Het nieuwe f-hWiiwiu Of «JESPÏtEK MET zwem instructr ice mevrouw G. ÏML Hoek-Mees Pleidooi voor aangepast bad gehandicapten in „Bad-Zuid" Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) "KV. DEFECT bel RADIO „ACTIEF „BREDEKOUE" SPEELT ..llereEiploeg" Teiinie W.F.-ploeg „Uociinicnten" De vrolijke avond van „Ursus" Nieuwe voorzitter bij oud-strijders 18e JAARGANG WOENSDAG 29 JANUARI 1969 Redaktie en Advertenties: Broersvest 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-267368 en 263939 Inzendtermijn advertentie»; dinsdag en donderdag 6 uur s avonds. Hoofdredaktie: P. J. Hovingh De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N.I.P.O.-rapport Telefoon 151604 263420 WIJ HELPEN DIRECT Tot 's avonds 11 u. bereikbaar Com. Drebbelsrt. 7, Schiedam Verkoop en inruil van alle merken SCHIEDAMSE NOTITIES. DE CURSUS Dieren-E.H.B.O. begint op woens dag 5 februari a.s. in de praktijk van dieren-arts J. J. de Kaper aan de Jan Steenstraat. Aanvang: half 8. HET BESTUUR van ARMS zit beslist niet stil Op vrijdag 28 februari is de jaar vergadering belegd. Op 1 en 2 maart worden de selectie-wedstrij den voor de jeugd en voor de da mes gehouden en op zondag 23 maart worden alle jeugdleden in de gelegenheid gesteld een proeve van bekwaamheid af te leggen. Dan zou het natuurlijk ook leuk zijn als dit gebeurde in de eigen verenigingspakjes. Mevr. Verhoev, Schuttersveld 9, telefoon 262654 be stelt ze voor U MORGENAVOND een avond vol zang en muziek in de Magnalia Deikerk aan de Al- bardastraat 67. De bekende zanger KEES DEENIK zal zich laten ho ren, doch leidt ook de samenzang. Verdere medewerkenden: het kerk koor van de Herv. Gemeente o.l.v. de heer J. P. Bekkers, het Geref. Nieuwlandkoor o.l.v. de heer G. v. d. Schoor, het R.K. Schiedams Gemengd Koor „Laus Deo" o.l.v. de heer J. Remmerswaal. Organist is de heer G. v. d. Schoor, trompettist de heer C. Punt. En de predikanten: ds. A. Stein- hardt, pastoor E. Robben en maj. F. Zuidema. U bent allemaal van harte welkom om acht uur. Toegang vrij VANAVOND: Oude Wolvenraad bij groep 4 in de „Burgemeester van Haarengroep". ER WORDT morgenavond om half acht weer een leiders-bijeenkomst in het club-^ huis van S.V.V. op „Harga" gehou den. Een bericht voor de ouders van deze Rood-Groene-junioren tot on geveer 15 jaar: deze jongens kun nen van 1419 juli mee naar het Jeugdsportkamp in Zeist. Zij moe ten dan geboren zijn tussen 1 juli 1953 en 1 juli 1957. Aanmelden via het bekende formu lier aangehecht aan de weekbrief „Op de grasmat" van 27 januari. Ingevuld door een der ouders afge geven bij de heer A. v. d. Hamer. Kosten van dit kamp: ƒ40,—. Te betalen vóór 1 juni ineens of in drie termijnen. 2.c(J MurencAuto huren! 4 5 - 9 - persoons auto's Telefoon 260160* Burg. H. Gretelaan 273 Schiedam De Schiedamse Toneelvereniging „Brederode" geeft op donderdag 30 januari a.s. een uitvoering van „De eerste mevrouw Fraser", een blijspel in drie bedrijven van Sint John Ervine. Medespelenden hier in zijn Cor Gruyters, Jan Gudde, Chris Tubbing, Truus Groenendijk, Gilles de Veth, Jasper v. d. Wilden berg, Ineke Middendorp en Berna Scheffers. Het stuk speelt in Knightsbridge, Londen. „Brederode" is de derde toneelvereniging die mededingt in de Toneelwedstrijd 19681969, ge organiseerd door de Stichting „De Schiedamse Gemeenschap". Aanvang: 8 uur. „De oudjes van 1946" in het oude verdwenen open bad aan de Havendijk: weet u het allemaal nog? Als de bouw van „Bad-Zuid" straks be gint, hoopt mevrouw G. M. Hoek-Mees, wonende aan de Lekstraat 131 in onze stad, dat een gedeelte van dat bad zó gemaakt wordt, dat gehandicapten zonder hulp en met hun wagen er zelf in kunnen rijden. Dat die ingang dan op die invalidewagens is berekend. Zo ook de doucheruimten. Dat zij dan ook zelf