Het nieuwe Patricia Paay Schiedamse Notities MET EUROVISIE SONGFESTIVAL ALS WENKEND PERSPECTIEF KREUGER Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam, Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) BEL-O-FAST shirts TIEN.... EENVOUDIG LACHEND BROMMEN ENGELSE LIEDJES Zondagavond zangdienst "T.V. DEFECT bel RADIO „ACTIEF 6 uur geweestBloemen vergeten dan naar IRIS bloemenkiosken 18e JAARGANG VRIJDAG 21 FEBRUARI 1969 Redaktie en Advertenties: Broersvest 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-267368 en 263939 Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag 6 uur 's avonds. HoofdredaktieP. J. Hovingh Als een glimp van het voorjaar stapt ze mijn huiskamer binnen... Patricia, heel fijntjes en tenger (maat 34) in modieuze zwarte pantalon met wij de pijpen, zwarte laarsjes, witte wollen jumper. En daarover gedra gen een oranje kort jasje zonder revers. Begeleid door haar vader, John Paay, de bekende producer. Woensdagavond 26 februari a.s. kunt u Patrica in kleur op uw beeld zien. Vorig jaar schreven we over de ontdekking van een Schiedams ta lent: Joyce Schaal. Met Yvonne Paay, het jongere zusje van Patricia, nu behorende tot „The Harbour- lights". Woensdagavond kon u ze zien in het programma van Pete Colley op de t.v. Zondagmorgen om 12 uur hoort u Patricia met hun als achtergrondmuziek in het program ma Muzikaal Onthaal" voor de radio. Zoals u weet dingt Patricia Paay als een der tien deelnmers(sters) mee voor uitzending naar het Eurovisie- Songfestival, dat dit jaar op 29 maart a.s. in Madrid zal worden gehouden. Vorig jaar was er immers een Spaanse winnares... In het Grand Theatre in Amersfoort heeft een werkgroep van de N.T.S. bestaande uit Warry van Kampen (V.P.R.O.) voorzitter, Gerard Zuur (A.V.R.O.), Jos van der Valk (K.R.O.), Pieter Goemans (V.A.R.A.), Dick van Bommel (N.C.R.V.), Adri van Oorschot (N.T.S.) en Jop Pannekoek (Tros) een keus gemaakt uit dertig liedjes. Tien worden er straks gezongen door John Lamers, Connie Vink, Linda Ross, Anneke Grönloh (des tijds met Peter Koelewijn evenals Joyce Schaap een ontdekking van John Paay) Rob de Nijs, Annet Hesterman, Lenny Kuhr, Franky Luyten en natuurlijk Patricia. In kleur komen zij woensdag vanuit het Circustheater in Scheveningen op uw beeld. „JIJ" i Waarom een gesprekje juist met Patricia? Dat is nogal eenvoudig, want zij woont op de grens van Schiedam, nl. aan de Schiedamse- weg, het laatste huis op de hoek van de Hogebanweg (Rotterdamse zij de). Zij zingt al vanaf haar vijftiende jaar. Niet zo verwonderlijk, want haar vader is erg muzikaal en heeft dit op zijn beurt waarschijnlijk weer van zijn moeder. Al zingt ook de moeder van Patricia niet onverdienstelijk. Zij kreeg vroeger echter haar kans niet. De beide dochters wel. Patricia werd destijds door haar vader bij Rutex in Rotterdam geïntroduceerd. Een heel bescheiden aanloopje. Niet zoveel vergeleken bij haar repertoire van nu. Maar het werd ernst met de zang en zij zette door. Zij bouwde aan haar carrière. Nam aan het Songfestival in Knokke deel, met niet zoveel succes weliswaar, hetgeen echter niet aan haar te wijten is. Niet in het minst ontmoedigd liet Patricia zich meer horen. In Sopot (Polen) werd zij vierde van de 28 deelnemende landen en verwierf zij De Herenmodezaak van Schiedam Heeft voor U een speciale ELMIOR AANBIEDING: van 14,9*0 mouwlengte 4 5 daar eveneens de Persprijs. Met Edwin Rutten kreeg zij in Gmunden (Oostenrijk) vorig jaar een gouden plak als herinnering aan dit Songfes tival. Bij Bovema werden platen van