SAMENWERKING TUSSEN RAAD VOOR HET BEJAARDENWERK EN DE SNELLE VLIET BIEDT BEJAARDEN MOGELIJK HEID TOT GOEDKOOP REIZEN C.J.V. blijft Uit in eigen land (en daarbuiten) is in ook voor bejaarden feesten AANMELDINGEN PROGRAMMA jgBejaardenvakantiereizen een onderwerp waarover een jaar geleden nog nauwelijks ggesproken werd. j| 1 Slechts een enkele maal werd hierop een uitzondering gemaakt door organisaties, die de n wenselijkheid van dergelijke reizen onderkenden en daarom probeerden een basis voor jj l|realisering te leggen. 1 jgiMeestal bleef het bij die pogingen alleen. De financiële reizen en de onmogelijkheid van een g Izelf samengesteld gevarieerd reisprogramma, de boekings- en verzekeringsproblemen deden g Ijzelfs de beste plannen de das om. g MET ELKAAR...- GROTERE SCHAAL DE SNELLE VLIET VIJFDAAGSE ZESDAAGSE de snelle vliet n.v. AANMELDINGSFORMULIER g HET NIEUWE STADSBLAD - PAG. 11 - VRIJDAG 14 FEBRUARI 1969 echtparen, waarvan de één ouder is dan vijfenzestig jaar, terwijl de ander de zes kruisjes nog niet is gepasseerd heeft De Snelle Vliet in samen spraak met de Stichting besloten de AO W-gerechtigde leeftijd niet als grens te handhaven, maar die te verlagen tot omstreeks zestig jaar en ouder. Aanmeldingen voor deze reizen kan geschieden aan het kantoor van De Snelle Vliet N.V., Rotterdamsedijk 425, Schiedam of via de hieronder afgedrukte aanmeldingsstrook, die op het kantoor van De Snelle Vliet kan worden ingeleverd of per post kan worden verstuurd. Wel verzoekt De Snelle Vliet de deelnemers een waarborgsom van dertig gulden te storten op giroreke ning 531739 ten name van De Snelle Vliet N.V. of dit bedrag tegelijk met de aanmelding op het kantoor te voldoen. Het programma dat het reisbureau heeft opgesteld ziet er als volgt uit: Nummer één staat de reis naar het Overijsselse Bonds- en Vakantieoord „De Vechtstroom" in Oudleusden. Aan deze reis kan worden deelgeno men op de zaterdagen van 10 tot en met 24 mei en van 16 augustus en later. De prijs van deze reis is hondervijftien gulden per persoon; een heel smal prijsje vergeleken met hetgeen „De Snelle Vliet" ervoor geeft. Allereerst een achtdaagse reis (van zaterdag tot zaterdag) met volledig verzorgd verblijf - met daarnaast extra tweemaal koffie en eenmaal thee in één van de geriefelijkste vakantieoorden in Overijssel, mid den in de Vilsterse bossen en vlakbij het uit de dertiende eeuw stammen de landgoe^d Rechteren. Het gebied waarin „De Vechtstroom" is gelegen de naam zegt het al behoort tot de mooiste van die provincie. Het is een landstreek, waarin bossen en weidegronden worden afgewisseld door dorpen en steden waarin de eeuwen hun duidelijke sporen heb ben achtergelaten en groepen boer derijen omkransd door de typische ring van hoog en laag geboomte. De onderbrenging in het vakantie oord is in tweepersoonskamers; eventueel indien gewenst in drieper- soonskamers. Overdag kan men, als men niet de bossen intrekt, verblij ven in de Oudhollands ingerichte conversatiezaal of op het door glas beschutte terras vanwaar men uit zicht heeft op de rivier en de daarachter gelegen bossen. Buiten het verblijf in „De Vecht stroom" heeft De Snelle Vliet ais extra nog twee tochten op het programma geplaatst. Eén, een dag tocht, brengt de deelnemers via Emmen, die olievelden bij Schoone- beek, Borger, Schoonlo, Beilen en Dwingeloo naar de Hondsrug, waar Alleen de dagjes uit, die de bejaar denverenigingen