Het nieuwe Van dinsdag af kunt U Schiedams lot bezegelen Dit wordt van 17 september af uw eigen „Schiedamzegel" „ZEGELAARSTERS" - opgelet Stichting S.O.S. nu ook officieel een feit Oud-verzetsstrijder P. van Rijn Goede voeding- gezond gezin Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam ERKENNING „OASE" 1050 JONGEREN IN MEMORIAM: Meer dan 60 uren per week staan wij voor U klaar VERSLAGENHEID T V. DEFECT bel RADIO „ACTIEF" Telefoon 151604 263420 18e JAARGANG WOENSDAG 11 SEPTEMBER 1968 Redaktie en Advertenties: Broersvest 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-267368 en 263939 Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. Hoofdredaktie: P. J. Hoving De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N.I.P.O.-rapport In april zei commissaris C. van der Haagen, de initiatiefnemer van de Stichting Opbouw Ak- tie: „Als dit lukt dan presen teren we iets dat met kop en schouders boven alles uit steekt Acht maanden van voorberei ding met talloze besprekingen hebben nu als resultaat, dat dinsdag 17 september a.s. de boekjes met de eerste tien „Schiedam-zegels" a raison van een gulden tussen 6 en 8 uur des avonds aangeboden zullen worden. En wel huis- aan -huis. Zodat iedere stadgenoot de gelegen heid krijgt er de eerste steun aan te geven. Met een warme aanbevelings brief van burgemeester H. Roelfsema, die hier volledig achter staat. En met begeleiding van alle muziekkorpsen van onze stad. Schiedam krijgt op die avond de ge legenheid „Ja" te zeggen tegen de ei gen „Schiedam-zegel" die vanaf dat ogenblik in honderdduizend exempla ren op u ligt te wachten. Het kan zijn dat op die dag de tweede baby van „Drakesteyn" al geboren is. Het geplande pro gramma van de V.N.F.G. gaat dan door. Maar óók de start van deze zegel, die op deze dag gepland is en die geen uitstel meer dulden kan. Hiervoor is enorm veel werk verzet. Dinsdag 17 september 1968 zal een historische datum voor Schiedam worden omdat men dan de gelegenheid krijgt eraan mee te werken de stad een ander aan zien te geven. Leefbaarder in alle opzichten. Als u er allemaal ach ter gaat staan. Als u die „Schie dam-zegel" een kans geeft. Zij kan immers zoveel mogelijkhe den bieden. Vooropgesteld het uit gaanscentrum waaraan Schiedam een dringende behoefte heeft. De steun aan de verenigingen enz. Als u maar „Ja" zegt tegen deze ze gel en dit blijft zeggen. Het is in het belang van uw éigen stad... Notaris mr. A. S. H. A. Blaisse heeft op maandagmiddag 9 sep tember 1968 de acte van de Stich ting S.O.S. gepasseerd, zodat de ze Stichting nu officieel erkend is. Op de persconferentie was burge meester H. Roelfsema verhinderd door de doop van prins Maurits, ir. B. Wilton door besprekingen elders en de heer G. Verhulsdonk wegens ziekte. De voorzittei van de Stichting S.O.S. de heer F. Sterenberg haal de aan hoe men eendrachtig en geheel belangeloos tot de verwe zenlijking van het vooropgestelde doel, de „Schiedam-zegel" heeft 9 Onder het toeziend oog van notaris mr. A. S. H. A. Blaisse, voorzitter F. Sterenberg en secretaris C. J. v.d. Klink van de Stichting S.O.S., tekent burge meester H. Roelfsema de stiohtingsacte. gewerkt. Heel veel tijd heeft dit gekost om zover te komen. Maar na maanden van overleg is nu al les rond. Mogelijk heeft Schiedam hiermede een landelijke primeur. Maar dat zullen we nog wel ho ren. Over horen gesproken: op Hil versum II kunt u dit doen in een Vrouwenprogramma op woens dagmorgen 18 september, doch ook op zaterdagmorgen 21 sep tember. Verheugend vond spr. het feit dat ruim 160 winkeliers op dit ogen blik al aan deze aktie willen mee doen. Men vraagt zich misschien af, wat moet er nu met een half vol boekje met andere zegels be plakt? De Stichting S.O.S. vangt dit voor u op, want u kunt na 19 september gewoon met de eigen „Schiedam-zegel" verder gaan. U wordt via een speciaal vignet met geel-zwarte pijl en de afbeelding van dé zegel daarop straks geat tendeerd. De eerste zegels zullen uitgereikt worden aan de dames C. C. Bijl- Lendrink en J. Steens-v.d. Knaap, resp. secretaresse en penning- meesteresse van het Centraal Vrouwencomité. In de geschen kenzaal „Oase" op de Dam op woensdag 20 september 's mor gens om 9 uur. De Stichting zit boordevol plan nen. Men houdt u op de hoogte. In voorbereiding is een speciale St. Nicolaas-aktie, waarbij van zelfsprekend de „Schiedam-zegel" een dominerende rol zal spelen. Er zijn winkeliers die hier niet aan mee kunnen doen. Maar die deze idee van de Stichting de stad leefbaarder te maken waard vin den te belonen met een gift van 500,per jaar. Iets voor ande ren? Twee jongens „een koppel" vor mend, zullen van ongeveer 30 ver enigingen tot nu toe dinsdagavond op pad gaan. Aan de kop op het ogenblik „Excelsior '20" met 75 koppels, S.V.V. met 70, gevolgd door Thor met 50 en T.S.F. 30. De ze organisatie is in handen van de directeur der S.G., de heer P. van Vanaf 1951 leidde de heer van Rijn de handenarbeidklas van „Het Nut" waar heel wat Schiedammertjes handigheid in het timmeren en knutselen bij gebracht werd. Woensdagmiddag hing er een kaartje aan de deur: „De heer van Rijn is ziek Nog geen jaar nadat hem t.g.v. zijn afscheid als onderwijzer van de Theo Thijssen-school aan de Edisonstraat de gouden ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau tijdens een speciale bijeenkomst op het stadhuis was opgespeld door burgemeester H. Roelfsema is op de leeftijd van bijna 66 jaar na een kortstondige ziekte overleden de heer P. van Rijn, een verdienstelijk stadgenoot. Een kleine twintig jaar voorzitter van de Ned. Bond van Oud-Strijders en Dragers van het Mobi lisatie Kruis afd. Schiedam, waarvan hij de eerste contactavond in dit seizoen op dinsdagavond 3 september meemaakte. In de nacht daarop werd hij onwel en des morgens overgebracht naar de Dr. Noletstichting, waar hij op maandagmorgen, 9 septem ber, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, overleed. den Boom, die in samenwerking met de dienst bevolking straten en adressen opgesteld heeft. Ieder koppel krijgt 50 adressen te be werken en nog diezelfde avond zullen de contactmensen hiervan bij het hoofdkwartier van de S.O.S. een vierde van de opbrengst uitbetaald krijgen. Hiermede be wijzen ze góede leden te zijn, want behalve steun aan de „Schiedam- zegel" geven ze hun eigen club of vereniging de kans in een wens te voorzien. Hun enthousiasme zal anderen_ aansteken. Vandaar dat men het besluit nam deze start van de „Schiedam-zegel" niet uit te stel len in het geval de prinselijke ba by uitgerekend op 17 september ter wereld zou komen. Het kan er dan alleen maar feestelijker door worden in Schiedam! Donderdag en vrijdagavond wor den de boekjes met zegels en brie ven door de contactmensen afge haald. Om op dinsdagavond 17 september „uitgezet" te worden. Er is zoveel over deze „Schiedam- zegel" geschreven. Er is achter de schermen zo intens hard aan ge werkt om haar gestalte te geven. Men heeft al bij voorbaat succes geboekt, want men vraagt er reeds naar! De huisvrouw, de „zegelaarster" bij uitstek kan er alles aan doen om die „Schiedam-zegel" de kans te geven die hij verdient in onze stad. Als ze er maar naar vraagt. Als zij ze spaart... En blijft spa ren! Ze zijn het waard. Want nog maals, dankzij die zegels kan er zoveel goeds verricht worden in onze stad. Uw stad. Zegt u dus Schiedamdan zegt u ook zijn „zegel". Als het ejfe kan: uw leven lang! M.W.