Drempelvrees op spreekuur contact-ambtenaar Sportsoos gaat woensdag 20 november open „MONZA" nu op de Parkweg v AAD v. LEEUWEN B.Z.I. nu morgen toch in de lucht Tweemaal VéGé nieuwe stijl G. Verhulsdonk treedt terug als voorzitter van de S.H.B. PEUGEOT 404: EEN WAGEN MET PERSOONLIJKHEID beschaafde chauffeurs SOME LIKE IT HOT ZIJ SLAAGDEN - s-St. succes... Erkende Autorijschool Johde Heer schiedam Passage Theater telef. zó.95.63 HBSS-avond niet vrijdag maar op 13 december pas HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 3 - WOENSDAG 13 NOVEMBER 1968 Nog te veel drempelvrees voor het spreek uur van de contact-ambtenaar? In Nieuwland lijkt dat er wel op. U leest geregeld de advertenties wanneer de contact-ambtenaar van de Gemeente Schie dam spreekuur heeft. Deze week was het op maandagavond in het Wijkcentrum aan het Dr. Wibautplein en dinsdagavond in een lokaal van de Bethel- kerk aan de Oude Maasstraat 24. We hebben er eens een kijkje genomen. Omdat we ook wel iets te vragen hadden. En om te zien of er gebruik van deze ser vice gemaakt wordt. En dan blijkt dat er nog een soort drem pelvrees bestaat. Speciaal in Nieuwland. In Oost kwam er bij het spreekuur zelfs nog een uurtje bij! Heeft men in Nieuwland geen problemen? Lost men die zelf op of blijft men er maar mee rondlopen. Dat is niet de bedoeling. Wel dat u uit die wir-war van vragen komt. Dat u niet van het kastje naar de muur gestuurd wordt. Waarmede echter niet beweerd wordt dat de heer P. J. Drenth op alle vragen een ant woord weet. Dan zou hij een super-man moe ten zijn. Al weet hij heel veel. Al was het maar de juiste verwijzing naar een andere instantie die u verder kan helpen. Hij ontvangt u rustig tussen vier muren. En hij verstaat de kunst van luisteren en het juiste advies geven. Want ieder probleem, hoe groot het ook in uw ogen lijkt of hoe klein, krijgt zijn oplossing. Via zijn kennis in al die jaren opgedaan. Of hij verwijst u naar die instantie die u verder helpen kan. Daar valt alles onder. Ook op belastingge bied. Het is maar dat u het weet. Let u daarom op die advertenties die regel matig in alle bladen verschijnen. U kunt dan het juiste antwoord op de vraag krijgen waarmede u nu rond blijft lopen. Nu we er toch waren hebben we óók maar iets gevraagd. Ergens hadden we gelezen dat Rotterdam in 1970 het 25-jarig Bevrijdings feest grootscheeps gaat vieren. Daarvoor is een bedrag van vijf miljoen uitgetrokken. Krijgen we in Schiedam ook een groot feest? Doet het bestuur van de V.N.F.G. hier iets aan? Moeten zij dit uit eigen middelen be talen of springt de gemeente ook bij? Een volledig antwoord kan hier uiteraard nog niet op gegeven worden. Maar wél heeft men hierover vorige week in de vergadering gepraat. Vanzelfsprekend het eerst over de viering in 1969 en daarna in grote trekken het plan van 1970 besproken. Iets daarvan is op papier gezet, maar nog niet helemaal rond. We hebben er de tijd nog voor. Al le ven we wel snél! En zal het straks alweer 25 jaar geleden zijn, dat de Canadezen triomfantelijk door onze stad reden en de bevrijding eindelijk een feit was; de aarzelend uitgestoken vlaggen zullen ons altijd bijblijven. Die vreugde van tóen zullen wij niet kunnen vergeten. Dat is ook het geval bij de contact-ambte naar. Hij is tenslotte daarnaast ook be stuurslid van de V.N.F.G.! Nogmaals: heeft u problémen? Zeg ze de heer Drenth, hij lost ze op of weet er