HOERAHOERA vANWOERkOM belangrijk prijsvoordeel 325.- 449.- -m W HARGA-FILOSOFIETJES D.F.C. TAXI's RIJDEN ALTIJD" MAAK ER GEBRUIK VAN L>V\< £2 H.D.V.S. in de 'Leeuwengreep!' Verdienstelijke Schiedammers onderscheiden Nobel 115 vANWOERkOM S.V.V. tegen oude rivalen Nieuwe fusie bij Sperwer- Schiedam Beckers 827 E. M. Jaarsma INKOOP VESTER dag en nacht heeft weer een in gashaarden. Geen overjarige Geen z.g. lichtbeschadigde maar uitsluitend gloed nieuwe Catalogusprijs Catalogusprijs Catalogusprijs NU NU NU 527" KERSTBOMEN HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 15 - WOENSDAG 4 DECEMBER 1968 v V<>a )/V. V' O* Een afgrijselijk getoeter achter me plus het gekrijs „Rooie Leeu wen pak ze" luidde zondagmiddag de wedstrijd H.D.V.S.Vitesse in. Opgevrolijkt door wat onschuldi ge rookbommetjes en een zeer on stuimige supporters-schare uit Arnhem. Om de haverklap het schrille fluitje van de killer- scheidsrechter H. Pijper, die on bewogen over het „slachtveld" banjerde. Het is een wedstrijd waaraan de Blauw-Witten heel wat blauwe plekken aan hebben overgehou den. Nog nooit heb ik zo vurig ge hoopt op een overwinning als op deze middag. Zonloos en extra koud door dit vertoonde spel. Via een corner belandde de bal op het hoofd van de snelle Rand- jic, die zich geen ogenblik be dacht en Ton Ruts het nakijken gaf: 0-1. Een oorverdovend getoe ter. De leeuwenzang werd aange heven, doch verstomde ogenblik kelijk toen Kees van Kooten, reeds eerder venijnig in de tang genomen, Hermes kon laten jui chen. Dankzij die voortreffelijke voorzet van zwoegende Jaap v.d. Griend. Toen werd het tijd om thee te drinken en te ontdooien. Zónder soep! De leeuwen uit Arnhem hadden blijkbaar de afspraak gemaakt: wie het gevaarlijkste is vloeren we even! Teuling en Jaap v.d. Griend ondervonden dat zeer aan den be ne. Eenmaal greep de scheidsrech ter naar zijn boekje, suste hier en daar. Béter had hij een der leeu wen naar zijn hok kunnen sturen. Maar temmen ligt niet iedereen. De minuten kropen om. Deze nare wedstrijd zullen we maar gauw vergeten. Al hield Hermes er ge lukkig een punt aan over. En de wedstrijdbal? Die was 233. Er waren wel heel weinig pro gramma's. Of leek dat maar zo. MIEKE P.S. Zojuist een telefoontje van St. Nicolaas uit Arnhem gehad. Het gehele elftal van Vitesse gaat morgenavond in de befaamde zak! Op vrijdag 29 november jl. wer den twee verdienstelijke Schie dammers onderscheiden. In de eerste plaats betrof dit de heer J. J. Kloos, ruim 44 jaar werk zaam bij de G.T.B. Op 22 februari 1924 kwam hij hier in dienst. Waar hij tot volle tevredenheid van zijn directie werkte, want reeds op 1 september kreeg hij zijn vaste aanstelling. Om in de loop der ja ren op te klimmen tot hoofdcom mies A. Wethouder mr. M. M. van Kinde ren belichtte al deze jaren met een persoonlijk woord. Hij moest erkennen dat er nooit een blijk van erkenning komt van het Ge meentebestuur en dat terwijl men- over goede ambtenaren beschikt. In de persoon van de heer Kloos wilde hij hun allen de erkenning geven die hun toekomt. Alle dank en waardering hiervoor van het Gemeentebestuur en de directie van de G.T.B. bracht de heer Van Kinderen tot uiting door de jubilaris de Koninklijke onder scheiding bestaande uit een ere medaille in goud op te spelden. Hierna voerden het woord de adj. directeur ir. J. van Willigen. De heer M. Struik namens de jubi leum-commissie en de heer H. Rijkuiter die hem als lid van de Bejaardenbond begroette. Daarna kreeg het personeel de ge legenheid afscheid van het echt paar Kloos te nemen. Op die mid dag vergezeld van hun kinderen, 's Morgens was de heer P. van Es gehuldigd n.a.v. het feit dat hij 40 jaar in dienst was van de G.T.B. De laatste jaren als voorman-fit ter bij de keuringsdienst. Ook de- te jubilaris werd in het zonnetje gezet door de adj. directeur