Het nieuwe Met 112 gastpatienten spelevaren op de spido J. HUIS WobuMte HET RODE KRUIS VOER WEER UIT: DITMAAL MET SCHIEDAMMERS, MAASSLUIZERS EN WESTLANDERS HARTIGE HAPJES Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethei en Oud-Mathenesse (Rotterdam) Welkom Waslijn Hol op varen Broodjes Schiedammers mm T V. DEFECT bel RADIO „ACTIEF" Wie is mijn baas Nieuw! De laogst-geprijsdé dubbei-geveerde bromfiets AV55-vanaf 509.- KAPTEIN vanaf 359- Tije JAARGANG WOENSDAG 14 AUGUSTUS 1968 Redaktie en Advertenties: Broersvest 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-267368 en 263939 Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. Hoofdredaktie: P. J. Hovingh De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N.I.P.O.-rapport De „Rotterdam" juist op weg naar Amerika is natuurlijk veel imposanter dan de Spido-boot uit Rotterdam, waarop zich maandag maar liefst 112 gasten van het Nederlandse Rode Kruis afd. Schiedam en Maassluis bevonden. Of de stemming op die oceaanreus ook zo gezellig was op dat ogenblik..? We betwijfelen het. Maar we hebben al die passagiers op hun lange reis „uitgewuifd" en hadden toen pas aandacht voor de „afhalers". Het is voor al die gasten van het Ro de Kruis, 53 uit Schiedam, 10 uit Maassluis, 4 uit Hoek van Holland, 4 uit Rotterdam, 10 uit Monster, 23 uit De Lier en 8 uit 's Gravenzande een onvergetelijke dag geworden. Annie Weber uit de Thomas a Kempisstraat zal daar altijd een speciale herinne ring aan bewaren, want zij kreeg toe stemming van dr. Taverne om als pa tiënt van de Dr. Noletstichting deze dag, waarop zij zich zo verheugd had, mede te maken... Voor de variatie verslaap ik me bijna, maar een pijlsnelle „Euro- tax" zorgt ervoor, dat ik op'tijd ben voor de afvaart op het Hoofd. Waar het gezellig druk is op de spidoboot. De Rode Kruis-admini- stratie bestaande uit de heren A. J. van Dijk en C. Aleman draait op volle toeren. Auto's rijden af en aan. De trouwe C.A.B.-bestuurders (sters) laten niet verstek gaan. Hulpvaardigheid van de 35 man nen en vrouwen van het Rode Kruis, die deze dag voor de chro nisch zieken en invaliden tot een onvergetelijke zullen maken: Dan gaan we varen... Om ter hoogte van de werf W.F. al gelaafd te worden met een kopje thee. Een uur later genieten we al van de koffie met een zalige plak cake. Och je blijft hier eten en drinken. En zo tussèndoor een praatje ma ken deze of gene. Het is alle maal weer perfect georganiseerd aan boord, waarvan de leiding be rust bij de zusters S. van Rossen- van Eijk en R. de Jong... Kapitein J. G. v.d. Heuvel afkom stig uit IJsselmonde wenst na het vertrek uit Maassluis, waar ande re opvarenden „ingeladen" wor den, allen een goede morgen en een prettige dag toe. Hij onthult de vaarroute. De dames J. v.d. Stolk-v.d. Burg uit De Lier en van Heijningen-Stijns uit 's Graven zande laten dit alles stil over zich heengaan. Ik krijg een hartelijke handdruk van mevrouw H. Bay- ens-Bussen uit de Bilderdijk- straat. We kennen elkaar al zo veel jaren. Op de brancard kijkt ze naar buiten en geniet. Mevrouw W. v.d. Hoeven-Niekerk uit de W. Frankelandsestraat heeft in het Henri Dunanthuis in Valkenburg gelogeerd en raakt daar niet over uitgepraat. Een stralende Annie Weber van de Dr. Noletstichting, die