Schoolgaande kinderen en zakgeld Autorijschool TELSTAR NEDERLANDER DRONK VORIG JAAR 43 LITER „FRIS" Om te onthouden Salvation Beats en de „Jaarknal" WASAUTOMAAT De mooiste Vliegvakantie uit de mooiste Magneet Vliegvakantiegids 1969 met honderden kleurfoto's Vraag vandaag aan! medische weekend-dienst TEL. 206611 DE MAGNEETn.v Het Gezlns-Begrotingsinstituut te Rotterdam, opgericht en in stand gehouden door de Bondsspaarbanken, heeft verschil lende uitgaven (periodiekjes), die verkrijgbaar zijn bij de Bondsspaarbanken, de spaarbanken aangesloten bij de Ne derlandse Spaarbankbond. Drukwerkjes die een verant woorde uitgave voor het gezin zijn. Vandaag wijden we aan dacht aan „Zakgeld voor schoolgaande jeugd". En de op voedkundige waarde daarvan. Misschien heeft u tot nu toe zakgeld geweigerd omdat u dit geheel overbodig vond- De kinderen krijgen thuis alles Het begint allemaal rtiet zegeltjes kopen op schoolDie netjes opplakken en inleveren bij de spaarbank. Het eerste contact is gelegd Het bestuur van de Ned. Christen Vrouwenbond afdeling Schiedam- Nieuwland bestaat uit de volgende leden: Presidente: mevr. M. Valkenburg- Gerritse, de Meesterstraat 37. Secretaresse: mevr. J. A. v.d. Most- de Rooij, Nolenslaan 792, telefoon 26 62 74. 2e Secretaresse: mevr. A. J. Lands- meer-Geleynse, Burg. van Haaren- laan 1368. Penningmeesteresse: mevr. D. E. Sirag-Marcusse, F. v. Bourgondië- straat 20. Hoofd propagandiste: mevr. H. C. Smits-v.d. Kooy, v. Heuven Goed hartstraat 114. Algemeen adjunct: vacature. De Propaganda-commissie: Mevr. L. v.d. Berg-Goudriaan, Al- bardastraat 61; mevr. M. C. Bogaard-v.d. Berg, Slachthuislaan 25c; mevr. E. Brouwer-Houterman, Prof. Treublaan 17; mevr. M. Damme-Hoekveen, Burg. v. Haarenlaan 1199; mevr. A. C. den Houting-de Jager, Troelstralaan 141; mevr. H. L. Leeuwenstein-de Groot, Graaf Florisstraat 23; mevr. F. Th. Schuitman-Rijntalder, J. de Wittsingel 187; mevr. C. v. Zanten-Sperling, Prof. Treublaan 19. Als je van je zelf gespaarde geld die dure trein met toebehoren hebt gekocht, dan heb je er meer Izie van dan als je hem zomaar krijgt.Zó denken de jongens als zij met d,e aanwinst thu s ko- kopen! wat ze nodig hebben, hun snoepje, hun kaakje, hun melk, hun fruit. Maar als u het kind al heel jong leert omgaan met geld, d.w.z. hun elke week een paar kwartjes zakgeld geeft en hun wijst wat ze ermee kunnen doen als ze sparen, dan heeft het kind hier later alleen maar nut van. Want jong ge leerd betekent nog altijd oud gedaan Twee kwartjes bijv. die helemaal van hem zelf zijnEen kleine jongen van zeven jaar zal de eerste keren mei de allerbeste voornemens er een kwartje van sparen. In een spaarpot die hij zelf open kan maken. De verleiding is dan erg groot. Maar zijn vriendje op school vertelt hem dat hij wel spaart. Voor een verjaardag of voor Moederdag. Als hij dan hoort dat er schoolzegels bestaan dan koopt hij die heel trots, want als de kaart volgeplakt is mag hij die naar de spaar bank brengen. Hij krijgt dan een boekje en dan wordt het allemaal echt. Dan gaat hij fantaseren wat hij straks allemaal kopen kan. De eerste grondslag voor een trouw bezoek aan de spaarbank is dan gelegd Verstandige ouders verhogen met de jaren zijn zakgeld. Vooral als ze van de lagere school af zijn. Dan sparen zij voor dingen waarvan ze de waarde beseffen, omdat zij zelf de grondslag voor die dure aanslag vormden. Dan wordt dit aïles veel meer gewaardeerd. Zij raken hiermede vertrouwd. En dan is het vanzelfsprekend dat zij deelnemers worden van de Zilvervloot-aktie. Geduren de minimaal zes en maximaal negen jaar een bedrag van f 30,tot f 300,per jaar sparen en dit laten staan. Er in die periode niets van afhalen. Dit geldt voor de jongeren van 15 tot en met 20 jaar. Voor jongens die in dienst ge weest zijn tot en met 23 jaar. Varen met die Zilvervloot betekent voor het verdere leven blijven sparen. Omdat men hieraan gewend is. Een góede gewoonte Daarom is zakgeld zo belangrijk in het leven van een heel jong kind Felicitatiedienst: mevr. J. Jongepier-v.d. Broek, Burg. v. Haarenlaan 1287. Boerhavelaan 53a Tel. 153202 Wenst alle leerlingen en oud leerlingen een gelukkig nieuw jaar. Welk merk? Welk type?Welke prijs? En waar krijg ik de hoogste korting? Al deze vragen worden onpartijdig be antwoord door het Consumenten Voor lichtingsbureau. Vraag de volledige brochure van alle wasautomaten van het Consumenten Voorlichtingsbureau gratis ter inzage. Onderstaande bon invullen en opplak ken op briefkaart of in gesloten enve loppe zenden aan: Consumenten