EN WEft'fE fl Neem een „Bridge-Contract" Kerstconcert ChrMannenkoor Sint aan huis urgerlijke tand 3TG-agenda SCHIEDAM NU": NIEUW FOTOBOEK VLAARDINGEN Het Schiedams Christelijk Man nenkoor geeft op vrijdag 20 de cember a.s. een kerstconcert in de Gereformeerde Kerk (vrijge maakt) aan de Westvest, alhier. Aanvang 20.00 uur. De organist Feike Asma werkt hieraan mee, evenals de bas Bernard Versteege. Kaarten voor dit concert zijn ver krijgbaar bij: M. Kopmels, Burg. Knappertlaan 274-b; J. Poot, Nas- saulaan 51: H. J. Troost, Aleida- straat 23; G. Huisman, Mgr. No- lenslaan 189. Ook dit jaar verzorgt de Jan van Hoofstam weer Sint Nicolaasbe- zoeken. Indien ook u uw kinderen wilt verrassen met een, ongeveer een half uur durend bezoek van de Goedheiligman, uiteraard ver gezeld van Zwarte Piet, reserveer dan reeds nu telefonisch bij de heer A. W. Kloos, Westmolenstraat 25, telefoon 26 27 13. Uw bijdrage (wegens verhoogde onkosten dit jaar helaas minimaal 10,komt ten goede aan de Schiedamse Jeugdbeweging. n Tussen 28 november en 2 decem ber a.s. wordt het eerste nieuwe fotoboek van Hans van der Sloot en Robert Colette getiteld „Schie dam Nu" aan burgemeester H. Roelfsema officieel overgedragen. Dit boek is uitgegeven bij de Eu ropese Bibliotheek, uitgeverij-boek handel-antiquariaat, Gasthuisstr. 12 te Zaltbommel, telef. 04180 2937. SCHIEDAMSE NOTITIES ONZE REDACTEUR speelde voor Zwarte Piet en ver gat een cijfer in het gironummer van de Stichting Zieken Omroep Schiedam. Het goede cijfer is: 73 64 43. NA DE avondmis van half acht vanavond is er een pastoraal spreekuur in de Gemeentezaal van de Oud-Ka tholieke Kerk aan de Dam. „THOMSEN" de Rotterdamse Bedrijfs Kaartver- eniging organiseert op 24 novem ber, 1, 8, 15 en 22 december in de grote zaal van „Alhena" aan het Marconiplein een Kerst-concours. 'Er zal gespeeld worden 2 x 2000 op winst. Aanvang: 10 uur v.m. Noteert u deze data? „PETER and the Rising four..." geven zon dagavond 24 november a.s. de mu zikale toon aan bij de Instuif R.K. Jong Schiedam. Aanvang: half negen. RUIMTE, muziek, dobbelstenen, lichte drank enz. worden u in Theater Allerlei aan de Heemraadssingel 191 ver strekt op zaterdagavond 23 novem ber a s U ben daar van harte welkom. DE CONGRES- voorstellen zullen vermoedelijk in de bijeenkomst van de Vrouwen groep P.v.d.A. worden besproken op donderdag 28 november a.s. in het Wijkcentrum, Wibautplein. Aanvang: 8 uur. VANAVOND heeft het gehele instructiekorps met hun verloofdes en echtgeno ten pakjesavond in gebouw Chr. Sociale Belangen. Iedereen die de Reddings Brigade een warm hart toedraagt is hierbij van harte wel kom. VANAVOND heeft ook de ledenvergadering van de Co-Op Nieuwe Waterweg plaats in het gebouw aan de Kethelstraat 10. Aanvang: 8 uur. 9 INDE zaal Tuinlaan houden adspiranten van 10-13 jaar vaardigheidsproe- ven op zaterdag 23 november a.s. DE CHR. gem. club „de Waag" organiseert op zaterdag 23 nov. een Sound-Ball in gebouw „de Waag" op, voor Weeg-leden welbekende klanken van de „Hakkert's Top 50". OOK DE 2e ronde van de R.S.B. competitie is voor de Schaakver. „Schiedam niet succesvol verlopen. Het 