Het nieuwe M i dl? VLERK IN GESPREK MET m f4.75 JUDITH STUIP, ontwerpster Sportbeeldje Kapsalon onder jong beleid Even iets recht zetten Luister van het orge Jubileum D. J. de Bruin VL'te?,.,- Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam. Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) Ontwapenend jong zit zij op een biezen rond kussen neerge vleid op de lage houten bank, die zij met haar man naar eigen idee heeft laten vervaardigen: Judith Stuip. De 21jarige kunste- naresse die in opdracht van de S.G. het bronzen sportbeeldje voorstellende een hordenloopster vervaardigde. En dat volgen de maand zal worden uitgereikt aan een persoon of organisatie die zich in het daarvoor liggende jaar in de sport het meest heeft onderscheiden. U heeft dit allemaal al gelezen. Maar wie is Judith Stuip. We hebben haar naam nog niet gehoord in onze stad en hebben haar daarom een bezoek gebracht in haar huis aan de Rotter- damsedijk 60b. Waar zij sinds 11 juli 1968 de echtgenote is van een niet minder begaafde stadgenoot. Beiden willen echter graag hun werk gescheiden houden ilfl I Juwelier- L edetsteenkundige w Bontmantels Bontstola's Bontkravattes Bonthoeden Bontmutsen modes RUST SPEL ■T V. DEFECT bel RADIO „ACTIEF n - -v '*L I m - - 18e JAARGANG WOENSDAG 27 NOVEMBER 1968 Redaktie en Advertenties: Broersvest 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-267368 en 263939 Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur s avonds. HoofdredaktieP. J. Hovingh De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N.I.P O.-rapport Zie onze speciale CADEAU-ADVERTENTIE op pagina 5 ROTTERDAMSEDIJK 268 SCHIEDAM Sinds eind maart werken ze aan de modernisering van hun huis dat wel haast monnikenwerk leek. Nóg zijn ze niet klaar. Aan haar atelier wordt hard gewerkt. Al die rommel om haar heen maakt rus tig werken bijna onmogelijk. Maar de huiskamer is klaar. Ongeloof lijk gezellig en heel apart met die lage houten bank, Spaans aan doend! De moderne plattebuiska- chel geplaatst op tegels vanwege de zelf ingelegde parketvloer. Een bijpassende tafel, die juist door zijn eenvoud opvalt. Lage stoelen met biezen zittingen erom heen geschikt. Op die tafel een zwarte muis in een glazen hokje. Twee witte stoelen met fleurige kussens erop bij de kachel. Een zilverkleurige schaallamp heel laag bevestigd, maar die echter opgetrokken kan worden. En dan achterin die kamer een opmer kelijke boekenkast. Stijfvol band jes. Als rustpunt een piano en daar bovenop de viool van echt genoot Hans v.d. Sloot. BROERSVEST 111, SCHIEDAM, TEL. 267416 Vanaf A.S. DONDERDAG des avonds tot 9 UUR GEOPEND (behalve zaterdagavond). De kamer is helemaal wit gehou den. Enkele spots langs de muur. Een oase van rust. Hier praten we met Judith. Judy voor haar vele vrienden. Die na een 4-jarige H.B.S.-opleiding een overstapje nam naar de academie voor beeldende kunsten. Het eer ste jaar veel boetseerde, wat schil derde of een enkel portretje. Het vrije schilderen ligt haar echter niet zo erg. Meer geeft zij de voor keur aan het grafisch werk. Waar op zij zich heeft toegelegd en dit nu in eigen atelier binnenkort hoopt waar te maken. Om dan naar een eigen expositie toe te groeien na eerst een jaar keihard gewerkt te hebben. In juli deed zij eindexamen. Met de reorganisatie van het huis gaat nog veel tijd heen. Van geconcen treerd werken komt nog niet veel. Zij mist bovendien nog de begelei ding van de school. Het was al tijd prettig als er iemand achter je stond, zegt ze eenvoudig. Hier moet ik nog even aan wennen. Ik wil graag experimenteren. Het vak door en door kennen. Vrij gaan werken op grafisch gebied. Met af en toe wat kleine dingen erbij maken. Dan belanden we bij het eerste ontwerp: de opdracht van de S.G. voor onze stad. Is zij trots op dat kleine beeldje? Ze bekent heel erg blij geweest te zijn met die opdracht en heeft et twee weken aan geboetseerd. Daarna is het bij Hoek's Machine fabriek in onze stad in koper ge goten. Theoretisch wist Judith hoe of het moest. Maar de praktische kant liet zij graag aan een ander over. Al stond het zweet haar daarbij in de handen! Uit vier onderwerpen koos zij op het examen „Spel". Daar zit zoveel in dat ze dat onmogelijk in woor den weer kan geven. Wel in een ets. Daarvoor pakt zij eerst een onderwerp bij de kop. Maakt een schetstekening, die zij altijd lelijk vindt. Voordat die geheel naar haar zin is komt heel wat kijken. Want Judith stelt hoge