Internationale Jeugduitwisseling 1 N F R M A T R 1 C E Toneel-ballet-kleinkunst-muziek-film Zeer goedkope abonnementen via Schiedamse Gemeenschap voor iedere Schiedammer DE SCHIEDAMSE GEMEENSCHAP Uitgave van Experimenteel toneel: Vergaderingen Bijeenkomsten en kontaktavonden Dans- en Feestavonden Muziek Cursussen en Koorrepetities Sport evenementen T entoonstellingen HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 9 - VRIJDAG 31 MEI 1968 I.M. 2e jaargang no. 8 vrijdag 31 mei 1968 Redaktie: P. van dan Boom Redaktieadres: SG/VVV-faureau Plantage Tel. 268043 wil zeggen dat er een aantal jeugdige Schiedammers in de leeftijd van 16 tot 21 jaar 14 dagen kunnen gaan logeren bij een gezin, dat woont in de duitse plaats Esslingen, in Neath (Wales) en de italiaansc stad Udine. Als tegenprestatie moeten zij in hun eigen gezin ook 14 dagen een buitenlandse gast ontvangen. DE EUROPESE GEMEENSCHAP is een instelling, waar een ieder wel eens wat over heeft gehoord. Deze jeugduitwisseling heeft tot doel de deelnemers te laten kennismaken met de manier van leven in een buitenlands gezin. Men hoopt dat hierdoor de europese jeugd zich meer verbonden gaat voelen. Dit zou dan een stap dichter zijn naar het doel van een „Europese Gemeenschap". DE SCHIEDAMSE GEMEENSCHAP is de instelling die de organisatie van de jeugduitwisseling in Schiedam op zich heeft genomen en die het in onze stad voor de buitenlandse gasten zo aantrekkelijk mogelijk gaat maken. Verschillende dagen gaat de S.G. met hen op stap, zodat de schiedamse gezinnen waar ze in huis zijn, zich niet druk behoeven te maken. EXCURSIES worden er in Esslingen, Neath en Udine met de schiedammers en met de gasten uit nog enkele andere europese steden, die zich daar in dezelfde periode bevinden, natuurlijk ook gemaakt. GOEDKOOP is deze jeugduitwisseling ook. Voor 14 dagen Esslingen behoeft maar 125,te worden betaald en voor 14 dagen Neath slechts 175, Men zou kunnen zeggen dat alleen de reiskosten in rekening worden gebracht. De deelname aan de uitwisseling met Udine kost 225, NAAR ESSLINGEN EN UDINE gaan de Schiedammers van 20 juli t.m. 3 augustus. NEATH ontvangt ons van 12 tot 26 augustus. SCHIEDAM krijgt van 3 tot 17 augustus de gasten uit Esslingen, Norrköping en Vienne op bezoek. EEN MOOIE KANS dachten wij, voor een aantal jongens en meisjes om eens een kijkje in het buitenland te gaan nemen voor bijzonder weinig geld. IEDEREEN kan zich hiervoor opgeven. Men moet alleen even een formulier gaan halen bij het bureau van de Schiedamse Gemeenschap aan de Plantage. Evenals verleden jaar kunnen de Schiedammers via het bureau van de Schiedamse Gemeenschap inschrijven op de goedkope abonnementen van de Rotterdamse Kunststichting. Voor de donateurs en de leden van de verenigingen, die aangesloten zijn bij de afdeling Culturele Ontwikkeling t.w. de Vrienden van het Stedelijk Museum, Toonkunst, De Filmkring, de Cefa, Oost West en de Nivon is de bemiddeling van de S.G. gratis. Alle andere Schiedammers betalen voor elk besteld abonnement 1,administratiekosten. Daar de abonnementen vele guldens goedkoper komen dan normaal, kan dit nooit bezwaren opleveren. Wat de mogelijkheden zijn kan men zien in het programmaboekje „Oog en oor", dat de donateurs van de Schiedamse Gemeenschap binnenkort krijgen toegezonden en dat voor belangstellenden na de pinksterdagen aan ons bureau is te verkrijgen. Op het bureau van de SCHIEDAMSE GEMEENSCHAP/VVV wordt gevraagd, een tevens voor kantoorwerkzaamheden. Middelbare schoolopleiding en typevaardigheid vereist. Leeftijd tot 20 jaar. S.G./V.V.V.