haar opgenomen. In totaal tien. Maar begin volgende maand verschijnt haar eerste langspeelplaat. Nu dan de aanbieding van Hans Boskamp van Bovema om zich kandidaat te stellen voor het Song festival in Madrid. Het werd het liedje „Jij", gecomponeerd en ge schreven door John Möhring. Een liedje dat lekker in het gehoor ligt. Al geeft Patricia zichzelf niet veel kans. De andere liedjes waren „De tovenaar" en „Dat komt door jou". Als je het haar vraagt, heeft Dave, wonende in Frankijk, de meeste kans. Hij brengt de vertaalde chan sons op een meesterlijke wijze. Dat kunnen we dan volgende week zelf beoordelen. Maar meer nog de jury. Er wordt zo vaak van zangeressen, die in de belangstelling staan gezegd, dat zij naast hun schoenen lopen. Van Patricia kan je dat beslist niet zeggen. Zij is ontwapenend jong, De lente is in aantocht. Ben solide bromfiets is dan een weergaloos fijn bezit. Daarom is hot goed, dat U nu reeds weet, dat UNIQUE op 6 maart aan de B.K.-Laan hoek Nieuwe Haven een grandioos inge richt en uitgerust bromfietspara dijs opent. Envanwege deze belangrijke gebeurtenis extra at tractieve vakantiepremies voor iedere koper. Knoop nu vast in Uw oren: op 6 maart of op één van de volgende dagen naar bromfietspa radijs UNIQUE voor een pracht- bromfiets en voor extra vakantie geld heeft het gitzwarte haar nu opgesto ken met grappige heel moderne „kurketrekkers" langs haar oren. In haar bruine ogen dansen pretlichtjes als ze zegt, dat zingen voor haar nooit moeite kost. Ook al is zij een beetje verkouden of schor. Na al het succes in de zangwereld blijft zij geheel zichzelf. Bescheiden als ze is, voegt ze eraan toe, dat er een dezer dagen een uitnodiging kwam voor een Songfestival in Malta. En dat, wanneer zij niet naar Madrid uitge zonden wordt, zij binnenkort te zien zal zijn in een eigen (kleuren)show. Op het moment dat ze geheel ontspannen hierover met me praat, maakt ze zich alleen maareen beetje zorgen over de japon, die ze a.s. woensdag zal dragen. Eén naar eigen ontwerp vervaardigd. Een beetje bloot, maar heel erg leuk, verduide lijkt ze met een lach. Al haar kleren ontwerpt ze zelf. Ze is een liefheb ster van mooie jurkjes, doch ook van hippe. En broekpakken. Heel erg sportief en gemakkelijk als je op namen moet maken en daarvoor in je wagen op pad bent. Of een vliegtuig neemt naar Keulen... Theo Kops in in Nederland haar pianist. Zij zingt heel vaak in België. Maar ze is ook vaak te beluisteren in de Zondagavond 23 februari zal in de Bethelkerk aan de Nieuwe Maas straat te Schiedam de eerste van een serie zangdiensten worden gehou den. Medewerking verleent het Le ger des Heils, waarvan de eigen samenkomst op deze zondagavond komt te vervallen. De dienst zal worden geleid door drs. J. D. Smids uit Amersfoort. Er is een liturgie aanwezig. Komt allen, vooral wan neer u van zingen houdt. De „Randstad-edities" geven uitgaven in Delft, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N.I.P.O.-rapport Telefoon. J51604 263420 WIJ HELPEN DIRECT Tot 's avonds 11 u. bereikbaar Corn. Drebbelsrt. 7, Schiedam Verkoop en inruil van alle merken Patricia Paay die zich een weg door het leven zingt! Woensdagavond 26 februari is zij een der gegadigden voor het Eurovisie-Songfestival in Madrid. Zou zij het halen met het liedje „Jij..." gecom poneerd en geschreven door John Möhring? S.T.E.R.