Schiedamse „clubbers" vragen uw aandacht INKOOP VESTER De Stichting heeft de goedkeuring ver kregen een beroep te mogen doen op de offervaardigheid van ons volk. Zij zal dit doen met een landelijke huis- aan-huis- en straatcollecte en wel in de week van 18-23 november a.s. U kunt op verschillende manieren helpen. 1. Het eerste kunt u allemaal: ge ven. 2. Door op maandag t/m vrijdag enkele straten af te gaan met een intekenlijst. U kunt dit doen als u tussen 16 en 80 jaar bent. 3. Door op zaterdag 23 november te collecteren op straat. Er zijn 50CF lijstlopers nodig voor ieder 50 adressen. En men heeft 100 buscollectanten nodig. Jongelui, collecteer en ga rond, 't is voor jullie. Moeders en vaders: help de jeugd van onze stad en pak een straat met uw in tekenlijst. De tijd is nog maar kort! Geeft u vandaag nog op bij: A. Duyvesteijn, Nassaulaan 65, C. Verwey, Maasdijk 1, Juf. Bootsman, Alberdastraat 69, Juf. Kreffer, Doeleplein 1, H. Knikkink, Overschiesestraat 42, A. van Oeffelen, Lange Haven 92. En nu nog even iets over de on langs in het leven geroepen Stich ting Nationaal Jeugdzorg Fonds. En vanzelfsprekend lopen de vijf genoemde Schiedamse clubhuizen hierbij in lokaal verband voorop, zijnde de vijf grote peilers waarop het Schiedamse buurt- en club huiswerk steunt. Zij nemen gevij- ven honderden jongeren „voor hun rekening"; duidelijk dus, dat zij in de opbrengst van de komen de Nationaal Jeugdzorg Fonds collecte meedelen. Deze fotore portage geeft slechts een summier beeld van clubhuiswerk zoals dat hier en elders wordt bedreven. Maar wel bepaalt het ons bij de zin en het doel van dit werk, dat nu onze belangstelling waard is. Goud, Zilver, Diamant, Antieke klokken, enz. enz. Hoogstraat 9 Telef. 268615 Schiedam HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 19 - WOENSDAG 13 NOVEMBER 1968 0 De naaiclubs zijn altijd druk bezet en we kennen echt geen gezelliger naaikransjes. 0 Hij slacht geen kip en hij maakt papiermaché tot iets leuks. Eén van di in hebben. Deze fotopagina bieden we onze Schiedamse „clubbers" aan. Deftiger gezegd: het Schiedamse buurt- en clubhuiswerk. Wist u dat Schiedam vijf clubhuizen heeft? Hier zijn ze: De Jeugdhaven, Alberdastraat 69, St. Joris Doelen, Doeleplein 1, Centrum Dukdalf, Maasdijk 1, Don Bosco, Lange Haven 92, St. Jan, Overschieschestraat 42. Alle met hetzelfde sociale doel: service bieden aan die jeugd, voor wie onvoldoende mogelijkheden zijn, om, zoals zij dat willen, on der leeftijdgenoten te zijn, zich te ontspannen en actief of creatief bezig te zijn. De gezamenlijke Schiedamse Clubhuizen bieden ze daarvoor de ruimte en accommodatie, maar óók positieve hulp en begeleiding. Hiervoor zorgen 16 beroepskrach ten en ongeveer 65 vrijwilligers- (sters). Gemiddeld 250-300 mensen bezoe ken per week elk clubhuis. Dit betekent minstens 1375 per week in heel Schiedam. En dan te weten dat in Groenoord nog géén voorziening is. En dat ook de Schaepmansingel graag een echt clubhuis had. Toch kosten de vijf huizen samen per jaar méér als 300.000, Wèl wordt van elke gulden drie kwartjes door de overheid be taald. Maar 300.000 x een kwartje komt men toch tekort. Daar helpt geen contributie aan. Daarom komt men dat aan u, Schiedammers vragen. En een pracht gelegenheid daar voor is de grote nationale actie, die volgende week gehouden wordt. Deze heet: NATIONAAL JEUGDZORG FONDS. De arbeid van de hierin zitten hebbende acht landelijke organisaties van verschillende gezind ten alle aangesloten bij de Neder landse Jeugdgemeenschap sektie Jeugd zorg beweegt zich op het terrein van het bijzondere jeugd- en volksontwik kelingswerk, buurtwerk en bijzonder opbouwwerk. De behoefte aan deze arbeid manifes teert zich in onze moderne samenle ving ondermeer door een toenemend gebrek aan leef- en speelruimte, zowel in de gezinnen als daarbuiten, waar door de jeugd in verdrukking komt en extra onze steun nodig heeft. De 550 club- en buurthuizen waarover de aan de genoemde Stichting deelne mende organisaties door het gehele land beschikken, voorzien in deze maat schappelijke behoefte en bedreiging. Ruim honderdduizend jonge mensen worden hier opgevangen en kunnen hier kreatief bezig zijn. Maar dit is niet voldoende. Duizenden, tienduizen den anderen zouden ook opgevangen moeten worden. In vele gebieden is door gebrek aan passende behuizing geen enkele voorziening op dit gebied. Van de bestaande tehuizen verkeert een groot aantal in slechte staat. Veel al is het werkmateriaal onvoldoende, terwijl daarnaast de behoefte aan me dewerkers ook steeds groter wordt. Om in die noodzakelijk* behoeften te kunnen voorzien is geld nodig, veel geld. 0 Verborgen talenten worden bij het clubhuiswerk echt wel aan het licht gebracht. En zo er al een Rudi Lubbers-in-de- dop onder hen schuilt? Nou ja, zo'n partijtje vriendschappelijk boksen in de clubhuisring is natuurlijk meer voor de pret. 0 Zomaar wat rotzooien is er in een clubhuis niet bij. De leiding ziet er nauw- gezet op toe, dat er richting gegeven wordt aan de diverse aktiviteiten; hier de timmerklas aan de knutsel. geen sla schoon; hij bewerkt doodleuk clubhuisklantjes die er kennelijk plezier COLLECTE 0 En zo gaat het er aan toe als het weer eens Hitparade geblazen is en liet betere schuivelwerk aan bod komt, ondersteund door stevige beatklanken. 0 Dat moest moeder eens zien. „Geen geklieder in mijn keuken", horen we haar al zeggen. Nou, in het clubhuis noemen ze dat geen geklieder, maar kokkerellen en reken maar dat de meisjes er wijzer van worden.

Het Nieuwe Stadsblad | 1968 | | pagina 19