Gouden kapper .,368.- .210.- ..260- .318- ..598.- SBLO heeft lange verlanglijst Kringtoernooi de mooiste vlieg vakantie uit de mooiste Magneet ^^Slvliegvakantie- NNfly gids'69 met talloze kleurfoto's DE MAGNEET i Sportprij§ voor de Schiedamse arbiters tennis Open deurdienst in Bethelkerk éi>#| iiff »§i medische weekend-dienst TEL 206611 „MOEDERS VOOR MOEDERS" VOORWERPEN C. LANKAMP: 60 jaar in het gedistilleerd Rijkspolitiekapel voor radio-opname in Arcade-gebouw 3 1^,-aqv an d a 3 9 1 rjlggs aan] HEOSIMJMEMJ vliegreizen touringcarreizen jongeren-reizen treinreizen cruisès HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 14 - VRIJDAG 10 JANUARI 1969 Het werd niet één sportvrouw of sportman die zich in 1968 in Schie dam bijzonder voor de sport hadden verdienstelijk gemaakt. Maar het wer den er 74, waarvan een 60 aktief. U raadt het alonze Schiedamse scheidsrechters De jury bestaande uit burgemeester H. Roelfsema, commissaris C. van der Haagen, de directeur van de S.G., de heer P. van den Boom, de voorzitter van de S.B.L.O., de heer J.( D. De- greef en de sportverslaggevers B. C. van Bochove, P. Bul, E. Mast en C. Marijnen hadden wel kandidaten op papier, maar niet één sprong eruit. Bij de commissaris waren dat er 74. En daar was niemand op gekomen.... Men was het roerend met hem eens. Want zij staan elke dag voor jong en oud klaar. Zij offeren er zelfs hun snipperdagen aan op om de schooi en handbalwedstrijden jaarlijks door gang te kunnen vinden. Dat wisten de afgevaardigden van de sportverenigingen woensdagavond niet voor kwart over negen. Toen steeg de spanning in het clubhuis van Excelsior '20 „De Toekomst" en had men al een vingerwijzing gekre gen toen commissaris C. van der Haagen het arbitrale werk benadruk te. Men dacht net als degene die elke week haar „Harga-filosofietjes" schrijft, dat de commissaris dit deed uit hoffelijkheid tegenover de beide aanwezige ere-divisie-scheidsrechters Lou van Ravens en Henk v.d. Veer. Misschien was het leuker geweest als één man of vrouw dit kleinood van de kunstenaresse Judith Stuip dit haar eigendom had mogen noemen Nu wordt dit Schiedamse beeldje ech ter door 74 mannen aanbeden en wat wil je dan nog meer Alleen, scheidsrechters: dit is een WISSELPRIJS Blijf dus trouw en heel objectief fluiten. Voor oud en jong. Sta voor de A.B.C.-competitie op de bres straks. Organiseer weer de onmisbare spelregelavonden. Leid de wedstrijden zo dat je onopge merkt blijft, zoals de commissaris in zijn toespraak opmerkte.... In het deze week verschenen SBLO- contact geeft de voorzitter van de SBLO, de heer J. D. Degreef te kennen voor 1969 in SBLO-opzicht een lange verlanglijst te hebben. De belangrijk ste daarvan is wel de hoop meer be grip en meer mogelijkheden te vinden voor de huidige positie en de toe komstige ontwikkeling van de sport beoefening. De heer Degreef ziet dat als een noodzaak. „Het is onmiskenbaar dat we ondanks de nodige me dewerking van de overheid, on danks de grote zelfwerkzaamheid van de verenigingen in Schie dam nog tegen een behoorlijke achterstand aanzien. Slechts een enkele sport kan zich tevreden to nen met de huidige