liet nieuwe IN GESPREK MET: CJ.V.-kampbrief van Roel Dedel Excelsior "20 crickettourleider Harry van Lingen Crickettour door Kent resulteert in een return mt.v. defect Weer zwerfhond opgepakt Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) GASTVRIJ M RADIO „ACTIir 85 KM IS V«(. STEEDS TE HOOG testing REARING VOOR BEWONERS VAN „GROENOORD" DUTON N.V. nU. Hij is nog heel jong, Harry van Lingen, wonende aan de Grote Markt. Maar hij weet heel beslist wat of hij wil; nl. leraar En gels worden en al zijn vrije tijd aan het jeugdteam, het jeugd- cricketteam van Excelsior '20 geven. Om daarnaast ook hockey te plegen in zijn favoriete „Spirit". Het bovengenoemde jeugdteam heeft van 28 juli t/m 3 augus tus jl. voor het eerst een crickettour door het Engelse land schap Kent gemaakt. De leiding hiervan berustte bij Harry van Lingen. Vandaar dat we hem in zijn woning opgezocht hebben. Om hier meer over te horen. GRAS ENGELANDVAARDERS 18e JAARGANG VRIJDAG 16 AUGUSTUS 1968 Redaktie en Advertenties: Broersvest 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-267368 en 263939 Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. HoofdredaktieP. J. Hovingh De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N.I.P.O.-rapport De wedstrijden staan daar op hoog peil. Radio en t.v. geven er recht streekse uitzendingen van. Men heeft gespeeld tegen Seal Invita tion XI te Seal, A.K.C.C. Represen tative XI te Knole Paddock, Sen- nock C.C. en tegen St. Johns's C.C. Extra heeft men gelet op de spe lers capt. D. B. Clox, Geoff Boy cott, Ray Hlingworth, Douglas Pad gett, Phil Sharpe en Freddie True- man van „Yorkshire" en Colin Cowdrey, Michael Dennis, Brian Luckhurst, Derek Underwood en Alan Knott van „Kent". De vrije dag werd besteed als toe schouwers van de belangrijke wed strijd County Match KentYork shire, die al jaren de toon aange ven in Engeland. Maar men heeft daar tussendoor het Engelse land schap op z'n Amerikaans „gedaan". Telefoon 151604 263420 WIJ HEUPEN DIRECT Tot 's avonds 11 u. bereikbaar Corn. Drebbelstr. 7, Schiedam Verkoop en inruil van alle merken Tot hun schade en schande moes ten veertien automobilisten onder vinden dat de Horvathweg nog steeds geen racebaan is. Daar wer den via de gadsometer snelheden van 85,7 KM en in de buurt daar van geregistreerd... zwaart. Want kunnen de Schie dammers volgend jaar hun Engel se gasten dit ook bieden? Maar dan klaart zijn gezicht weer op. Er zijn bij Excelsior '20 veel cricketliefhebbers. Die sport wordt meestal van vader op zoon overge dragen. Men kan is het eigen thuis een logee alle service en hartelijk heid geven. Mr. J. R. Cheeseman en de zijnen zullen een voortreffelijke herinnering aan Schiedam over houden. Nu gebeurde dit ook al in Engeland door het aanbieden van een kruik onvervalst Lechner- vocht en het wisselen van vaan tjes...! Men teert nu voorlopig op die her inneringen aan die Engelse cricket- week. Het oog gericht op de be langrijke wedstrijd a.s. zondag, waarbij het eerste tegen Rood-Wit uit Haarlem kampioen kan wor den. Als „De Krekels" met even veel punten mogelijk een beslis singswedstrijd uitlokken. Harry van Lingen weet daar het antwoord nog niet op. Hij weet al leen, dat je in Holland nooit een allround cricketter kan worden, omdat je ten eerste te weinig speelt (vanaf de tweede zondag in mei tot aan het hervatten van de voetbalcompetitie) en dat het hier nog aan heel wat ontbreekt. Bij Engeland vergeleken tenminste., „Daar heeft men alles mee", ver zucht hij. Mogelijk dat dit over een paar jaar ook hier het geval is. Men heeft grote plannen met de opbrengst van de „Schiedam-zegel" die vol gende maand start. Als de gehele vereniging hierachter staat, doch niet alleen zij, dan kan er in onze stad heel wat verbeterd worden. Die speciale cricketweek in Enge land was in elk geval machtig. Dat kan Harry van Lingen slechts be amen... HOOGSTRAAT 154 SCHIEDAM TEL. (010) 26 3787 ZEISS-DEALER Wij garanderen dat Uw bril 2Vü jaar lang gratis all-risk verzekerd is. Teneinde alle klachten en grieven van de bewoners van „Groenoord" op te lossen wil het bestuur van de wijkvereniging aldaar een open hearing houden, waarbij gemeente raadsleden, middenstanders en uit eindelijk de bewoners met grieven zelf tegenwoordig zullen zijn. Men krijgt dan op die avond een rechtstreeks antwoord op een rechtstreekse vraag. Stuurt u daar om uw klachten in bij het bestuur. U hoort hier binnenkort meer van. Nog steeds zijn er mensen die hon den met halsband en al in de steek laten. In het dierentehuis aan de St. Annazusterstraat verblijft thans weer een zwarte langharige hond met witte poten, een reu. Met hals band om. Hij werd aangetroffen op de Maasboulevard. Welke die renliefhebber was zo'n held? KIJK MEE NAAR UW APPARTEMENT OP DE T.V. ZONNETiPS VAN REISBUR. In twee hotels nl. het Sennocke en „The Moorings" zijn de Schiedam mers ondergebracht met verster king van breakfast. Terwijl de lun- In een kamp eet je wel driemaal zoveel als thuis! Hier een „shot" van de oudsten van het CJ.V.