STEF elpee MEEDER'S nieuwste in de A.E.R.O.-club aangeboden &ANDSTAD6DITES Waardige opvolger van waardige opvolger Cor Steyn ongelooflijk boeiend HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 5 - WOENSDAG 10 JULI 1968 9 Stef Meeder tijdens de persconferentie achter het Magic Organ, waarvan de eerste langspeelplaat gistermiddag „de lucht inging..." 9 Stef is niet alleen in zijn element achter dat befaamde orgel. De stuurknop van een sportvliegtuigje vast houden is zijn andere hobby... 9 Het Magic Organ bespelen is niet zo eenvoudig. Hier f.iet u de „in gewanden" ervan. Maar de klank is enorm en. melodieus. Zoals u op de plaat kunt horen. Vanaf a.s. vrijdag in de handel... 9 Stef Meeder is een verwoed sportvlieger... Vandaar dat de N.V. Bovema de presentatie van „Magie Organ bespeeld door Stef Meeder" gepaard liet gaan met een luchtdoop in een sportvliegtuigje voor de tal rijke journalisten. Waarvan verschillende met kloppende harten! 9 Stef Meeder was in het nieuws gistermiddag. Maar daarbij mogen we beslist zijn charmante vrouw en klankbord niet vergeten... De aanbieding van de langspeelplaat uitgebracht door de N.V. Bovema met opname van de Schiedamse organist Stef Meeder is een aparte belevenis geworden. Want de aanbieding hiervan vond plaats in de A.E.R.O.-club van de Nationale Luchtvaart- school te Laag Zestienhoven, waar Stef Meeder vorig jaar zijn brevet behaalde. En waarvan de echtgenote van zijn instruc teur, mevrouw A. van OvervestHonig zegt: „Hij was een ex cellente leerling". Diezelfde leerling, nu een verwoed sport vlieger is op dinsdagmiddag, 9 juli 1968 het „gewillig slacht offer" van diverse fotografen en verslaggevers(sters)! Maar strooit daar tussendoor ook met medeweking van Eddy Esser, gitaar en Nico Prins, slagwerk, fragmenten uit zijn laatste el pee rond: „Magie Organ bespeeld door Stef Meeder. Reeds meerdere malen hebben wij in onis blad hem de eer gegeven die hem toekomt. Vrijdag 12 juli a.s. verkrijgbaar o.a. in zijn eigen zaak aan de 's Grave- landseweg. Verrukkelijke muziek, die het hart verrijkt. U kunt hem volgen de week vrijdag zien en beluisteren in het t.v. programma van de VARA: „Zo maar een zomeravond". De twee de van de vijf uitzendingen. Al zal u hem binnenkort ook op de radio kun nen beluisteren. Want Stef Meeder is onvermoei baar. Stelt hoge eisen aan zich zelf. Blijft door zijn charmante jonge vrouw, in wie hij een goed en deskundig klankbord heeft. Zij weet onfeilbaar welk nummer góed is. En met deze onmisbare steun is Stef Meeder voor orgel- miinnand Nederland, doch ook ver daarbuiten een begrip geworden. Vandaag mag dat van deze 33-ja- rige dynamische Schiedammer van geboorte wel even gezegd worden... Hetgeen de heer P. M. Fock afd. propaganda van de platenmaat schappij N.V. Bovema in Heem stede dan ook deed. Hij haalde de stormachtige carrière van deze Schiedammer aan. Zij is u bekend. Voor deze eerste 'langspeelplaat op het grandiose Magic Organ destijds bespeeld door de onverge telijke Cor Steyn en waarvan Stef Meeder nu een waardige opvolger genoemd mag worden en dit ook getoond heeft, gingen, om in de stijl van deze bijzondere middag te blijven vijf elpees eerder de luoht in. Zij het dan voor een an dere platenmaatschappij. Ongeveer 11 jaar geleden begon de heer Jaap Keizerwaard uit Berkel, een technicus, aan de bouw van het Magic Organ, Maar een vijf jaar geleden maakte een platen- handelaar uit Veenendaal wijlen Cor Steyn attent op dat bijzondere orgel met zijn vele mogelijkheden en toen gebeurde iets wonder baarlijks: binnen twee weken werd de eerste plaat gepresen teerd, gevolgd door 13 andere. Kwamen er éigen shows rondom Cor Steyn en zijn programma „Van Bach tot Beatle". Jan van Weelden uit Den Haag bespeelde dit orgjel in de Grote Kerk te Den Haag. Het heeft een schitterend volume en het is voor Stef Mee der een bijzonder grote eer, dat men in hem de opvolger van de grote Cor Steyn wil erkennen. Hij zal dit allemaal waar maken! Mijn hart had ik aan een D.C. 8 van de K.L.M. verloren. Dat is nu verleden tijd. Het was ongeloof lijk boeiend naast de vriendelijke piloot van de piepkleine Ph. ELK een rondvlucht van een twintig minuten te maken boven Schie dam, Rotterdam, Delft en omstre ken. Met een verrukkelijk glashel der uitzicht op vertrouwde omge ving. Een miniatuur landschap, verdeeld in groene weiden. Minia tuur huizen of blokkedoosflats. Auto's als kleine dinkeytoys zich voort te zien bewegen. Adembenemend mooi het gezicht op onze scheepswerven, de Van Brienenoordbrug. De omliggende dorpen. Heel fijn dit mee te ma ken. Een belevenis die ik niet gauw zal vergeten. En die mening zullen mijn collega's en vrienden van Stef Meeder ongetwijfeld de len. Proficiat Stef Meeder met je aller nieuwste elpee op aparte wijze ge ïntroduceerd en... nog vele goede opnamen bij de N.V. Bovema! MIEKE

Het Nieuwe Stadsblad | 1968 | | pagina 5