een uitweg voor. Op uw éigen spreekuur in uw éigen wijk. Maak er gebruik van! Niet in het minst ontmoedigd door de brand die op 6 september jl. van zijn fraaie importzaak in auto-onderdelen aan de Dam 24 alhier een grote puinhoop maakte, is de heer L. Penning weer opnieuw begonnen. Op woensdag 31 mei 1967 haalden we de woorden aan die hij sprak als eigenaar van de geheel gemoderniseerde zaak: „Meer vader zijn als baas in mijn zaak. Een band moet er bestaan. Ik geloof dat als je mensen waardeert zoals ze zijn, dat je dan wat bereikt in het leven". Diezelfde woorden zijn ook nu weer van toepassing. Sinds eind oktober is zijn zaak „Monza" (ontleend aan de bekende racebaan in Italië) gevestigd aan de Parkweg 106. Waarvan de 18-jarige dochter Diana de leiding heeft. Voor de vierde maal begint de heer Penning in onze stad opnieuw. Van het pand 24 wil hij iets heel moois, iets heel aparts maken. Hij hoopt daarbij op de medewerking van de Gemeente. De heropening wil hij laten vallen in de maand, waarop hij twee jaar geleden de trotse be zitter was van een totaal gemoderniseerd pand. Waar destijds de firma Bertels gevestigd was. Enorm veel werk heeft men toen verzet. Hij ondervond daarbij de hulp en steun van vele vrienden. Al gaf hij later toe dat hij op een moment niet wist waar aan hij begonnen was. Zo viel alles tegen. Maar het eindresultaat werd een succes. Nog fnógtër wil hij nu terug komen op dat punt. De Dam helpen verfraaien. Waarmede onze stad alleen gebaat kan zijn. Nu kan men terecht op de Parkweg 106. Waar men het dealerschap van AFA-accu's heeft. En men over alle gevoerde auto-accessoires be schikt. Alle bekende merken, technische materialen, gereedschappen enz. Alles voor uw auto is hier het devies... Als landelijk importbedrijf heeft men zich overal een goede naam ver worven. En die wenst men te behouden. Daarvoor staan twee mannen dagelijks op de bres: de heren L. Penning en J. C. Logmans. Kris-kras contacten leggend door het gehele land. Doch ook in het buitenland. Specifiek Italië. Dan staat de tengere Diana haar „mannetje" in de nieuwe vestiging aan de Parkweg. En... als u onverhoopt een deuk in uw wagen heeft, Diana weet ook hier raad op. Even spuiten met Prestoflux en uw wagen staat er weer gaaf op. Je moet het alleen maar weten! Steeds dezelfde instructeur met Vamordiploma Les in VOLKSWAGEN 10,per heel uur. Prof. Kam. Onnesu. m 129 Tel. 265578 Morgenochtend (donderdag) tus sen 11 en 12 uur kunt u op „Ve ronica" de stemmen van de jeug dige medewerkers van de Bond Zieken en Invaliden beluisteren. In een week tijd de opening, de her opening van twee VéGé-zaken in het oosten wan de stad. NI. op donder dag 7 november van De Koning's Su perette aan de Lorentzlaan 25a en morgen die van de heer J. Bisschop. We hebben er een bezoekje ge bracht en gepraat met de trotse eigenaren. Die na heel veel onge mak de huisvrouwen in het oos ten een zelfbedieningszaak aan bieden die klinkt als een klok. Vooral voor de werkende vrouw ideaal. Want zij vindt hier letter lijk alles wat zij nodig heeft. Geen gehol en gedraaf van de ene win kel naar de andere. Alles onder één dak, is hier het devies! Voor de heer C. A. de Koning is het de derde verbouwing in de 15 jaar dat hij daar zit. Groter kan het nu niet meer. Maar dat hoeft ook niet. Alles staat overzichtelijk opgesteld. Er is een nieuwe ver warming en een ventilatie aange bracht. Wat wil men nog