mogelijkheden; verreweg de meeste sporten en ver- enigingen zien zich echter geremd in hun ontwikkelings-aktiviteit. Dat stemt tot ernstige bezorgd heid", aldus de SBLO-voorzitter, die zich afvraagt hoe de mogelijk heden over tien jaar zullen zijn voor de sport, want dan zal er wel- licht meer vrije tijd zijn. Hij is van mening dat naar die periode nu al toegewerkt moet worden, maar De voorzitter van de S.S.V., de heer L. Schotting lag door een Oosterse griep geveld in zijn bed. Uit zijn naam nam ere-divisie-scheidsrechter Lou van Ravens de wisseltrofee in ontvangst. Met een bouquet roze an jers, die ook commissaris C. van der Haagen ten deel viel. Geflankeerd door twee alleraardigste jongedames en twee jongens met de Schiedamse vlag werd het kleinood overhandigd. De heer Van Ravens was kort en bondig in zyn antwoord: op de Schie damse scheidsrechter kan iedereen in 1969 weer rekenen.... De consumpties van deze avonden waren met een dubbeltje verhoogd. Niet vanwege de B.T.W. Maar voor de pot van de sportsoos Een bestuurslid van de sportsoos- commissie de heer N. van Spithoven had deze avond geopend en kan op een zeer geslaagde bijeenkomst te rugzien. Waarbij vele prominenten in de sportwereld van hun belangstelling blijk gaven... MIEKE. SCHIEDAMSE NOTITIES. De Carnavalsavond van „Excel sior '20" op 7 februari is alleen toegankelijk voor de LEDEN. Waarvan U goede nota gelieve te nemen. Volkstuinders van „Thurlede" en de „Vijfsluizen", houdt U de maadagavond 20 januari vrij voor de grote klavejasavond op 't com plex de „Vijfsluizen" We zullen er U nog wel aan herinneren Denkt aan de jaarvergadering van de K.N.M.T.P. op woensdag 15 januari in zaal „Irene" aan de Nieuwe Haven De heer de Bruin, een lid van de vereniging zal een causerie over de verzorging van kamerplanten houden en boven dien ontvangt U interessant fol dermateriaal van de vereniging „De Nederlandse Bloemisterij" Er zal levend materiaal aanwezig zijn ener worden zelfs kamer planten verloot Aanvang 8 uur. De Nieuwjaarskaderdag van het Gewest Zuid-Holland heeft voor de leden van „De Watervrien den" plaats op zaterdag 11 januari a.s. Op zaterdag 11 en zondag 12 januari is het Bondskaderschool... zolang er een achterstand is kan moeilijk naar de toekomst over tien jaar gekeken worden. Vandaar dat de heer Degreef de wens uit, dat er in 1969 meer be grip en meer mogelijkheden te vinden zullen zijn voor de huidige positie van de sport en voor de toekomstige ontwikkeling. Het niet in vervulling gaan ervan zo stelt hij kan catastrofale gevolgen hebben voor de sportbeoefening in Schiedam in de naaste toekomst. Het SBLO-bestuur zoekt nog naar gegadigden bij de sportverenigin gen, die topsportevenementen in 1969 willen organiseren, dit omdat van een sportdag of sportweek werd afgezien dit jaar. Geldelijke steun van de SBLO is daarbij niet uitgesloten en het bevreemdt de SBLO, dat tot geen enkele vereni ging zich aanmeldde. Ruime aandacht wordt in SBLO- contact ook besteed aan de sport- soos-aktiviteiten en wel door de heer Jac. van Oudheusden, die vooral het punt financiën aan raakt en hoopt dat er verenigingen zijn, die het gironummer vragen om