Deze plattegrond EIGENRAAM Toch nog kleuter leidster worden? JAARVERSLAG HAVENDIENST VOOR WE RPE KT deze week Schiedam STOOPMAN^^' RIJNMOND-BAND NAAR BOSKOOP Hoe de VVV in 1 967 reilde en zeilde in °v. ;-2U$è.üuiït-::: wijst u de weg naar meer dan 40 inruil-auto's die zaterdag a.s. voorn klaar staan... (Eigenraam heeft alleen maar occasions die hun prijs gegarandeerd waard zijn I) Dirk de Derdelaan 18 Vlaardingen Tel. 010 - 35 0055 Open Deur dienst in Grote Kerk HET NIEUWE STADSBLAD - PAG 9 - VRIJDAG 21 JUNE 1968 •SÈtff IMUl K. ÖACtlHV <8 :0A° -<!AJ88«iA« 3V*tttM*4ri v*wwwwvwvwwv\wwwvwvwvwvvwwvwvvvv\wwvw^wwvvvvvvvw De voetbalcompetitie mag dan voor onze plaatselijke clubs tot het verleden behoren, degenen die toch nog voetbal willen zien, kunnen a.s. zondag in Vlaardingen terecht, waar Fortuna een begin maakt met de drie beslissings wedstrijden, die tussen Fortuna, Veen- dam en Helmond Sport nodig zijn ge worden om de twee promovendi aan te wijzen naar de Eerste Divisie. Fortuna ontmoet zondag op eigen veld Helmond Sport, woensdag 26 juni vindt Veen- damFortuna als lichtwedstrijd plaats, waarna zondag 30 juni Helmond Sport tegen Veendam deze halve competitie besluit. Slaagt Fortuna er in hier drie punten uit te distilleren, dan kunnen we volgend seizoen weer de semi-derby van SVV tegen Fortuna verwachten. De 3de gezamenlijke Avondvier daagse lieefl meer dan 3600 wan delaars op de been gebracht. Dins dagavond troffen zij stralend zo merweer en er heerste een feeste lijke stemming in en rond de Sport hal 'Margriet', waar de start en finish iedere avond plaatsvin den. Woensdagavond werd het eer ste wandelaar bijzonder regenach tig, maar de deelnemers trokken zich er weinig van aan. Met para- plaie, regenkleding en ook wel zon der bescherming tegen de regen werden de 10 en 15 km. goeds moeds afgelegd en van uitvallen wilde men niet welen. Hulde overi gens niet alleen voor de deelne mers, maar ook voor de organisa toren, de politie en de leden van de EHBO en hel Roode Kruis. Animo hoeft een uitstekend go- slaagde ad spiranten dag achter de rug, die in samenwerking met het KNCGV zaterdag werd georgani seerd. Tal van verenigingen won nen prijzen, teveel om allemaal op te noemen. Een belangrijk ding was, dat de weersomstandigheden bijzonder gunstig waren en dat al les ordelijk verlopen is. Maar dat was te verwachten, want het tien jarige Animo heeft voldoende er varing om een dergelijke dag feil loos te organiseren. Deze dag stond trouwens in het teken van genoemd jubileum. Voorzitter C. L. de Groot reikte na afloop de prij zen uit. TSF en Service hebben fusie plannen. Woensdag 26 juni verga deren beide verenigingen (TSF in gebouw Jeugdihavcn cn Service in 't wijkcentrum Nieuw land) en als alles naar wens en volgens plan verloopt, zullen deze twee goede t a I el ten nisve re n i g i n ge n samen vloeien. Vele bezittingen werden reeds samen geregeld en de fusie gedachte kan alleen maar tot pro paganda van de tafeltennissport werken. Nog niet zo lang geleden toonden deze verenigingen zich bereid hun tafeltennistafels uit te lenen aan de HAV Bank, welk verzekerings bedrijf een sportdag in de Sporthal Fe' sfty.w. Centraal Automobielbedrijf. Margriet organiseerde. Helaas kon daar op hel laatste moment geen gebruik van worden gemaakt om dat de NOAD-voorz.itIer daags te voren zei van niets te weten en toen deze zei, dat ook Service van niets wist, zag de organiserende commissie van het gebruik ervan af. Onverdiend