Voorlichtingsbureau (C.V.B.) Postbus 207 Dordrecht naam adres plaats (blokletters s.v.p.) SCH ROTTERDAM C., Meent 62 tel. 116889. In zijn nieuwjaarsrede heeft de heer W. F. M. Westerman, onder directeur van The Coca-Cola Ex port Corporation te Amsterdam, hedenmorgen gezegd te verwach ten, dat de produktie van de Ne derlandse frisdrankenindustrie in 1968 voor binnenlands gebruik cir ca 550 miljoen liter heeft bedra gen. (In 1967: 513 miljoen liter). Dit betekent, dat elke Nederlander in het afgelopen jaar 43 liter „fris" heeft geconsumeerd, hetgeen we derom een stijging is met 2y2 liter t.o.v. 1967. Indien de ouden van dagen en kin deren beneden vijf jaar buiten be schouwing worden gelaten, daar zij niet tot het „consumentenpa troon" behoren, dan heeft elke Ne derlander die wèl tot de groep frisdrankgebruikers behoort, zelfs 51 liter „fris" gedronken. De geraamde stijging heeft zich tegen de aanvankelijk sombere verwachtingen in voorgedaan, on danks de verregende zomer van 1968. In de.periode van januari t/m april 1968 steeg de frisdrankcon sumptie nog met 15%; in de zo mermaanden mei t/m augustus bedroeg de stijging echter slechts 1% t.o.v. 1967. De gebruiksstijging deed zich voor in de drie voornaamste segmenten van de frisdrankenmarkt, de cof- feïnehoudende dranken, in de li moen citroensector en de be langrijkste stijging bij de vruch tendranken. De heer Westerman deelde voorts mede, dat de nieuwe bottelarij voor Coca-Cola, die Bottelo N.V. te Schiedam laat bouwen, in de loop van dit jaar zal gaan produceren. KNAL... Dit wordt dan de „Nieuwjaars knal" van The Salvation Beats. Voor een ieder te beluisteren te gen een toegangsprijs van slechts twee kwartjes. Er bestaat een gro te kans dat u dan behalve de men sen van deze beatgroep Hans Maat, organ, Bep Homburg, voice, Jan van Lieshout, drums, Peter den Hartog, bas en Wim Verdam, lead, ritme-gitaar, tezamen the Salvations Beats vormend, boven dien ook de nieuwe vocalgroup o.l.v. Harry Munsterman kunt be luisteren. Om precies te zijn: om halt acni. U komt toch ook? Drie knalrode boxen, twee planken met speakers, een levensgroot orgel en verder snoeren en nogeens snoeren Dat was de aanblik die men kreeg als men naar de combo van het Leger des Heils luisterde. In het prille begin had niet iedereen die gelegenheid, want het heeft veel moeite gekost om wild vreemde jonge lui de Leger-muziek te laten horen. Daar is nu een einde aan gekomen. Dankzij de steeds wisselende nieuwe muziek en het constant oefenen wordt de combo „The Salvation Beats" nu uitgenodigd om beatavonden en jeugd- Sociëteiten met deze muziek op te luisteren. Dus is in de loop der tijd een be ter instrumentarium aangeschaft. Men heeft zich een ere-plaats on der de Leger des Heils-combo's weten te verschaffen. En daar ?ijn de Schiedamse jongelui trots op. Hoewel men vorig jaar weinig van hen heeft gehoord (er waren wat van zaterdagochtend 10 uur tot zondagavond 12 uur APOTHEEK-DIENST Vanaf 3 januari 18.00 uur APOTHEEK GOUKA Groenelaan 127, telef. 26 80 35 TANDARTSDIENST TANDARTS G. M. SCHUURMAN Warande 156, telef. 26 52 71 Spreekuur van 5-6 uur n.m. AKTIE „MOEDERS VOOR MOEDERS" Mevr. Zr. G. A. Bervoets-Schaberg Bachplein 486, telef. 35 34 07. DIENST VERLOSKUNDIGEN Afwezig: Mevr. Segers. Waarneming: Mevr. v.d. Linden, telef. 26 99 53, b.g.g. 26 00 80 Overige praktijken: Commijs-Gastelaars, telef. 26 73 02. Mej. Meerman, telef. 267158 SCHIEDAM, G. Verboonstr. 17 tel. 266077 - 262258 ROTTERDAM N., Scbieweg 141 tel. 247020 - 241413 ROTTERDAM Z., Zuidplein 123 tel. 272888 - 174901 HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 5 - VRIJDAG 3 JANUARI 1969 moeilijkheden) betekent dit niet dat men stil gezeten heeft. Er is terdege gerepeteerd en men heeft gezocht naar onbekende nummers en een eigen geluid. Waardoor een geheel nieuw repertoire kon wor den opgebouwd dat varieert van beat tot gospel en van ballade tot soul. Ook de samenstelling is iet wat gewijzigd, zodat men is over gegaan op solozang. Dit alles hoopt men nu in het nieu we jaar te kunnen verwezenlijken. Men speelde reeds in Rotterdam in ,Play-in 1968", „Speelweek", m tien Haag voor de luchtmachtstaf en verder in bejaardentehuizen, gevangenissen en vele jeugdclubs enz. Een grootscheepse come-back van deze combo is georganiseerd op zaterdagavond 4 januari a.s. in het gebouw van het Leger des Heils aan de Lange Haven 27. The Salvation Heats in hun huidige opstelling, zaterdagavond a.s. te beluisteren op de Lange Ha ven 27.

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 5