Met 120 man en vrouw dagje uit varen met het Rode Kruis Delft ■P En uübaair!lP^.ef0f d.ebarkat.ie; alles lieP als een trein (lees: Spidoboot). is geworden fot°-,mPressles wordt u wel gewaar dat het een fijne dag Dat (zater)dagje met de dagboot zal die 120 „gasten" van het Delftse Rode Kruis nog lang heugen. Want deze dagvaart met de Spidoboot „Koninginneplaat" was in alle opzichten af. Mede dank zij de stralende zon natuurlijk, maar meer nog dan zij de vlotte organisatie van het Rode Kruis. Van 's morgens negen uur tot 's avonds zes uur was het een lang spelevaren voor deze chronische patiënten en in het algemeen aan bed en/of huis gekluisierden. Juist voor hen die er anders vrijwel nooit eens uitkomen betekent zo'n dagje varen heel veel. En aan de hand van onze exclusieve foto-reportage kunt zó ook wel aflezen hoe er genoten is. Ditmaal stonden de Deltawerken op het programma en vooral de heren in he't grote Delftse gezelschap hebben er hun ogen op uitgekeken en het instruerende commentaar goed in zich opgenomen. En met de fou- rage zat het ook weer goed. Voor het spreekwoordelijke natje en droogje was weer, mede dank zij aller inspanning (ook de uwe!) prima gezorgd. Dank, dank, hartelijk dank ook aan al die vrijwillige rijders, die hun auto's beschikbaar stelden om de 120 naar Rotterdam te brengen en weer terug. Kortom, 't is weer mooi geweest! En een extra stimulans om de Rode Kruiscollecte van deze week eens extra te bedenken 0 Rode Kruis Helpsters bij de vleet; maar dat mocht ook wel als je met z'n 120-gen uit varen gaat 0 Prachtig weer, een fijne boot en een natje en droogje op z'n tijd. Hier wordt met smaak van het „droog je" gehapt 0 Ook aan elkaar hadden de opvarende genoeg gezelligheid en wie nog speciale wensen had kon altijd wel bij een zuster terecht. 0 Zo'n dag varen naar de Delta-werken maakt ook nog moe. Genieten van het zonnetje aan dek, met ge sloten ogen en dan kwam het tukkie-er tussen-door vanzelf 0 Over de fourage gesproken; hier de boord-keuken aan het werk. En die verzorgde lunch ging er in als de spreekwoordelijke koek. 0 Geef hen maar Bolletje. De leden van de Rode Kruis Kolonne hebben wel eens voor hetere vuren gestaan; maar ook zó kun je een brancard dienstbaar maken.

Het Nieuwe Stadsblad | 1968 | | pagina 13