liet nieuwe De eerste kei van Jan voor de wielerbaan f Sim zoekt contact met de scholieren der VLERK Echtpaar Janssen feestelijk op Harga ingehaald GELD NODIG Krediet voor autobusvervoer scholieren BRIDGECLUB IN SCHIEDAM Ontkoppeling G.G. en G.D. en gem. ziekenhuis NS-foto-expo DISCOSOOS DE TON Uitgekiende baan leerl. verkoopster OASE dam 2 T.V. DEFECT bel RADIO „ACTIEF' cultivé PAREL COLLIERS da n naar IRIS bloemenkiosken 18a JAARGANG VRIJDAG 24 JANUARI 1969 Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) Redaktie en Advertenties: Broersvest 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-267368 en 263939 Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. HoofdredaktieP. J. Hovingh De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N.I.P.O.-rapport Een goed verlicht complex op „Harga", dat veel weg heeft van een kunstijsbaan in de verte, duidde de plaats aan waar Jan Janssen Torn de Francewinnaar 1963 gisteravond verwacht werd. Heel veel publiek, vcaral uiteraard van de jongeren, drong zich hier naar voren. Van hun belangstelling gaven blijk wethouder van culturele- en sportzaken me vrouw G. D. de Graaff, de chef-bureau sportzaken, de heer J. Bronne- man en verder vele bekenden uit de sportwereld. Toen Jan Janssen met zijn vrcuw arriveerde ging er een luid gejuich op en werd hij begroet door de voorzitter van do wielrennersvereniging „Schiedam" de heer H. Breur. Terwijl Jan Janoen enthousiast die eerste kei metselde, liet de Rijnmcndba.id zich heren en was hij- een gewillig slachtoffer van klik kende fototoestellen. Schiedams wielerbaan gaat nu eindelijk werkelijk heid worden. 0 Jan Janssen, hier in de hurkzithouding, legt de eerste kei voor de Fchiedamse wielerbaan. Dit sportieve buitengebeuren had gister avond in het sportpark Harga plaats. Het prille begin van de baan dateert van oktober 1961, toen de heren Schip per en Van Meurs van de Plantsoenen dienst het dijklichaam in de huidige vorm lieten draineren. Ook de keibe strating is toendertijd aangebracht. Ogenschijnlijk om het dijklichaam te verzwaren, anderzijds om het verstui ven van het zand tegen te gaan. Er wer den 7.000 kubieke meter zand en 3.000 kubieke meter grond gebruikt. In aug. 1962 werd nogmaals 500 kubieke meter zand bijgevoegd. De kosten bedroegen toen ruim 52.000. Een jaar of drie gebeurde er niets. Totdat de heren ir. van Bogerijen en Maas van Gemeentewerken in hun vakantie verschillende wieler banen, o.a. in Hilversum en Ant werpen, gingen bekijken om er stu die van te maken. Hun conclusie was, dat wilde men een goede baan krijgen dit een onderheide moest zijn. Kosten: ongeveer 450.000. Dit was niet te verwezenlijken, zodat men naar de kosten van een hou ten baan informeerde: f220.000. Men kende de financiële toestand van de gemeente Schiedam en be greep dat ook dit niet door kon gaan. Op 24 mei 1968 kreeg de wiel rennersclub „Schiedam" bericht van B.W. dat zij zelf de baan kon den gaan maken. Hiervoor werd een subsidie van ƒ25.000 toegezegd. Ook de afrastering om de baan en de toegangshekken komen voor re kening van de gemeente. Met dit bericht werd een stichting in het leven geroepen, waarin de heren J. Brussé, L. Jurgens en B. van de Bor zitting namen. Doch ook de Coca-Cola-fabriek staat hier ach ter. Men is gaan praten met de heren van Gemeentewerken en kwam in het bezit van de tekenin gen en de resultaten van de opge dane studie. De baan zoals die nu wordt, heeft de vorm zoals door Gemeentewer ken werd ontworpen. De rechte stukken hebben een helling van 8° enstukken hebben een helling van 8 graden en de bochten 35 graden, zodat de renners met diverse snel heden door de bocht kunnen gaan. De heren Maas en Verweij van Ge meentewerken hebben dit allemaal 'uitgedokterd'. Oorspronkelijk was de baan 250 meter, een behoorlijke wedstrijdbaan. Hij wordt nu ech ter 256 meter. Dit om zand te be sparen en het gewicht zo klein mo gelijk