-bureau, Plantage Schiedam Telefoon 26.80.43 HAASTIGE SPOED is zelden goed, maar in dit geval toch wel aan te bevelen. In de maand juni moet immers alles in kannen en kruiken zijn. Snel besluiten dus! Is iets niet duidelijk, dan kan men natuurlijk altijd even bellen naar de Schiedamse Gemeenschap, telefoon 26.80.43, of even langs komen op het S.G./ V.V.V.-bureau aan de Plantage. REUNIE/FEESTAVOND Hedenavond vindt in Musis Sacrum (De Bron) een reünie plaats van oud-deelnemers aan de jeugduitwisseling. Dit gebeurt in de vorm van een feestavond waar ook de nieuwelingen aanwezig zullen zijn. Verder zijn alle belangstellenden in de jeugduitwisseling van harte welkom. Er is een discobar met een voortreffelijke disc-jockey. De toegang is gratis. TONEEL: Er zijn 16 toneelseries van mistens 5 voorstellingen samengesteld, die alle in de Rotterdamse Schouwburg zullen plaatsvinden. De gezelschappen die zullen optreden zijn: Nieuw Rotterdams Toneel, De Nederlandse Comedie, De Haagse Comedie, Toneelgroep „Theater" en Toneelgroep „Centrum". BALLET: Twee series van vier avonden: een van het Nationale Ballet en een van het Nederlands Danstheater. Op het programma van het eerstgenoemde gezelschap staat o.a. „De kus van de fee Ivesiana". HEERLIJKE AVONDJES UIT: zes series van 5 voorstellingen met o.a.: Rene Sleeswij ks Revue en de nieuwe musical „Met man en muis" van Annie M. G. Schmidt. OPERA: Een serie op vier zaterdagen met o.a.: „Die lustige Witwe". Hieraan werken mee Toneelgroep „Studio" en het Rotterdams Toneel (eenakters). KLEINKUNST: Drie avonden met Seth Gaaikema, Paul van Vliet en het Tingel-Tangel Cabaret. In totaal 7 series. MUZIEK: In de grote en kleine zaal van de Doelen een groot aantal series waarin o.a. Concerteert Het Rotterdams Philharmonisch Orkest. FILM: Een vijftal series van 6 voorstellingen met o.a. het thema „De Held". U ziet talloze mogelijkheden. De prijzen van de abonnementen kunnen wij niet geven, dat zou te veel ruimte innemen. U kunt echter van ons aannemen, dat het aanzienlijk scheelt met de normale prijs. De programmaboekjes zijn verkrijgbaar bij het S.G./V.V.V^ kantoor aan de Plantage, waar Mej. Collignon u op al uw vragen antwoord wil geven, ook telefonisch onder nr. 268043. De beste plaatsen heeft u, als u er vroeg bij bent. Een bestuursvergadering van de C.B.C. op 4 juni in Chr. So ciale Belangen. In het Geref. Jeugdhuis op 5 juni een gecombineerde jeugd- vergadering van de P.C.G. Op 6 juni in Chr. Soc. Belan gen een vergadering van de C.M.B. De gehele dag vatn 10.00 tot 17.00 uur. Glasindustrie Pieterman houdt ook op 6 juni een vergadering in De Rank, aanvang 19.30 uur. Elke vrijdag in Sursum Corda bestuursvergadering van de N.C.G.OV. Op 7 juni een vergadering met Ds. Le Coq, ook in Sursum Corda. In Arcade op 7 juni de jaarver gadering van de St. Willibror- dusstiohting. Ook op 7 juni weer vergadering van de C.M.B., eveneens vain 10 tot 17 uur in Chr. Soc. Be langen. In Chr. Soc. Belangen