tiet nieuwe 5000 SWIEBERTJES I V HL SPORTHAL Wedgwood y GLOEDNIEUW INITIATIEF SCHAAKBOND Eerste S.O.S.- activiteiteft grandioos succes Schiedamse Notities GEZIN HUISARTS FRANKE WINNAAR KLEUREN-TV Oudste dochter onthield het geluksnummer POELIER SLUIS KERST-PAKKETTEN, tijdig bestellen bij3 St. Radboud Geen echte Inderdaad Geluksnummer "TV. DEFECT? bel RADIO „ACTIEF" Wij helpen direct Zet dit eens heel overmoedig op uw verlanglijstje. OASE heeft het Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) Klaverjassen voor Aktief De voorzitter van de Stichting S.O.S., de heer F. Steren berg, toont mevrouw Franke de afbeelding van de kleuren TV, die nu in hun huiskamer een ere-plaatje heeft Ze hebben intens genoten, al die Schiedammertjes. Enkelen bege leid door hun ouders die helaas soms helemaal vooraan gingen zit ten. Waardoor de kinderen achter hen van armoede maar op de ban ken gingén staan. Tijdens het goochelen van de heer Franklin uit -Den Haag, die overi gens dit jeugdige publiek leuk wist te bespelen, luisterden zij nog wel en gingen braaf zitten. Maar toen Swieber eenmaal op 't toneel ver scheen brachten zij hem staande 'n ovatie. Het contact was meteen gelegd en hij kon op hun sympa- tie rekenen. Swieber mag dan hun idool zijn, zonder Bromsnor is hij niets. Samen voeren zij een paar apart. Al komen daarin natuurlijk de burgemeester, de freule, linke Willem en Saartje evengoed voor. Zo klein als ze zijn, ze hebben 'n scherpe blik, onze Schiedammer tjes... Zij constateerden met spijt dat niet de echte burgemeester en de echte Saartje op het toneel wa ren. Maar ze vergaten dit rap toen Swieber over het toneel dwarrelde en Brofnsnor, 'n feestneus op kreeg en met zijn gezicht in die taart ver dween. De echte burgemeester en de echte Saartje zagen ze thuis weer op hun beeldbuis in de uitzending om zes minuten over 7. Toen konden zij tevreden constateren: „Swieber en Bromsnor hebben we nu zelf ge zien1" Gezellig druk was het in de Sport hal. Met een ijsberende commissa ris C. van der Haagen, een hyper nerveuze Peter van den Boom en een heel rustige S.O.S.-voorzitter, de heer F. Sterenberg. Die even la ter wethouder M. Eijkenaar be groette en met hem luisterde naar het orgelspel van Stef Meeder. In bijzijn van de andere bestuursle den. De sprekende aap van Franklin had als stopwoord „inderdaad". Wanneer de vraag aan die aap ge steld was of het S.O.S.-bestuur een gelukkige greep gedaan had met deze unieke dag voor de kinderen (en hun begeleiding) te organise ren, dan zou hij ongetwijfeld met stemverheffing hebben laten ho ren: „Inderdaad". Heeft U voor de Kerstdagen een KALKOEN, KONIJN of BRAADKIP als RELATIE- of PERSONEELS-GESCHENK in gedachten? Dit is Uw juiste adres: (v.h. L. van Dijke) St. Liduinastr. 50 - Tel. 269884 Groenelaan 32 - Schiedam (Grote afname speciale kwan tum-korting! Swieber, Bromsnor, de freule en Saartje voor 'n duizend koppig jong publiek in de Sporthal. Het lijkt allemaal zo eenvoudig om zoiets te organiseren maar in Swie- ber zit het echte zwerversbloed. Hij is altijd op pad en moeilijk te bereiken. Maar hij heeft met zijn gezelschap voor een onvergetelijke dag voor de jeugd van Schiedam gezorgd. Dit vraagt om herhaling, die er zeker zal komen. Want het bestuur zit vol plannen. In de laatste voorstelling werd het nummer van de kleuren-tv-lnterij bekend gemaakt. Notaris mr. A. a. H. A. Blaisse had deze getrokken uit twee