Onze Schiedamse kinderen in beeld. r* ft 1—%IU w „Vormgevers vandaag en morgen" spun HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 13 - WOENSDAG 17 JULI 1968 O flené v.d. Hul (2) voort ook weieens een ernstig gesprek en zijn beer moet daarbij dan in de hoek staan. Ook als hij relaxt en dan een pijp opsteekt. In zijn kamert'e aan de Burg. van Haarenlaan 566. 0 Ais het heel erg warm is speel je natuurlijk op de galerij. Maar dan neem je wel je telefoontje mee om oma te vertellen hoeveel auto's er beneden je langs rijden. Hoeveel boterhammen je op hebt, maar nog meer limonadel Richard Heins- broek van de Delflandseweg 468 in geconcentreerde aandachtl 0 Edwin Schroemer van 3y2 draait zijn hand er niet voor om de afwas voor mamma te doen. Wel met een schort aan op een krukje. Hij woont op de Parkweg 289. Met die hoed op lijk je ineens een grote kerel Als je vader dan de camera grijpt weet je, dat je naar je eigen „plaatje" kan zoeken in Het Nieuwe Stadsblad. Dit jongentje woont in de Voltastraat 23b. U ziet het: elke week andere plaatjes! Dit is een leuke rubriek geworden en natuurlijk blijven we ermee doorgaan. Al uw inzendingen krijgt u over de post na gebruik keurig toegestuurd. Met belangstelling zie ik naar nieuwe inzendingen uit. Vraag u echter wel om originele opnamen. Gewone kiekje hebben we allemaal en daar ben je zo op uitgekeken. M. „In de jegen" zegt Thea v.d. Raaf hier. Die foto had juffrouw de Haas van üo Stichting Huishoudelijke Gezinsvoorlichting in mei moeten hebben bij de aktie „Warm water". Thea woont aan de Spechtlaan 504 in Vlaardingen. In het Stedelijk Museum van Schiedam wordt tot 5 augustus een tentoonstelling over industrië le vormgeving, „Vormgevers van Vandaag en Morgen" gehouden, waaraan 22 Nederlandse ontwer pers deelnemen die al eerder op de expositie „Vormgevers" in het Stedelijk Museum te Amster dam te zien waren en tevens drie Academies, waar men een op leiding in deze richting kan ont vangen, t.w. de Rietveld-academie in Amsterdam, de Academie voor Beeldende Kunsten in Den Haag, en de Academie voor Industriële Vormgeving in Eindhoven. Zijn de produkten van de 22 ont werpers in de linkervleugel van het museum al bekend op de markt van vandaag, de ontwerpen van de leerlingen van de Acade mies in de rechtervleugel tonen nog onbekende produkten, die op de markt van de toekomst ge richt zijn. Bij deze laatste afdeling illustre ren werktekeningen en studie mappen welke (ideeën en welke personen achter het ontwerp schuilgaan en welke eisen er aan het te maken artikel gesteld moe ten worden. De tentoonstelling met rijk-ge schakeerde onderwerpen varië rend van soheerset, telefoon, thee kopje, speelgoed, fiets, treininte- rieur, brandb lusapparaat tot me dische botknabbeltang toe be wijst dat de .industriële vormge ving op allemogelijke terreinen in het dagelijks leven haar weg heeft gevonden. En dat de ontwer per van deze produkten die sedert de opkomst van de industrie mas saal gefabriceerd kunnen worden, een belangrijke taak heeft om de ontwerpen niet tot een dood ding, maar daarentegen tot een doelma tig, handig en fraai artikel te ma ken, dat voor vele beurzen bereik baar is. Daarbij vereist ook de uitdaging van de internationale markt de onderkenning en toepassing van steeds weer nieuw ontdekte mate rialen (zoals bijv. plastic en po lyester), waardoor nieuwe moge lijkheden geopend worden. Gedurende deze tentoonstelling van vandaag en morgein" zullen er iedere middag om 3 uur twee kleurenfilms getoond worden, die op boeiende en humoristische wij ze de toeschouwer leiden in de wereld van het massa-artikel. GEBOREN Esther d.v. W. van Uden en H. C. P:erenbccm; Johannes z.v. J. A. Zwep en S. Meijer; Ferenc A. L. z.v. R. A. Hendriks en K. Sallay; Richard z.v. C. C. Pil en N. Witha gen; Carolina H. d.v. P. J. W. Mens en H. M. de Vrind; Nicolaas z.v. N. C. A. J. Groenendijk en M. C. Bronk; Frederika J. d.v. J. F. de Gans en M. van Eijk; Margarctha d.v. H. Verhoev en P. F. E. Slegt; Connelis J. z.v. R. P. Zeij en J. B. M. d.i Vries. ONDERTROUWD C. Coulaloglou, 25 jr. en J. A. de Beer, 25 jr.; J. W. E. van Dijk, 22 jr. en M. J. Spronk, 22 jr.; C. B. Houtman, 25 jr. en C. M. L. Brounts, 24 jr.; E. H. Maagden berg, 24 jr. en W. P. M. L. van der Most, 22 jr.; E. W. de Man, 24 jr. en K. van Soest, 18 jr.; H. B. J. Meeder, 22 jr. en C. de Vette, 22 jr.; A. Nagelhout, 21 jr. en A. M. Stuart, 20 jr.; R. W. den Otter, 24 jr. en J. Sluis, 26 jr.; G. H. Ouwens, 28 jr. en C. A. Telman, 22 jr.; J. Pappers, 23 jr. en T. Janse, 24 jr.; F. L. M. Smulders, 22 jr. en M. A. Möller, 22 jr.; J. F. de Sterke, 21 jr. en E. M. J. van der Meulen, 17 jr.; M. van Wassenaar, 23 jr. en G. J. J. Ruts, 21 jr.; A. J. van 't Wout, 23 jr. en J. M. Immerzeel, 21 jr.; A. Zuidgeest, 19 jr. en H. Klein, 16 jr.; T. R. Loree, 24 jr. en W. C. van dor Mark, 22 jr. GEHUWD A. T. Maissan, 22 jr. en C. P. M. van Hiaasteren, 20 jr.; J. Goedhart, 23 jr. en F. Mulder, 20 jr.; M. J. P. Adriiaanse, 24 jr. en E. Schults, 21 jr.; J. C. de Mos, 24 jr. en C. A. van Schellebeek, 19 jr.; W. J. J. D. Baron thoe Schwartzenbeng en Hohenlansberg, 31 jr. en C. C. Scha de van Westrum, 32 jr.; R. H. van der Pers, 22 jr. en H. van Helvoirt, 21 jr.; H. H. P. I. Nadels, 23 jr. en M. van Vugt, 22 jr.; J. T. van der Graaf, 22 jr. en W. de Vries, 21 jr.; G. A. M. Aalbersberg, 24 jr. en C. van Loon, 22 jr.; A. A. van de Graaf, 24 jr. en A. B. Ververs, 24 jr.; L. L. J. van de Water, 22 jr. en T. Spithoven, 22 jr.; C. Muil wijk, 22 jr. en G. T. J. Hofman, 22 jr.; J. H. M. Montfoort, 21 jr. en H. van Dijk, 21 jr.

Het Nieuwe Stadsblad | 1968 | | pagina 13