soms zelf organi seerden leken mogelijk te zijn. Tochtjes naar de Veluwe, naar Limburg soms of naar één of ander ontspanningspark als de vereni ging een jaar iang goed had gespaard. Verder dan reisen op deze manier kwam men niet, maar ondanks dat, bleken de tochten toch elke keer weer een succes. Voor veel bejaar den betekende het „dagje met de bond" de enige mogelijkheid zich los te maken van steeds weer dezelfde omgeving. De doorbreking van het immer gelijke levenspatroon, dat aan de ene kant natuurlijk wel rustgevend is, maar aan de andere kant na jaren van AOW-vrijheid toch knap kan gaan vervelen. Maar niet alleen deze groep, voor wie dat keertje uit een keertje „anders" is, verklaart de animo waarmee elke keer weer voor het reisje werd gespaard. Ook andere bejaarden, mensen die vaak weg zijn naar kinderen of kennissen buiten de stad gaan graag mee. Voor hen bestaat de aantrekkelijke kant uit het reizen met elkaar. Het uitgaan met één gelijkgestemde groep, bestaande uit mensen van dezelfde leeftijd, overeenkomstige interessen en vaak bijna gelijke levensomstandigheden, speelt voor hen een rol en daardoor ook de mogelijkheid om onafhankelijk van anderen het eigen reisprogramma en reistempo te bepalen. Dit speelde ook de bestuursleden van de Stichting Raad voor het Bejaardenwerk door het hoofd, toen zij op hun beurt een poging deden om op grotere schaal bejaarden vakantiereizen te organiseren. Lan gere, maar vooral betere reizen stonden hen daarbij voor ogen, met een sterk accent op „betere". Niet „beter" voor wat betreft de accommodatie, want de klachten daarover waren schaars. Met „beter" werd bedoeld: rustiger en meer aangepast aan de deelnemers. Voor dagreizen had de Stichting nauwe lijks belangstelling. Men dacht aan volledig verzorgde reizen van een week of zo, niet te duur en niet overladen voor wat het programma betreft. In zelf organiseren zag de Stichting echter geen mogelijkheden. Daar voor zou ze moeten beschikken over vakmensen op dat gebied. Mensen die de zaak commercieel goed doordacht konden opzetten, die de reisorganisatie op zich zouden kun nen nemen en mensen voor de administratieve afwikkeling van het project. Een oplossing voor dat probleem werd gevonden in een overleg met het speciaal daarvoor aangezochte reisbureau De Snelle Vliet N.V., dat de Stichting aanbood haar plannen in studie te nemen en zich te belasten met de daaruit voort komende organisatie. Het resultaat van die studie is een door De Snelle Vliet samengesteld programma van een tiental (of meer als er animo is) betaalbare reizen naar drie bestemmingen in Neder land en Duitsland. De prijzen van deze reizen zijn zo laag gehouden dat alle bejaarden hieraan deel kunnen nemen. Dat was de opzet van de Stichting Raad voor het Bejaardenwerk en dat was ook het kernpunt van de planning die De Snelle Vliet naar aanleiding daarvan heeft opgezet. Zelfs is het door de lage prijzen mogelijk geworden de door De Snelle Vliet georganiseerde tochten in de plaats te brengen van het vroegere „dagje uit" van de bejaar denverenigingen; collectief kan de reissom per persoon zonder al te grote moeite bij elkaar worden gespaard. Bovendien zijn de reizen uitermate geschikt om als cadeau te dienen voor een familie, die „opa en oma nou ook zo graag eens willen zien gaan". Uiteraard is het de bedbeling dat alleen bejaarden aan deze reizen deelnemen, maar om het niet al te moeilijk te maken