Het nieuwe op €1 Ryan Derks 20 jaar en Schiedammer: voor het nationaal brevet parachute springen J. HUIS HORLOGES JUWELIER BOOT l Viermaal sprong hij boven mooi Ameland fflohsifafte HARTIGE HAPJES Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) Hij *is dameskapper bij John Postmus N.V. in Rotterdam. Geen gewone kapper, want na zijn opleiding aan de kappers academie gaat hij op 4 sep tember a.s. 18 maanden naar Finland als verlengstuk van zijn praktijk-stage. Een onder nemende jongeman dus, die ter compensatie van die dage lijkse beslommeringen lid van de Centre Parachutisme Cor- nelis is. Bezeten van het para chute springen zondag 18 aug. jl. maakte hij op Ameland de vier eerste sprongen bestemd voor het nationaal brevet, waarvoor er 8 vereist zijn. Tien voor het internationaal. Dat hoopt hij dit weekend te bereiken. Ryan Derks, 20 jaar,, een stadgenoot. n „r,o" Kosten Kijk en luister W.A.-verzekering Tweeduizend Nieuw! De laogst-geprijsdb dubbel-geveerde bromfiets AV55-vanaf509.- KAPTEIN \anaf359- Collecte voor de kankerbestrijding Gemeenteraad mag zelf zegje over Rijnmond zeggen hrT.V. defect bel RADIO „ACTIEF" H 18e JAARGANG WOENSDAG 21 AUGUSTUS 1968 Redaktie en Advertenties: Broersvest 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-267368 en 263939 Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. HoofdredaktieP. J. Hovingh De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N.I.P.O.-rapport Op uitnodiging van de burgemeester van Ameland, die dit allemaal fantas tisch vindt, keren ze dit weekend terug. Het bevordert het toerisme daar. Alleen graag wat beter weer. Eén sprong maakte Ryan er in de stromende regen. Hij heeft daarmede iets unieks gepres teerd. Hoofdzaak voor hem is dat alle sprongen naar wens verlopen zijn. Goed ingepakt merk je niet zoveel van dat slechte weer, al is het landen na tuurlijk niet zo plezierig. Op 600 meter hoogte zie je de modder niet. Hoofd zaak is dat je niet bang bent. Daar draait alles om bij het parachute-sprin gen. Vertrouwen hebben in het materi aal, in jezelf Thuis in zijn woning aan de Broers- vest praat hij hier rustig over. Hij vindt dit een geweldige sport. Nie mand zal je ooit een verwijt ma- kgn als je een verkeerde sprong ge maakt hebt. Er bestaat totaal geen wedijver onder elkaar. Je kent hier de voldoening als je als parachu tist de sprong vanuit een geopend vliegtuig maakt, dat je dan eerst op „het stepje" het bevel „go" af wacht. En dan ga je het onbekende tegemoet. Na je eerst met heel veel moeite staande te hebben gehouden op dat stepje in een ijzige wind. Er is enorm veel lawaai om je heen. De valhelm is niet alleen om je hoofd te beschermen bij het vallen. Die doet ook dienst als beveiliger. Want het is een complete uitrus ting waarin een parachutist gehuld is. Het klinkt allemaal zo eenvou dig, maar de werkelijkheid is een hele belevenis. Nauwelijks in woor den uit te drukken. Toch probeert Ryan dat op zijn eigen onstuimige manier. Parachu te-springen betekent voor hem nu eenmaal „het einde". Bereikbaar voor iedereen. Want voor de kos ten behoeft men het niet te laten, meent hij. De gehele opleiding kost een 280,Driemaal in de week les. Gebruik van materiaal van de club, waarvan de leider, de heer Cornelis zijn opleiding in Frank rijk kreeg. Frankrijk heeft zoveel voor op ons land, waar sinds 14 dagen het pa rachute-springen op Zestienhoven verboden is. Het is daar te druk geworden. Een opleiding in Frank rijk komt ook op een ƒ52,50 en men heeft daar alle medewerking. Ook meisjes springen daar. Hoe voel je je als parachutist? Het is een vraag, die hem dezer dagen vele malen gesteld is! Belangrijk is dat je je parachute goed bestuurd. Dat je luistert naar de stem be neden je, die je alle aanwijzingen geeft. Bijv. benen sluiten, boven een greppel of sloot! De eerste sprong duurt slechts twee minu ten, maar wat er dan allemaal niet in je omgaat. Van een ijskoude temperatuur beland je ineens met vuurrode wangen op Amelands dreven. Kijkend waar je neerkomt. Mogelijk denkt men „vooruit daar ga ik, nu komt alles wel terecht". Dat is beslist niet zo. Kijken en Daar hangt-ie dan: Ryan Derks, zo als hij zondag boven Ameland zweefde. luisteren. Doen wat je ingeprent is. Je weet dat die parachute goed ge vouwen is en gecontroleerd door de instructeur. Het is zuiver een kwestie van