liet nieuwe I Hï* M ■o ïf De 'Schiedam-zegel' maakte vanmorgen z'n entree Wm yjyjjj #f| Mm jv m ii' mdê& Derde dinsdag in §epiember tl us: l 7 NIEUWE MEISJES MODE jev T^r j w r 1 f* Zomaar een mening: „Met elkaar moeten we hieraan nu iets gaan doen' T V. DEFECT bel DIE SNELHEID. Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) \,êl Prinsjesdag 1968, die bekende dinsdag in september mag spannender worden genoemd dan die van het vorige jaar, waarvan deze foto u nog even een kleurig beeld geeft. De Ko ningin staat nl. voor de derde keer in vrij korte tijd een grootmoederlijke gebeurtenis te wachten. En naar iedereen begrijpt zou zon geboorte wel eens een spaak in het wiel van de goudenkoets kunnen betekenen. In ieder geval was de minister-president De Jong er al op voorbereid bij eerv eventuele bevalling op deze Prinsjesdag de troonrede zelf voor te lezen. U weet inmiddels dat de groot- moeder-in-spé zelf in de beken de hoge zetel heeft plaats ge nomen om, geflankeerd door twee statig staande hofdames en haar zittende familieleden, het bekende regeringsstuk, waarmee de opening van de Staten Generaal een feit pleegt te worden, openbaar te maken. Een traditie die wij toch niet graag zouden willen missen en die, zij het dan met name via de televisie vele honderddui zenden pleegt te boeien. De bekende uittocht naar Den Haag is er niet meer zo bij, maar het is toch wel een leuke gedachte dat geheel Neder land, tot in de verste uithoe ken en tot in de kleinste dor pen, dit allemaal van zo nabij kan meemaken. En nu maar wachten op het derde klein kind van het vorstelijk ouder paar, dat hier op het punt staat de Ridderzaal binnen te gaan Woensdag 3 april was hij een der eersten op de nogal bewogen vergadering in Musis Sacrum, toen burgemeester H. Roelfsema een vurig pleidooi hield voor de Schiedamse zegel van de Stich ting S.O.S., die nu vanaf vandaag in de verkoop is. De allereer ste zijn vanmorgen aan de dames C. C. Bijl—Lenderink en J. Steens—v. d. Knaap uitgereikt in de zaak van de heer Andries aan de Wiel aan de Dam 2. Met de jonge eigenaar hebben we aan de vooravend van dit grote gebeuren, in Schiedam een uniek gebeuren, een praatje gemaakt. Luister Vworl»«'«>ld RADIO „ACTIEF" Geen service meer WOENSDAG 18 SEPTEMBER 1968 18e JAARGANG Redaktie en Advertenties: Broersvest 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-267368 en 263939 Inzendtermijn advertenties, dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. Hoofdredaktie: P. J. Hovingh De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N.I.P.O.-rapport ■jëif- -jm *Ër had hij zich als fel anti-zegelaar hier niet voor opgegeven. Hij weet ook, dat die zegel slechts een on derdeel van verschillende akties is, die men op het oog heeft. Dat men ondanks het feit dat er tot nu toe 168 winkeliers hun volle medewerking hieraan geven, men er nog niet is. Maar dat de Stich ting S.O.S. de moed gehad heeft door te zetten en hiervoor pal te staan, daarvoor heeft Andries aan de Wiel bewondering. Eerlijke be wondering, die hij niet onder stoe len of banken steekt. Zelf heeft hij enorm hard gewerkt om zijn zaak op te bouwen. Om Schiedam de gelegenheid te geven in éigen stad bij bijzondere gele genheden zoals straks o.a. de feestdagen exclusieve cadeaus aan te kunnen bieden, waarvoor men geen tram of bus elders naar toe behoeft te nemen. Vanavond kunt u zijn stem een „jarige" stem, want vandaag is hij 35 geworden! en die van de eer ste „Schiedam-zegel"-koopsters via Hilversum 2 beluisteren. Een unieke gebeurtenis in Schie dam, waardoor men nu beslist niet meer zeggen kan, dat hier nooit iets gebeurt. Dit is een stad waarover heel Nederland deze week spreekt. En dan brengen we graag een ere-saluut aan al die It Niet in zijn verfijnde, exclusieve ge schenkenzaak, doch boven in zijn wo ning, waar hij gezellig in zijn schom melstoel relaxed. „Ik heb op die bewuste avond ge zegd, dat ik een felle tégenstander van elke vorm van zegels ben en