op haar kamer daar nu heel wat te vertellen zal hebben. Thuis, in de Thomas a Kempisstraat, ligt ze altijd voor het raam. Mevrouw van Eijmeren-de Vries uit de Dal tonstraat komt nooit meer buiten. Is het nodig te zeggen, dat deze dag voor haar een feestdag is? Af en toe geeft kapitein v.d. Heu vel verdere toelichting. Dan dwaal je even af. Dan onderbreek je je gesprekje. En kijk je met al die blije mensen naar alles wat je voorbij vaart. Kapitein, het gaat weer net als vorig jaar! Ik kijk ook naar al die gasten van het Ro de Kruis. Hun gezichten spreken boekdelen. U zal mij deze nala tigheid wel vergeven (hoop ik). Op het achterschip de gulle lach van Truus van Wingerden. Dan wordt daar rap een waslijn gehan gen, want de afwas hier aan boord is eindeloos. Dus theedoeken bij de vleet. Ik hoor dat het drink water van Rotterdam te danken is aan de zuivering op de Beren plaat. En dan loop ik even bij de kapi tein in zijn hut binnen. Een pri- velege, die ik mezelf toegeëigend heb. En ontmoet daar de speciale gast van deze vaardag, de Kring secretaris van het Rode Kruis afd. Zuid-Holland, de heer J. G. Japik- se. Geen cent veranderd in dat jaar! Zijn hart klopt nog even warm voor het R.K. als dat van kapitein v.d. Heuvel. Die de mi crofoon grijpt en vertelt dat de Barendrechtse brug volgend jaar wordt vervangen door een tunnel. Wat weet die man eigelijk veel. Ik maak kennis met zijn assisten ten C. van Renswoude en Sjaak de Vrijer. Dat we geen motorsto ring hadden is louter aan hun te danken! Mevrouw C. Kuikenburg komt ei genlijk uit Rotterdam, maar ver blijft op het ogenblik op het kam- peercentrum in Hoek van Hol land. Een liefhebster van de na tuur, vandaar dat ze er al vroeg in het voorjaar te vinden is. „Ik had eigenlijk schippersdochter moeten zijn", zegt ze met een lach, want ik ben dol op varen. Vroeger altijd een druk bedrijf ge had in Rotterdam, maar nu gaat het allemaal niet meer. Maar ik ben tevreden". Ik geniet uitermate van mijn tweede kopje koffie. „We zijn van dat goeierige", zegt een van de jongere zusters. Ik zal dat nooit tegenspreken! Om kwart voor 7 waren ze al op hun drijvende post. Een grote fles eau de cologne gaat van hand tot hand. Het wordt warmer. Wat een heerlijke dag voor deze mensen. De heer G. Hoogenboezem uit De Lier wist zich het hoofd af. Ze zitten een beetje bij elkaar de „De Lierders" de heren G. van Dalen en G. Hoo genboezem. Met koninklijke on derscheiding op voor 40 jaar trou we dienst bij het agrarisch be drijf T. Varekamp in zijn woon plaats. Waar de heer W. P. Smits vroeger als schipper half Neder land doorkruist heeft. Vanaf zijn 13de tot zijn 60ste jaar. Jacob Koppert uit 's Gravenzande is al tijd in een baggerbedrijf werk zaam geweest. Als de heer L. Boer, typograaf in Maassluis mij vertelt, dat hij voor het eerst meegaat, gaan de scha len met belegde broo'djes en kren- tebollen rond. Streng wordt op de mensen met dieet gelet en dat is goed. Een appel of banaan toe. Het kan allemaal niet op! Een andere Maassluizenaar, de heer G. v.d. Meer uit de Pierson- straat 50 woont daar nog niet zo lang, maar vindt het er toch veel rustiger dan in Rotterdam. De he ren H. Ottevanger (Monster), W. Dijkhuizen (Terheyde) steken hun duimen hoog in de