meer? Hij is erg trots op de modernisa tie van zijn zaak. Hij heeft ver trouwen in de toekomst wat de middenstand betreft. Hetzelfde geldt voor de heer J. Bisschop, bedrijfsleider in het VéGé Zelfbedieningsbedrijf aan de P.K.O*. laan 101. Waar hij 8'/2 jaar de scepter zwaait. Na drie maan den van breken en weer opbou wen het resultaat van een even eens uiterst moderne zaak. Waar het voor de huisvrouwen goed toe ven zal zijn. De klanten van de heer De Ko ning verrasten hem op de dag van heropening met bloemen. Het zal de heer Bisschop morgen dan ook niet aan belangstelling ontbreken. Wij wensen beide winkeliers een goede hernieuwde start in de ver trouwde omgeving. Na twaalf jaar zitting te hebben gehad in het bestuur van wat we dan nu als de Schiedamse Handels- en Bedrijfs- raad kennen, treedt de heer G. Ver hulsdonk af als voorzitter. De heer Verhulsdonk was destijds een van de oprichters en dank zij zijn streven von den de drie grote middenstandsbon den elkaar en bestond hij het boven dien om de wijkgebonden winkeliers verenigingen in de SHB te verenigen. De heer Verhulsdonk is uitgetre den na een intern conflict met de rest van het bestuur. Hij heeft er de voorzittershamer er bij neerge legd omdat hij zich in zijn bewe gingsvrijheid en slagvaardigheid belemmerd achtte als het op snel handelen aankwam en hij dan toch gehouden was alle leden van het bestuur over een bepaalde be slissing van te vofen in te lich ten. Daar zulks z.i. niet altijd en overal te realiseren was en niet immer strookte met het voeren van een slagvaardig beleid, heeft hij gemeend terug te moeten treden. Overigens sans rancune ten op zichte van de SHB, die hij graag zal blijven steunen en propageren. Er wordt nu naarstig naar een nieuwe kandidaat gezocht die de voorzittershamer kan overnemen en die wel in de Christelijke of Katholieke bond gevonden zal moeten worden. Eerr individuele auto die méér geeft en heeft I „Een wonder op wielen" Vraag gratis proefritl 204 v a f 7.990,- v a f 8.990,- Oostzeedijk 330 - Rotterdam Tel. (010)110648 Wegens voortdurende groei vragen wij Sollicitaties aan ons hoofd kantoor verenigde taxi-bedrijven eurotax burg. knappertlaan 18 Schiedam telefoon (overdag) 267570 Donderdag 14-11 t.m. woensdagAVOND 20-11-1968 WEEKDAGEN 2 (behalve woensdag) en 8.15 uur; ZATERDAG 2, 7 en 9.15 uur; ZONDAG 4.15, 7 en 9.15 uur MARILYN MONROE TONY CURTIS JACK LEMMON in BILLY WILDER'S NOVA 14 JAAR ZONDAG 17-11 en WOENSDAG 20-11: 2 UUR: "DE GOUDEN PIJL" A.L. Het vandaag verschenen clubblad van HBSS geeft een bericht door aan alle junioren van HBSS, dat a.s. vrijdag de „grote avond" is, omdat internationaal scheidsrech ter Lou van Ravens die juist deze week naar Duitsland is om scheidsrechter Aalbrecht bij een belangrijke wedstrijd te vervan gen en SSV-voorzitter L. Schot- ting dan komen spreken. Dat be richt berust in zoverre op een mis verstand dat die avond niet vrij dag a.s., maar eerst op vrijdag 13 december gehouden zal worden. De junioren moeten dus vrijdag avond echt niet naar de HBSS- kantine op Harga gaan, want dan zijn ze vier weken te vroeg! Op 7 november 1968 slaagden voor het diploma A ziekenverpleging in het Gemeente-ziekenhuis te Schie dam: zr. C. A. W. Krommenhoek, zr. K. P. Poot, zr. P. Maan, zr. A. Maan en zr. B. E. Hickinson. Vervolg van pagina 1 zoon trakteren op een onvergete lijke middag. Dat kan helaas niet. Nou ja he laas? Als u allemaal