Het nieuwe P DE POLITIE MELDT Hoe koud én hoe hart verwarmend het was b'\\ die Schiedamse „Sint-In" f4.75 Gemeente en SG geven huis-aan- huiskrant uit Moeders' verlanglijstje De 250ste van Ton v. Leeuwen OPBRENGST: f 1.400 Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethei en Oud-Mathenesse (Rotterdam) De zegels Terrein SINT ZEGT DANK. A van JLu u ,7 li DE BACHUSSTAD ■■TV. DEFECT? bel RADIO „ACTIEF" Telefoon 151604 263420 18e JAARGANG WOENSDAG 20 NOVEMBER 1968 Redaklie en Advertenties: Broersvest 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-267368 en 263939 Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. HoofdredaktieP. J. Hoving De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N.I.P.O.-rapport De intocht van St. Nicolaas 1968 zal ons wel altijd bijblijven als een der koudste wat het weer dan betreft, met het invallen van de vorst en zelfs de opening van de ijsbaan. Maar al die kou ten spijt stonden ze weer rijen dik langs de havens en bracht de goedheiligman weer blijd schap in de harten van groot en klein. Speciaal in dat van het kleine meisje dat als gast van burgemeester Roelfsema en zijn vrouw St. Nicolaas van heel dichtbij kon bezien. En hem een hand geven. Die roetzwarte Pie ten met al hun dartele sprongen deer den haar niet. Veiligheidshalve hield ze de hand van de burgemeester stijf vast! Vreugde dus alomme zaterdag middag in onze stad. De Sint, geen dag verouderd en niet moe wor dend te zwaaien naar al die men sen. In het bijzonder naar de heel kleine! De schippers van de gepa- voiseerde bootjes waren met recht in hun element en laveerden het hoge gezelschap uit Madrid plus de genodigden met veel zwier en stuurmansvaardigheid door de ha vens. Omstuwd door heel veel mu zikale mannen. Om dan zijn ver trouwde „Veronica" te bestijgen en als een echte beschimmelde Sint zijn opwachting te maken op de Grote Markt, bejubeld door half Schiedam. En verwelkomd door een hartelijke handdruk. Op het bordes gewaagde burge meester Roelfsema van de banden die er tussen Schiedam en Madrid bestaan. Men brengt graag zijn va kantie in het zonnige Spanje door. Dat schept een band en daar is men trots op. Hij kon St. Nico laas mededelen dat alle kinderen het jaar bijzonder goed gedaan hebben. Daarom mochten zij hun schoen neerzetten bij de schoor steen met een verse wortel en hooi van boer Lansbergen uit Ke thei erin. Hij wenste St. Nicolaas veel succes op zijn tocht door de stad en verzocht de kinderen een driewerf hoera uit te brengen op de Jarigman. Die kreten deden het immer jonge hart van de gulle ge- verd kennelijk goed! Ieder jaar is men er verbaasd over dat St. Nicolaas letterlijk alles van de stad weet, dat hij de zie ken in zijn groet betrekt in de zie kenhuizen en wijst op de aktivi- teiten in Schiedam. Met klem verzocht hij allemaal er- clclyi mee te werken dat het cultu- reel centrum er komt via die ei gen Stadszegel. Als iedereen nu onthoudt wat of hij vanaf het bor des zei„Doe je bestde Schie- dam-zegel" doet de rest... dan komt dit allemaal wel in orde. U krijgt hier allemaal de gelegen heid voor als u uw inkopen doet bij de speciale „Schiedam"-win kels en naar die zegels vraagt. En blijft vragen. Uw kinderen zullen er u wel aan herinneren, want zij willen Swiebertje, Saartje, Brom snor en de burgemeester op za terdag 7 december in een van die drie voorstellingen in de Sporthal zien. Eén opplakvel met „Schie- dam-zegels" geeft bij de S.G. in de Plantage recht op een toegangs bewijs hiervoor. Bovendien krijgt u een gratis lot met kans op een kleuren-t.v. Burgemeester Roelfsema kreeg van St. Nicolaas de traditionele boterletter aangeboden, maar de bouquet bloemen voor zijn vrouw werd later thuisbezorgd. Een na latige Piet had ze op de boot la ten liggen... St. Nicolaas sprak de hoop uit dat de landelijke ruitervereniging „Schiedam" van de heer Geijl ein delijk eens een eigen terrein zou krijgen. Alleen mogelijk als ieder een „Schiedam-zegels" vergaart. En ze blijft vergaren! Omdat met de opbrengst hiervan teneerste Uit zijn hoofdkwartier bericht St. Nicolaas dat hij dankbaar is voor de hartelijke ontvangst op zaterdag 16 november 1968. Bij zijn intocht ontving hij van de kinderen mooie tekeningen, een verrekijker, verschillende beestjes, een raket met fluit, een speel goed-horloge, diverse speldjes, een grappig eekhoorntje, worteltjes en suikerklontjes voor „Veronica" die