Het nieuwe Zegel" Vijftig miljoen S.O.S.- zegels al besteld SIMCA tffottfoa*.rit Ir. Wilton en zijn over grootmoeder Dit wordt in se ptembei uw eigen "Schiedam- J. HUIS Tflobulette Schiedamse Notities Voor tenminste 153 winkeliers GE SLAAGD HORLOGE BOOT C. v. ROON s Opruiming bij Zevenjarige Yvonne werd „Jeugdfestijn- Koningin Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) mmJ.V. DEFECT lm M RADIO „ACTUF Telefoon 151604 263420 Uitvoering Huisvrouwen Nedeilands meest verkochte brommer KAPTEIN \anaf359- MODEHUIS MGR. NOLENSLAAN 426 u Rondrit 18e JAARGANG WOENSDAG 17 JULI 1968 Redaktie en Advertenties: Broersvest 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-267368 en 263939 Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. Hoofdredaktie: P. J. Hovingh De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N.I.P.O.-rapport Het was een harde klap, die klank van metaal op metaal. Zo ervoer ook Schiedam het, gehoord en gelezen het monsterverbond tussen de Ver enigde Machine Fabrieken en Wilton- Fijenoord-Bronswerk. Die nu geza menlijk front maken tegen de bikkel harde internationale concurrentie, wel ke zich in de toekomst steeds scher per zal aftekenen. Zijn we er, wij vanuit Schiedam, erg door verrast? We geloven het nau welijks. De goede verstaander had immers maar een half woord nodig en dat halve woord was o.i. al ge sproken door Verolme annex de NDSM, welke andere uitleg er ach teraf ook aan gegeven wordt. Het zat er zogezegd allemaal dik in. We we ten zo langzamerhand ook, dat we moeten leren leven met fusies als de ze; samensmeltingen die van lieverlee een sneeuwbaleffect mee krijgen. De ene fusie brengt de andere op gang, dat voelen boeren, burgers en buitenlui zelfs met hun klompen aan. Daar hoef je geen Verolme of Wil ton voor te heten. De bouwplannen voor een tweede Mammoetdok wier pen al geruime tijd hun schaduwen vooruit. Op één been is het moeilijk staan; zo zullen ze ook bij Wilton heb ben geweten, zelfs niet op één zee been. En op een te lang zeebeen (dat van Wilton Fijenoord) en een te kort landbeen (dat van Bronswerk), of an dersom, is het alleen maar wankel staan, raak je internationaal algauw uit de pas. Met andere woorden: W.F. denkt na het fusieproces sterker te staan. Laten we hopen dat de grote gok, die elke fusie in feite is, ook in dit geval, een goeie is geweest. Laten we vooral ook hopen dat de juiste wegen worden ge vonden om de toekomst van het per soneel i.e. de werkgelegenheid veilig te stellen. Dat deze jongste monster fusie voor velen een omschakeling zal vergen is duidelijk. Want de grote winst moet immers zijn dat door en uit dit samengaan vele, elkaar over lappende investeringen kunnen wor den vermeden. De wederzijdse kennis, ervaring en re search zullen op één hoop worden ge gooid en d^mensen met hen; onder linge versdfflivingen in de personeels- sector kunnen dan moeilijk uitblijven. Er openen zich echter tegelijkertijd nieuwe, wenkende perspectieven. Die (n het oog te houden en ten nutte van het algemeen belang aan te wen den lijkt ons vooreerst het belangrijk- ste. Wij in Schiedam zullen gewoon moeten leren leven met de nieuwe twee-eenheid Stork-Wilton. Iets dat om te beginnen ir. B. Wil ton weinig moeite zal kosten. Zijn re actie na het fusieproces was desge vraagd tenminste deze: „Eindelijk wordt mijn overgrootmoeder recht ge daan. Zij heette nl. Stork van zich zelf en er was dus al eens een Wilton- Stork. Door de fusie zal zij voortaan op de eerste plaats komen, want de nieuwe naam wordt