Het nieuwe Mevr. Marijnen: het was een fijne tijd SI MCA STEF MEEDER HIELD EEN ORGAN-IN mobaMte J. HUIS DEN HAAG - SCHIEDAM - DEN HAAG Uitslag MEISJES VOOR INPAKWERK Jeugdfestijn trok 8572 bezoekers C. v. ROON's verkeerspuzzel Jeugdfestijn Diefstal van honden Hengelconcours op 10 augustus INKOOP VESTER Verschijnt woensdsg en vrijdsg in Schiedsm, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) Nieuw! Delaogst-geprijsde dubbeJ-geveerde bromfiets AV55-vanaf 509.- KAPTEIN vanaf 359- Van Ary Prinslaan naar de Klatteweg wel een hele stap ZEVENDE KEER BIJSTAND VAKANTIE NAMEN NOEMEN mmT.V. DEFECT b*l RADIO „ACTIir 18e JAARGANG WOENSDAG 24 JULI 1968 Redaktie en Advertenties: Broersvest 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-267368 en 263939 Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. Hoofdredaktie: P. J. Hovingh De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N.I.P.O.-rapport Stef Meadier is definitief de opvol ger geworden als organist op Cor Steyns Magic Organ. Dat is zater dagmiddag met een receptie in zijn zaak gevierd. En tegelijkertijd het feit, dat zijn zesde langspeel plaat is verschenen. Er was dan ook heel wat aanlloop, zaterdag middag aan de s-Graven la nds e- weg. De zaak was afgestampt met bloemistukken én een bloemlezing van Stefs vele vrienden en rela ties. Overigens had organ mast er Meeder zelf nauwelijks tijd zich met hen te onderhouden. Hij had zijn muzikale handen vol aan het demonstreren van het Magic-Or- gam, waarbij Nico Prins op drums en Eddy Esser op de gitaar voor een pittige begeleiding zorgden. Wie wellicht het meest zijn oren spitste? Ongetwijfeld Jaap Keizer- waand, de bouwer van het orgel. Rest ons nog te vermelden, dat honderden acte de presence gaven op deze geanimeerde Ongan-In van Stef. Goud, Zilver, Diamant, Antieke klokken, enz. enz Hoogstraat 9 Telef. 2686W Schiedam Haal folder of maak proefrit bij ROTTJDIJK 146, TEL. 269522 Nadat op vrijdag 19 juli j.l. de laat ste kreten van spelende kinderen wa ren weggeëbd werd een slotbijeen komst voor de leiders en leidsters, door de heer Rens bekend gemaakt dat in totaal 8572 kinderen Jeugdfes tijn hadden bezocht. Opvallend daarbij was, dat slechts 272 kinderen gebruik hebben gemaakt van de voordelige weekkaart. Tijdens deze bijeenkomst werd door mevr. G. D. de Graaff, wet houder van Jeugdzaken, namens het gemeentebestuur dank ge bracht aan de leiders en leid sters voor hun medewerking. Zon der uw medewerking aldus mevr. De Graaff, zou Jeugdfestijn niet mogelijk zijn geweest. Er zijn tijdens het Jeugdfestijn een groot aantal voorwerpen ge vonden, wo. één horloge, verder portemonnees, sleutels en plm. 20 windjacks en jassen. Een jongen, vermoedelijk Pablo 'genaamd, ver loor een aantal zelfgemaakte schildjes, ook deze zijn terugge vonden. Tot en met vrijdag a.s. kan men aan de Sporthal zijn of haar ei gendom terugbekomen. Na ge noemde dag zal de sporthal, we gens vakantie, 14 dagen gesloten zijn. Rijnmondiaal gezien is de vrouw van Rijnmonds voorzit ter nog slechts nauwelijks op de voorgrond getreden. Daar was het werk van haar man, mr. V. G. M. Marijnen dan ook nog teveel het betere achter- de-schermenwerk voor. Be leidszaken hadden er de over- tieve verplichtingen zich nog hand en waar de Fepresenta- niet aandienen, althans groten deels voor het publieke oog verborgen blijven, daar is eigenlijk ook de vrouw van Rijnmonds eerste voorzitter niet uit de schaduw van haar man naar voren gekomen. Dat was anders als vrouw van Neder lands minister-president en dat wordt op 16 oktober weer anders, als me vrouw Marijnen naast haar man haar intrede doet in het hoofse 's-Graven- hage. Schiedam verliest met ingang van die datum derhalve officieel een fami lie van naam, zoals Rijnmond een voor zitter van naam verliest. Toch zal de „ambtswoning" van de familie Marijnen aan de Ary Prins laan 14 nog wel even bewoond blij ven. In dit kapitale pand staat het in deze