hievoor een extra hinnik geeft... Het is St. Nicolaas onmogelijk al deze kinderen persoonlijk te be danken. Daarom doet hij het op déze manier. En... jongens en meisjes: al jullie cadeautjes gaan volgende maand mee naar Span je, waar ze een extra plaatsje in zijn huis krijgen. Heel, heel veel dank! 9 Hij kwam, zag en overwon dat uitgaanscentrum er komt, maar bovenal de verenigingen ge holpen kunnen worden. Nog te weinig staat men hierbij stil. Be seft men de betekenis van deze speciale zegel, dan kan er in on ze stad heel wat bereikt worden. Mogelijk dat St. Nicolaas kans ge zien heeft al die harten hiervoor te openen. Hij heeft ons nog nim mer teleurgesteld... Terwijl het hoge gezelschap met" zijn gasten w.o. de voorzitter van de S.G., de heer E. A. Leenderts en de directeur van de S.G. de heer P. van den Boom zich even terugtrokken, traden om beurten Zwarte Pieten als dirigenten op. En liet het S.P.M.G. o.l.v. dirigent M. Brilleman zich ondanks het koude weer horen. Uiteraard met St. Nicolaasliedjes! Pepernoten werden rondgestrooid. En toen maakte St. Nicolaas met de burgemeester een tocht langs de afzetting voor het stadhuis, waar hij honderden kinderhand jes drukte. De groten, die even te voren nog zoveel praats gehad hadden werden toch weer door zijn verschijning geïntimideerd. „Veronica" werd bestegen. Waar na St. Nicolaas met zijn ruiters er zich in de stad van kon over tuigen, dat de schoentjes niet voor niets klaargezet kunnen worden. De winkeliers hebben hun beste beentje voorgezet. Schiedam is met zijn komst in feeststemming. En blijft dit deze weken... M.W.—S. Nu, een roomboterletter, 100% roomboter 100% zuivere amandelspijs I MGF MGR NOLENSLAAN 201-203 Uit de schriftelijke begrotingsbehande ling komt naarvoren, dat de Schiedam se Gemeenschap een plan heeft uitge werkt dat beoogt tienmaal per jaar een huis-aan-huis-courant uit te geven. Dat blad komt dan in de plaats van het thans bestaande maandblad en het S.G.-nieuws, dat in het Nieuwe Stads blad wordt opgenomen. De oplage zou plm. 27000 exemplaren bedragen. Het ligt in de bedoeling hierin ook een aan tal advertentiepagina's op te nemen. De helft van de redactionele tekst zou verzorgd kunnen worden door de Schiedamse Gemeenschap en de andere helft door de gemeente. „Aangezien ook om andere redenen de voorlichting meer zorg verdient, zou de gemeente een voorlichtings ambtenaar dienen aan te trekken. Voorlopig is voor de gemeentelijke bijdrage in de kosten van de huis- aan-huis-courant en voor de kos ten, verbonden aan de aanstelling van een voorlichtingsambtenaar, 40.000,— uitgetrokken. Wij stellen ons voor u binnenkort een uitge werkt voorstel te doen toekomen". Aldus laten B. en W. in de Memo rie van Antwoord op de ontwerp begroting desgevraagd weten. IN MUSIS Sacrum wordt vrijdag 22 novem ber de jaarlijkse feestavond gehou den van de Ned. Bond van Oud- Strijders en Dragers v/h Mob. Kruis. Met „Haar andere man" zal de toneelver. „Alberdingk Thijm" de leden wel weten te amuseren. Het „Music Trio" omlijst deze avond met muziek en daarna het bal. Aanvang: 8 uur. Als we de statistieken moeten ge loven wordt er ieder jaar met de feestdagen voor méér geld aan ca deaus uitgegeven. En dat met al leen, de geschenken op zich wor den ook steeds duurder. Is dat nu ook zo? Willen de moeders alleen maar du re cadeaus: volautomatische appa raten met alles er op en er aan, ingewikkelde keukenmachines die haar „al het werk" uit de hand ne- men enz.? Bestaan er helemaal geen kleine geschenkjes meer waar gever en ontvanger plezier aan be leven? Of zou het misschien zo zijn dat niemand meer denkt aan allerlei kleine huishoudelijke han digheidjes die toch zo praktisch in het gebruik kunnen zijn? Op on ze cursussen merken we dat deze kleine dingen nogal eens in het huishouden ontbreken maar waar aan in de keuken dagelijks plezier te beleven valt. Zullen we daarom wat tips geven voor goede Sinten. Wellicht kan het met eigen ideeen verder uitgebreid worden. Pepermolen en nootmuskaatmolen (er gaat niets boven vers-gemalen); keukenrolhouder met papierrol (steeds ontdek je meer gebruiks mogelijkheden); appelboor en gra pefruitmesje (voor meer variatie in het menu); pannelappen met magneetje (nooit meer zoeken); rijstrand (niet alleen voor rijst maar ook voor puddingen); aard- appelpuréeknijper (onontbeerlijk 'als u purée wil spuiten); nylon spuitzakje met