—S. 1 van rjCevuuwn VOO» HIT MGR. NOLEN SLAAN 201-203 TEL 262068 Hoewel enigszins hierop voorbe reid heeft de dood van de plichts getrouwe en onverzettelijke Piet van Rijn een diepe indruk gemaakt op het bestuur, dat in hem een trouwe vriend en een harde wer ker verliest. Voor de buitenstaan ders soms moeilijk te benaderen, maar hij was strikt eerlijk. En hij was heel klein die decem bermorgen op het stadhuis, toen burgemeester Roelfsema zijn werk zaam en verdienstelijk leven hier in Schiedam de revue liet passeren en hem daarna onderscheidde met dat ere-teken, dat een bekroning betekende op alles, wat hij met hart en ziel in het belang van ande ren gedaan had. Tweemaal heb ik een gesprekje met hem gehad. De eerste keer bij hem thuis, de tweede keer temid den van „zijn jongens" van de han- denarbeidklasse, die in 1883 door het Departement van de Mij. tot Nut van het Algemeen werd opge richt. Hij gaf er vanaf 1931 les in die stokoude klas in het zgn. „Blauw huis". Op 10 mei van dit jaar ston den er 1694 kinderen geregistreerd vanaf 1895. Zij hebben allen iets van die les sen meegenomen in hun leven. Het bericht van zijn dood zal ook deze jongens overrompeld hebben. En of er een opvolger komt zoals hij was? Een goed verzetsman praat nooit wat hij in die dagen van de oor log gepresteerd heeft. Ook de heer van Rijn deed dit niet. Hij was er ook de man niet naar. Al is hij wel door het hoofdbestuur destijds on derscheiden met het Kruis van Ver dienste. Hoogtepunten in zijn he laas te kort leven. Want hij had nog zoveel plannen... Hij is jaren lid geweest van de O.V., later overgegaan in de V.N.F.G. Maandagavond kwamen zijn vrienden de heren K. J. van Hartingsveldt, penningmeester en de leden G. Rosman, W. J. A. de Jager, W. F. Putten en W. Kunst ten huize van de secretaris de heer H. D. Bakkes bijeen teneinde zich te beraden over de laatste eer, die men hem bewijzen zal. Namens het bestuur afd. Schiedam zijn afgevaardigd zijn oudste vrien den de heren Rosman en Bakkes, die hem donderdagmiddag om 1 uur vanaf zijn woonhuis aan de Oostsingel 18 zullen begeleiden naar zijn laatste rustplaats „Oc- kenburg" waar hij een uur later zal worden gecremeerd. Wie op hem als voorzitter op zal volgen is nog niet bekend. Even min wie de handenarbeidlessen voort zal zetten. Een eenvoudig Schiedammer is heengegaan. Verslagenheid achter latend bij diegenen die hem goed gekend hebben en hem daardoor wisten te waarderen. Dat is de troost voor zijn vrouw die nu al leen achterblijft. WIJ HELPEN DIRECT Tot 's avonds 11 u. bereikbaar Corn. Drebbelsrt. 7, Schiedam Verkoop en inruil van alle merken „Ja, ik lees vaak deze rubriek in het Stadsblad, maar ik dacht dat het uitging van een bepaalde club en dat je daar dan lid van moest worden". Deze opmerking krijgen we nogal eens te horen. Het is een misverstand dat we graag uit de weg ruimen. We zijn geen club en ook geen ver eniging, maar we geven voorlich ting op huishoudelijk gebied aan iedere Schiedamse die daar prijs op stelt. Zo geven we binnenkort voorlich ting op het gebied van de voe ding d.m.v. een kookcursus voor ervaren huisvrouwen. En wie zou daar geen belangstelling voor heb ben, want koken moeten we alle maal, alle dagen. Een mens is nooit te oud om te leren en daar om is het verstandig als u, ook al kunt u aardig koken, aan deze cursus mee ging doen. Behalve ge zellige gerechten die echt eens an ders zijn, leert u ook het een en ander over verstandige en goede voeding voor u en uw gezin. Zo combineren we theorie en prak tijk in 8 lessen die één maal per week op een avond gegeven wor den. Voor beginners organiseren we een aparte cursus, waar eigenlijk iedere jonge vrouw aan deel zou moeten nemen. In 8 lessen wordt kook-wijsheid en -ervaring opge daan, wat in het leven steeds weer van pas zal komen. We verwachten dan ook veel Schiedamse dames die zich voor de kook-cursussen komen aanmel den. 's Morgens tussen 10 en 12 uur is ons kantoor hiervoor ge opend.

Het Nieuwe Stadsblad | 1968 | | pagina 1