dagen vol bloemstukken, zoals men er ook een .onophoude lijke telefonade en teleg.rammade te verwerken kreeg. Een burge meesterschap van Den Haag valt je dan ook niet alle dagen in de schoot. Dit weekeinde kreeg men echter „geen gehoor" in huize Marijnen. Niet dat de deuren opzettelijk ge sloten werden gehouden, maar het „niet thuis geven" lag besloten ih een reeds weken geleden gemaak te afspraak om uitgerekend dit weekeinde in Limburg door te brengen. Een afspraak die dan ook gestamd werd gedaan. En wie zal zeggen dat ze de familie Marijnen ook eigenlijk niet gelegen kwam... Het zijn tenslotte in alle opzichten drukke dagen geweest, voor het hele gezin. Ondertussen zijn nu ook alle kin daren van de heer en mevrouw Ma rijnen op de hoogte van de nieu we functie van hun vader. Eén van hen, Michel, zat in Spanje op een onbekende plaats. Maar hij weet er intussen ook van. De kinderen die op Vlieland verblijf hielden, vernamen het nieuws via de publi citeitsmedia. Hoewel mevrouw Marijnen in Schiedam erg plezierig woont ziet zij er niet te zwaar tegenop naar Den Haag terug te keren. Het zal de zevende keer in mijn huwelijk zijn", zo vertelt zij ons gisteren, ,,dat ik ga verhuizen. In Den Haag wordt de Klatteweg 10 mijn zesde woning. De tuin enige maanden geleden door haarzelf en haar man opnieuw aangelegd en waar de ro zen nu volop in bloei staan zal ze evenwel zeer missen. Zij hoopt in Den Haag op een compensatie. Tuinieren is een van de weinige hobbies, die haar man heeft en waarvoor hij zich nog wel eens kan vrijmaken. Mevrouw W. G. M. Marijnen vindt alles nog wat onwezenlijk, omdat het zo vlug is gegaan. Hoewel zij in Schiedam best heeft kunnen wennen, ziet zij geenszins op te gen het wonen in Den Haag. Zij heeft er 23 jaar met haar man gewoond en vele kennissen opge daan en hoopt, dat haar zes kin deren er zich ook zullen thuisvoe- len. De meningen onder hen la gen overigens aanvankelijk nogal verdeeld. Eén dochter (Eugenie) bevindt zioh reeds in Den Haag als verpleegster, de andere (Gi- 0 De rozen staan voor het eerst in bloei in de tuin van Huize Marijnen aan de Ary Prmslaan 14 te Schiedam. Ze zullen er, althans voor de familie Marijnen voor het laatst hebben gebloeid. Aan de Haagse Klatteweg wacht een nieuwe ambtswoning dy) komt binnenkort bij de mari ne. Bart een van de vier jon gens is op school in Delft. Anne, Els en Peter Paul houden thans nog vakanti. op Vlieland. Mevrouw Marijnen-Sohreurs, doahter van een vroegere notaris te Arnhem, beseft terdege dat de representatie veel vergit in Den Haag- Zij meent echter, dat zij zich daar aan niet onttrekken mag. „Het is een groot onderdeel van de taak van mijn man en ik zal hem daar in zoveel mogelijk bijstaan. Trou wens, we waren wel wat gewend destijds in het Catshuis op het landgoed Sorghvliet"Zij wijst er echter ook op, dat zij een druk ge zin heeft met grote kinderen en dat vergt ook wel het een en an der. „Het Ca «abuis", zo mijmert ze na, ,Jiad ved aantrekkelijks. Maar van de eerste dag af besefte ik, dat alles, wat aangekocht werd voor de inrichting, van de staat was. Hier in Schiedam is alles van onszelf en dat zal ook aan de Haagse Klatteweg (de ambtswo ning) wel het geval zijn". Mevrouw Marijnen meent dat haar man de Rijnmond niet licht zal kunnen vergeten. Deze week heeft hij zich wat van Rijnmond vrijgemaakt om zich te oriënteren op de komende ongetwijfeld drukke 'tijd. Maar 23 augustus reist het, nog altijd Schiedamse, echtpaar Marijnen per vliegtuig af naar Aziatisch Rusland om met een gezelschap de omgeving van Tasj kent 'te verkennen. Een reis van tweeeneenhalve week. Naar men weet is mr. Marijnen een groot kenner van Rusland, waar hij dan ook al heel wat toeristi sche voetstappen heeft liggen. Nadien zal de tijd ras aanbreken van afscheid nemen, kennis ma ken, verhuizen en installeren. En zal mevrouw Marijnen-Schreurs als de vrouw naast de burgemees ter van Den Haag weer vele ver plichtingen wachten. Er is weinig fantasie voor nodig om te veron derstellen, dat ze dan met een ze kere weemoed aan haar zo rus tiek gelegen en vooral riante wo ning aan de Schiedamse Ary Priinslaan zal terugdenken. En wat zij over de opvolging van haar mand in de Rijnmondraad denkt? We hebben het haar niet durven vragen. Stel dat ze de naam van mr. Toxopeus, of die van oud-burgemeester Van Wal- sum of, nog erger, die van Tho massan had laten vallen. Had je de poppen pas goed aan het dan sen gehad. Autobedrijf off. Simca dealer SCHIEDAM e.o. Werkplaats Quickservice Graaf Florisstr. 