spuitmondjes (in een slagroomspuit kan géén aard appelpuree); houder voor koffie filterzakjes (met één greep raak); knoflookknijper (voor een vleugje exotische geur); kaasplank (kaas als dessert is in); wandblikopener (gaat snel en goed); kruidenpotjes (in eindeloze variatie verkrijg baar); formicaplaqkje (voor het snijden van uien). We wensen alle Sinterklazen veel succes bij hun aankopen! Wil S.V.V. bewijzen dat zij in deze competitie terdege meetelt, dan dient a.s. zondag tegen Heracles worden gewonnen. Geen gemakke lijke opgave, maar S.V.V. heeft in de .beide „verlies"-wedstrijden be wezen dat zij hun mannetje ston den. Al hadden zij Vrouwe Fortu- na niet aan hun zijde. Ondanks het feit dat Heracles over een knappe en zeer sterke de fensie beschikt is men vol goede moed in het Rood-Groene kamp. Voordat de wedstrijd a.s. zondag middag een aanvang neemt zal Ton van Leeuwen worden gehul digd n.a.v. het feit dat hij die dag zijn 250ste wedstrijd voor S.V.V. spèelt. De wedstrijd wordt geleid door de internationale scheidsrechter uit Dordrecht, de heer A. Bogaerts. De rood groenen reserves komen a.s. zaterdagmiddag 2.30 uur in het veld tegen de Haagse rood groe nen op het S.V.V-sportpark. Beide ploegen staan met 21 punten in de kopgroep van deze reserve-afde ling, zodat ook hier de uitslag be palend zal zijn wie zich bij de kop handhaaft. Ook zaterdagmiddag dus een spannende en belangrijke wedstrijd bij de S.V.V.-reserves. Muren 1 cJluto huren Ui 4 - 5 - 9 - persoons auto's Telefoon 26 0160* Burg. H. Gretelaan 273 Schiedam SCHIEDAMSE NOTITIES HEEFT U oud papier over? Belt u dan even de heer Dröge, telefoon 268256 en het wordt t.b.v. de Oud-Katholieke kerk bij u weggehaald. Wel graag bundelen a.u.b. DE OPBRENGST van de Klaprooscollecte, dit jaar gehouden door 35 collectanten met 37 bussen, bracht 1.229,28 op. Namens het hoofdbestuur te Am sterdam zegt de heer P. J. Th. Col- lignon allen dank die hieraan hun steun gaven. Reclamecentrum, voor midden- en kleinbedrijf. POSTBUS 321, TEL. 261270 Raambiljetten, prijskaarten, etaslageverzorging, drukwerk, postreklame. De verkoop van handwerken e.d. ten bate van „Zwembad Zuid" is een groot succes geworden in dit weekend. Niet alleen de bewoners van Schiedam-Zuid gaven blijk van hun belangstelling, doch ook ten van de stad. Er werd- goed verkocht. Er werden nabestellingen opgegeven. Zodat het handwerkclubje rustig door blijft gaan! De opbrengst van de ze verkoopdagen bedroeg 1400, Een stimulans voor al deze nijvere dames om straks in de vaste win kel geregeld verkopingen te orga niseren. Want het is gebleken dat hiervoor belangstelling bestaat. Heel veel interesse was er voor een heel exclusief schellekoord. Voorzien van oude spreuken. Een juweel niet alleen wat de hand- werkkunst betreft. Mocht u bestellingen op willen ge ven, neemt u dan contact op met mevrouw A. Krikke-Hein, Lek straat 76b, tel. 260692. GLADDE VAL... De heer J. Kemper (25) kwam za terdag vanwege de gladheid op de Rotterdamsedijk te vallen en liep daarbij een hersenschudding op. Per G.G. en G.D. werd hij naar de Dr. Noletstichting vervoerd en al daar opgenomen. VIJF IN EEN... Heel dichtbij het hoofdbureau van politie veroorzaakte de 38-jarige bouwvakker zaterdagmiddag een aanrijding waarbij vijf geparkeer de auto's schade opliepen. H. reed onder invloed van sterke drank. GESTOLEN GOED WEER TERUG... Bij de N.V. Sandvik Staal werd enige weken geleden aangifte van diefstal gedaan van een dictafoon, een bandrecorder, een klokje, 200,en rookgerei ter waarde van 80, Drie jeugdige Rotterdammers W. van E, J.S. en J.D. (16 jaar) ble ken hiervan in het bezit te zijn. Zij hebben de diefstal bekend. OP KARWEI... In de vroege zondagmorgen gooi de de 24-jarige loswerkman H.V. een steen door de ruit van een ge- paikccide wagen aan de Westvest en nam uit de bestelauto een tas met gereedschappen mee. Ten- minste dat was wel de bedoeling. Maar zijn pad werd gekruist door een surveillerende politie-agent. Zodat hij met de tas naar het hoofdbureau -ging. DAG PORTEMONNEE... In de ladenkast van mevrouw L.C.K.-S. aan boord van de aan de Schie liggende woonboot „Paulus" lag haar portemonnee. In de woonkamer. Hij ligt er nu niet meer. Vandaar haar aangifte bij de politie. WIJ HELPEN DIRECT Tol 's avonds 11 u. bereikbaar Corn. Drebbelsrt. 7, Schiedam Verkoop en inruil van alle merken

Het Nieuwe Stadsblad | 1968 | | pagina 1