te houden. De laatste jaren zakt het dijklichaam gemiddeld 2 a 3 cm. Met het oog hierop heeft men nu het zand 30 cm. hoger ge maakt dan de bedoeling was. Daarvoor was 1600 kubieke meter zand meer nodig, en nu moet er weer 200 kubieke meter bij. Aan straatkeien zoals gisteravond door Jan Janssen gemetseld, moet nog een oppervlakte van 1700 vierkante meter „bewerkt" worden. Op de vraag of Jan hiervoor tijd had, is ontkennend geantwoord. Als de keienbestrating klaar is, wordt een laag latexfalt (asfalt) aangebracht. De aanleg van de baan kost nu al ƒ51.000. Het restaurantje ongeveer 40.000. Kapitalen, waarvoor sportminnend Schiedam met een warm plekje in het hart voor de wielrennerssport, bórg kan en zal zijn. De heer B. Goud, consul van de K.N.W.U. van Zuid-Holland stad de loftrompet over het bestuur van deze wielren nersvereniging, die hardnekkige werkers zijn en de moed niet op geven. Hij stelde in het bijzonder de heren Breur en Letterman ten voorbeeld. Deze wielerbaan zal de jeugd straks bezighouden. Hij zal bewijzen dat hij onmisbaar is en de Heer Goud zag met vreugde uit naaf de uitnodiging om straks bij de opening aanwezig te zijn. De toekomstige jong renners keken vervolgens met bewonderende blik ken naar hun idool, Jan Janssen, die alle bestuursleden nog enkele waardevolle aanwijzingen gaf. Zijn charmante vrouw Cora luis terde met een glimlach. Sinds drie weken wonen zij in een gloednieuw huis in Putten, waar de 4-jarige Ka rin en Jan junior van drie maanden het best naar hun zin hebben. Na afloop was 't echtpaar Janssen speciale gasten van het bestuur der wielrennersvereniging „Schiedam" Die hopelijk de komende weken geen vergeefs beroep op U zal doen. Door de groei van onze OASE is er binnenkort plaats voor een stijlvolle leeftijd plm. 16 jaar. Sollicitaties na telefonische afspraak 260559 na 6 uur 264366. De leden van de afdaling Culturele Ontwikkeling van de Schiedamse Ge meenschap hebben schriftelijk contact gezocht met de schoolbesturen van de Scholengemeenschap Spieringshoek, Rijksscholengemeenschap en Stedelijk Gymnasium. Met de bedoeling om tot een oriënterend gesprek te komen over eventuele aansluiting bij genoemde SG- afdeling. Daartoe is voorgesteld dit gesprek te houden op woensdagavond a.s. te acht uur in het gebouw Christ. Sociale Belangen aan de Lange Ha ven 73. Doel van het gesprek is, mogelijk heden te onderzoeken de contacten van de afdeling te vrebreden, zodat de volgende vragen naar voren zul len komen. Wat zijn hun gedachten over het sociaal-culturele werk in Schiedam zoals het tot uiting komt; zouden hun leden (van de leerlin genverenigingen) hieriij verande ring willen zien en zo ja, welke; zouden de leerlingenverenigingen deel willen nemen aan de werk zaamheden van de afdeling Cultu rele Ontwikkeling of aan een even tuele andere afdeling van de Schie damse Gemeenschap. Mochten naast genoemde leertin- genverenigingen nog andere ver enigingen aan dit gesprek wensen deel te nemen, dan is daarvoor alle gelegenheid op deze eerste contact avond, ook zonder speciale uitno diging. Telefoon 151604 263420 'WIJ HELPEN DIRECT Tol 's avonds II u. bereikbaar Corn. Drebbelsrt. 7, Schiedam Verkoop en inruil van alle merken Wettelijk vastgestelde rente; Kwijtschelding bij overlijden Snelle afwikkeling Geen informatie bij werkgever. Inlichtingen worden verstrekt door H. P. VAN GELOVEN Singel 92a-b- Schiedam Telefoon 010-267113 Kantooruren: dagelijks van 8.30 tot 12.30 en van 13.30 tot 18.00 uur. Woensdag van 18.00 tot 20.00 uur, zaterdags van 10.00 tot 12.00 uur. In Japan gekweekte parels. Een waardevol sieraad. B. en W. stellen de raad voor ten be hoeve van het vervoer van de leerlin gen van de imbecillen-afdeling van de Prof. R. Casimirstraat aan het Oude Kerkhof 10 een krediet ter beschikking bare lagere s en en en en en te stellen van ƒ10.200 en voor het schoolzwemvervoer van de leerlingen van de bijzondere