-kamp in Leusden „Nadat wij vele weken uitgekeken hadden naar „de week van het jaar", was eindelijk de dag aan gebroken, dat wij naar Leusden konden vertrekken. Zaterdagmorgen 26 juli stonden we te trappelen van ongeduld, maar we moesten toch tot twaalf uur wachten. Wij vertrokken toen met een aantal auto's. De reis duurde wel wat lang, want er wa ren nog veel vakantiegangers on derweg, dus was het erg druk op de weg. Om ongeveer twee uur kwamen we in Leusden aan en wij vonden het al meteen heel fijn, want de tenten stonden midden in het bos. Aan iedere tent hing een kaart met de namen van de jongens er op, die er in moesten slapen. Toen wij onze tent ontdekt hadden, hebben we gelijk onze spullen daar in gelegd. Wij werden daar- Het Koninklijk Schiedams Mannen koor „Orpheus" gaf destijds de stoot aan de S.G.-Jeugduitwisseling. Van zelfsprekend dat zij de repetitieavond van dit koor in gebouw „Arcade" deze week meemaakten. En er alle aandacht voor hadden! na getrakteerd op limonade en gingen een spel doen. Toen was het ogenblik aangebroken van het vlag hijsen. Dat is natuurlijk een plechtig moment. Toen we daar van terugkwamen, stond het eten klaar. Nu wij het toch over het eten hebben, gaan we gelijk maar even door. Nou, het was meestal lekker, (vooral de worst), het viel ook wel eens een beetje te gen... aardappels! 's Avonds om tien uur moesten we gaan slapen... nou ja slapen...? Wij piepten ook wel eens de tent uit en liepen dan naar de jongens in de andere tenten (Hopelijk leest Ome Jan dit niet!) Het was meestal vroeg als wij gingen sla pen... na twaalf uur! Maar toch waren wij 's morgens wel weer fit om op te staan. Ome Hein en Ome Hans zorgden daarvoor door hard te zingen (wel eens een beetje vals) en te toeteren. Alle dagen in het kamp vermaakten wij ons met allerlei sporten en spelen, o.a. eikels gooien. De kampprijs 1968, die in het begin van de week al was getoond, werd vrijdagavond uitgereikt. Deze keer was een Schiedammer de gelukkige. Roel Dedel. Hij was die avond de ge lukkigste jongen van het kamp. De andere morgen kwamen de au to's ons weer afhalen voor de te rugreis. Onze ouders vonden ons een beetje schor; hoe zou dat ko men? Ook waren wij niet al te schoon meer, maar thuis wachtte de douche op ons. Wij hebben onder leiding van Ome Jan en Ome Ben een hele fijne vakantie gehad en wij hopen het volgende jaar weer mee te mo gen. Leve de C.J.V. Roel Dedel. NOOT VAN DE REDAKTIE: We meenden u deze ontboezeming niet te mogen onthouden. En wat die aardappelen betreft: ze waren prima! Alleen: Roel Dedel houdt er niet van. Dit om alle misver standen te voorkomen, voor het geval u zou denken, dat het eten daar niet goed was! Bedankt voor je verslag Roel De del. Mogen we er volgend jaar weer op rekenen? Captain Harry van Lingen, René Schewe, wicketkeeper, Ger de Lee- de, Frans de Leede, Peter Kappel- hof, Wil van Gelderen, Nico van Slobbe, Hans Gouka, Aad Broeren, Aad Putter, Henk Rensman, Jan Schenk, Ada de Leede-Janse, Betty Schenk-Zwezerijne en mevr. Rens man hebben daar een heel fijne week gehad. Het zijn meteen echte „Engelandvaarders" geworden, zo dat het er dik inzit, dat ze die oversteek meer zullen doen. Harry van Lingen is helemaal weg van Engeland. Hij heeft daar een paar weken gewerkt. Of hij daar voorgoed zou willen wonen? Hij schudt energiek het hoofd. „Als je er voor het eerst komt, overrom pelt dit alles je. Later zie je dat alleen Nederland alle zekerheid en waarborg geeft". Wel studeert hij hard om leraar Engels te worden en leer je de taal perfect spreken als je er bent. Drie van de vier wedstrijden heb ben de cricketters van Excelsior '20 verloren. Maar dat is helemaal geen schande! Ze hebben daar enorm veel ervaring opgedaan. Ze hebben daar op gras, keurig kort bijgehouden, gespeeld. Dat kent men hier in Nederland (nog) niet. Dat Engeland zo sterk is op cric- ketgebied verwondert Harry van Lingen niets. Men heeft daar alles voor over. Engeland is de bakermat van het cric ket, dat is wijd en zijd bekend. Iedere cricketter wil er daarom graag heen. Maar dat is niet zo eenvoudig. Excel sior '20 had echter geluk toen vorig jaar St. John's C.C. uit Sevenoaks hier kwam spelen. Het bestuur van Excelsior '20 nam contact op met mr. J. R. Cheese man en uitte deze vurige wens. Daar is talloze malen over geschre ven. Totdat tenslotte de uitnodi ging eens een week naar Engeland te komen „rond" was. Vijftien Schiedammers vertrokken op die zondagmorgen (6 uur!) per auto naar België, waarna de „crossing" geschiedde per veerboot van de ge regelde dienst Ostende-Dover. Met niet altijd een spiegelgladde zee. Maar dat mocht de cap niet kreu ken! Harry van Lingen ches en „teas" heel gastvrij werden aangeboden door de tegenstanders. Hetgeen toerleider Harry van Lin gen en de zijnen enigszins be-

Het Nieuwe Stadsblad | 1968 | | pagina 1