Terug van weg geweest Zo huldigde Delft dan gisteravond z'n Olympiërs Delft fflEXJÜDgS Midden in de nacht (van woensdag op donderdag) landde de bijna 140 man en vrouw sterke Nederlandse sport- delegatie uit Mexico op Schiphol. In derdaad, terug van weggeweest. Met gemengde gevoelens, hier en daar, maar daar praten we op deze foto pagina niet over. Belangwekkender leek ons in het ka der van ons blad u een indruk te geven van de spontane huldiging die de Delftse deelnemers aan de Olym pische Spelen gisteravond (donder dag) in Delft zelf ten deel viel. En zoiets kunt u natuurlijk rustig aan de Delftse studiosi overlaten, die als geen ander er slag van hebben een dergelijke publiekelijk huldigingsfeest je te bouwen. De zolderschuiten, waarin de acht lo cale Olympiërs zich inscheepten zorg den voor een uitbundige vaarjool op de Delftse grachtentoer, waarbij de fakkeldragers aan de wal voor bijlich ting zorgden. En in het TH-bolwerk aan de Oude Delft 95 stond de rec- tor-magnificus prof. dr. ir. C. J. D. A. Verhagen klaar om „de Delftse acht" de hen toekomende hulde toe te zwaaien, in de persoon van de roei ers Suselbeek en Van Nes, Reinders, Droog en Van Dis en niet te verge ten coach Bazuin, maar niet minder werd de loftrompet gestoken over Piet van der Kruk, uiteraard de ge wichtigste man van de avohd, en hardloper Monsels. De roeiers Droog en Van Dis gingen daarna in glorieuze optocht naar so ciëteit Alcuin om zich daar door Sanc- tus Virgilius en Proteus nog eens dun netjes over te laten huldigen. De ove rige Olympiërs voeren weer verder naar de „ontscheping" bij het kruis punt Binnenwatersloot en liepen van daar te voet naar sociëteit Phoenix, waar het Delftsch Studenten Corps gastheer was op het „Olympisch bal", een binnenfeestje met veel beatband- geluiden voor de gehele burgerij. Het Delftse gemeentebestuur ontvangt de Delftse Mexico-equipe maandag avond ten stadhuize.

Het Nieuwe Stadsblad | 1968 | | pagina 15