een bijdrage te storten. „DUPE 4" is een zeer goede Haagse commerciële groep met 'n goede show en gedegen vakwerk, lezen we in het maandblad van de stichting Instuif R.K. Jong Schie dam. Deze vier jongelui zijn zondag avond bij deze Instuivers in ge bouw Arcade. Aanvang 8 uur... De leden van de Ned. Christen Vrouwenbond afd. Schiedam-Cen- trum maken op dinsdag 14 januari een excursie naar museum Boy mans van Beuningen. Aanvang 10 uur. Grevelingendam-Hellegatsplein is het doel van de auto-excursie die de leden van de K.N.N.V. afdeling Vlaardingen-Schiedam op zondag 12 januari a.s. maken. Excursie leider is de heer L. Noordhoek. Nonetjes, diverse zaagbekken, bril- duikers, eenden en ganzen zullen daar te zien zijn. Wenst U hier meer over te weten, belt u dan van avond nog de heer Noordhoek, tel. 347335. En... denkt U aan de bijeenkomst van de Plantenwerkgroep in de Van Hogendorpschool Aanvang 8 uur op woensdag 15 januari. Vertrek op zondagmorgen om half negen van Vlatardingen-Oost. 45 „Singelkwartiertjes" zijn er deze maand jarig. Zij die dit op 1, 10 en 25 januari zijn, kunnen een verrassing bij Oom Jan Fredriks in de Newtonstraat 13a halen De dansavond van de Teir- quasth sociëteit heeft niet op za terdag 11 januari, doch op zater dag 18 januari plaats. De zaal van de Opstandingskerk is door ver bouwing niet beschikbaar, maar volgende week rekenen de Teir- quasthers weer op u... van zaterdagochtend 10 uur tot zondagavond 12 uur APOTHEEK-DIENST Vanaf 10 januari 18.00 uur: APOTHEEK JANSEN, Van Swindensingel 42, tel. 264917. TANDARTSDIENST TANDARTS G. P. WATTEZ, Nieuwe Haven 131, Tel. 267571. Spreekuur van 5-6 uur n.m. AKTIE Mevr. Zr. G. A. Bervoets-Schaberg, Bachplein 486, telef. 35 34 07. DIENST VERLOSKUNDIGEN Afwezig: Mevr. v. d. Linden, waarn.: Mevr. Segers, Tel. 267198, b.g.g. 260080. Overige praktijken: Commijs-Gastelaars, telef. 26 73 02. Mej. Meerman, telef. 26 71 58 GROENE KRUIS WIT GELE KRUIS. Schiedam: Zr. Kerklaan, tel. 263313 Zuster Keijzer, Tel. 265541. Kethe: Zr. v. Lent, Obrechtstr. 84, telefoon 260892 (mevr. Hellwig). Lijst van gevonden voorwerpen. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam, dagelijks van 9-00-17.00 uur, behalve op zater dag erl zondag: pak jute zakken; kindertuigje; pas poort; armbandje met plaatje; geld; zwembroekje; regenbroek; herenhoed; 4 sleutels in étui; 4 sleutels in étui; sleutel V.W.; Lips- sleutel. Post Kethel; damesbril; ring met 4 sleutels; ring met 4 sleutels; ring met 6 sleutels; 4- kleuren ballpoint; Lipssleutel; da mesbril; verzekeringsplaatje; por temonnee met inh.; aktetas met inh.; portefeuille; sigarettenkoker, Post Kethel; 1 paar herenhand schoenen; 1 paar suède handschoe nen; nylon want; 1 paar heren handschoenen. Te bevragen bij de vinders: 1 paar herenglacé's, de Bruin, Schiedamseweg 21; 1 paar heren glacé's, L. G. v.d. Kaden, Damlaan 234; 1 paar damesglacé's, mevr. Verwijen, Dr. Wibautplein 54; stof fen dameshandschoen (R), Post kantoor, Lange Nieuwstraat; 1 pr. damesglacé's, Postkantoor, Lange Nieuwstraat; portemonnee met in houd, Huigers, Tuinlaan 32c; por temonnee met inh., L. A. v.d. Bos, van Swindensingel 58b; kinderpor