Stork-Wilton." „En dat", zo vervolgde hij, „heeft ze verdiend, want toen overgrootvader nog een klein manneke was, beheerde zij de portemonnee met vaardige hand. Het is zelfs voorgekomen dat de werklieden aan het kraambed moesten komen om hun weekloon in ontvangst te nemen, want zij betaal de zelf uit". En als ir. Wilton na zo'n belangrijke technisch-commerciële ingreep in zijn en anders onderneming met juist deze anekdote voor de dag komt zit het wel goed, dachten we. ie maakt ten slotte geen grapjes over je overgroot moeder over de rug van je 8400 man personeel heen. Van wie er tenslotte heel wat zijn die ook vandaag nog niet precies weten waaraan ze straks toe zijn Stork-Wilton, 't is toch wel effe wennen. Zelfs al zat die naam al in de familie WIJ HELPEN DIRECT Tot 's avonds 11 u. bereikbaar Corn. Drebbelstr. 7, Schiedam Venkoop en inruil van alle merken Het gaat goed met de aktiviteiten van de Stichting S.O.S., voor lopig gebaseerd op de eigen stadszegel, al zit men boordevol andere plannen. Half september gaat de zegel naar ontwerp van Richard Henke, die hieraan belangeloos zijn medewerking verleende, officieel „draaien". Dan zal de huisvrouw geconfronteerd worden met de zegel, waar alles in Schiedam om gaat draaien. Tot nu toe, (dinsdag middag 16 juni), zegden 153 winkeliers al hun medewerking toe. Maar hun voorbeeld zal ongetwijfeld door de nog wijfelen den gevolgd worden, als ze nu de afbeelding van die zegel zien, die Schiedam in de allereerste plaats een eigen uitgaanscen trum zal geven, waaraan dringend behoefte bestaat. weer rood, zodat het geheel een frisse en vooral opvallende bij zondere creatie is. Een zegel die het in onze stad „doen" zal! Voorlopig zijn er VIJFTIG MIL JOEN besteld, die half september op een heel bijzondere manier huis-aan-huis aangeboden zullen worden. En dan krijgt de Stich ting antwoord op de vraag: „Hoe zal hiet publiek op die zegel rea geren?" Bij het ontvouwen der plannen begin van dit jaar was de aansluiting van 100 winkeliers genoeg om te starten met de zegel. Nu zijn het er dan 153 en hun aantal groeit met de dag, zelfs met het uur! Verenigingen hebben een schrij ven ontvangen van de Stichting en desgevraagd hun meningen en verlangens naar voren gebracht. Van de tot nu toe aangesloten winkeliers zijn er uit 44 verschil lende branches, waarbij ook een restaurant. Waarom ook niet? Ie dereen kan op zijn eigen manier, dus ook met een jaarlijkse gift, zijn medewerking aan dit grootse plan voor Schiedam geven. Zestig secretarissen van de aangeschre ven verenigingen in Schiedam rea geerden vlot, al moet men er wel aan denken, dat het nu vakantie- tijd is. Daarna komt iedereen met zijn wensen, maar ook met zijn medewerking over de brug. Dat staat nü reeds vast... De ondergrond van de afgebeel de S.O.S.-zagel, populairder ge zegd „Schiedam-zegel" is geel. De letters „Stiohting" zwart, „Op bouw" rood, „Schiedam" weer zwart. De balk van het wapen zwart en geel en de letters S.O.S. in grijs raster. „Schiedam-zegel" U heeft het al gelezen: 153 winke liers in 44 branches... Van de huis vrouwen hangt het af, of de ver schillende wensen van bijv. de In validen-ver. „De Ooievaars", de toneelverenigingen „Brederode", „Geron", „Othello", de jeugdto neelver. „De Dilettantjes", het Chr. Mannenkoor en de schietver. „Schiedam" in vervulling zullen kunnen gaan. Of Schiedam met de bouw van zijn eigen uitgaanscen trum, zijn sportaccommodaties en zijn ijsbaan kan beginnen. De zegelaktie is één van de akti viteiten van de Stichting S.O.S. Br wordt door de leden hier hard aan gewerkt hoorden we gister middag tijdens een persconferen tie geleid door commissaris C. van der Haagen en het gemeente raadslid de heer G. Venhuisdonk. Schiedam is nu al vol over de „Schiedam-zegel". Dat moet straks wel een grandiose start worden! M.W.