in het water kunnen komen, zon der aangewezen te zijn op hulp van anderen. Een onmógelijke wens We hebben hierover met deze vrouw gepraat. Een waterrot al vanaf haar zevende jaar. Zonder toestemming van maar moeder, die meende verstandig te doen en de meester op school in te schakelen. Die zou* die eigenzinnige Beppie Mees wel tot de orde roepen. Maar Beppie trof het. Want de meester stond volledig achter haar. Zodat ze gewoon doorging. Al was daarvoor niet zoveel tijd. Dat werd wel beter toen zij eenmaal ge trouwd was. Toen werd het diplo ma's veroveren aan de lopende band. Ouderen onder ons kennen haar nog vanaf het „open bad". En nu van „Bad Groenoord"Doch ook van het Sportfondsenbad in het bijzonder. Heel veel dierbare herinneringen bewaart zij aan dat verguisde bad aan de Havendijk. En ze merkt heel lakoniek op: als dat plekje daar eens zou kunnen spreken. Dan zou het om te beginnen daveren van de lach. Want wat is daar veel gelachen. Vooral voor de oorlog...! Er was daar een heel aparte club, de „Berenploeg". Die naam was eigenlijk van de mannen. Maar die werd door hun maar toegeëigend. Vooral op het jaarlijkse uitstapje was ,veel plezier. Met uiteraard be- De W.F.-damesploeg... Komt u allemaal naar het feest dit jaar? Geheel rechts in badmantel mevrouw G. M. Hoek-Mees, sinds 1957 instructrice van de W.F.-damesploeg en heel vroeger van de kinderen- zoeken aan andere zwembaden.... Na de oorlog, in 1946 ging dat heel moeilijk, omdat de bussen toen alleen maar bestemd waren voor de bejaarden. Daar wist men wel raad op. Die bustocht ging door Met lange rokken en allerlei ouder wetse toestanden. Plus een hagel witte kap op. Onnodig te zeggen dat er die dag enorm gelachen is. En men de andere dag in die kos tuums een ere rondje in het „open bad" maakte onder aanvoering van mevrouw A. v. d. Gaag-van Berkel, die vorig jaar onder grote belang stelling haar 80ste verjaardag in „Bad Groenoord" vierde. Voor die publiciteit had Bep Hoek wel ge zorgd voordat zij met vakantie ging. Voor mevrouw v. d. Gaag heeft zij een grote bewondering. Dat is in al die jaren zo gebleven. Op de kop af: 35 jaar Een blind meisje, Teunie v.d. Lub ben, een geboren Schiedamse, ver bleef in een Rotterdams tehuis. Maar zij wilde graag zwemmen le ren. Mevrouw v. d. Gaag had daar geen bezwaar tegen en gaf Bep Hoek de opdracht zich speciaal over dit meisje te ontfermen, dat prompt de beide diploma's be haalde. N.l. in het open had en later in het Sportfondsenbad. In het bad naast het Oosterbad in Rotterdam ging zij later, na haar huwelijk, zwemmen. Een bad spe ciaal uitgerust voor gehandicap ten. Zó wil Bep Hoek een gedeelte van het nieuwe bad'straks hebben. Zij weet tenslotte dat hier behoef te aan bestaat. Want Schiedam heeft zijn eigen „Ooievaars" die nu huiverig zijn om zwemlessen te ne men. Straks kan dat allemaal veel gerieflijker voor ze worden. En die kant moet het op Margreet Kooyman uit Rotterdam calligrafeerde op verzoek van de Een achterwaartse salto van mevrouw Bep Hoek. Straks weer in „Bad Groen oord"... directie van Wilton Feyenoord de volgende fraai versierde tekst, die een ere-plaatsje in het album van Bep Hoek heeft: „Door de directie van de dok- en werfmaatschappij Wilton-Feyen- oord N.V. te Schiedam aangebo den aan mevrouw G. M. HOEK- MEES ter herinnering aan het feit, dat heden door de afd. „zwemmen" van de vereniging „Wilton-Feijen- oord" in de kinder-afdeling het 500ste diploma werd uitgereikt". In 1957 had de directie van deze scheepswerf iemand voor deze les sen nodig. Bep Hoek schreef erop en werd aangenomen. Heel veel kinderen, maar ook hun moeders zijn via haar de eerste slagen in het water meester geworden. Ook de heer Arie Kraayeveld van W. F. be waart daar plezierige herinnerin gen aan. Die kinderen is zij (helaas) kwijt omdat hun lesuur verschoven is. Maar de W.F.