in verband met nengebied. Dat is bijvoorbeeld dui delijk te zien aan het Geuldal, dat een tientallen kilometers lang wan delpark is met boeiende dorpjes, kastelen en steeds wisselende verge zichten. Valkenburg, dat tegen een steile rots geleund er het centrum van is, is een stad van bloemen en plantsoenen, van smalle straatjes, pleinen en zonnige terrasjes in de nabijheid van de oude stadspoorten, die tot op de dag van vandaag herinneren aan het strijdbare verle den van de stad. Zij zijn overigens niet de enige punten die de aandacht vragen. De stad bezit een bonte reeks bezienswaardigheden, zoals de grotten, een model-steenkolenmijn, een grottenaquarium en fantoom- spelonken (ontworpen door een Schiedammer). Bovengronds zijn er een openluchttheater, tentoonstel lingen, Klants dressuur en de kabel baan naar de Wilhelminatoren, om enkele van de attracties te noemen. Ook tijdens dit verblijf heeft De Snelle Vliet een tweetal boeiende tochten op het programma staan. De één brengt de bezoekers door de Mijnstreek, de andere voert langs de Mergelroute de klein Zwitserland route - naar de Gulperberg en de Vaalserberg: het Drielandenpunt. Tot slot bestaat de mogelijkheid tot een vijfdaags bezoek (van maandag tot en met vrijdag) aan het Zeven gebergte, de Rijn, het Ahrdal en het Eifelgebergte in Duitsland. De prijs van dit uitstapje bedraagt honderd vijftien gulden. In deze prijs is. niet begrepen de koffie en thee, maar wel de volledige verzorging, vanaf de avond van de eerste dag tot en met het afscheids diner op de middag-van de laatste dag. De onderbrenging is in een uitstekend Gasthof in het Zeven gebergte op nauwelijks tien kilome ter afstand van Königswinter. Gast hof Lens ligt midden in de bossen en vlakbij een meer waarin gevist kan worden. Het programma van deze reis heeft De Snelle Vliet als volgt samenge steld. Dinsdagmorgen (de morgen kunt u naar eigen inzicht besteden) wordt een tocht gemaakt door het Zeven gebergte. Einddoel is de stad Königs winter, waar de mogelijkheid wordt geboden om een tocht per kabel baan te maken naar de 321 meter hoge Drachenfels die een geweldig uitzicht biedt over de Rijn. Ook bestaat de mogelijkheid de stad te bezichtigen. Woensdag gaat de tocht naar Lim burg aan de Lahn, waar de Dom met zeven torens zal worden bezichtigd. De tocht ernaartoe voert de deel nemers door het Westerwald, een berglandschap met prachtige bossen dat bekend is om zijn geneeskrach tige bronnen. In de middaguren wordt Lorch aan de Rijn; met zijn tientallen middeleeuwse gebouwen, bezocht en gaat het gezelschap aan boord van een Rijnboot, die de deelnemers langs Kaub, de Lorelei en Boppard naar Koblenz brengt. Ook voor donderdag heeft De Snelle Vliet een tocht gepland door het Zevengebergtê. Deze zal voeren naar verschillende oude stadjes zoals Ahrweiler, de badplaats Bad Neuen- ahr en Altenahr, vroeger het bol werk van de aartsbischoppen van Keulen en tegenwoordig een be roemd wijnstadje. Aan deze tocht kan worden deelge nomen in de weken van 12 mei, 2 en 9 juni en vanaf 18 augustus. een bezoek wordt gebracht aan de Hunnebedden. De ander gaat over de Hellendoornseberg. Eventueel wordt ook een bezoek gebracht aan het vermaakcentrum „De Elf Provin ciën". Terug gaat de tocht langs de toeristische route, via Haarlerberg, Holterberg het Hollandse Zwarte Woud Raalte, Lemelerveld en de bossen bij Vilsteren en Rechteren. Nummer twee op het programma