De eerste „elpee" van Gerard Bressers Wie zijn hun bazen? PLAAT VAN SCHIEDAMSE HAMMOND ORGANIST In augustus drietal wielerronden in Schiedam „RIJNMOND"- COMPETITIE ZOMERFEEST VOOR JEUGD VAN THURLEDE Slager Waalwijk Van Doorn in het nieuw DE EERSTE HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 11 - WOENSDAG 31 JULI 1968 De heer J. Gerrits, eigenaar van „De Gouwe Geit" waarvoor hij nu bijna 3 jaar op vrijdag en za terdagavond speelt, kreeg de eerste plaat aangeboden. Waar bij Gerard uiteindelijk in het zonnetje gezet werd! Hij heeft twee zoons, René van 8 en Marcel van 11 jaar. Of ze mat een prachtige draaitbal de stand op 2-1 bracht. De tijd was maar kort maar het kon nog. dachten de spelers van Enterprise, en aanval op aanval stichtte veel paniek in de achter hoede van de E.N.C.K., doch nu werden er veel ballen op de on mogelijkste manieren door de keeper en spielers gestopt en ook de paal en Lat belette dat Enter prise tot scoren kon komen. De uitslag bleef 2-1 voor de E.N.C.K. welke nu ajs. maandag foto-Huset moet bestrijden uit Maassluis op het S.V.D.P.W.-ter- rein. Al met al was het een aantrekke lijke en boeiende wedstrijd, waar de toeschouwers wederom veel plezier aan hebben beleefd, en de gelukkigste ploeg won. Een ongeveer 4-jarige boxer, een reu met bruine poten en gedeelte lijk witte borst werd in de Gorzen opgevangen en overgebracht naar het dierenverblijf in de St. Anna- zusterstraat. Hij had een gele hals- riem om met nikkelen punten. Hetzelfde lot onderging een zwarte spaniël, een bastaard, reu van on geveer 5 jaar. Wie zijn hun eigenaars? Zij wach ten op uw komst. De familie v.d. Moezel, wonende aan het Corn, van Zaotenplein in Groenoord ontfermde zich over een lichtbruine boxer, een reu. Hij had een halsketting om. U kunt hem daar afhalen... Dames op de racefiets. In Schiedam zullen heel wat dames renners van naam aan de start verschijnen, zaterdagmiddag 3 au gustus aan de Vlaardingerdijk, om vier uur 's middags. Stien Kaiser zal er niet bij zijn, hoewel zij in haar jonge jaren menige dames ronde met succes bekroonde. Hier ziet u nog een foto uit de tijd dat onze huidige wereldkampioene op de schaats furore maakte als „cou- reuze" De beweeglijke kleine Gerard Bressers, „huis-hammondorga nist" van „De Gouwe Geit" kan het nog niet begrijpen, dat zijn eerste elpee „uit" is. Maar het tastbaar bewijs, gesigneerd en al ligt voor ons op tafel, verpakt in een fleurige hoes met als tekst: „28 hammond favorites played by Gerard Bressers..." Uitgebracht door R.C.A. Welke label een bandje hiervan onge veer ly2 jaar geleden van hem in Breda opnam en deze opname nu plotseling als elpee op de markt brengt. Hetgeen inhoudt, dat het spel van stadgenoot Ge rard Bressers nu ook in het bui tenland te beluisteren is... Een voortreffelijke plaat, waarin Gerard zich op het concert-ham mondorgel tenvolle uitspeelt, be geleid slechts door slagwerker Huub Janssen. Hij is hiervoor door Ben Hakkert vrijdagavond in het zonnetje gezet in „De Gou we Geit". De 36-jarige organist afkomstig uit een muzikale fa milie, zit alleen stil, als we naar die plaat luisteren opgenomen in stereo. Kinderlijk blij met dit succes, de beloning van zijn har de werken. Het blijkt nu zonne klaar dat Gerard „het" in zijn vingers heeft. Ben Hakkert is er trots op, dat een oud-leerling van wijlen zijn vader dit succes bereikt heeft. Hij kreeg een gedegen conserva torium-opleiding, maar hij kreeg ook les van Joop Walvis en nam later zijn plaats in de orkestbak in. Een kleine jongensachtige ge stalte, maar die alle registers van zijn hammondorgel open trok en het Passage Theater vol klanken strooide. Mocht de film tegenvallen, dij orgelspel maak te alles weer goed. Totdat hier door een streep gehaald werd en het Passage Theater gesloten werd. Niet in het minst ontmoedigd ging Gerard Bressers verder. Hij heeft nog weieens aan die opna me