werd toen enige schuld op de heer De Raay van Ser vice geschoven, want die erkende wel degelijk iets van de afspraak té weten. Alleen had de NOAD-bestuurder te vlug geconcludeerd. Gelukkig kwam sporthaldirecteur Cor Bol- mers met een prachtoplossing voor de dag, waardoor toch vier tafel tennistafels in de sporthal gebruikt konden worden en 't toernooi kon doorgaan. We willen hiermee in de eerste plaats de goede wil van TSF en Service memoreren (en aanvan kelijk ook die van NOAD) en de medewerking die Cor Bolmers ver leende om de sportdag toch tot 'n volledig succes te maken. Om over het diner aan ruim vierhonderd personen maar te zwijgen, al was dal bijna het klapstuk van de dag. Zo'n groot diner was nog nimmer in de sporthal gegeven, maar het was in een woord AF Op het Contact-orgaan van de SRB komen we volgende week na der teruig. Hedenavond speelt de v.v. Schiedam voor de naderlaagserie een wedstrijd tegen PPSC, de za terdag 3de-klasser. Aanvang zeven uur, terrein Harga. De uitslagen van de bedrijfs voetbalcompetitie van vorige week luiden: EnterpriseGZV 4-2; SWMCoe- bergh 1-2; Ter BraakD en L 11-1; SchefforsSwarttouw 5-0; Veveo v. d. Bor 1-8; HoekHelios 24 GFEO—Mafa Boys 1-0; Keynes GPS 2-2 VeveoStandaart 1-2 SCF 2Hoek 2 0-3 Eurotax Schrijver 2-0; HalvaxPTT 1-10 WFBSCF 3-8; EnkaSwartouw 3-1; Meat Boysv. d. Bor 1-2; Mafa BoysTer Braak 1-5; v.d. Moezel Coebergh 2-0; VeglaD en L 5-0 Swarttouw 2Helios 2 0-5; Enter priseMeat Boys 2 0-2. Op 23 juni zal het Rotterdams Ne gental een wedstrijd spelen tegen het Haagse negental op het honk- balveld van Feyenoord (Varken oord). De wedstrijd zal aanvangen om 14 uur en zal worden geleid door de Heren: L. Meyer, G. Scholte en R. Lauer. Als voorwedstrijd, aanvangende 11 uur, wordt de bekerfinale van het Ravon gespeeld tussen C.V.V. en S.C.R. Voor het Rotterdamse negental worden uitgenodigd: Als werpers: R. Dom (Sparta); M. de Bruyn (Feyenoord) en J. van Westrenen (Sparta). Als Catchers: H. Augustinus (Spar ta) en J. Simmons (Feyenoord). Binnenvelders: H. JohnS. Arrin- dellH. v. d. Berg (allen Sparta) en H. Kohl (Feyenoord). Buitenvelder: H. Richardson; P. v. d. Wilk (beiden Sparta); A. v. Bladel (Euro Stars); A. Vermeulen (Schiedam) en H. Reunck (Neptu- nus); R. Steenbrugge (Feyenoord). De ploeg zal gecoached worden door C. de Bruin en H. Kempen. Zaterdag 22 juni zal in Den Haag om drie uur het Haagse team de Rotterdammers ontvangen op de Escamp. N BINNENWEG 397 ZWARTJANSTRAAT 85 ROTTERDAM MGR NOLENSLAAN 512 SCHIEDAM SCHIEDAMSE NOTITIES. Dinsdag 25 juni a.s. houdt de 6e klas van de Thorbeckeschool de afscheidsavond. Opgevoerd zal worden de musical „Borre de Beer". Ook krijgt men de dia's van het Schoolbuitenhuis te zien op deze avond, in de zaal onder de Opstandingskerk aan de Dr. Kuvperlaan. Aanvang 8 uur. De commissie voor het Open Deur- werk van de hervormde gemeente organiseert aanstaande zondag 23 juni een Opon Deurdienst in de Grote Kerk aan de Lange Kerk straat. Aanvang 10 uur 's morgens. In deze dienst zal voorgaan ds. J. G. Jansen, die als onderwerp voor de prediking koos: „Recreatie". Medewerking aan deze Open Deur- dienst zal worden verleend door de heer J. P. Bekkers, orgel en het christelijk mannenkoor Rotter dam-Vreewijk o.I.v. Bernard Ver boom. De commissie voor het Open Deurwerk nodigt U hartelijk uit deze dierat mede te maken. Het Korps Schiedam van het Leger des Heils verwelkomt zijn nieuwe lei ders, wier conterfeitsels hierbij