is een zesdaagse reis met verblijf in hotel „Op de Boud" in Valkenburg. Ook deze reis (van maandag tot en met zaterdag), waarvan de prijs honderdnegentien gulden per per soon bedraagt, is volledig verzorgd, bovendien extra tweemaal koffie en eenmaal thee. Deelname is mogelijk in de weken van 1, 8 en 15 september. Het hotel „Op de Boud" is schitterend gelegen in Valkenburg aan de rand van de bossen en velden. Hij beschikt over een moderne eetzaal die een gewel dig uitzicht biedt op het Limburgse heuvelland, een hotelbar, enkele conversatiekamers en een aparte televisiekamer. Valkenburg zelf is één van Nederlands meest bevoor rechte toeristenplaatsen. Feitelijk is het landschap waarin de stad gelegen is een voortzetting van het Arden- SAMENVATTING DER REIZEN: 8 dagen Oudleusden (O.) f 115,— p.p. Vertrekdata: 10, 17 en 24 mei 16 augustus en later. 6 dagen Valkenburg (L.) f 119,— p.p. Vertrekdata: 1, 8 en 15 september. 5 dagen Duitsland f 115p.p. Vertrekdata: 12 mei, 2 en 9 juni 18 augustus en later. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHii Nog maar nauwelijks een week ge- ledep vierden de leden en het be stuur van de Schiedamse C.J.V. het 10-jarig bestaan van het eigen ge bouw aan de Lange Haven 129 te Schiedam. De feestmaaltijd die werd gehou den op vrijdagavond zag er prima verzorgd uit en was voor alle aan wezigen weer een belevenis op zich. Het is prettig met elkaar bezig te zijn in het C.J.V. Gebouw „Jeugd- haven" met het dansen, biljarten, enz. en daarom is het goed ook eens met elkaar een maaltijd te houden. Enkele leden hebben zich bij de voorbereidingen van de maaltijd bijzonder verdienstelijk gemaakt. Daarna werd een gezellige avond met dansen gehouden, welke fees- tiviteiten werden voortgezet op de zaterdag- en .zondagavond. De leden en het bestuur hebben de smaak te pakken en gaan daarom verder met op zaterdag 15 februari a.s. een carnavalsbal te houden voor de leden van de C.J.V. Socië teit „De Vonk", die uiteraard gratis toegang hebben. Het is de bedoeling dat dit carna valsbal gecostumeerd wordt ge houden, waaruit voortvloeit dat ook prijzen beschikbaar zullen worden gesteld voor het beste cos- tuum. Het belooft een gezellige avond te worden. Het bal begint om 8 uur. Er is nog de mogelijk heid voor jongeren van 16 jaar en ouder om zich te laten inschrijven als lid. De contributie bedraagt ƒ4.per maand. Bij aanmelding als lid dienen tege lijk 2 pasfoto's te worden ingele verd. Voor deze ƒ4.kunnen de leden elke avond terecht in hun eigen ge bouw, Lange Haven 129 te Schie dam. Heemt U interesse Belt U dan 26 64 75. Hoofdkantoor: SCHIEDAM Rotterdamsedijk 425b, telefoon 010-260720 (4 lijnen) Vertrekdatum: reis naar: Verterkdatum: le deelnemer 2e deelnemer 3e deelnemer 4e deelnemer achternaam: voornamen: mevr./mej ./heer echtpaar: woonplaats: adres: geb.daituim: telefoon: Wenst een/geen bagage-ongevallenverzekering en/of annuleringsverzekering. Indien mogelijk 1-pers. kamer(s); 2-pers. kamier(s); 3-pers. kamer(s). De deelnemers verklaren zich akkoord met de bepalingen en voorwaarden voor deelname aan de reizen, zoals deze in de reisgids, Snelle Vlietnieuws 1969, vermeld staan. De waarborgsom ad 10% van de reissom met een minimum van 30,per persoon werd heden op uw girorekening no. 531739 gestort met vermelding van reisdatum en -doel. datum handtekening Hierlangs afknippen

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 11