liet nieuwe Beppie Harpe schrijft Belangrijke personen' VLERK! ■B Brieven met een kroontj< „ORANJE" Kollekte voor Het Zonnehuis 1 «Ht >m. MEISJES VOOR INPAKWERK TENTOONSTELLING "gispen" meubelen |"goed wonen"| Even iets recht zetten! Medeleven Ambassadeurs Zilveren jubileum GOUDEN DAMESRINGEN nT.V. DEFECT bal RADIO „ACTIir Garage bedrijf A. M. Hersbach „Auto Centrale Schiedam" ISe JAARGANG VRIJDAG 9 AUGUSTUS 1968 Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) Redaktie en Advertenties: Broersvest 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-267368 en 263939 Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. Hoofdredaktie: P. J. Hovingh De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N.I.P.O.-rapport Ieder mens heeft zijn éigen hobby. Beppie Harpe, leer linge van de Huishoudschool in Vlaardingen en wonende aan de Van Ostadelaan 71 heeft een album vol dankbe tuigingen van particuliere se cretarissen (essen) van vorste lijke personen, w.o. ons eigen Koninklijk Huis. Doch ook uit het buitenland. Bep pie bleek niet in het minst ont moedigd, toen ze op haar verzoek aan koningin Juliana een foto eens niet toegestuurd kreeg. Hoewel het de eigenlijke opzet van haar hob by is: foto's verzamelen van heel belangrijke personen. Géén foto dus van onze koningin. Dan maar over de andere kant ge probeerd. En... prins Bernhard streek zijn hand over zijn hart en stuurde haar maar liefst twee fo to's: een van hem met de konin gin en een van de laatste prinses nog thuis: Christina... Op de schoorsteen staat een af beelding van prinses Margriet op haar huwelijksdag, genomen door mevrouw Harpe vanaf het beeld scherm. Dertienjarige Beppie vindt dit allemaal geweldig en het gehele gezin leeft hierin mee. Dus ook de vier jongere zusjes en gro te broer Leendert van 15. Als er een brief de deur uit is, wordt met spanning op het ant woord gewacht. Haille Selasi vraagt veel geduld, wamt een paar maanden geleden kreeg ze bericht, dat er een foto van hem gestuurd zou worden. Er zal nu binnenkort wel een brief naar zijn land gaan! Als er een heel bekend persoon ziek is, grijpt Beppie naar haar schrijfmap en stuurt ze haar bes te wensen voor beterschap. Dat was in het voorjaar het geval bij koningin Fabiola, die toen in het ziekenhuis verbleef en bij Dwight Eisemhouwer. Die nu weer in het ziekenhuis door een hart aanval gejtroffen is. Hoe dit allemaal begonnen is? Beppie was zo onder de indruk van het huwelijk van onze kroon prinsessen, dat ze haar gelukwen ste. En toen een prachtige trouw foto met de bruidsmeisjes en jon kers als dank hiervoor kreeg. Iedere verjaardag in ons konings huis houdt ze trouw bij. Ze vindt het erg leuk dat we nu twee prins jes hebben! De eerste verjaardag van Willem-Alexander werd natuur lijk niet vergeten. Een leuke foto met dankbrief is daar de herinne ring aan. De kroning van het keizerlijk paar in Iran was voor dit Schiedamse meisje weer aanleiding een geluk wens te zenden. Er volgde een keu rige brief op van de ambassadeur van Iran, de heer E. Riahi. Marikel de Lasso de la Vega, se cretaresse van prinses Irene en prins Charles Hugo zond haar ook een fraaie foto van dit prinselijk paar. Gracia van Monaco (beeldschoon) verraste haar met twee foto's van haar gezin met drie kinderen... 