al uw St. Ni- colaas-inkopen doet bij de speci aal uitgeruste „Schiedam-zegels- zaken" dan komt u er wel. Anders alleen de oplossing in dit geval: ieder kind zijn eigen toegangsbe wijs meebrengen. Die verjaardag kan u toch nog wel tot een feest maken! Er wordt altijd gezegd: er gebeurt niets in Schiedam. Een permanen te leugen. We hebben notabene een eigen Stadszegel, die heel veel voor u zelf en zo niet alles voor de eigen stad kan betekenen. Waarvoor hij ook uitgegeven is. En tóch... Och St. Nicolaas: ik heb als altijd een onmetelijk vertrouwen in u. Maak dit alles nogeens duidelijk in uw toespraak op het bprdes van het stadhuis. Daar bent u altijd zo geweldig in! Zo indrukwekkend. Al mijn „Schiedam-zegel-hoop" is op u gevestigd. P.S. De onderwijzers (essen) op dé scholen kunnen hiér ook een handje aan helpen. Als zij in de klas vertellen dat „Swieber" op 7 december in de Sporthal komt, dan zijn al die voorstellingen be slist uitverkocht. En... mogelijk gaan ze zélf ook kijken. Na diverse besprekingen is het zover: De Schiedamse sportsoos gaat op woens dag 20 november open. SBLO-voorzitter Hans Degreef zal dan om half negen de aanwezigen onder wie vele genodigden verwelkomen en hen de bedoe lingen van deze sportsoos uiteenzetten. Om acht uur worden alle sportliefhebbers daar verwacht en wanneer u wilt weten waar dat dan wel is: welnu, de nieuwe schitterende kantine van Exce!sk>r'20 op Thurlede wordt de lokaliteit waar de sportsoos gehouden zal worden. Als het kan om de veertien dagen, maar dat is afhankelijk van de opkomst en van de animo die ervoor bestaat. Wanneer de voortekenen niet bedriegen, dan belooft deze sportsoos iets groots te worden, want velen hebben reeds te kennen gegeven regelmatig tot de bezoekers te gaan willen behoren. Wat er dan ge daan wordt? Eigenlijk niets! Aftans, geen sprekers, geen redevoeringen, maar gewoon datgene bepraten wat er op dat moment aan de orde komt. Wat op dat moment aktueel is en die problemen aan de orde stellen, die er zijn. Dat kan iets over voetbal zijn, maar voor hetzelfde geld over de wielerbaan, over de sport hal of misschien wel over de spelregels van de een of andere tak van sport. Natuurlijk zal iemand wel eens het spreekgestoelte beklimmen en mogen er over en weer vragen worden gesteld. Anderen leggen misschien liever een kaartje of wisselen gegevens van clubs met elkaar uit. Kortom: alles wat maar over de sport ter sprake kan komen, kan men op die sportsoos ter sprake brengen. De commissie die dit alles voorbereidde en die ook in de volgende bijeenkomsten voor de nodige afwisseling zal proberen te zorgen, bestaat uit twee SBLO-verte- genwoordigers (N. Spithoven en lac. van Oudheusden) en twee sportpersverte genwoordigers, B. van Bochove en E. Mast. Zij hebben voor de eerste avond een groslijst van uitnodigingen verzonden, o.m. naar: Burgemeester mr. H. Roelf- sema, mr. P. van Bochove, de heer J. C. Bronneman, ir. A. van Emmenes, Jan van Schijndel, Cock van der Tuyn, alle besturen van de bij de SBLO aangesloten sportverenigingen, alle Schiedamse oud-internationaals (voor zover nog bekend) en vele, vele anderen. Dat behoeft niemand af te schrikken om ook naar de za terdag geopende Excelsior-kantine te komen, want daarin kan men veel mensen bergen. Noteert u alvast de datum: woensdag 20 november, aanvang acht uur, officiële opening half negen!

Het Nieuwe Stadsblad | 1968 | | pagina 3