toen in Breda teruggedacht. Hij wist dat die goed was. En nu plotseling de lancering van die elpee. Waarom nü pas? Hij weet er geen antwoord op te geven. Hij kijkt naar die hoes. Hij luis tert met die verwonderde blik in zijn ogen, springt dan weer als een duveltje uit een doosje op. Hij heeft een gelukwens ontvan gen van Renault Nederland, waarvoor hij met 16 top-arties- ten gespeeld heeft. Maar er wa ren vrijdagavond ook prachtige rode rozen voor zijn vrouw... hem later zullen opvolgen? „Misschien de jongste", zegt hij vaag. Met zijn gedachten bij „Sur le pont d'Avignon". Het hoofd enigszins voorover gebogen. Hij is zelf nog zo jong. De we reld ligt nog helemaal voor hem open. Hij geeft thuis aan enke len les. Hij demonstreert elke za terdagmiddag bij de firma Hoo- gendijk in Vlaardingen. Hij is al tijd boordevol muziek. Het resultaat daarvan kunt u nu beluisteren op zijn eerste elpee: „28 hammond favorites played by Gerard Bressers". Verkrijg baar bij Ben Hakkert op de Hoogstraat, doch ook elders in onze stad. Heel veel geluk Gerard Bressers, al geniet je op het ogenblik met je gezinnetje in Riva (Garda- meer) van een welverdiende va kantie... MIEKE In de week van 3 tot en met 10 augus tus organiseert de rennersclub „Schie dam" drie wielerronden hier ter plaat se. Een primeur hierbij is, dat dit jaar voor de eerste maal in de ronde aan de Vlaardingerdijk ook dames aan de start verschijnen. Om de verenigingskas niet al te- zeer uit te putten is besloten za terdag 10 augustus geen professio nals rond de Plantage te laten mee draaien; men zal zich hierbij tot de amateurs bepalen. Zaterdag 3 augustus komen de ad- spiranten voor de ronde aan de Vlaardingerdijk aan de start, om vier uur 's middags. De ronde voor de dames begint om kwart voor vijf. De ronde van Kethel wordt op 7 augustus verreden en begint om zeven uur 's avonds. Zaterdagmid dag 10 augustus om half drie ko men honderd renners bij de Plan tage aan de start. De twee eerst genoemde ronden worden gesubsi dieerd door de Schiedamse Ge meenschap. Ben Hakkert en Gerard Bressers met de persverse elpee in hun han den, inmiddels al verkrijgbaar in onze stad. Onverwacht verloor „Enterprise" de ontmoeting tegen de kampioen van Vlaardingen „E.N.C.K." met 2-1. Donderdagavond is op het terrein van Martinit de wedstrijd Enterprise E.N.C.K. gespeeld, welke is geëindigd in een 2-1 overwinning voor de Vlaar- dingse kampioen. De E.N.C.K. beschikte over een zeer goede ploeg, wat de boys van Van Geene al spoedig duidelijk werd. Zij hadden een aantal technische voetballers onder de gelederen, wat de verdediging van Enterprise handen vol werk gaf. Echter, ook de grote overwinning op Huset' vorige week hieeft blijkbaar géén goed gedaan, want het tempo en de igeestdrift was vooral voor de rust bij Enterprise een stuk min der als dat we van hen gewend zijn. E.N.C.K. bracht de stand vóór de rust op 2-0, door J. de Wolf wel ke op een dieptepass goed rea geerde en doelman Burger géén kans gaf. Na de rust kwam Enter prise pas los, er kwam meer tem po in en er werd goed gecombi neerd, doch toen ging het onfor- tuiin een woordje meespreken. De verdediging van E.N.C.K. kreeg het herhaaldelijk zwaar te verdu ren, en de keeper was in een glansrijke vorm waarbij hij de on mogelijkste ballen stopte. Ook het zo belangrijke keepersgeluk sprak hier wel een woordje mee, doch het was een feit, dat hij de over winning in de wacht sleepte, waarvoor hij een bos bloemen kreeg aangeboden. Ook de uitvallen waarvan de E.N.C.K. het zeker na de rust moest hebben waren zeer gevaar lijk, en de vleugels werden hier bij goed in het spel betrokken; het was zelfs zo dat de stand nog 2-0 werd door een misverstandje in de verdediging. Hat vreemde was, dat nu Enter prise pas de injectie kreeg om al les op alles te zetten, wat niet zon der resultaat was want vd. Drift brak rechts goed door, gaf een