2e tiental verloor met 8-2 van Over- schie 2, waarbij voor Schiedam slechts de heren P. Seij, C. K. Har- manny, G. Rademaker en J. R. Kok tot remise kwamen. Het le tiental verloar, nadat de strijd aanvankelijk gelijk opgegaan was, met 5'/2-3'/2 van Rotterdam 3, terwijl één partij werd afgebro ken. De heren A. Noordegraaf, A. van Seters en F. G. Maas zorgden voor het hele punt en J. de Bruyn voor het halve punt. Door deze uit slagen zijn beide tientallen nog zonde# wedstrijdpunten. ALLE KINDEREN van „Het Singelkwartier" zijn zon dagmiddag om 2 uur van harte welkom in zaal „Marijke", Broers- veld 121. Vertoond zal worden de spannende film „Kolonel Spitfi re". En natuurlijk leuke teken films toegelicht door oom Henk. EEN MOSSEN- excursie naar Voorne's duin onder regie van de Plantenwerkgroep maken de leden van de K.N.N.V. afd. Vlaardingen/Schiedam op za terdagmorgen 23 november a.s. Alles hierover vertellen u de he ren Van Meggelen en Amsterdam via tel. 264277 en 346946. Op woensdag 27 november a.s. heeft een bijeenkomst van de Strandwerkgroep plaats bij de heer W. B. de Ruiter, Van Hogen- dorplaan 42c, Vlaardingen. Aanvang: 8 uur. „CLUB 500" zorgt voor gezellige muziek in huize Spaland op woensdagavond 27 november a.s. 9 Waarover spraken zij, die raadsleden op de begrotingstoer? Maandag begint de jaarlijkse krachttoer weer. Tien tegen één dat ook de stadsuitbreiding daar bij onder de loep zal worden ge nomen. En om de raadsheren (en vrouwen) nog even in vogelvlucht voor ogen te houden waarover ze- het dan precies hebben, drukken we dit „Gezicht op Holy" af, met „nakend aan de einder" al opdoe mend het Schiedamse Nieuwland. Al achttien jaar bestaat er in onze stad een dames-bridgeclub... Maar sinds dinsdag 19 november jl. heeft zij een naam: „Contract Ontleend aan een zuivere bridgeterm. Die het gloednieuwe bestuur, bestaande uit de dames A. N. Boterenbrood-Blanken, voorzit ster, M. van Nierop-Boer, vice-voorzitster en secretaresse, C. Hoek-Hulsmeijer, 1ste pen- ningmeesteresse, A. Joppe-van Egmond, 2de secretaresse en C. van Helden-Trimp, 2de penningmeesteresse heel toepasselijk koos. Mevrouw N. v.d. Broek-Verhey heeft van de ze bridgeclub al die jaren de leiding gehad, maar moest die na de dood van haar man, waardoor haar gezondheidstoestand achter uit ging, uit handen geven. Al datgene wat zij echter in die jaren voor de club verricht heeft zal men niet licht vergeten. Nu slaat men energiek een andere weg in en wil men meer bekendheid geven aan de ze specifieke damesclub. Ontstaan uit oud leden van de Ned. Ver. van Huisvrouwen afd. Schiedam, waarvan mevrouw Boteren- brood voorzitster is geweest. Er meldden zich toen leden die echter niets voor de an- dere vereniging voelden. Waarna men het besluit nam een eigen bridgeclub op te rich ten. Zij het naamloos. Maar dat heeft nim mer verhinderd elke dinsdagmiddag om 1 uur in „De Amstelbron" bijeen te komen. Met een veertigtal leden. Ieder lustrum werd feestelijk herdacht en men is van plan dit zo te houden. De beginners van toén zijn nu gevorderden geworden. Dankzij die goede leiding. In 1961 was men zover dat men in