Het nieuwe 11 Vara-organistenconcours: initiatief Stef Meeder Gouden kapper harga-filosofietjes 15 beste amateurs dingen naar Cor Steyn-trofee Kringtoemooi tennis WIE WORDT SPORTMAN VAN HET JAAR DAT WAS Hermes D.V.S. gaf Gooiland een fikse les EIGEN STATION VOOR SCHIEDAM- NIEUWLAND Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) mm Initiatiefnemer Stef Meeder, zelf een groot bewonderaar van Cor Steyn, verwacht veel van het organisten-concours. Met als inzet de Cor Steyn-trofee Op het Magic Organ, een schepping van de Berkelse technicus Jaap Keizerwaard, heeft Cor Steyn triomfen gevierd. Om zijn nagedachtenis te eren, vooral nu er na zijn dood nog zoveel platen van hem in de handel zijn, nam de Schiedammer Stef Meeder het initiatief om in samenwerking met de VARA een organistenconcours te organiseren, waaraan elke amateur-orga nist kan meedoen. Volgende week treft u in de VARA-gids een inschrijfformulier aan. Doch ook zonder dat formulier kunt u zich melden bij de VARA, Heuvellaan 33. Tot en met 15 februari a.s. Stef Meeder "TV. DEFECT bel RADIO „ACTIEF" Rijkspolitiekapel voor radio-opname in Arcade-gebouw DEMONSTRATIE TAFELTENNIS Cor Sleyn-tnne 18e JAARGANG WOENSDAG 8 JANUARI 1969 Redaktie en Advertenties: Broersvest 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-267368 en 263939 Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. HoofdredaktieP. J. Hovingh blad De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N.I.P.O.-rapport Gezien de stijgende verkoop van het electronische orgel dat duide lijk de plaats van de piano in gaat nemen. Er zullen selecties in het gehele land plaatsvinden. Waarna de vijf-voorfinales via radio en t.v. zullen worden uitgezonden. De VARA heeft hiervoor een Cor Steyn-trofee beschikbaar gesteld. Geen wisselbeker, doch een persoon lijk geschenk. Aan de deelname zal het liggen of dit organisten-concours volgend jaar herhaald zal worden. Het zou voor de nagedachtenis van Cor Steyn stellig aanbeveling verdienen In een persconferentie, belegd in studio 5 van de VARA aan de Heu vellaan in Hilversum (niet zo ge makkelijk te vindenwerd dit medegedeeld. Het leidt geen twij fel dat honderden, mogelijk wel duizenden amateur-organisten in ons land zich hiervoor opgeven. Cor Steyn zei destijds over dit or gel: „Het is alleenstaand in de we reld, alleen al vanwege het kleuren gamma". Jaap Keizerwaard heeft er niet voor niets elf jaren aan geëxperi menteerd... Na het overlijden van Cor Steyn vond de Bovema in Heemstede in Stef Meeder een waardig opvolger van de grote man, die het Magie Organ bespeelde. Hij heeft er nu de beschikking over en staat sinds 1 juli 1968 onder contract van de ze platenmaatschappij. Stef Meeder meende niet beter de nagedachtenis van zijn grote voor ganger te kunnen eren dan dit or ganisten-concours te organiseren. Met daarvoor door de VARA be schikbaar gesteld een trofee, ver noemd naar de man die nog steeds in de harten van het Nederlands publiek leeft. Vandaar dat men naar zijn platen blijft vragen. Orgel-amateurs zullen achter het Magic Organ hun beste beentje voor zetten. En geheel Nederland kan daar in de vijf-voorfinales op 2, 16 en 30 juni, 14 juli en 11 augus tus a.s. getuige van zijn op de beeldbuis en via de radio. Met vermoedelijk de finale vanuit de zaak van Stef Meeder aan de 's Gravelandseweg in Schiedam. Om precies te zijn: op 25 augus tus 1969. Wij wensen alle deelne mers aan dit concours veel succes, en trekt u alle registers maar open! De jury wordt gevormd door Bert Robben, chef afd. lichte muziek van de VARA, Stef Meeder, initia tiefnemer en Johan Jong, organist, bekend o.a. door zijn jarenlange medewerking aan het programma „De Flierefluiters" bij de VARA. M.W.