trekballetje aan J. van Geene die De kinderen van de tuinhouders op het volkstuinderscomplex „Thurlede" vier den zaterdag hun traditionele zomer feest met een bloemencorso en des avonds een grote lampionoptocht, bei den muzikaal opgeluisterd door de drumband van OBK, die hiervoor het decoratieve peloton majorettes had meegebracht. In het bijzonder de tuinhouders van het gedeelte, gelegen aan de spoorlijn naar Vlaardingen, ver sierden hun tuintjes en ook de laantjes met kleurrijke vlaggen en guirlandes. Ook de weergoden droegen bij aan het welslagen van dit feest, door ditmaal Pluvius in toom te hou den. Het bloemencorso telde zesenveer tig onderwerpen. Fraai versierde fietsen en autopeds alsmede ge- improviseerde praalwagentjes met voorstellingen bekend uit het sprookjesboek of van de teevee. De samenstellers lagen in de leef tijdsgroep van 4 tot 14 jaar, maar hier en daar viel toch vaders knut- selzin en artistieke hand van bloemschikken te herkennen. Een deskundige jury, samengesteld uit de heren W. Hooghuis, G. J. de Kooter en L. J. v.d. Wateren, kreeg tot taak uit het geheel de fraaiste en origineelste onderwerpen te kie zen en deze met een prijs te ho noreren. Als nummer één kwam hierbij uit de bus de groep „Sneeuwwitje en de zeven dwergen" compleet met glazen kist en de bijbeh"wrende droefenis. Op de tweede plaats kwam het mi niatuurfragment van het complex, gebouwd door de gebroeders Jan sen, natuurgetrouw met laantje en tuinhuisjes. Paul v.d. Berg maakte van zijn autoped een complete zeil boot, wat hem in aanmerking deed komen voor de derde prijs. De sier lijke witte zwaan van Bep Her mans kreeg de vieirde prijs. Roland v.d. Berg hield het bij de brand weer; een eenmans uitrukwagen, gemonteerd op zijn autoped be zorgde hem de vijfde prijs. De „Vliegende Non" alias Henny Put ter werd als zesde geklasseerd. Aan het slot bleek dat alle deelne- mers(sters) voor een prijs in aan merking kwamen. Ook miss „Sleu telhanger" die op deze wijze haar hobby demonstreerde. De gebrui kelijke tractatie ontbrak ook nu niet. Evenals 's middags waren ook tegen het vallen van de avond veel bezoekers getuigen van het rond trekken van de lampionoptocht over het complex waarvan veel tuintjes feeëriek verlicht waren. Met een slager die 40 jaar uitstekend zijn vak verstaat onder een zonne- paraplu op een gezellig tuinstoeltje praten is een belevenis apart! Maar dat komt slechts omdat het overal overvol is door de belangstelling t.g.v. de her opening van de slagerij aan de Nieuwe Maasstraat 122. Een zaak die intens verbouwd en gemoderniseerd is. Tal van bloem stukken geven er een fleurige noot aan en het echtpaar Waalwijk Van Doorn plus enige zoon Huub met verloofde komen schier handen te kort om de vele gelukwensen in ontvangst te nemen. Want slager J. N. M. Waalwijk van Doorn heeft met zijn vrouw C. J. Waalwijk van Doorn-Cino een goede naam ver worven in het zakenleven. Maar daarvoor hebben ze beiden hard gewerkt. Ze zijn allebei rasechte Schiedam mers van geboorte. In de crisis tijd was hij nachtwaker bij de Gusto. Geen beste tijd. Ook niet voor een slager. Ze zijn de oorlog met al zijn ellende doorgekomen en hebben zich daarna schrap ge zet om de zaak op te bouwen. Wat hun is gelukt. Nu wonen ze in een eigen geheel gemoderniseerd huis op een steen worp afstand van de zaak. Dat tuinmeubelstel is een geschenk, maar het zit heerlijk. Er zijn bo vendien nog veel meer geschenken. Vraag je slager Waalwijk van Doorn wat of hij het liefst zou wil len, nu hij toch al 68 is, dan be hoeft hij daar niet lang over na te denken. Hij is afkomstig van een boeirderij en het bloed kruipt ten slotte waar het niet gaan kan, Al zal dit wel een vrome wens blij ven. De zaak mag intussen gezien wor den na de verbouwing. Hypermo dern en van alle gemakken voor zien. Geheel Schiedam-Zuid zal dit kunnen beamen!

Het Nieuwe Stadsblad | 1968 | | pagina 11