gaan. Het zijn majoor en mevrouw F. J. Zui- dema-Willems uit Rotterdam-Noord. Zondag 30 juni zullen deze officieren voor het eerst op de brug staan op het Schiedamse hoofdkwartier a. d. Lange Haven 27. Deze begroetingsbijeen komsten beginnen resp. om tien uur 's morgens en om half acht 's avonds. Men schrijft ons: 't Is een vraag die bij menig ouder paar en bij vele meisjes leeft. Men had wel de bedoeling deze kant uit te gaan, maarde alarmerende beriohten over een teveel aan kleu terleidsters wok te aarztjjing op. 'n Niet geheel verantwoorde, meer emotionele dan zakelijke rede voor de televisie droeg er eveneens het hare toe bij, en zo wdfd de? aan melding van leerlingen voor de le klassen der opleidingsscholen be hoorlijk gedrukt. Hoe is echter heel nuchter de werkelijke toestand De laatste jaren nam het aantal leerlingen van de 1ste klassen der betreffende scholen aanmerkelijk toe. Dit baarde de Staatssecretaris, Mr. Grosheide, zorgen. En terecht! De werkloosheid dient niet node loos vergroot te worden. Daarom verzocht Zijne Excellentie de Opleidingsscholen, niet ongeli miteerd leerlingen aan te nemen voor de nieuwe cursus 19681969. Zij,n wen:s was: beperkt de aanne ming tot 70% van die der vorige jaren en vorm geen klassen van 30, maar van 25 leerlingen. Wat is nu echter het geval De aangifte zijn dit jaar geringer, dan de Staatssecretaris als maxi mum had gesteld. Op vragen, in de Tweede Kamer door Drs. M. Dijkstra gesteld, gaf de bewindsman zelfs ten antwoord dat er zeker nog 275 leerlingen zouden kunnen worden geplaatst. Conclusie Als een meisje een goede vooroplei ding heeft, b.v. Ulo-dipl. (4 jaar), 'n goede middelb. schoolopleiding (3 jaar), M.M.S. (3 jaar) of een daarmee gelijkstaande opleiding, als dat meisje van kinderen houdt en altijd kleuterleidster heeft wil len worden, als ze bovendien over fantasie be schikt, een behoorlijke stem heeft en graag knutselt, ontneèm zo'n meisje dan haar kan sen niet, maar laat ze zich alsnog aanmelden. Liefst spoedig, want geen enkele school zal het door de Staatssecre taris gevraagde maximum over schreden. Zaterdag a.s. wordt in Boskoop een jubileumconcours georgani seerd door de harmonie Concor dia, die haar 65-jarig jubileum viert. Hieraan zal ook deelgenomen wor den door twee Schiedamse korp sen n.l. de Jeugd-RijnmondBand in de junioren afdeling en de Rijn mond-Band in de superieure afde ling. Zaterdagmorgen om 10.30 uur ver trekken twee bussen met leden en supporters naar Alphen ad. Rijn. Hier zal eerst een rondvaart ge maakt worden over het Braasse- mermeer vanuit Avifauna. Daarna gaat men naar Boskoop om daar met 20 andere verenigin gen in een sportieve wedstrijd om de hoogste eer te gaan strijden. Het aantal inlichtingen dat in het verslagjaar 1967 op het VVV-bureau verstrekt werd, is hoger dan ooit te voren, nl. 12.850. Bijna 90% hiervan werd gegeven aan ingezetenen van Schiedam die iets over de eigen plaats of over het eigen land wilden weten. Deze cijfers geven aan dat op het terrein van het toerisme onze VVV een bijzonder nuttige functie in onze plaatselijke samenleving vervult. ORGANISATIE Op 31 december 1967 bestond het bestuur uit de volgende personen: J. van Pelt, voorzitter; J. E. H. Wansink, secretaris; A. Sonneveld, penningsmeester; P. Groenendaal, lid; M. Jansen, lid. Eind augustus '67 verliet de direk- teur, de heer H. Tenwolde, het bu reau. Het bestuur stelt er prijs op hem te bedanken voor het werk dat hij in het belang van