op 13 juni een vergadering van de C.M.B., kader Gusto. In Arcade op 14 juni een ver gadering van de K.A.B.O. De jaarvergadering van Korf balclub „Succes" wordt gehou den op 14 juni in Irene. De Sohiedamse Boys vergade ren op 21 juni in Sursum Corda. Op 25 juni in het Geref. Jeugd huis een vergadering van de S.G.P. Op dezelfde dag een bestuurs vergadering van de S.B.L.O. in Chr. Soc. Belangen. Op 26 juni in Chr. Soc. Belan gen een vergadering van Hand balvereniging U.V.G. Elke maandag in Sursum Corda een bijeenkomst van Ver. „Har- monia". In Chr. Soc. Belangen elke maandag de klaverjasafdeling van Wijkver. Nieuw land. De teken- en schilderclub van Wijkver. Nieuwland komt elke maandag om 19.30 uur bij el kaar op het adres 2e Tuinsingel 1. Iedere dinsdag van 13.00 tot 17.00 uur in Chr. Soc. Belangen de Bridgeclub. Op 4 juni een bijeenkomst van „Natuurgenot in Huis" in Arca de. Spreker is de heer M. H. Deutz. Abonnementen en kaarten voor de hengelsport kunnen afge haald worden bij hengelsport- vereniging Schiedam en Omstre ken, die op 4 juni vanaf 19.00 uur zitting houdt in het Wijk centrum Nreuwland. In De Rank op 5 juni om 14.00 uur Bejaardensociëteit Kethel. Leden van de Ned. Chr. Bouw- ver. kunnen op 7 juni in Chr. Soc. Belangen vanaf 19.30 uur hun vakantiebonnen verzilveren. Elke zaterdag om 10.00 uur wordt er in Chr. Soc. Belangen een dienst van de Adventkerk gehouden. Een kontaktavond van Handbal ver. D.W.S. wordt gehouden op 8 juni in Irene. Ruilbeurs voor de Verzamelaars op 10 juni om 19.30 uur in Ar cade. In Chr. Soc. Belangen op 10 juni om 19.30 uur weer vakantie bonnen verzilveren vain de N.C.B. Een kontaktavond van de Ned. Ver. van Oud-Strijders op 11 juni in de Amstelbron. In Aroade op 11 juni een bijeen komst van de Ned. Bond van Vogelliefhebbers. De fotoclub „Schiedam" houdt op 12 juni in Chr. Soc. Belan gen een bijeenkomst. Inleveren van vakantiebonnen van Bouwvakbond St. Jozef kan men doen op 14 juni van 19-21 uur en op 15 juni vain 09.00 tot 12.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur, eveneens in Ar cade. In de Opstandiwgskerk wordt op 18 juni 's morgens om 09.00 uur het 5-jarig bestaan gevierd vain de Mastenbroek-kleuterschool. Op 19 juni is er om 14.00 uur in de Rank weer bejaardenso ciëteit. Op 20 juni wordt er in de Grote Zaal Irene een afscheidsavond georganiseerd voor de leerlin gen van de 6e klassen van de Dr. de Visserschool en De Sa- vornin LohmanschooJ. Vt Op dezelfde dag in De Rank een afscheidsavond voor de 6e klas van de Dr. Sauerschool. Op 21 juni neemt de Prinses Ju- lianaschool in Irene afscheid van het Hoofd, de heer De Raat. Een bijeenkomst van Aqua-Fau- na op 24 juni in Irene. Op 25 juni houdt de reisclub van „Het Singelkwartier" een kontaktavond in Zaal Marijke. Een afscheidsavond van de Fin- landiaschool op 25 juni in Mu sis Sacrum. In Irene op 25 juni een bijeen komst van de Comeniusschool A. Afscheid voor de 6de klas van de Thorbeckeschool op 25 juni in een zaal van de Opstandings- kerk. Een ouderavond vain de St. Mar- tinus-school op 25 juni in Ge bouw De Rank. Op 26 juni organiseert de St. Jansschool in Irene een kinder ochtend. Aanvang 09.00 uur. Ook op 26 juni in Chr. Soc. Be langen een bijeenkomst van de alg. Fotoclub Schiedam. In Musis Sacrum