-spots, waarin jaar vader ook een werkzaam aandeel heeft. Een jonge, goed verzorgde en uiterst moderne vrouw. Met beide kleine laarsjes stevig op de grond. Geen zangeres van speciaal Nederlandse liedjes, zoals men ten onrechte meent. Misschien omdat „Jij bent niet hip" een succesje werd? Ze schudt energiek het hoofd en lacht voor de zoveelste keer. Onbezorgd of „Jij" het woensdagavond zal doen. Natuurlijk zal ze verschrikke lijk blij zijn, als het dit wel doet. Daarnaast blijft ze heel nuchter. Want het leven heeft nog zoveel prettige dingen voor haar in petto. Vlotte Engelse liedjes, die haar nu eenmaal zoveel beter liggen. Geeft de jury, bestaande uit zes Nederlandse en vijftien buitenlandse experts haar straks de meeste punten op dat scoringsbord in Nederland, dan zal ik toch even aan dat andere liedje van je denken, Patricia: „Dat komt door jou". Een heel toepasselijke tekst dan! M.W.-S. DE S.M.H.V. „Vriendenkring" organi seert een grote bingo-avond in de grote zaal van gebouw „Irene" met opluistering van een bekend Tiroler- orkest. Er zal een film worden vertoond van de activiteiten in het afgelopen seizoen, waarna het spel zal worden beoefend. Met als inzet fraaie prijzen. Deze avond is bedoeld om de band met leden, donateurs en het bestuur te verstevigen. Aanvang: 8 uur op zaterdag 22 februari. S.V.V. junioren opgelet: het Jeugdkamp in Zeist heeft van 14 - 19 juli a.s. plaats en de kosten hiervoor bedragen f 40,— p.p. Deelnemers moeten de leeftijd van 12 jaar bereikt hebben. Er zijn nog die plaatsen open. Opgaven hiervoor bij de heer Hamer, Rembrandtlaan 114, tel. 261306. „VRIJHEID rondom de kinderen Gods". Hier over spreekt pater V.d. Brekel O.P. op dinsdagavond 25 februari a.s. voor de leden van het Katholiek Vrouwengilde in „De Platte Buis" (Maison Westhuis), Warende 207. Aanvang: 8 uur. DEJAAR- vergadering van de Vrouwenver eniging der Paradij skerk (Oud- Katholieke Gemeente) wordt op donderdag 27 februari a.s. in de bibliotheek van deze kerk gehouden. Het bestuur hoopt op die avoijd alle leden te mogen begroeten. Op zeer korte termijn gaat de lekespelgroep o.l.v. de heer Ben Hasken weer repeteren in de Gemeentezaal aan de Dam. Nieuwe deelnemers hiervoor kunnen zich opgeven bij pastoor F. Smit, tel. 268480. Eveneens voor de reis naar Oostenrijk van 27 juli tot 10 augustus georganiseerd door de Stichting voor Oud-Katholiek Jeugd werk in Nederland. Het internatio naal zeilkamp heeft plaats van 9-18 augustus a.s. te Leimuiden. Aan dit kamp nemen jongeren uit Duitsland, Engeland, Zwitserland en ons eigen land deel. Tijdens het kamp (voor jongens en meisjes) wordt door zeilinstructeurs les gegeven. En daar tussendoor uitstapjes gemaakt naar Amsterdam en elders. Alle inlich tingen hierover, doch ook over andere kampen verstrekt u graag pastoor Smit op de Dam 30. VANAVOND houdt de „Burgemeester van Haa- ren-groep" van de N.P.V. in het eigen clubhuis een stichtingsbe- stuurs-vergadering Aanvang: 8 uur. Denkt u aan de opgaven voor de zomerkampen voor welpen en verkenners, die van 2-9 augustus worden gehouden? MUZIEK maken is fijn. Maar daar hoort ook een jaarvergadering bij. Met mis schien dorre cijfers, doch daarna is het leuk over al datgene te praten wat in het afgelopen jaar gebeurd is. Dat doen ook alle leden van O.B.K. (het bestuur zorgt voor geurige koffie met wat erbij) in zaal „Tivoli" op de Nieuwe Haven. Op zondagmorgen 23 februari om half 11 precies. U komt toch ook? ALLE succes toegewenst aan de jeugdige leden van „De Watervrienden" die op zondag 23 februari a.s. deel nemen aan de Bondsjeugdwedstrij- den in Arnhem. STATIONSPLEIN (ingang STATION) Elke dag geopend «an 8.30 tot 21j00 uur. OOK ZONDAGS.

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 1