de VVV heef gedaan. In zijn plaats werd genoemd de heer P. van den Boom die tevens direkteur van de Schie damse Gemeenschap is. De be noeming betekende, dat er tussen de VVV en de Schiedamse Ge meenschap 'n volledige personele unie is ontstaan. De bureauwerk zaamheden werden verricht door de dames M. van der Schoor en M. van Mil. Laatstgenoemde kwam in de plaats van mej. D. Paerels, die het bureau verliet. De vereniging telde op 31 dec. '67 130 leden, wat een toename be tekende t.o.v. 1966 met 5 leden. WERKZAAMHEDEN Zoals~in de aanhef van dit verslag al werd gesteld, is het aantal ver strekte inlichtingen wederom groter geworden: 12.850 bij 11.487 in '66. Aan 1.450 buitenlanders, waar onder de gastarbeiders niet zijn begrepen, werden inlichtingen ver strekt. Dit aantal is minder dan de jaren ervoor. Waarschijnlijk is dit te wijten aan het feit - zo veronder stelt de jaarverslaggever - dat de vreemdelingen niet meer door het centrum rijden, waar het bureau is gevestigd, wanneer zij zich van Hoek van Holland naar Rotterdam begeven, maar over de Horvatweg Van de algehele vertraging in de gestadige groei, die het internatio nale toerisme gedurende een reeks van jaren heeft vertoond en waar van in het jaarverslag van 1967 van de A.N.V.V. melding wordt ge maakt, is in Schiedam weinig te merken. Volgens opgave van de logiesverstrekkende bedrijven (hotels en pensions) in onze stad neemt het aantal overnachtingen van buitenlanders nog steeds toe, waarbij wel dient te worden opge merkt dat een deel van de buiten landse bezoekers zich hier uit za kelijke overwegingen bevindt. Cijfers over het dagtoerisme zijn moeilijk te verstrekken omdat toeristen, die onze stad met een bezoek vereren en er eens rond kijken, zich veelal niet laten regis treren. Bij het bestuur van de VVV- Schiedam leeft echter de indruk, zo lezen we verder in het zojuist verschenen jaarverslag, dat onze stad meer en meer tf merken krijgt van het vreemdelingenver keer. De folder waarop een wan deling door Schiedam beschreven staat, is in het verslagjaar in gro tere getale uitgegeven dan in de jaren ervoor. Het bestuur is van mening dat door het continu open stellen van een van de molens ge durende het toeristenseizoen het dagtoerisme in Schiedam zeer zou worden bevorderd. Het is een gelukkige factor dat veel Schiedammers van de be langrijkheid van de VVV in hun stad overtuigd zijn en dat zij dit bewijzen door hun financiële steun De zeescheepvaart op Schiedam liep in 1967 ten opzichte van het daaraan voorafgaande verslagjaar iets terug. Aldus lezen we in het zo juist versche nen jaarverslag voor 1967. Er arriveerden 682 stoom- en motor schepen, het aantal vertrekkers be droeg 685. In 1966 werden respectievelijk 745 en 726 schepen genoteerd. Om te dokken en/of te repareren kwa men 526 schepen; om te ontgassen en school te maken 144; om te laden en/of te lossen 12. De laatsten, hoofdzakelijk coasters, hebben gezamenlijk 16000 ton lading aan- en/of afgevoerd. Hoewel het aantal aangekomen schepen dit jaar minder is dan vo rig jaar, is de gemiddelde grootte in bruto M3 daarentegen belang rijk toegenomen. De binnenscheepvaart op Schie dam is dit jaar nagenoeg gelijk aan die in het jaar 1966. Dit geldt zowel voor de Wilhel- minahaven als voor de binnenha vens en de Schie. De ontvangsten aan havengeld zijn dit jaar aanmerkelijk geste gen (42%) ten gevolgde van de ver hoogde havengeld-tarieven per 1 januari 1967 en het vervallen van de bepaling, dat