—S. Mannen zullen zich hier niet zo druk over maken. Echter wel de aangesloten winkelier, maar bo venal de huisvrouwen. Zij zullen straks bi j zonde re aandacht schen ken aan die zaak, die het vignet van de „Sahiedam-zegel" draagt. (die móet wel goed zijnl) E.E.G.10: 419.- Ha-al folder of maak proefrit bij ROTTJJIJK 146, TEL. 269522 geef een Juwelier U slaagt zeker in onze royale collectie Dr. Wibautplein 15 Telefoon 26.69.05 Schiedam Autobedrijf off. Simca dealer SCHIEDAM e.o. Werkplaats Quickservice Graaf Florisstr. 62 Tel. 343600 Showroom Mgr. Nolenslaan 458 79 HOEK PIERSONSTRAAT-TIL 16137# o.a. JAPONNEN BLOUSES en MANTELS HALVE PRIJS DE TREKKING van de loterij welke momenteel gehouden wordt door de verken ners van de St. Franciscusgroep is uitgesteld tot zaterdag 7 sep tember a.s. U gelieve hiervan goe de nota te nemen. STOERE PEDAALRIDDERS IN ASSEN... Onze stadgenoten de heren J. Bei ninig en B. van Beers hebben voor de tweede maal deelgenomen aan het Nationaal sportevenement in Assen: de rij wiel vierdaagse van 60 KM per dag. Zij reden die 240 KM met goed gevolg uit en genoten met 1300 an dere deelnemers van deze umekt omgeving. Proficiat Wij zijn wegens vakantie GESLOTEN van 22 juli t/m 3 augustus LEVENSMIDDELEN MGR. NOLENSLAAN 201-203 TEL. 282669 Het koninginnetje-van-één-dag als 5000-ste bezoekster van „Jeugdfestijn" In de Sporthal, gistermiddag, hier op haar troon gezeten. Een parmantig ko ninginnetje, mogen we wel zeggen. „Willen Yvonne Meerburg en Adri Meerburg, Patricia en Bianca Bosman, Arend en Anette van Zwieten, Marja en Theo Letsch zich even naar de kan tine begeven...?" De machtige stem van Gé Rens schalde dinsdagmorgen om kwart voor twaalf door de Sport hal, waar het spel der ruim 950 kin deren even onderbroken werd. In de kantine was de 7-jarige Yvonne Meerburg wonende in de Newtonstraat en a.s. tweedeklas ser,tje van de Julianaschool het middelpunt van de belangstelling. Want zij was als 5000ste bezoek ster van „Jeugdfestijn" 's morgens de controle gepasseerd en werd door de hear Rens als „Koningin van het Jeugdfestijn" betiteld. Een gelukskind overigens deze Yvonne, want zij kwam dinsdag voor het eerst. Hoe of zij dit alle maal vond? Het koninginnetje van één dag had geen bepaalde voorkeur, al onthulde zij wel la ter winkelierster te willen wor- worden. Als zij dan ook maar „Schiedam-zagels" geeft! Ze had fijn op de glijbaan ge speeld, van klei een wiegje met babietje gebrouwen en bood schappen gedaan in de grote Co-Op-winkel. Met de andere kinderen ontving zij een varjaardagkalender, een grote foto van Pipo, een pakje kauwgum en kleurpotloden. Voor het koninginnetje was er een spe ciale verrassing en wel een toy- üicket ofwel speelgoedbon ter waarde van 25,—. Plus het ge schenk van de V.V.V.: de eigen Schiedam-sleutelring. Getooid met een kroontje op het blonde haar en een staf in de hand nam zij op de erestoel op een wa gen plaats, omstuwd door die an dere kinderen, minder gelukkig dan zij. En hartelijk toegejuichd door alle bezoekers(sters). Heel stil en verlegen liet Yvonne Meerburg dit alles over zich heen gaan. Tenslotte was haar grote broer Adri van 12 bij haar. En wat kan je dan nog gebeuren.

Het Nieuwe Stadsblad | 1968 | | pagina 1