twee lijnen wil de spelen: een a. en een b. afdeling. Het le denaantal moest toen vermeerderd worden. Hetgeen geschiedde. Zoals reeds bovenaange haald is de club her-opgericht. Met een hui selijk reglement en statuten, dus reglemen tair opgesteld. De leiding is in handen van mevrouw Hoek, daarbij geassisteerd door de dames Joppe en Van Nierop. Op het ogenblik heeft men 30 leden. Te weinig. Net als in 1961. Vandaar dat het bestuur graag nieuwe le den inschrijft. Doch slechts gevorderden. KLAVERJASSERS: opgelet! De wijkvereniging „Het Singelkwartier" organiseert op dinsdag 26 november a.s. een kon- taktavond in de geheel gemoder niseerde zaal „Marijke" aan het Broersveld. Er worden drie partijen van 1500 punten gespeeld. Als altijd zijn hiervoor weer mooie prijzen be schikbaar gesteld. Om 8 uur is de koffie mooi bruin. Neem voor de gezelligheid uw bu ren mee. Wan t les geven vraagt teveel oponthoud om dat men al jaren speelt. Brengt u als het kan uw partner mee. U kunt zich hiervoor opgeven bij mevrouw Boterenbrood, tel. 267476, die u alle verdere .gewenste inlichtingen verstrekken zal. Iedere dinsdagmiddag komen deze dames nu om 1 uur in gebouw Chr. Sociale Belangen bijeen. Dan vindt men er in dit intelligen tie- en denkspel een welkome afleiding. Driemaal per jaar houdt men een drive met prijzen, o.a. met St. Nicolaas, Pasen en eind mei als sluiting van het seizoen. In de va kantiemaanden juni, juli en augustus wordt niet gespeeld. De St. Nicolaas-drive wordt dit jaar op dins dag 3 december gehouden. Wanneer u hier aan deel wilt nemen, pakt u dan even de telefoon en meldt u zich als lid. U zal er geen spijt van hebben, want dit wordt dan een bridge-contract voor het leven! U bent in elk geval van harte welkom. Lijst van gevonden voorwerpen. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, dagelijks van 9.00 - 17.00 uur, behalve op za terdag en zondag: zijden sjaal; kindertasje met inh.; gereedschaptas met inh.; 1 pr. kin derwanten; bromfietshandschoen; dameshandschoen (r); kinderhand schoentje; 4 sleutels in étui; 2 Lips- sleutels in étui; 3 sleutels; studie boek; paspoort; herenhorloge. Te bevragen bij de vinders: trouwring, mevr. van Middendorp, Nieuwe Haven 75c; dameshorloge, Hoogland, Vivaldilaan 37 (telefoon 353634); dameshorloge, Batz, Nas- saulaan 6b; muntbiljet, mevrouw Boomsluiter, W. Passtoorsstr. 56; transistorradio, Spithoven, Bak kershaven 41; damespruik, v.d. Steen, Hoogstraat 76b; herenbril, P. C. Hoek, Keizerdijk 35 (telefoon 01854-224 te Strijen); motorwant, de Jager, Snelliussingel 4a; 1 paar damesautohandschoenen, Papaver, Korte Dam 3; nylonwant, M. Er- wich, J. C. v. Markenstraat 70; he renhandschoen (1), A. Muilwijk, Middelharnissestraat 40; 1 paar handschoenen, Lelieveld, Troelstra- laan 26; want, A. v.d. Burg, Rem- brandtlaan 33b; portemonnee met inh., A. Korteland, L. Zimmerman- plein 8; damesknipportemonnee m. inhoud, Boomsluiter, W. Passtoors- straat 56; herenportemonnee met inh., v. Vliet, Vriendschapstraat 11; knipportemonnee met inh., Tolle naar, Bosboomlaan 9; kinderporte monnee met inh., Scholte, Maas- damsestraat 5; handdoek, zwem