op 27 juni een afscheidsavond van de St. Li- du ina-Huishoudschool. De Albertus Magnusschool houdt op 27 juni in Irene een bijeenkomst. In de Opstandingskerk op 27 juni een afscheidsavond voor de 6e-klassers van de Pr. Ma- rij kesch ooi. Op 31 mei (vanavond) organi seert de Schiedamse Gemeen schap voor de deelnemers en oud-deelnemers van de Jeugd uitwisseling een discobal in De Bron (bij Musis Sacrum). Intro ducés van harte welkom! Op 1 juni een dansavond voor de leden van Green's R B So ciety in Arcade. De fans van „Panique" kunnen op 1 juni terecht in de beneden zaal van de Opstandingskerk. Op 3 juni (Tweede Pinksterdag) in Arcade Instuif m.m.v. The Starlights. Ook op 3 juni in Musis Sacrum een Pinksterbal voor de leer lingen van Dansschool Sitton. Op 8 juni houdt Martin Green de laatste avond van het sei zoen. Arcade. Sociëteit „den Teirquasth" geeft op 8 juni in de Opstandingskerk een dansavond. Op 9 juni Instuif in Aroade met muziek van de „Nico Kien For mation". Voetbalver. Martinlt organiseert op 15 juni t.g.v. zijn 40-jarig be staan een feestavond in Musis Sacrum. Op 16 juni in Arcade de slot- avond van de Instuif. Het sei zoen wordt beëindigd met een optreden van „Daniëlla and the Fellows". Op 22 juni In de Opstandings kerk weer een avond van Den Teirquasth". Op 6 juni organiseert de Orgel kring „Schietend" in de Oud- Katholidke Kerk op de Dam een orgelconcert door Jan J. v.d. Berg, organist van de Nieu we Kerk te Delft, m.m.v. Hans Knijff, hobo. Een ooncert door Simon C. Jan sen, te geven op 20 juni op het orgel van de Julianakerk wordt eveneens georganiseerd door de Schielandkrrng. Elke maandag in Christelijk So ciale Belangen een cursus voor assistent-econoom, georgani seerd door het Instituut voor Sociale Wetenschappen. Aan vang 19.00 uur. Op dinsdagavond in Chr. Soc. Belangen repetitie van het Toon kunstkoor Schiedam. 's Woensdags van 12.00 tot 19.00 uur juloles in een zaal van de Opstandingskerk. Iedere woensdagavond om 20.15 uur repetitie van het Geref. Nieuwlandkoor in de Magnalia Delkerk. Het Bejaardenkoor Senectute repeteert 's woensdags om 14 uur in Chr. Sociale Belangen. Tenslotte op donderdagavond dë repetitie van het Wilton- Fijenoordkoor in Chr. Soc. Be langen. De traditionele Avondvierdaagse zal dit jaar gehouden worden van 18 t/m 21 juni a.s. Gestart wordt 's avonds om 19.00 uur bij Sporthal Margriet, terwijl de irrhaal-avond valt op 17 juni ('s maandags). Schilderijen, gouaches, tekenin gen en grafiek van Antonio Cal- derara zijn de gehele maand juni te zien in het Stedelijk Mu seum. Het museum is dagelijks geopend van 10-17 uur, 's zon dags van 12.30 tot 17.00 uur en 's woendagsavonds van 20-22 u. Van 1 tot 24 juni in het museum een expositie van schilderijen en objekten van Bonies. Henk de IVos exposeert nog tot 6 juni schilderijen en tekeningen In Galerie De Graaff, terwijl men van 8 tot 27 juni schilde rijen en tekeningen van de Pool Hilary Krzysztoviak in de gale rie te zien krijgt. Geopend werkd. 10-18 uur, vrijdagewond 19-21 uur en zondags van 13 tot 17 uur. 's Maandags geslo ten. De volgende maandagenda verschijnt op 28 juni a.s. Op gaven hiervoor moeten voor 21 juni doorgegeven worden aan het S.G./WV-bureau, telefoon 26 60 00.

Het Nieuwe Stadsblad | 1968 | | pagina 9