temonnee met inh., Leenderts, Cel- siusstraat 28a; boodschappentas, Postkantoor, Lange Nieuwstraat; portemonnee met inh., mej. de Ko ning, Putterhoeksestraat 8; porte feuille met inh., mej. den Bemmel, Lepelaarsingel, Vlaardingen; bood schappentas met inh., mevr. Draer, St. Liduinastraat 82b; fietstas met inh., mevr. v. Oostenrijk, Joh. de Wittsingel 213; reserve wiel, Bron- sema, Paulus Potterstraat 34; nieu we bumper, Noordijk, Pr. Fred. Hendrikstraat 3b; kunstschaats, Belzer, Fr. Halsplein 45a; step, Rietkerk, Joh. Wagenaarstraat 17 (tel. 262459); step, mevr. Bijkerk, Alb. Thijmstraat 32a; slee, Ooster- veer, Boylestraat 13; 3 ball-points, Th. de Vette, Nic. Beetsstraat 26; kinderbril, E. Westerveld, Rotter- damsedijk 257a (tel. 260310); meis- jesbril, G. Jansen, Rembrandtlaan 52a; ring met 2 sleutels, v.d. Poll, van Oldenbarneveltstraat 185; he- renbril, Offerman, Boylestraat 28b; ring met 2 sleutels, J. Boas, van Heuven Goedhartstraat 26; ring met 1 Lipssleutel, J. Vroom, Zweed- sestraat 171; kussensloop, lakens e.d., Molendijk, Joh. Wagenaarstr. 18 (tel. 260198); muts, mevr. Ger ritsen, B. Ballotsingel 73a; jongens jas, Molenaar, concierge ULO- school, St. Liduinastraat; ijsmuts, Gudde, Nieuwe Damlaan 688; he rensjaal, Walbeek, Vondellaan 33b; kinderrokje, v.d. Broek, Oosterstr. 34; lakschoen, W. A. Buijs, Vlaar- dingerstraat 29a; regenjas, Post kantoor, Lange Nieuwstr.; 4 bank biljetten, Westerveld, B. Ballotsin gel 3c; geld in enveloppe, Apotheek 't Gouden Hert, St. Liduinastraat 58; broche, Grudelbach, Albarda- straat 8; armband, Leliveld, Alph. Ariënsstraat 52 (tel. 269057); bank biljet, Gerkenma, B.K. Laan 193; jongenshorloge, Korbijn, v. Hogen- dorpstraat 43; bankbiljet, Frank, J. v. Zutphenstraat 29; armband, v. Beest, Zuidlandsestraat 10; ring, G. J. Buitenhuis, Gr. v. Prinsterer- laan 57; bankbiljet, J. v. Engelen, Celsiusstraat 42; 4 brievenbussen, Belzer, Fr. Halsplein 45a; rijbewijs, Portier Luxor-theater, Rotterdam; boek nieuwjaarskaarten, Post kantoor, Lange Nieuwstraat; brui ne bastaard, herder, reu; zwerf kat; cyperse poes, Dierentehuis, St. Anna Zusterstraat; zwarte poedel, reu, A. de Boer, Edisonstraat 10b (tel. 151784); keeshond, Hofmans, Edisonplein 7b; zwarte konings poedel, reu, Bos, Bilderdijkstraat 4, Rotterdam (tel. 153298). Naar wij vernemen zal op de zon dagen 9 en 16 maart a.s. in de Sporthal Margriet voor het eerst een tennistoernooi van de Kring Schiedam (ook bevattende Vlaar dingen, Maassluis en Maasland) plaatsvinden in onze stad. Voor het eerst althans vindt de organi satie in Schiedam plaats, al kun nen inschrijvingen geschieden bij de heer J. Zandvliet, Gijsbr. van Amstelstraat 3 te Vlaardingen. Er zal worden gespeeld in gemengd dubbel en heren-dubbel, waarbij de spelers naar sterkte ingedeeld zullen worden in de B- of C-klasse. Tot 16 februari kan men zich hier voor opgeven bij genoemd adres. Bij bevordering is aan de heer C. Lankamp, geboren op 1 juni 1889 te Schiedam en wonende in Schie dam aan de Voornsestraat 20, toe gekend de ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in zilver. Vandaag viert de heer Lankamp zijn zestig jarig