broek etc., Over de Vest, Numans- dorpsestraat 3b; stropdas, W. J. Vis, C. van Zantenplein 90; zeil- jack, v.d. Most, v. Hogendorpstraat 89; jongensjack, A. v.d. Burg, Rem- brandtlaan 33b; jongensjas, J. den Ouden, Lange Nieuwstraat 45. GEBOREN Pieter C. z.v. B. Sas en S. M. Hoog land; Edith M. W. d.v. A. Hoekse- ma en D. J. Hommel; Adriaantje B. d.v. B. Bovenberg en M. Breg- man; Raymond z.v. P. van der Sluis en H. L. Visbeen; Ingrid A. M. d.v. H. J. Vervat en W. M. van Loopik; Anganita d.v. P. B. M. van Doesburg en A. Vonk; Antoon z.v. A. Simons en G. M. van Lawick van Pabst; Hans A. C. z.v. R. M. J. van Koppen en P. J. R. M. Stolk; Angelique B. J. d.v. P. J. van Zand vliet en Y. E. M. van Oosterhout; Edwin z.v. R. J. van Troost en H. Verbaan; Richard A. H. z.v. T. Zwanenburg en B. Maronier; Ed win C. z.v. C. de Kok en M. Jans sen; Arjan P. M. z.v. G. van der Pot en G. J. Andringa; Patrick S. z.v. J. W. Lenos en I. de Lege; Taeke z.v. Y. de Boer en N. C. Vermaas; Johannes C. z.v. J. Robberecht en M. G. A. van der Huls; Martin z.v. J. Hoogland en J. van 't Zelfde; Mireille Y. d.v. G. Lamers en Y. C> J. M. Lambrecht; Myrna A. I. d.v. J. J. F. Morel en I. M. Vréke; Eric J. z.v. J. J. Posthumus en P. J. van der Vlist; Sandra D. d.v. W. F. van Oosten en E. H. Fuchs; Jamy z.v. J. F. de Sterke en E. M. J. van der Meulen. OVERLEDEN G. Polderdijk, 54 jr.; J. den Hou- ting, 59 jr., echtg. van A. J. de Haas; W. C. M. Rotteveel, 82 jr.; B. H. M. Pil, 57 jr.; A. Gerritsen, 75 jr.; J. P. Gunnewegh, 80 jr., wed. van J. P. Vermeulen; E. Ooms, 79 jr., wed. van G. Koeten; J. H. Saas, 13 jr.; M. E. van der Meer, 98 jr.; C. A. van Kruijningen, 65 jr., echtg. van G. Copier. 22 november: Arcade 20.00 uur: Feestavond C.M.B. Sursum Corda 20.00 uur: N.C.G.O.V. Musis Sacrum 20.00 uur: Feestavond Ned. Bond van Oud-Strijders. Irene 20.00 uur: Bijeenkomst Ver. van Huisvrouwen. Irene 20.00 uur: Feestavond Chr. Be drijfsgroepen Centrale. De Rank 20.00 uur: Toneelavond van Groe- ton: „Struisvogeleieren". 23 november: Arcade 20.00 uur: Martin Green. Musis Sacrum 20.00 uur: Cabaretvoorstellingen van Tobi Ritman. Iedere dag, be halve maandag 25-11 tot eind no vember. Irene 20.00 uur: Entre-Nous toneel avond. Tivoli 20.00 uur: Pers. avond Enterprise. 24 november: Arcade 20.00 uur: Instuif „Peter and the Rising Four". 25 november: Geref. Jeugdhuis 20.00 uur: Verg. Wetensch. Kring. 26 november: Arcade 20.00 uur: Rep. Kon. Schiedams Mannenkoor „Orpheus". Arcade 20.00 uur: Rep. E.H.B.O. Marijke 20.00 uur: Contactavond Klaver- jasver. „Singelkwartier". Musis Sacrum 14.00 uur: Matinee Wilton-Feye- noord voor bejaarden. 27 november: Arcade 20.00 uur: St. Nicolaasfeest voor Rijks-loodsen. Magn. Deïkerk 20.00 uur: Geref. Ver. Ziekenzorg en Maatsch. Werk. Tentoonstellingen: Stedelijk Museum De luister van het orgel; Confrontatie II; Cees Bouw, schilderijen. Galerie Punt 4 Kijk, Koop Kunsttentoonstelling m.m.v. ca. 60 artiesten o.a. Hock- ney, Bonis, Calderara, Hakaert. Galerie de Graaff 23-11/12-12 Dhr. Elenbaas, pren ten. Weekfilm: Passage Theater The Scalphunters.

Het Nieuwe Stadsblad | 1968 | | pagina 15