lucht. Leest u dit bestuur van het Rode Kruis? En is dit niet de mooiste beloning? Het echtpaar T. Knop- pert-Noest, ook al liefhebbers van een tuinhuisje in Hoek van Hol land, zijn per auto naar Maassluis gebracht. Ze hebben 50 jaar een café op het Noordplein gehad, waar ze nu boven de zaak wonen. Die drukte op het Noordplein kunnen ze niet missen. Tuinder Cornelis v.d. Berg uit 's Graven zande is een man van weinig woorden en mevrouw G. v.d. Hoe- ven-Mostert uit De Lier verzucht: „Ik hoop niet dat het de laatste keer is..." Ik mis onze ras-collectrice me vrouw C. Jongbloed-Noordijk, die helaas ziek is (van harte spoe dig beterschap!) Wel is aanwezig mevrouw J. Dieters-van den Boscb uit de Aleidastraat. Samen hebben ze al heel wat voor het Rode Kruis gecollecteerd, maar ook voor an dere instellingen... U weet het: er waren 55 Schie dammers aan boord. Uit heel de stad vandaan. Om enkele namen te noemen: de dames J. Schip- pers-Holstee (binnenkort wordt zij een der bewoonsters van die nieuwe flatjes in Huize Liduina), D. Dusom-Geeve, G. Hannouer- Lechse, J. W. Huyzer-Derksen, M. Degeling-Logchem, het echtpaar B. Visser-van Eek dat vurig hoopt op een invalidenwoning in Groen- oord. De tachtigjarige Burger Koogje uit de Mgr. Nolenslaan 368 die eerst met vakantie gaat en dan naar het ziekenhuis voor een ope ratie, C. van Leeuwen, mevrouw Etman. Het zijn er zomaar een paar. Op de boeg wordt voorgedragen door de krasse 85-jarige mevrouw Rietdijk-v.d. Duin uit De Lier, ge volgd door mevrouw A. v.d. Berg- Meinders uit 's Gravenzande. En dat neemt Jan v.d. Maarel (75) niet! De Lier heeft tenslotte ook voordrachtkunstenaars in zijn ge lederen. Hij is er daar een van! Een hartelijk dankwoord van de voorzitter van de Algemene Bond van Bejaarden uit De Lier, de heer A. J. v.d. Meer. Een groet van de heer Japikse met de wens het werk van het Rode Kruis altijd te blijven propageren en steunen. In welke vorm dan ook. En dan tot slot het laatste woord van de kapitein. Dan groeten we dus de majestueuze „Rotterdam" en zijn weer thuis. Op de valreep zegt een van de 35 R.K. mensen, als je hun werk gadeslaat: „Als je hieraan je hart gegeven hebt kom je er niet meer van los. Dan pas besef je hoe rijk je bent als je uit de voeten kunt. En dan blijf Telefoon 151604 263420 WIJ HELPEN DIRECT Tot 's avonds 11 u. bereikbaar Cora. Drebbelstr. 7, Schiedam Verkoop en inruil van alle merken Een boxer, een reu met een hals band om werd eenzaam op de Burg. van Haarenlaan aangetrof fen. Nu wacht hij in het dieren verblijf aan de St. Annazuster- plaats op het eigen huis... VOOR UW VOO» HIT ■m»i li ^4. van aCeeuu/en MGR. NOLENSLAAN 201-203 TEL. 262660 je hen helpen". Dank u wel, na mens alle opvarenden, voor deze fijne dag, bestuur van het Rode Kruis! Haal folder of maak proefrit bij: ROTTJDIJK 146, TEL. 269522 Zo zagen ook de gastpatiënten van het Rode Kruis vanaf hun spidoboot de trotse „Rotterdam" op weg naar Amerika. Maar op de spido was de service van het Rode Kruis zeker zo goed als die de HAL-mannetjes hun verwende passagiers bezorgen. Hulpvaardige handen helpen de gasten-voor-een-dag weer veilig van boord. Het zit er weer op voor een jaar. En het is weer mooi geweest MIM.MImi.rn

Het Nieuwe Stadsblad | 1968 | | pagina 1