eisen aan zichzelf. En de bewerking van een ets is niet zo heel eenvoudig. „Het is iets waar je altijd mee bezig kan zijn. Al kan je het moei lijk reproduceren", zegt Judith. Deze Schiedamse kunstenaresse vindt dat men in Rotterdam langs elkaar heen leeft. Hier is meer ge zelligheid, neer binding. Eindelijk eens een woord van waardering. En dan van een Rotterdamse van geboorte. Een kersverse huisvrouw, die heel eerlijk bekent huishouden afschu welijk te vinden. Maar daar mer ken we beslist niets van in haar artistieke huiskamer. Die graag haar stemmingen kwijt wil op de piano. Die haar hart verloren heeft aan de weekmarkt, omdat je daar allerlei zalige dingen kan ko pen. Die nog geen „maat" weet, zodat er altijd veel te veel in huis is. Die graag zomaar een mooi boek of bloemen koopt. Die een gastvrije huisvrouw is. Gelukkig met haar werk. Judith zit boordevol plannen. Ont houdt u daarom haar naam. Ver geet u niet dat zij de ontwerpster is van het Sportbeeldje. De aller eerste opdracht in haar dubbele taak, n.l. die van huisvrouw en kunstenaresse. Die zij heel goed weet te combineren. M.W.—S. In een week tijd is de kapsalon, sinds 32 jaar gevestigd aan de Pas sage, helemaal verbouwd. De schot ten zijn verdwenen, waardoor de zaak nu veel groter lijkt. Mevrouw Joke Valk (22) heeft hiervan de leiding, geassisteerd door vier jon ge kapsters. Heel veel klanten van de vorige eigenaresse moeten nog even aan deze gemoderniseerde omgeving wennen, al stellen zij dit allemaal wel op prijs. Drie zaken zijn er nu van dit echt paar Valk in de Passage gevestigd, de Bar „Le Passage", de sportzaak van Leo Valk en nu deze kappers- Mevrouw Valk neemt haar eigen beroep weer op. Met succes zoals bij de heropening van deze zaak bleek. Waarbij vele bloemstukken voor de gezéllige omlijsting zorg den. De enige die dit niet op prijs stelt is hun hond.. Maar hij heeft de keus: of bij de baas in de sport zaak (met grote ondergrondse plannen) binnen wippen of bij de vrouw. In elk geval heeft de Passage er- weer een mooie zaak bij. Waarbij we de jonge eigenaresse veel suc ces toewensen. Telefoon 151604 263420 WIJ HELPEN DIRECT Tot 's avonds 11 u. bereikbaar Corn. Drebbelsrt. 7, Schiedam Verkoop en inruil van alle merken Nu, een roomboterletter, 100% roomboter 100% zuivere amandelspijs jl van oCeeuiven vooa HIT UTtM MGR. NOLENSLAAN 201-203 TEL. 262660 Vervuld van de komst van St. Ni- colaas in onze stad vermeldden wij jl. vrijdag in ons blad dat de brid geclub in 1950 uit leden van de Ned. Ver. van Huisvrouwen be stond. Dat waren OUD-leden. Na het uittreden van mevrouw P. v.d. Broek-Verhey werd een nieuw be stuur samengesteld dat de wens te kennen gaf te reorganiseren om op reglementaire basis een prettige samenwerking te verzekeren. Tot slot: pas na de St. Nicolaas-drive worden eventuele nieuwe leden toe gelaten en wel op dinsdag 10 de cember. Op vrijdag 29 november a.s. hoopt de heer D. J. de Bruyn het feit te herdenken dat hij 40 jaar geleden bij de Sociale Verzekering werk zaam is. Om drie uur zal hij door de direc- taie uit Rotterdam worden gehul digd, waarna de vele relaties van half 6 tot 7 uur de gelegenheid krijgen hem de hand te drukken... In het Stedelijk Museum te Schie dam wordt tot 8 december de ten toonstelling „Luister van het orgel" gehouden. Gedurende deze tentoon stelling worden er vrijdagavond en zondagmiddag rondleidingen ge geven. Vrijdagavond om half negen is 'n begin gemaalkt met deze rondlei dingen, die ongeveer een uur zullen duren. Zondagmiddag begint de rondlei ding om 15.00 uur. Gedurende deze rondleidingen zullen, voorzo ver mogelijk, organisten gevraagd worden het orgel in de aula te be spelen. De expositie „Luister van het or gel" is opgesteld in twee zalen en in de aula. Eén zaal bestaat uit schilderijen, prenten en tekeningen van orgels, die wel of niet gebouwd zijn. In de andere zaal verkrijgt U informatie over de bouw van een orgel; hoe het instrumentarium er uit ziet, hoe pijpen gemaakt wor den, welke pijpen er in een orgel te vinden zijn, hoe de verbinding verloopt van toets naar pijp. De firma Leeflang en de firma van Vulpen heeft het museum dit ma teriaal verstrekt. Het is een over zicht van de huidige orgelbouw kunst. Verder worden er nog enige orgels geëxposeerd. •- - v \-.:J r."T -,:. j r "i. Een examenopgave van de Schiedamse kunstenares Judith Stuip. Zij koos het onderwerp „Spel" voor haar ets.

Het Nieuwe Stadsblad | 1968 | | pagina 1