-dames heeft zij nog. Iedere dinsdagmorgen van kwart voor elf tot kwart over twaalf. De animo loopt daarvoor helaas terug, al voegen vele dames van het „vrij zwemmen" zich bij dit clubje. De tijd van kwart over 10 tot kwart voor 11 was vroeger voor deze da mes gunstiger met het oog op de schooltijden. Maar bovendien wer ken op het ogenblik veel dames. Dit jaar bestaat deze afdeling ech ter 25 jaar. Mogelijk een reden om op de startblokken terug te ko men. Ze heeft verschillende „papiertjes", Bep Hoek, official van de K.N.Z.B. en van de Nederlandse Culturele Sportbond. Lid van de technische commissie van de Schiedamse Red- dings Brigade, waarvoor zij in 1933 haar papieren behaalde. Een der eerste „zwemmeesteressen" van de Gemeentelijke zwemplaats (het open bad) te Schiedam. Datum van het diploma: 10 september 1932. In structrice van de S.R.B., helpster van het Opvangcentrum van de B.B. Winnaresse van de 1000 meter in de Bosbaan in 1965 en 1967 in Amsterdam tijdens festiviteiten.... Fraaie tegeltjes zijn daar de bewij zen van. „Tegenwoordig zijn die diploma's „papiertjes", zegt ze een beetje ver ongelijkt. „In mijn jaren waren het docu menten". Maar ze hebben allemaal een aparte plaats in de kast. Zes jaar was zij op de zondagen om kwart over acht trouw in het Sportfondsenbad om zwemles te geven aan de leden van „De Water vrienden". Samen met Cockie Gas telaars. Een naam die Schiedam niet gauw vergetA zal. Doch ook niet die van Joke den Held, een der snelsten op de vrije slag en Willy v. d. Lee op de schoolslag. Als zij omroepster Marieke van Arnhem op het beeldscherm ziet, vraagt zij zich steeds af of zij des tijds ook een van haar leerlingen geweest is. Een vrouw met een rijk zwemver- leden. Die nog graag zwemt. Zij geeft ruiterlijk toe heimwee te heb ben naar het oude bad met zijn talloze herinneringen en zijn balk „Tonia", waarop letterlijk van alles kon. Ook met z'n zessen Je kon daar op bepaalde uren gra- ti zwemmen of voor een stuiver en later voor een dubbeltje. De „elite" voor 5,per jaar, later 10. Is het wonder dat haar enige zoon, nu getrouwd, haar zwempassie deelt Hij maakte destijds de omslagteke ning van het clubblad „De Water- vrienden" en hij maakt nu nog de tekeningen bij de artikeltjes. Al is het soms wel verwarrend, want hij heet toevallig ook Bep Zaterdagavond 25 januari was er in Ursus kantine op Harga een echte gezellige ouderwetse avond. Op uitnodiging van het bestuur wa ren daar de oud-leden van deze bijna 50-jarige voetbalvereniging bij elkaar. De voorzitter begroette de aanwe zigen met een hartelijk welkomst woord en ging heel in het kort de geschiedenis van Ursus na. Hij stel de de aanwezigen voor als diegene die de huidige bestuurders waren voorgewaan en het verheugde hem de ouderen te kunnen verzekeren een goed en vooruitstrevend be stuur te hebben. Na de verversingen kwamen de tongen los en konden de jongeren vele wapenfeiten vernemen. Dat de „oudjes" nog konden fees ten hebben zij daar overduidelijk bewezen, op een manier die bij de „jongeren" bewondering opwekte. Na een bijzonder gezellig samen zijn dankte de voorzitter hen voor hun aanwezigheid met de belofte dat een dergelijke avond herhaald zou worden. De klok sloeg al kleine uurtjes toen een ieder blij en tevreden huiswaarts keerden. Tot opvolger van de heer P. van Rijn werd op 7 januari in de voor geschreven jaarvergadering van de Ned. Bond van Oud-Strijders en Dragers van het Mob. Kruis be noemd de heer G. Rosman. SCHIEDAMSE NOTITIES. Met ingang van 1 januari j.l. is de heer L. Zoon, algemene procu ratiehouder bij de Amro-Bank be noemd tot onderdirecteur van dit kantoor.

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 1