—S. Telefoon 151604 263420 WIJ HELPEN DIRECT Tot 's avonds 11 u. bereikbaar Corn. Drebbelsrt. 7, Schiedam Verkoop en inruil van alle merken SLelJ MurencAuto huren! 4 5 - 9 - persoons auto's Telefoon 26 0160 Burg. H. Gretelaan 273 Schiedam De Spoorwegen hebben gesproken en dus weten we dat de N.S. voorne mens is 75 nieuwe stations te bouwen, waarvan 35 aan nieuwe lijnen. Nieuwe voorstations krijgen parkeerplaatsen voor 400 a 500 auto's. Van belang nu ook officieel is meegedeeld dat er voorstations komen o.a. in Schiedam- Nieuwland, Vlaardinoen-West, Dor- drecht-Zuid en Delft-Zuid. Op vrijdag 17 januari a.s. maakt de Rijkspolitiekapel van het Korps Rijkspolitie de opname voor een radio-lunchconcert uit te zenden van 12 uur tot 12.30 uur op donderdag 23 januari a.s. (AVRO- radio). Het programma wordt opgeno men op die 17e in het Arcade-ge- bouw, Lange Haven 73, Schiedam, tussen 12 en 15 uur. De Rijkspolitiekapel onder leiding van de kapitein H. C. Hoogervorst is geformeerd uit vijfentachtig overal in den lande dienst doende Rijkspolitiemannen. De kapel be staat in juni a.s. twintig jaar. Een stereo-langspeelplaat (de 4e grammofoonplaat van de Rijkspo litiekapel) komt half februari a.s. uit. Naar wij vernemen zal op de zon dagen 9 en 16 maart a.s. in de Sporthal Margriet voor het eerst een tennistoernooi van de Kring Schiedam (ook bevattende Vlaar dingen, Maassluis en Maasland) plaatsvinden in onze stad. Voor het eerst althans vindt de organi satie in Schiedam plaats, al kun nen inschrijvingen geschieden bij de heer J. Zandvliet, Gijsbr. van Amstelstraat 3 te Vlaardingen. Er zal worden gespeeld in gemengd dubbel en heren-dubbel, waarbij de spelers naar sterkte ingedeeld zullen worden in de B- of C-klasse. Tot 16 februari kan men zich hier voor opgeven bij genoemd adres. De internationale spelers Bert van der Helm en Nico van Slobbe ge ven vrijdagavond in het clubhuis „De Toekomst" bij Excelsior een demonstratie tafeltennis. Vooral liefhebbers van de tafel tennissport kunnen vrijdagavond dus zichzelf trakteren op een leer zame avond, maar dan moeten zij daarvoor wel naar Thurlede ko men bij Excelsior. Vanavond zal op de sportsoos, die in het clubhuis van Excelsior „De Toekomst" gehouden zal worden, de sportman, sportvrouw, vereniging of instantie gekozen worden, die zich in 1968 in sportief opzicht het meest verdienstelijk heeft gemaakt of het meest op de voorgrond is getreden. De commissie (of noem het jury) die dat heeft bepaald, bestaat uit burgemeester H. Roelfsema, commissa ris C. v.d. Haagen, SG-voorzitter P. v.d. Boom, SBLO-voorzitter J. D. Degreef en de sportverslaggevers B. C. van Bochove, P. Bul, E. Mast en C. Marijnen. Zij hebben bepaald wie het door de Schiedamse kunstenares Ju dith Stuip gemaakte beeldje voor een jaar mag bezitten. U komt toch vanavond ook? Iedereen is welkom. Aanvang acht uur, plaats van handeling: clubhuis „De Toekomst" op Thurlede. »»«-»■« In zelfstandige programma's van tien minuten zullen 15 van de bes te amateur-organisten naar deze trofee dingen. Zij zullen de Cor Steyn-tune laten horen en daarna een vrij gekozen werk. Het tempo is hierbij niet zo be langrijk. Als men de schepping van de heer Keizerwaard maar vol op tot zijn recht laat komen. Zo als Cor Steyn destijds deed. En nu Stef Meeder. Het Magic Organ is eigenlijk een