verzegelde bussen. Het werd nummer 2617. Een ge luksnummer met die 7 erin. Moge dit betekenen dat de „Schiedam- zegel" alle geluk nu met zich heeft. Tot slot alle hulde aan de directie van de Sporthal, de heer C. Bol- mers die met zijn mannen ervoor zorgde dat alles naar wens verliep en die een prachtig toneel opbouw den. De N.T.S. zou er jaloers ov kunnen zijn Telefoon 151604 263420 Tot 's avonds 11 u. bereikbaar Corn. Drebbelsrt, 7, Schiedam Verkoop en inruil van alle merken Alléén verkrijgbaar in de betere zaken dam 2 Zaterdag is een gloednieuw initia tief van de Rotterdamse Schaak bond van start gegaan. Naast de gevestigde bondscompetitie voor tientallen wordt een jeugdvijftal- lencompetitie gehouden. Deze jeugdcompetitie voor zover bekend op schaakgebied enig in Nederland, bestaat uit tien vijftallen van ju nioren in de leeftijd van 12 tot 20 jaar. Het bijzondere ervan is ge legen in het feit, dat de meeste jon geren zich nog niet kunnen meten met de senioren. Zij krijgen nu de kans de strijd aan te binden met leeftijdgenoten van dezelfde sterk te in competitieverband, compleet met kampioenschap, promotie en degradatie. De aanmelding is verheugend. Tien vijftallen, afkomstig uit Reeuwijk, Rotterdam, Schiedam en Vlaardin- gen, hebben ingeschreven en zijn verdeeld in twee afdelingen. Een beslissingswedstrijd moet het kampioensvijftal aanwijzen. Gespeeld wordt op zaterdagmid dag van twee tot vijf uur, in Ge bouw Atrium. Belangstellenden zijn van harte welkom. MfcR. NOLENSLAAN 201-203 DE KI ES-vereniging Groen v. Prinsterer der S.G.P., afd. Schie dam houdt op vrijdagavond 13 dec. a.s. een ledenvergadering in het Geref. Jeugdhuis aan de Lange Ha ven 97. „Is het huidige Israel waar lijk volgens Gods plan" is het on derwerp dat de heer K. Chr. Hoek- stein uit Rijswijk bespreekt. Aanvang: 8 uur. „De Insulinde 1968" organiseert op zaterdagavond 14 december a.s. een dansavond in Musis Sacrum m.m.v. de band „The Serenades"- uit 's-Hertogenbosch. Redaktie en Advertenties: Broersvest 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-267368 en 263939 Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. Hoofdredaktie: P. J. Hovingh De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N.I.P.O.-rapport „DIT IS HETI Zo spoedig mogelijk moeten er weer speciale voorstellingen in deze Sporthal komen. Want via de kinderen krijgt de „Schiedam-zegel" de kans vaste voet in onze stad te zetten. En te behouden" Deze woorden sprak de enthousiaste heer J. Crama, voorzit ter van de Middenstandsver. „Schie- dam-Zuid" en groot voorstander van de SOS-zegel. tijdens de laatste voor stelling zaterdagmiddag in 'n zingende Sporthal, waar ruim 1600 kinderen zich op dat moment best vermaakten. Om half 10 des morgens was de eer ste voorstelling (aanvang 10 uur) al druk bezet. Het wachten werd aange naam bekort door Stef Meeder achter zijn electronisch orgel. Maar om half 1 stonden de eerste klanten voor de voorstelling van half twee alweer voor de deur. En zo is het de gehele dag gebleven. Een ongekende weelde 5000 kinderen op één dag in de hal... Het verenigingsgebouw aan de Kerkweg 46 te Kethel staat vrijdag avond, 13 december a.s. geheel in het teken van klaverjassen ten bate van het instrumentenfonds van St. Radbout. Deze avond kan als een verlengstuk worden beschouwd van de gehouden grootscheepse ko nijnenverloting. Behalve vette konijnen en kippen worden er vrijdagavond nog ande re prijzen beschikbaar gesteld. Ieder kaart- en muziekliefhebber is om 8 uur welkom. Inleggeld: ƒ2,per persoon. De N.V.V.