in de persoon van commis saris Van der Haagen, de jury en de sectie afdeling muziek. Die vooral bij een Lichtstoet onont beerlijk is. „We blijven niet bij de pakken neerzitten. Persoonlijk zou ik er veel voor voelen als er ie mand uit het bedrijfsleven bij kwam", zo besloot hij zijn toe spraak. Aan de turnmiddag van de gym nast iekveremiging „Olympia" heeft de Rijnmondband uit onze stad in Barendrecht op Hemelvaartsdag extra luister gegeven. Er werden fraaie kleurendia's van de band gemaakt, waarvan men later bij het projecteren zal genieten. Groot was het succes op zaterdag 25 mei in Numansdorp, waar de ze mannen deelnamen aan het gro te drumiband-concours. De senio ren wi9ten met 180'/2 punt beslag te leggen op de eerste prijs, daar bij de grootste concurrent, de Eu roband met 7 punten achter zich latend. De jeugd-afdeling deed voor hen niet onder: eveneens een eerste prijs met 161 punten. De grootste waardering tot nu toe. Hetgeen ongetwijfeld te wijten is aan de goede instructie en de vol ledige inzet van de leden. Nog twee Schiedamse korpsen wa ren daar aanwezig en hielden eveneens de naam van onze stad hoog. De drumband van W.F. be haalde eveneens een eerste prijs met 167 punten en die van D.O.K. een tweede prijs met l571/-> punt. Voor al deze prestaties op muzi kaal gebied graag een serenade. Symbolisch dan! Burgemeester Roelfsema haakte in op de toespraak van de heer v.d. Griend, al moest hem even van het hart dat hij op zichzelf de stoet toch wel bijzonder mooi van kleur gevonden had, maar ook van samenstelling. Wat betreft de concurrentie van de Inhabé gaf spr. het bestuur in overweging of met Inhabé niet overleg te ple gen is over een gezamenlijke com binatie in de sfeer van propagan da en reclame. „Ik kan me voorstellen, dat men sen die op de Inhabé geweest zijn mee zouden willen doen als zij re clame maken voor de stoet. In „De Kolbak" het maandblad van de Rijrtmondband was de opmer king gemaakt dat er weinig be langstelling was langs de route. Speciaal bij de Aleidastraat, B.K. laan tot aan de Groenelaan. Om „slijtage" in de Lichtstoet te voorkomen gaf de heer Roelfsema het bestuur de raad de Lichtstoet nieuwe elementen te geven. Om tenslotte de heer v.d. Griend te vragen eens een keer als jurylid te fungeren, nadat hij zijn bewon dering voor deze mensen had uit gesproken. Want zij hebben altijd een moeilijke taak! Daarna reikte hij met een toepas selijk woord de vele glanzende be kers en geldprijzen uit (reeds vermeld in ons blad van 1 mei) en verzuchtte met een olijke lach bij de eerste prijswinnaar grootbe drijven R.D.M. Nieuwe Waterweg en tweede Gulf Oil Nederland: „Geen Schiedammers! Het is sneu, maar wél verdiend!" De juryle den de heren A. Slot, F. Hende- rickx en S. Rosman kregen voor hun moeite en wijsheid een ca deau onder couvert aangeboden. Volgend jaar wil de heer v.d. Griend de oude ellenlange naam mogelijk laten sneuvelen en heeft hij in zijn achterhoofd andere SPORTIEVE kies uit onze nieuwe collectie. Reeds vanaf 97.SO Ook ruime keus in lange suède en nappa mantels voor moeder en dochter BROERSVEST 111 TEL. 267416 VRIJDAGSAVONDS GEOPEND Zondag 2 juni, eerste Pinksterdag, hopen de heren D. van der Meer en C. L. de Jong de dag te herden ken, waarop zij gedurende resp. 50 en 40 jaar koorzanger zijn ge weest. Ofschoon de kerk van St. Jan de Doper aan de Lange Haven, waar zij deze jaren bijna hebben volge- maakt, sedert 1 november 1967 is gesloten, zal deze dag toch niet on opgemerkt aan hen voorbij gaan. Te hunner eer zal op genoemde dag een Mis voor vierstemmig mannenkoor worden uitgevoerd in de kerk van St. Jan de Doper aan de Nolenslaan te Schiedam en wel tijdens de Hoogmis van half tien. Daarna zullen de jubilarissen re cipiëren in de parochiezaal van deze kerk. Belangstellenden en mede-koorzan gers zijn daar van harte welkom. De receptie begint om ongeveer half twaalf. VULPENNEN BALLPOINTS SCHIEDAM De 3-jarige Robert Fabrie bewaart aan het vertrek van het boorei land „Sea Quest" geen prettige herinneringen. Hij stak op de drukke Maasboulevard tussen ge parkeerde auto's plotseling de rij weg over. Vlak voor de personen auto van de heer H.B. een 27-ja- rige kraanmachinist, die uit alle macht remde, maar niet meer kon verhinderen, dat Robert werd ge raakt. Met een buil op hef hoofd, schaafwonden en een gebroken been werd het kereltje naar de Dr. Noletstichting vervoerd en aldaar opgenomen. 7/ plannen voor 3 mei 1969. Maar wie hem op het t.v. scherm in de uit zending „Buiten spel" gezien heeft zal begrijpen, dat de V.N.F.G. nooit buiten spel zal komen te staan... Het bestuur van de Vereniging „Het Zonnehuis" afd. Schiedam deelt mee, dat de collecte voor „Het Zonnehuis" ruim 6200, heeft opgebracht. En verzoekt ons alle milde gevers en geefsters har telijk dank te zeggen. In het pand Lange Haven 125, waar het ziekenfonds „Waterweg Noord" is gevestigd, schoof „men" het raam open en forceerde alle sloten van bureaus en kasten. Er wordt een bedrag van 1500, aan kasgeld vermist. vraagt Afdeling Personeel, Burg. Honnerlage Gretelaan 159, Schiedam (telefoon 26.05.00)

Het Nieuwe Stadsblad | 1968 | | pagina 1