vertrouwen hebben. Is dat niet het geval dan kan je deze sport beter niet beoefenen. Als er eens iets gebeurt, zijn het beslist geen materiaal-fouten. Dat het parachute-springen niet ge vaarlijk is, blijkt wel uit het feit, dat men alleen maar een W.A. ver zekering behoeft af te sluiten. Voor skieën en paardrijden bijv. is een extra verzekering nodig. Een enke le keer gebeurt er weieens wat. Maar dan zijn het menselijke fou ten, die gemaakt zijn, verzekert Ryan met klem. Dan heeft men de lessen niet goed ter harte geno men. Ryan heeft bij de eerste sprong gemerkt, dat hij de fout maakte om te kijken naar het vliegtuig. Je moet geconcentreerd blijven op het contact met de aar de. Risico's zijn er wel om te voor komen, niet om te nemen. Hij vindt het geweldig dat men de sprong zo feilloos daarboven in het vliegtuig uit kan kienen. Op die vier sprongen van jl. zondag is hij terecht trots. Groter blijk van ver trouwen in deze sport kon hij niet geven. Hoe zijn moeder, mevrouw J. W. Derks-Groeneweg hierover denkt? Is zij er zondag bijgeweest? Ze schudt het hoofd. „Ik weet dat al les veilig is, anders had je geen leven..." Een parachute kost ongeveer 2000,is tegenwoordig vervaar digd van nylon en wordt in Rot terdam-Zuid door deskundigen ge vouwen. In Ameland is men op een bijzonder hartelijke wijze ontvan gen. Nu keert men er in het week end weer terug. De sluiting van de zeilweek 'onlangs in samenwerking met The Flying Dutchman was een belevenis apart. Heel veel belang stelling waarvoor geheel Nieuw koop uitgelopen was. Boten toeter den, officiële toespraken. Nog te weinig kent men onze club, ver zucht de jonge Schiedamse para chutist. Voor het gemak zetten we er dus even het postbusnummer (1734) in Rotterdam bij. Wilt u al- Haal folder of maak proefrit bij ROTTJJIJK 146, TEL. 26952? Ie zorgen kwijt en dus uit dè lucht komen vallen? Schrijft u dan ëens een brief om inlichtingen. Windstilte en rustig weer in het weekend op Ameland. Dan za' het ideaal- springen zijn. Ideaal om dan meteen het internationale brevet te bereiken... Dat wensen we Ryan Derks van harte toe. Want in Fin land, waar men deze sport even eens beoefent, kan hij zich hierin verder bekwamen. Overdag knip- nen, watergolven enz. Geduldig luisteren naar de verhaaltjes van de klanten. Maar dit naderhand allemaal reageren in de lucht. Bengelend aan een levensgrote pa rachute! Succes Ryan Derks... De afdeling Schiedam van de Ne derlandse Vereniging tot steun aan het Koningin Wilhelminafonds, dat werkzaam is op het terrein van de Kankerbestrijding, zal van 26 augus tus t/m 7 september haar jaarlijkse collecte houden in onze stad. Ik weet, dat er vaak een financieel of- ger varv u wordt gevraagd. Toch wil ik graag een beroep op u doen en uw speciale aandacht vragen voor deze collecte, waarvan de opbrengst besteed zal worden aan het welen- schappelijk onderzoek naar de oor zaken van kanker, naar betere be handelingsmethoden en voor behan delingsinstituten. Laten we allemaal ons steentje bij dragen aan de bestrijding van deze ernstige ziekte, waaraan jaarlijks zo veel mensen ten offer vallen. M. A. Roelfsema-Poelstra. Als het op één na laatste agenda punt voor de gemeenteraad, maandag avond in vergadering bijeen komend, is daar de „bespreking structuur van het openbaar lichaam Rijnmond. Om trent deze (spraakmakende) materie is de raad van Schiedam in twee infor mele bijeenkomsten voorgelicht. Het college van burgemeester en wethou ders laat een uitspraak over de rich ting, waarin de structuur van Rijn mond zich dient te bewegen, over aan de raad. Als laatste en 40-ste agendapunt op de raadsagenda prijkt dan het af scheid van mr. P. van Bochove, die naar men weet, het wethoudersbijltje en daarmee ook zijn raadslidmaat schap er bij neerlegt. VOOR UW van oCeeuu/en VOO» HIT I 'AGR NOLENSLAAN 201-203 TEL. 262669 Ryan Derks in vol ornaat; klaar voor de sprong. Het werden er zondag boven Ameland vier Telefoon 151604 263420 WIJ HELPEN DIRECT Tot 's avonds 11 u. bereikbaar Coru. Drebbelstr. 7, Schiedam Verkoop en inruil van alle merken IN EEN RIJK GEVARIEERDE COLLECTIE VINDT U BIJ: WIBAUTPLEIN 15 TELEFOON 26.69.05 D o in w®dstriid te9en VVOR kampioen geworden in de derde klas nnn" u ,WaS VOOr de Schiedammers een reden om te feesten Ondanks het slechte weer!

Het Nieuwe Stadsblad | 1968 | | pagina 1