-Bestuurdersbond, af deling Scihedam organiseert vrij dag 13 december a.s. een avond waarop men zich wil verdiepen over de structuurverandering in het N.V.V. Een van de bondsbe- stuurders, die reeds zijn visie over dit onderwerp heeft kenbaar ge maakt, de heer C. de Hay, zal zijn mening op die avond nader toelich ten en wel op genoemde avond voor het laatst in het Volksgebouw Aanvang: 8 uur. Uw aller aanwezigheid wordt op hoge prijs gesteld. JOHNNY Buurman loopt met een grijs jasje met een geruite kraag dat hem te klein is. Een an der jongetje nam zijn jasje mee op het St. Nicolaasfeest van „Het Singel kwartier" op 1 december. Hij wacht nu op zijn eigendom. Zijn adres is te verkrijgen via de Newtonstraat 13, telefoon 152463. SLeff MurencJluto huren! 4 - 5 - 9 - persoons auto's Telefoon 26 0160* Burg. H. Gretelaan 273 Schiedam Toen mevrouw A. A. T. Franke-Janszen zaterdagmiddag haar kinderen Betty (11), Addy (9), Hans (6) en Jolie (5 uit de Sporthal op kwam halen, hoorde zij juist het winnende lot nummer 2617 van de St. Nicolaas-aktie omroepen. Op dat moment besefte zij nog niet dat hun gezin dat lot in huis had. Echter wel dochter Betty, die heel enthousiast het nummer meteen maar op de voorruit van de auto scheefNa gedegen informatie bij notaris mr. A. S. H. A. Blaisse was er meteen vreugde in huis. De kinderen zijn vooral laaiend en thousiast want nu kunnen zij Swie ber en Bromsnor voortaan ge kleurd op hun nieuwe TV zien Gistermiddag bood de voorzitter van de Stichting S.O.S., de heer F. Sterenberg, mevrouw Franke, char mant in rose pakje met fleurige voering, in gezelschap van oudste dochter Betty symbolisch het TV toestel aan in de vorm van een plastic apparaatje. Het echte Aristona-kleurentoestel met een 65 cm. beeld zal nog deze week in het gezin Franke aan de B.K. Laan worden aangeboden. „Radio Henny" is hiermede belast nadat hij uit een loting van Radio- en T.V.-handelaren die aan deze Sint Nicolaas-actie deelgenoriftn hebben, als leverancier uit de bus kwam. Omdat hij volledig achter de „Schiedam-Zegel" staat schonk hij de stichting een belangrijke korting. Het zwart-wit beeld gaat nu naar het week-end huis in Rockanje... waar de kinderen dus ook naar Swieber kunnen kijken. Deze week bleef men thuis en genoten de kin deren van hun idool. Niet te weten dat het geluksnummer 2617 in hun huis was. Onnodig te zeggen dat mevrouw Franke haar hele leven naar „Schiedam-Zegels" zal blijven vragen. Al was zij er al een van de eerste spaarders van. In alle overmoed suggereerde ik dat binnenkort een tweede Kinder dag in de Sporthal georganiseerd wordt. Dat is niet helemaal juist. Al is het S.O.S. bestuur stellig van plan aktief te blijven. Op het ogenblik zijn 170 winke liers aangesloten. Zes deden de toe zegging na als deelnemer aan de St. Nicolaas-aktie te zijn ingeschre ven, nu vaste „zegelaar", „Schie- dam-zegelaar" te worden. De Schiedamse jeugd heeft zater dag intens genoten... Via die jeugd zal men hun ouders bereiken. In de korte tijd van zijn bestaan heeft de Stichting S.O.S. met het organi seren van deze voorstellingen in de Sporthal succes geboekt. Aange moedigd door dit succes zal men verder gaan met het organiseren van akties, waarvan u bijtijds hoort. MIEKE. Nv

Het Nieuwe Stadsblad | 1968 | | pagina 1