en openbare lagere scholen een krediet van ƒ14.400. Omtrent dit voorstel tot het verle nen van een totaalkrediet van 24.600 voor dit autobusvervoer delen B. en W. de raad nog mee, dat de commissie voor onderwijs zaken het volgende advies heeft uit gebracht: „De commissie kan zich verenigen met de voorgestelde regeling van het vervoer van de imbeciele kinde ren en met het schoolzwemvervoer. Ten aanzien van het gedeelte van het voorstel dat een ouderbijdrage van 0,25 per week per leerling vraagt, hebben- van de zes aanwe zige commissieleden er zich vier daartegen verklaard en het voor stel op dit punt niet aanvaardbaar geacht, terwijl één lid weliswaar liever zou zien dat dit vervoer kos teloos geschiedde, doch zich om budgettaire redenen niet tegen de genoemde bijdrage zal verzetten." Omtrent het schoolzwemvervoer merken B. en W. in hun voorstel o.m. op: „Nu wij voornemens zijn de leerlingen van de openbare la gere scholen aan het schoolzwem men te doen deelnemen met het vierde en vijfde leerjaar in plaats van het vijfde en zesde leerjaar, aangezien is gebleken, dat alge meen behoefte wordt gevoeld het schoolzwemmen op jongere leeftijd te laten geschieden, welk stand punt wij delen, menen wij dat te vens de zorg voor het vervoer van de leerlingen naar het Sportfond- senbad onze aandacht behoeft". Bridgeclub „Schiedam 1959" gaat blijkens een advertentie 'n bridge- cursus organiseren. Deze club, ge start met 20 leden, is nu uitge groeid tot 'n bloeiende vereniging met meer dan 100 leden. Het be stuur kwam daardoor op de ge dachte lessen te gaan geven met behulp van lesmateriaal, uitgege ven door de Ned. Bridge-Bond. De voorzitter hiervan zal met assi stentie van enkele bestuursleden deze lessen geven, waarbij niet de verplichting bestaat direct lid te worden. AI hoopt men na de cursus wel enkele leden als lid te mogen inschrijven. Prachtig is onze collectie. Prijzen vanaf 89.- Juwelier- edelsteenkundiqe'-dgr ~^f R0TTERDAMSE0IJK 268 SCHIEDAM W' De heer J. H. van den Berg, genees heer-directeur van het gemeente ziekenhuis en directeur van de ge meentelijke geneeskundige- en ge zondheidsdienst zal op 3 juni aan staande de pensioengerechtigde leeftijd bereiken. Met het oog op de vervulling van de vakatures, die daardoor zullen ontstaan, hebben B. en W. de in specteur van de volksgezondheid in Zuid-Holland, de commissie van administratie voor het gemeente ziekenhuis en de commissie voor de volksgezondheid gevraagd of het al dan niet aanbeveling ver dient de combinatie van functies te handhaven. Deze staan, met B. en W., een splitsing van directie voering voor. In verband daar mede geven B. en W. de gemeente raad in overweging: 1. de functies geneesheer-directeur van het gemeente-ziekenhuis en directeur van de gemeentelijke geneeskundige- en gezondheids dienst, na de pensionering van de heer van den Berg, niet lan ger door een zelfde arts te doen vervullen; 2. in de aanstaande vakature van directeur van de gemeentelijke geneeskundige- en gezondheids dienst te voorzien voor benoe ming van de arts, de heer J. Ste vens, zulks met ingang van een nader door ons te bepalen da tum. Ter voorziening in de vakature di recteur-geneesheer van het gemeen te-ziekenhuis hopen B. en W. de raad te zijner tijd een aanbeveling te kunnen voorleggen. Regelmatig organiseert de Bond van Spoorweg Ontspanningsvereni gingen een foto-tentoonstelling met daaraan verboden wedstrijd. De 8ste Nationale wedstrijd is op gezet door de fotoclub N.S. Rotter dam en wordt gehouden op 24 en 25 en 26 januari op de eerste ver dieping van het station Schiedam Rotterdam-West. Gemakkelijk te bereiken. Iedere zaterdagavond tot 01.30 uur Iedere zondagavond tot 00.30 uur Met super-gezellige bar. Lange Haven 121 6 uur geweestBloemen vergeten STATIONSPLEIN (ingang STATION) Elke dag geopend van 8.30 tot 21 03 uur. OOK ZONDAGS.

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 1