9 Spetter' Op zijn beeltenis schreef prins No- rodon Sihanouk van Combadja een persoonlijke groet. Beppie vindt hem „een spetter" en die mening kan ik delen! Harald en Sonja uit Noorwegen, die eindelijk officieel verloofd zijn, maakten van Schie dam heel moeilijk „Sahredam", zodat die brief, geschreven op postpapier met een vorstelijk kroontje, even onderweg bleef. De P.T.T. in onze stad zij nu ge waarschuwd, want er komt nog veel meer belangrijke post be stemd voor Beppie Harge in de Van Ostadelaan 71... Foto's van groothertog Jan van Luxemburg en zijn charmante echtgenote Josephine Charlotte apart en met hun gehele gezin met V'J f kinderen. Geen foto's van de koningin van Engeland en ex-ko ning Leopold van België en prin ses Lilian. Maar wel weer van koningin Sirikit en haar muzi kale echtgenoot. Compleet met gezin. Het wachten in huize Harpe is nu op fotb's van wijlen dr. Maarten King en Robert Kennedy. M.W.-S. NIEUWE OOGST van Daalmeijer per liter 9.70 per liter 5.20 met gratis sleutelhanger SLIJTERIJ en WIJNHANDEL Oranjestraat 10-12 - Tel. 265997 U belt, wij bezorgen Op donderdag 15 augustus a.s. hoopt de heer A. J. van der Drift het feit te herdenken, dat hij op 15 augustus 1943 als bouwkundig tekenaar bij het bureau voor ar chitectuur en stedebouw Van den Bosch-Hendriks-Campman, geves tigd aan de Eendrachtsweg 53 te Rotterdam, in dienst kwam. Met vestigingen te Nijmegen en Gouda. In het Wijkcentrum „De Rank" wordt hem op die dag des avonds van 7-8 uur een receptie aangebo den aan de Schiedamseweg 122 te Kethel. De heer vd. Drift woont aan de Polderweg 27 in Kethel. ZATERDAG en ZONDAG a.s. 10 en 11 augustus van de Schiedamse Volkstuindersvereniging „THURLEDE" in haar verenigingsgebouw op het tuincomplex benoorden het Prin ses Beatrixpark. De tentoonsteling is geopend: Zaterdag 10 augustus van 14.00 tot 22.00 urn- Zondag 11 augustus van 10.00 tot 20.00 uur Toegang: GRATIS. Bijzondere attracties: De bezoekers keuren de ingezonden bloem- stukjes, bloemen en produkten. Van 19 tot en met 31 augustus wordt de jaarlijkse kollekte gehouden voor de Vereniging „Het Zonnehuis", de vereniging die christelijke verpleging beoogt van langdurig zieken en ern stig invaliden van alle leeftijden en ongeacht godsdienst of gezindte. Zij doet dit thans in vier „Zon nehuizen", die gevestigd zijn te Beekbergen, Doorn, Vlaardingen en Zuidhorn (Gr.) In deze mo derne verpleegtehuizen worden bijna 600 zieken, invaliden en ge handicapten verpleegd. Na uitvoering van de huidige bouwplannen zal de vereniging haar zorg over meer dan duizend hulpbehoevenden kunnen uit strekken. Deze plannen omvatten de bouw van een „Zonnehuis" te Amstel veen met 300 bedden, waaronder 100 voor geestelijk gestoorde be jaarden en de bouw van een nieuw „Zonnehuis" te Doorn (160 bed den). De Vereniging „Het Zonnehuis" verricht haar zegenrijk werk reeds sedert 1921 en blijft haar aktiivi- teiten uitbreiden. Gezien de voort durende behoefte aan gespeciali seerde verpleging van langdurig zieken en ernstig invaliden in ons land is dit een eis van de tijd. Door het feit dat deze groep zeer lang een „vergeten groep" is ge weest, is er een enorme achter stand ontstaan in hun hulpverle ning. Vandaar dat het streven van de Vereniging „Het Zonnehuis" aller wegen grote waardering ontmoet en de Zonnehuis-kollekte bijzon dere aanbeveling verdient. j|ÏWSW/ rmiftiinmwttmrimw/rwrn% Vroeger verzamelden wij foto's van filmsterren. Beppie Harpe doet dat heel anders, zoals uit bijgaand artikeltje blijkt... En dan gaat Beppie Harpe weer onverdroten door. Want deze cor respondentie én de oogst van fo to's maken haar album tot een heal bijzonder bezit. Mevrouw Harpe, die haar jeugd in Curasao doorbracht en dit lamd maar niet kan vergeten, heeft brieven in haar gedachten voor gouverneur De Brot, de minister van financiën, mr. Jonokhere en de minister van buitenlandse za ken, Crone. Tenslotte heeft ae vroeger met hen gespeeld en mee naar school gegaan. Zoals zij ook dikwijls met hen aan de aubades deelnam, die toen op Koninginne dag werden gehouden. Dat waren nogeens nationale feestdagen De collectie van dochter Beppie zal er alleen maar exclusiever door worden. Ze wil later verpleeg ster worden, bekent ze een beetje verlegen. Wie weet hoeveel pa tiënten dit album later te zien zul len krijgen! Intussen: veel succes Beppie Har pe uit de Van Ostadelaan 71 in Schiedam. J; van meurs 5 oranjestraat II tel. 267844 - 263844 Reizende Heiaardier op pad De Delftenaar Mar Bruinzeel was deze week als reizende beiaardier op verschillende punten in onze stad te beluisteren. Vanavond kunt u hem van 7-8 uur horen op het Dr. Wiibautpleim, mor genmiddag van 3-4 uur op de Grote Markt (parkeerterrein Stadhuis). En zoals u natuurlijk weet, is het dam de laatste avond van die oer gezellige kermis en wordt de va- kantie-feestweek besloten met een geweldig vuurwerk op de Vlaar- dimigerdijk. Goede wijn behoeft hierbij geen krans! Per abuis vermeldden we in ons blad van woensdag jl. dat de prijs van het nieuwe adresboek van Sohdedam 25is. Dit was de in tekenprijs een jaar geleden. Het kost u niu 30,en het is bij de boekhandelaren verkrijgbaar, o.a. bij de firma Rebers op de Hoogstraat 146. Voor de gemaakte fout ons ex cuus...! Wij zijn bekend om onze bijzondere collectie ringen bezet met edel en halfedelstenen. In een normale prijsklasse, modellen die nöt even anders zijn. Ringen, stuk voor stuk verfijnd vakmanschap 1 vanaf 39.75 F Juwelier- t f edelsteenkundlge R0TTERDAM.SEDIJK268 SCHIEDAM! Telefoon 151604 263420 WIJ HELPEN DIRECT Tot 's avonds 11 u. bereikbaar Cora. Drebbelstr. 7, Schietkan Verkoop en inruil van alle merken Uit voorraad leverbaar: RENAULT R4, RENAULT R8, RENAULT R10 NOORDVEST 111-113 SCHIEDAM TEL. 265606 Official Renault Dealer. 1 9S -"Ff i i. A ÉÊk Rijnmondbeker, waarvoor dit jaar voor de eerste keer is ee- knmnZ* r D TP',°en v,an Vlaardingen, Maassluis en Schiedam (de kampioen van Rotterdam kon dit jaar nog niet meedingen) is door Enterprise m een spannende finalestrijd tegen FotoHuset de MaZ- sluisse kampioen, mee naar huis genomen. ZrrZhT?amSeAlgenjene. Bedrijfscompetitie kan trots zijn op dit succes. Ten eerste omdat het juist de Schiedamse kampioen Enterprise hefllaruZkktuikIS'wedZf ZZ* gewonnen en ten tweede omdat wedstrijden zijn geweest, welke een groot aantal toeschouwers naar de velden hebben getrokken. Mooie reclame voor het zomeravondvoetbal in het algemeen en voor he tienjarig bestaan van de A.B.C. in het bijzonder. oZZseZember tZ f m f Margriet hal ter viering van dit tweede lustrum een grootse vraagt: Burg. Honnerlage Gretelaan 159, Schiedam (telefoon 26.05.00)

Het Nieuwe Stadsblad | 1968 | | pagina 1