daar om bij geen enkele organisatie aan gesloten ben geweest. Maar nu sta ik pal achter deze specifieke „Schie dam-zegel", omdat ik weet dat reeds op de avond van de start Schiedam se clubs hiermede al gebaat zijn." Het spreekt hem bijzonder aan, dat het bovendien mogelijk zal kunnen zijn, als iedereen hier ach ter staat, voor de eigen stad jaar lijks een bedrag van f 200 tot 250.000,beschikbaar te krijgen. „Met elkaar moeten wij hieraan iets doen. Daarom zet ik mijn weerzin voor zegels opzij en doe ik mee. Dat mijn zaak als eerste uit de bus komt kan ik vanzelf sprekend slechts toejuichen. Ik ben er heel erg blij mee en ik ver wacht er veel van. Ik heb bewon dering voor de moed, waarmede men dit aangepakt heeft en zie hier alle mogelijkheden in. En ik juich het toe, dat de S.O.S. het eerste werkt aan het eigen uit gaanscentrum. Daaraan heeft Schiedam behoefte. Als alles goed „geolied" loopt, wordt onze stad er béter van. Dan kunnen we met elkaar de handen ineen slaan." Zijn charmante echtgenote mevr. H. A. aan de Wiel-Osephius heeft een wijze glimlach over voor dit gloeiend betoog. Vol vertrouwen heeft ze zeven jaar geleden naast haar man gestaan, toen hij in het levensgrote pand aan de Dam zijn vleugels uitsloeg. Een bescheiden begin. De „doorloop" in dat ge deelte van de stad is prima en hij is een uitstekend zakenman. Al tijd boordevol originele ideeën, die hij uitwerkt ook. Hij gelooft in de „Schiedam-zegel", anders Telefoon 151604 263420 WIJ HELPEN DIRECT Tot 's avonds 11 u. bereikbaar Corn. Drebbelsrt. 7, Schiedam Verkoop en inruil van alle merken Helemaal nieuw is de collectie bij AU A MEISJESMANTELTJES MEISJESJURKJES JACKS - PANTALONS ROKKEN-BLOUSES JUMPERS Voor moeder en dochter MdDMMQMCMN VRIJDAGAVOND TOT 9 UUR GEOPEND BROERSVEST 111 TEL. 267416 mensen die dit voor elkaar wisten te brengen. Die hier acht maanden aan „gedokterd" hebben. Maar de patiënt, de „Schiedam-zegel" maakt vandaag kerngezond zijn entree. En die specifieke Schie damse zegel, waarop men zolang heeft moeten wachten, kan niet anders dan een góede start heb ben. Juist omdat men goed besla gen ten ijs komt en slechts dat éne doel voor ogen gesteld heeft Schiedam leefbaarder te maken! Ieder volgeplakt boekje van 5,— is daarvan een klein bouwsteentje. M.W.—S. De 35-jarige monteur G.H.K. zette zijn Volkswagen, toebehorende aan de N.V. Service-centrale te Amers foort neer op de Van 's-Gravezan- destraat. In de wagen bevonden zich materialen ter waarde van en kele duizenden guldens. De politie stelt een onderzoek in. Evenals naar de witte bestelauto van de 35-jarige koelmonteur G.H. v.d. K. Kentekenbewijs: UZ 80-19. De politie speurt tevens naarstig naar de scooter van de 52-jarige G.L. v. I'., een Zundapp met het kenteken TR 60-24, neergezet op de Noordvest. De dames G. C. Bijl-Lenderink en P. M. Steens-v.d. Knaap waren vanmorgen om negen uur bij Oase" de eerste klanten. Maar het belangrijkste was wel, dat zij voor „de Schiedam-Zegels kwamen. Als bestuursleden van het Centraal Vrouwencomite De voorzitter van de Stichting S.O.S., de heer F. Sterenberq en burgemeester Roelfsema was hierbij tegenwoordig. Vanavond kunt u een inter view beluisteren via het radioprogramma „Sprong in het duister" van Henk van Stipriaan. Andries Aan de Wiel, de eigenaar van „Oase" reikt hier de eerste „bchiedam-Zegels uit. Op de Horvathweg blijft men at tent wat betreft de snelheid. Er waren 9 automobilisten die te snel reden (hoogste 90 km.) en twee bromfietsers in de stad. Men zij gewaarschuwd, want men blijft controleren. Op de Willem Brouwerstraat ter hoogte van pand 18 stak de 2-jarige Maria Goverdina van Kersen uit de Penclrechtsestraat plotseling de rijweg over. Op dat moment pas seerde daar een auto, bestuurd door de 38-jarige mevrouw M G -P uit Schiedam. Het kind liep in vol le vaart tegen de auto aan en werd door de G.G. G.D. met een her senschudding opgenomen in het Gemeenteziekenhuis.

Het Nieuwe Stadsblad | 1968 | | pagina 1