wonder-orgel, enig in zijn soort door de vele mogelijkheden, die nog niet eerder in een electronisch orgel zijn toegepast. Het bevat op het derde manuaal echte percus sies en er zijn trukages mogelijk, zoals bijv. het geluid van een spi net, een piano of zelfs een com plete houtblaas. Het orgel bevat voorts zes luidsprekers van 40 Watt met zes hoge tonenstralers en met een versterkingsvermogen van 200 Watt. Het bevat tevens 1973 tran- sistoren en het heeft 140 registers. Op vrijdag 10 januari a.s. zal 't precies vijftig jaar geleden zijn, dat de heer J. L. H. v.d. Boor het kappersvak instapte. Op zijn elfde verjaardag trad hij bij kapper Schellenbach in dienst als inzeper van scheerklanten. Hij bleef evenwel niet lang inzepen, maar begon ijverig de kunst van het haarknippen te bestuderen. Na geruime tijd kappersbediende te zijn geweest, kreeg hij zijn ei gen kapperszaak in de Lange Nieuwstraat. Hij moest dit pand wegens de vestiging van een zaak van Albert Heijn verlaten. De zaak werd verplaatst naar de Oranje straat. Daar heeft de heer Van der Boor geruime tijd zijn zaak gehad en ettelijke Schiedammers ge knipt en geschoren. Na vijftig jaar knippen werkt de heer Van der Boor nog steeds met veel plezier. Hij is momenteel in dienst van de heer De Wip, Beyer- landselaan in Rotterdam. Alle ontwikkelingen, die het kap persvak heeft doorgemaakt, zijn door de heer Van der Boor nauw lettend gevolgd. Hij bedient der halve de klant desgewenst met een oer-ouderwets geknipt model, maar is ook meester in de moder ne technieken van 't kappersvak, een vak waar hij meer dan wie ook van houdt. U heeft het allemaal gelezen: er waren zondag maar liefst vier in vallers in de Blauw-Witte gelede ren... Met de levensgrote snorrende ca mera op de tribune had dit kun nen betekenen dat alle spelers in paniek waren. Want hoe moest dat nu? Gooiland zou wel met de eer gaan strijken... Maar én die filmtoestand en juist die invallers inspireerden de Blauw-Witten tot grote daden. Zo groot dat de mannen van Gooiland ootmoedig het hoofd bogen. Vurige supporters van hen bliezen achter in mijn hals: „Ze zijn beter wat het veldspel betreft. En ze zitten meer op de bal". Die „Ze" waren de Hermes-jongens. Maar dat zit ten op die bal heb ik beslist niet kunnen constateren. Wel het ge draaf erachter. Vooral voor de rust, toen zij geducht stoom af bliezen. Dit moest beloond worden, hetgeen Stanislac met vuurrode neus na die opdoffer van de bal er bovenop met leede ogen aanzag. Piet Teuling schoot keihard in: 1-0. Jammer voor keeper de Waard die kranig weerde, doch aan de andere kant ook Ton Ruts. „Kom op kam pioenen" werd er zeer optimis tisch geroepen. En daarna kantine- waarts. Nee, geen soep! Wel hete thee met knappend verse kaakjes. En vro lijke gezichten. Een beetje voor zichtig bedwong ik mijn over moed. Keek naar die ruisende toe stand op de tribune. Zou die wed strijd uitgezonden worden? De stemming werd niet erg vrien delijk op het veld. De aanmoedi gingen luider. Piet Teuling weer in aktie: 2-0. Zeer onnodig werd Jaap v. Griend onderuit gehaald en dat betekende dat Piet Teuling het derde doel punt voor Hermes D.V.S. aan liet tekenen. Toen had die verwoede supporter al minstens twintigmaal een blaasconcert in mijn hals ten- beste gegeven en verzuchtte hij: „Dit wordt de vijfde nederlaag". De speaker was zo verbouwereerd door deze weelde dat hij vergat het nummer van de wedstrijdbal bekend te maken. Het mijne was 134! MIEKE

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 1