van de G.T.B. en de heren Struik en 3. Pais. Geschenken ook voor de- te jubilaris die evenals de heer Kloos een dankwoord sprak. TWEEDE GOUD Niet minder hartelijk was de re ceptie van de heer D. J. de Bruin die hem aangeboden werd n.a.v. het feit dat hij 40 jaar voor de Sociale Verzekering op de bres stond. Specifiek in het Rijnmond gebied. De directeur van de G.A.K. afd. Amsterdam bracht de heer De Bruin hiervoor alle hulde en on derstreepte dit door hem onder een hartelijk applaus van de vele collega's en vrienden, leden van de vereniging „Helpt Elkander" hem de ere-medaille in goud op te spelden. 6500 kcal/u 8500 kcal/u Oscar blank 10.000 kcal/u Natuurlijk gaan wij ook door met het geven van een hoge inruil- vergoeding voor uw oude kolen- of oliehaard bij aankoop van een ander model of merk gashaard. Zie onze advertentie hieromtrent ELDERS in dit blad. Gas verwarmingsspecialist Eigen werkplaatsen Eigen service-dienst UW WAARBORG - VOOR VERTROUWEN - VAKMANSCHAP SCHIEDAM Oranjestraat 13, telefoon 26 56 73 Broersveld 137, telefoon 26 77 36 PIJN ACKER Meidoornlaan 22, telefoon 01736 - 34 92 ORANJESTRAAT EN MEIDOORNLAAN Vrijdag - Koopavond geopend H. H. WINKELIERS e.a. A.s. vrijdagmiddag en zater dag verkoop van zeer voor delige op „De Plantentuin" Warande 127 - Telefoon 267168 De rood-groencn hebben zondag een ongelukkige wedstrijd ge speeld. Een 1-0 nederlaag tegen de naaste concurrent Vitesse en Arie Verboon uit het veld gestuurd wte- gens een overtreding. Ondanks de nederlaag hebben de rood-groe- nen desondanks een voortreffelij ke wedstrijd gespeeld en waren 35 minuten na rust zelfs met tien man doorlopend in het offensief met nog redelijke kansen. Al mei al geen reden om in de put te zit ten en nog een ongewijzigde twee de plaats op de ranglijst. Zondag a.s. komen de oude Dordt- se rivalen D.F.C. naar Harga en S.V.V. zal zich moeten revanche ren om deze tweede plaats in be zit te houden. De Dortenaren zijn de afgelopen weken echter even eens in opmars en ondanks de mi nimale 1-0 nederlaag tegen Haar lem kan S.V.V. er wederom van verzekerd zijn dat men tegenover geladen tegenstanders komt te staan die hun naam als runner-up eer willen aandoen. Zondag a.s. op Harga dus wederom een semi-der- by uit dit rayon waarbij weer alle factoren aanwezig zijn voor een spannende en spectaculaire voet balwedstrijd. Gezien de belang stelling uit Dordrecht ook nu weer voorverkoop op de bekende voor verkoopadressen in Schiedam. De S.V.V .-reserves moeten a.s. za terdag de 1-0 nederlaag goedma ken die men tegen Excelsior heeft geleden. Indien S.V.V. in de kopgroep wil len blijven meedoen zal ook hier het parool moeten zijn: „de volle winst naar Schiedam". Goud, Zilver, Diamant, Antieke klokken, enz. enz. Hoogstraat 9 Telef. 268615 Schiedam Met ingang van 2 januari 1969 wordt een nieuwe fusie van kracht in het distrikt van de Sperwergroothandel te Schiedam. De Sperwergroothandel te Leiden zal met ingang van die da tum deel gaan uitmaken van het Sper wer distrikt Schiedam, dat nu behal ve het gehele Europoorigebied ook 1511 22 omvat de plaatsen Gouda, Sliedrecht, Delft, Den Haag en Leiden en om streken. De fusie met Leiden werd door de respektieve ledenvergaderingen van beide coöperatieve verenigin gen van detaillisten in de levens middelenbranche met algemene stemmen aanvaard. Evenals voorgaande fusies in de ze sektor, heeft ook dit samen gaan geen konsekwenties voor het personeel. Door de nieuwe fusie is het to taal aantal leden-detaillisten van Sperwer-Schiedam op 179 geko men, met een totaal winkels van 189. De jaaromzet zal binnen niet te lange tijd de dertig miljoen gul den passeren. De Sperwergroot handel te Schiedam, gevestigd in de Spaanse polder, is door deze fusie één van de voornaamste van de tien Sperwergroothandelsbe drijven geworden. De coöperatieve