voor schepen, die tijdens het weekend ligplaats ne men in de haven, z.g. om zondag te houden, vrijstelling van betaling van havengeld wordt verleend. Ook is er een meeropbrengst van loodsgelden van ruim 12.000, hoewel het aantal loodsreizen dit jaar minder was dan in het vorige verslagjaar (236). Hieruit moge blijken, dat de te be- loodsen schepen aanzienlijk groter worden. De opbrengst aan restitutie lonen bewaking tankschepen bedraagt eveneens rond 10.000,maar dan in het jaar 1966. Dit is bereikt door, indien moge lijk, het toezicht aan boord van tankschepen te combineren en voorts door iedere beschikbare man voor deze werkzaamheden in te zotten. Het normale onderhoudswerk aan bruggen en sluizen werd uitge voerd door de technische dienst van Gemeentewerken. Ten einde nauwkeurig op de hoog te te blijven van aanslibbing en vaardiepte in de havens zijn met het m/s. „Havendienst II" (uitge rust met echolood) regelmatig peilingen verricht. Het baggerwerk en het vissen van drijfvuil in de binnenhavens en de Schie werd uitgevoerd door de Ge meentelijke Vervoer-, Reinigings- en OntsmettingSdienst. Lijst van gevonden voorwerpen. Te bevragen aan het Hoofdbureau van politie te Schiedam, dagelijks van 9.00 - 17.00 uur, behalve op za terdag en zondag: ring met 6 sleutels; damesbril; ring met 2 sleutels; ring met 3 sleutels; ring met 3 sleutels; ring met 2 sleutels; sleutels in étui; stuurslot; ring met 9 sleutels; sleu tels in étui; legitimatie Zeekadet Korps; soheepshaak; armbandje met plaatje; dassenklem; vest; pullover; muts; 1 paar kinder schoentjes sokjes; colbert; sportbroekje; kindersandaaltje (R); baby-lakentje; beursje met inh.; kinderportemonneetje; porte monnee met inh.; knipportamon- nee; herenportemonnee; herenpor temonnee met inh.; bromfietsplaat je; wieldop. Te bevragen bij de vinders: herenwant, mevr. Beneker, Burg. v. Haarenlaan 430; dameshand schoen, Groeneweg, Vondellaan 58b; stoffen dameshandschoen, Wapenaar, Daltonstraat 33; auto- stap, Spijer, Dieselstr. 11; match box autootje, R. Smits, Havendijk 180a; kinderfietsje, Hoogstad, Rhoonsestraat 16; 3-wielig kinder fietsje, Rosman, Fabristraat 28b; autostep, Conciërge R.K. Techni sche School, Burg. H. Gretelaan 20; popje, van Pols, Marchantlaan 6; autostep, R. Klein, Galileistr. 19b; step, Koenen, B.K. laan 173b; bromfietsplaatje, Anker Kettingfa- briek, Buitenhavenweg; baco sleu tel, J. Terwiel, van Oldenbarne- veltstraat 51; fietspomp, Bezemer, Rotterdamsedijk 217; wieldop, Kouwenhoven, Bosboomlaan 6b; bromfietsplaatje, Loch, B.K. laan 245b; bagagerek met inh., P. v. Mil, Polderweg 254 (kinderboerderij); kinderbeursje met inh., J. P. Boter- se, Veenlantstraat 18b; damestas, fa. Termeulen, Rotterdam; heren portemonnee met inh., M. Pluijm, Eendrachtstraat 13b; damespara plu, v.d. Molen, Burg. Pruissingel 142a, Vlaardingen; kinderpetje, v.d. Vlies, Groenelaan 85; zijden sjaal, Bijloo, Gr. Florisstraat 52; kinder vestje, v.d. Horst, Fabriplein 22; herensjaal, v. Schalk, W. Pijper straat 71; 1 paar jongensschoenen, Tettelaar, Singel 4b; 1 paar slip pers, Spermon, v. Diepenbrockstr. 68; jack, v.d. Horst, Fabriplein 22; kinderjack, Witter, Rotterdamse dijk 94a; kindervestje, Druppers, v. Leeuwenhoeckstraat 46a; 1 pr. damespanty's, Gunnewegh, Buys Ballotsingel 15b; regenjas, Schel lingerhout, Beierlandsestraat 5b; herenpantalon, v. Deurzen, Aleida- straat 122a; judopak, v.d. Valk, Ruijsdaellaan 6b;

Het Nieuwe Stadsblad | 1968 | | pagina 9