De Franse Couture Colleeties herfst-winter 1968-1969 Als we die enorme hoed met die voile voorlopig maar in St. Laurents modehuis laten hangen en wel even naar die mooie pak kijken. het is gemaakt van een diep zwarte puurwolle gabardine. De negen sier- knopen doen de wel zeer lange jas strak aansluiten en van de korte rok blijft maar een klein stukje zicht baar. Een sterk modisch detail is de heupceintuur van hetzelfde materiaal, vastgehouden door een paar brede lussen. Een elegant winterpak dat volkomen afwijkt van de bekende tailleurs zoals die nu alweer jaren worden gedragen. Maar het was ook St. Lau rent die er voor tekende. Italië spreekt de laatsie jaren een hartig woordje mee als het gaat om wat de Europese vrouw draagt En de Amerikaanse, want de export naar de States vanuit Italië is enorm groot. Dit pak is er evenwel een van internationale allure en heel wat jonge vrouwen zullen er zich bijzonder prettig in voelen. Galitzine ontwierp het en koos er een wollen ruit voor in verschillende caramelkleuren. Ook hier weer de wat verlaagde ceintuur waarna ver volgens de geraffineerde sluiting opvalt. Mooi is ook de halslijn, waarbij een sierknoop voor de sluiting. Het niet al te korte rokje heeft enkele platte plooien. Een mannequingrapje: heel donkere kousen met dit keer eens de naad (en dan een behoorlijke brede!) aan de voorkant. De hoed sluit strak om het hoofd en is een versie op potmodellen uit vroeger jaren. Een sportcombinatie, noemt de haute couture ont werper St. Laurent dit originele pak. De grote grijze cape is van flannel gemaakt en ofschoon niet op de foto te zien, wordt eronder een tuniek gedragen van suède. De pantalon is van een nogal manlijk aan doende stof nl. een visgraadje. De cape heeft een brede loshangende sjaal die wordt vastgeknoopt over een turtleneck. Grapje van St. Laurent: een haar band die op het voorhoofd met een gespje sluit. Dit laatste hoeft u natuurlijk niet na te volgen, als u al van plan mocht zijn een dergelijke cape zij het dan „eigen fabrikaat" in uw wintergarderobe op te nemen

Het Nieuwe Stadsblad | 1968 | | pagina 15