62 Tel. 343600 Showroom Mgr. Nolenslaan 458 Telefoon 151604 263420 WIJ HELPEN DIRECT Tot 's avonds 11 u. bereikbaar Corn. Drebbelstr. 7, Schiedam Verkoop en inruil van alle merken Maar misschien had ze in dat ge val ook doodleuk volstaan met het noemen van die andere in deze dagen voor op de tong liggende riaam: Jan Janssen. Zou nog Haags diplomatiek geweest zijn ook. Maar goed, we vroegen het haar wijselijk niet. Tenslotte kunnen diezelfde pop pen vroeg genoeg aan het dansen slaan nu verluidt, dat de fractie voorzitters uit de Rijnimonidraad op korte termijn met een verzoek zullen komen om inspraak te krij gen bij de benoeming van een nieuwe Rijnmondvoorzitter. En wat dat dan weer tot gevolg kan hebben heeft uitgerekend de Haagse „inspraak" bij de jongste burgemeesterbenoeminjg geleerd... Volstaan we dus hier alleen maar met name mevrouw Marijnen mooie jaren als burgemeesterse van Den Haag (pardon: van 's- Gravenhage) toe te wensen. Het was een korte maar gewaardeer de vreugde, het echtpaar Marijnen in Schiedams midden te hebben. En voor de rest verwachten we hier met spanning een nieuwe Rijnmondheer. Al zijn er voordien nog heel wat politieke kaarten te schudden. Aan de verkeerspuzzel hebben ruiim 1400 kinderen dealgenomen. Er waren vele goede inzendingen. Na loting kwamen de volgende 10 jongens en meisjes in aanmerking voor een prijsje. Frank Datema 8 jaar; Rob Ver sloot 8 jaar; Marjolein Datema; Rob Langstraat 10 jaar; Jenske Dijkerman 11 jaar; Anje Lodder 10 jaar; Luc Stavemuiter 9 jaar; Ria Tettelaar 11 jaar; Beppie van Mil 12 jaar en Ria van Mil 10 jaar. Genoemde jongens en meisjes kunnen hun prijsje, voorzover nog niet afgehaald, in ontvangst ne men aan het bureau van de SG/ VVV, Plantage. De Nederlandsche Vereeniging tot Bescherming van Dieren schrijft ons vanuit Den Haag: Ons bereiken de laatste tijd berich ten over het verdwijnen van hon den die door de eigenaars bij het bezoek aan winkels en wel voor namelijk supermarkten, met de lijn aan de daarvoor aangebrachte haak worden gezet. Indien de inkopen gedaan zijn blijkt het dier vaak verdwenen, waarbij aan diefstal door b.v. sja cheraars, met het oogmerk deze dieren aan laboratoria door te ver kopen, moet worden gedacht. L. F. J. Casteleyn, Adjunot-direkteur. De Hengelsportvereniging „Schiedam en Omstreken" organiseert op ver zoek van de „Schiedamse Gemeen schap" in het kader van de vakan tieweek op zaterdag 10 augustus een concours in het Beatrixpark voor alle Schiedammers. 's Morgens van acht tot elf uur wordt er gevist door deelnemers ouder dan 15 jaar (op maatvis) en 's middags van twee tot vier uur door de jeugd tot en met 15 jaar. De nummers moeten tenmin ste een half uur voor de aanvang van de wedstrijd afgehaald wor den bij de theesohenkerij „De Ke tel". Een uur na beëindiging van de wedstrijd zal hier ook de prijsuit reiking worden gehouden. Het in schrijfgeld voor senioren bedraagt een gulden. Voor bejaarden, min der validen en jeugd is dit vijf tig cent. Men kan zich hier opge ven tot en met 8 augustus. Op de volgende adressen kan men zich aanmelden: Fa. Mak, Broers- vest; Fa. v/h van Leeuwen, Broers- veld; Fa. Blom, Vlaardingerdijk; Fa. de Vries, Groenelaan; VVV- Plantage en Fa. de Knaap, Hoog straat. vraagt: Burg. Honnerlage Gretelaan 159, Schiedam (telefoon 26.05.00)

Het Nieuwe Stadsblad | 1968 | | pagina 1