samenwerking van levensmiddelen-detaillisten heeft in de landelijke Sperwer- bond haar nationaal orgaan, dat de winkeliers terzijde staat met alle wetenschappelijke en techni sche hulpmiddelen die in deze tijd voor een goede bedrijfsvoering onmisbaar zijn. In internationaal verband werken de Sperwerleden samen in „Eurogroup", een orga nisatie die haar hoofdzetel heeft in Parijs en waarbij zes Europese landen zijn aangesloten met in to taal 27.000 detaillisten in de le vensmiddelenbranche. KREEFT 21 juni tot 22 juli U zult de ze week in contact met vreemden komen en zij zullen een belangrijke invloed op uw toekomst hebben. Er zal thuis enige wrijving met de gezinsleden ontstaan, waardoor het maken van veranderingen noodzakelijk is. LEEUW (22 juli tot 22 augustus) U zult deze week niet veel vooruitgang boeken. Het is beter met een collega samen te werken. In persoon lijke relaties zal een nieuwe harmonie zijn. Maak er gebruik van om misverstanden uit de weg te ruimen. MAAGD (22 augustus tot 23 september) Gooi er deze week niet met de pet naar, beste maagd Blijf even zorgvuldig werken, zoals u dat altijd ge wend bent te doen. Overhaaste besluiten kunnen tot moeilijkheden aanleiding geven. Houdt bij de dingen die u wilt gaan ondernemen het oog op de toekomst gericht. WEEGSCHAAL (23 september tot 23 oktober) U zult deze week tegenwerking van een partner of van collega's het hoofd moeten bieden. Indien u zeker van uzelf bent, zet dan zonder meer op uw eigen houtje door! Het verrassende nieuws dat u zult ontvangen zal met het verleden te maken hebben. SCHORPIOEN (23 oktober tot 23 november) Dit zal een voorspoedige week voor speculaties zijn. Wees dus niet bang om risico's te nemen. U kunt van gf.rlStige voorwaarden gebruik maken om uit de sleur van de laatste tijd te raken! BOOGSCHUTTER (23 november tot 21 december U zult op uw werk nieuwe moeilijkheden krijgen de ze week, boogschutter, maar raak niet in paniek! Als u om hulp verlegen zit zult u voldoende medewerking krijgen. Het huiselijke leven, daarentegen, zal rustig verlopen en heeft zelfs enige verrassingen voor u in petto. STEENBOK (21 december tot 20 januari) Besteedt aandacht aan eenvoudige en op-de-lange-baan- geschoven karweitjes deze week. Het is beslist geen goed moment om grote zaken aan te pakken, maar wel om eens schoon schip te maken. Een speciale ge beurtenis zal voor stimulerende contacten zorgen. WATERMAN (20 januari tot 19 februari) De zaken zullen voor u deze week beter gaan. Toch zullen er in uw persoonlijke relaties enige storende factoren zijn, maar die zullen niet aan de oppervlakte komen. Verstoor niet willens en wetens stabiele si tuaties. VISSEN (19 februari tot 21 maart) Deze week zal met een nieuwe en belangrijke trans actie uit de bus komen, die op uw carrière van invloed zal zijn. Er zal niet onmiddellijk een vooruitgang ge constateerd kunnen worden, maar de weg naar op windende mogelijkheden in de naaste toekomst zal geopend zijn. RAM 21 maart tot 21 april U zult zich deze week moeten aanpassen en u moeten laten leiden door wat uw partners u zeggen. Vergeet voor enige tijd uw persoonlijke voorkeuren en mik op gemeenschappelijke voldoening. Gezamenlijke acties zullen het meest succesvol zijn. STIER (21 april tot 21 mei) U zult in het begin van de week verheugend nieuws ontvangen. Een gevoel van optimisme zal u tot nieuwe prestaties aanzetten en het zal u gemakkelijk afgaan om uw enthousiasme ook op anderen over te dragen. Vermijdt financiële speculaties. TWEELINGEN (21 mei tot 21 juni) De komende dagen zullen gunstig zijn voor het berei ken van overeenkomsten en het plannen van lange reizen. Pleeg overleg met uw familie en collega's, maar wees er zeker van dal uw persoonlijke gevoelens van invloed zijn op de belangrijkste beslissingen.

Het Nieuwe Stadsblad | 1968 | | pagina 15