jubileum bij Distilleer derij W. Hasekamp Co te vieren. Bij zijn vijftigjarig jubileum werd aan de heer Lankamp de ere-medail- le verbonden aan de Orde van Oran- je-Nassau, in brons toegekend. De functie van de heer Lankamp is distillateursknecht. Vanmiddag reikte burgemeester Roelfsema tijdens een speciale bij eenkomst op het Stadhuis deze on derscheiding aan de betrokkene uit. De commissie voor het Open Deur- werk Van de Hervormde Gemeente organiseert a.s. zondag 12 januari haar eerste OPEN DEURDIENST in 1969. Deze Open Deurdienst zal worden gehouen in de Bethelkerk, hoek Nieuwe- en Oude Maasstraat. Aanvang 10 uur 's morgens. De promotor van het landelijke Open Deurwerk zal in deze dienst voorgaan. Als onderwerp voor zijn toespraak koos de heer Cornell Wismeijer als onderwerp: „GOD ZIET ER WAT IN!" Medewerking aan deze dienst ver lenen de Chr. Muziekvereniging „HARPE DAVIDS" o.l.v. de heer A. L. Glotsbach en mejuffrouw T. v. d. Meiden, orgel. De commissie voor het Open Deur- werk nodigt U hartelijk uit deze Open Deurdienst mede te maken. Op vrijdag 10 januari a.s. zal 't precies vijftig jaar geleden zijn, dat de heer J. L. H. v.d. Boor het kappersvak instapte. Op zijn elfde verjaardag trad hij bij kapper Schellenbach in dienst als inzeper van scheerklanten. Hij bleef evenwel niet lang inzepen, maar begon ijverig de kunst van het haarknippen te bestuderen. Na geruime tijd kappersbediende te zijn geweest, kreeg hij zijn ei gen kapperszaak in de Lange Nieuwstraat. Hij moest dit pand wegens de vestiging van een zaak van Albert Heijn verlaten. De zaak werd verplaatst naar de Oranje straat. Daar heeft de heer Van der Boor geruime tijd zijn zaak gehad en ettelijke Schiedammers ge knipt en geschoren. Na vijftig jaar knippen werkt de heer Van der Boor nog steeds met veel plezier. Hij is momenteel in dienst van de heer De Wip, Beyer- landselaan in Rotterdam. Alle ontwikkelingen, die het kap persvak heeft doorgemaakt, zijn door de heer Van der Boor nauw lettend gevolgd. Hij bedient der halve de klant desgewenst met een oer-ouderwets geknipt model, maar is ook meester in ^e moder ne technieken van 't kappersvak, een vak waar hij meer dan wie Odk van houdt. Op vrijdag 17 januari a.s. maakt de Rijkspolitiekapel van het Korps Rijkspolitie de opname voor een radio-lunchconcert uit te zenden van 12 uur tot 12.30 uur op donderdag 23 januari a.s. (AVRO- radio). Het programma wordt opgeno men op die 17e in het Arcade-ge bouw, Lange Haven 73, Schiedam, tussen 12 en 15 uur. De Rijkspolitiekapel onder leiding van de kapitein H. C. Hoogervorst is geformeerd uit vijfentachtig overal in den lande dienst doende Rijkspolitiemannen. De kapel be staat in juni a.s. twintig jaar. Een stereo-langspeelplaat (de 4e grammofoonplaat van de Rijkspo litiekapel) komt half februari a.s. uit. -Vl - HoofdkantoorGeert Grooteplein 4, Alkmaar, tel. 02200-18884 15-22 dagen Majorca 10-13-14 dagen Zeil am See 13-14 dagen Gardameer 10-17 dagen Rivièra 13 dagen Middellandse Zee Schiedam, G. Verboonstraat 17-19, tel. 010-266077 en 262258 Rotterdam-C., Meent 62, tel. 010-116889

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 14