U vraagt en raadsleden dienen u van antwoord „Ik zou wel eens willen welen" WMF bz* sa predik beurten Beatrixpark ANTWOORD: Leve Schiedam ANTWOORD: Stoken ANTWOORD: Pensioenrechten ANTWOORD: Sneeuw Gevaarlijk? RECTIFICATIE VILLA RIDES GEDULD! r~ A. C. J SCHEFFERS DAM 3 5 ANTWOORD: Pronkjuweel uit West-Afrika SCHIEDAM ZEGELS BOEKJE VOL altijd f 5.- contant voor U HET .NIEUWE StADSBLaD - PAG. 3 - VRIJDAG 21 FEBRUARI 1969 ftA Het antwoordpanel van raadsleden gaat vandaag van start met de beantwoording van via deze nieuwe rubriek Jk zou wel eens willen weten" - binnengekomen vragen uit de Schiedamse burgerij. Naar u inmiddels uit onze vorise publicaties wel weet, werd er uit het raadsmidden behoefte gevoeld aan het leggen van betere contacten met de bevolking. Men kon zich nl. niet aan de indruk onttrekken, dat er onder de burgerij nog tal van onbeantwoorde vragen leefden. Vragen waarmee men dikwijls niet goed raad weet en die direct of indirect toch duidelijk met het wel en wee van deze stedelijke gemeenschap van doen hebben. En zo werd een nieuwe vragenrubriek geboren. U kent de gang van zaken. Hebt u iets op het hart waarvan u denkt: daarover zou ik nu wel eens een oordeel willen weten van leden uit de Schiedamse gemeenteraad - aarzelt u dan niet. Maar schrijf dit antwoordpanel via Stadsbladpostbus 257. Wij zorgen er voor dat-uw envelop - waarop u dan de aanduiding: „Ik zou wel eens wülen weten" hebt gezet - ongeopend de betrokken raadsleden bereikt. Indien het panel van mening is, dat een publiek antwoord op z'n plaats is, dan komt u het antwoord vanzelf wel in het Stadsblad tegen. Liggen uw problemen in een persoonlijker vlak en vraagt u daarom met name, dan kunt u een persoonlijke reactie verwachten. De heer en mevrouw D. J; Mets zou wel eens willen weten, waaronm de gemeente Schiedam niet zuiniger op ons aller Beatrixpark is. De brief gaat verder met: „Momenteel wordt er weer een groot stuk van de grasberm in de mooie laan, die loopt van de tunnel Parkweg tot aan het volkstuinen complex Thurlede verhard en opge offerd voor parkeerdoeleinden. Straks zal blijken dat ook deze parkeerruimte weer te klein is en zullen de automobilisten weer, zoals ze voordien ook deden (alle ver keersborden ten spijt) de dan nog aanwezige en dure gedraineerde grasberm vernielen. Dan zijn er ook automobilisten, die aldan niet met eenvergunning, doorrijden naar de sportterreinen van S.F.C. of Spirit. Waarom niet alle verkeer uit het park geweerd? Neem een voorbeeld aan Rotterdam, waar in het prach tige Kralingse bos zelfs rijwielen verboden zijn! Dwing de auto mobilisten maar te gaan wandelen, dat- is ook nog goed voor hun gezondheid. In de overtuiging na mens velen geschreven te hebben" enz. enz. Het panel is het volkomen eens met de briefschrijver of briefschrijfster, dat Schiedam zuinig moet zijn op het Beatrixpark. Het is een prachtig stuk groen, waar Schiedam met recht trots op kan zijn. Door dit park komt Schiedam wat de groen voorziening betreft goed uit de bus. Nu moeten we natuurlijk wel zorgen dat de vele bezoekers aan het park ergens hun auto kwijt kunnen. Vele mensen gaan inderdaad voor hun gezondheid wandelen, vissen, spor ten en tuinieren in het park en dan moet de gemeente voor een parkeer terrein zorgen. De leden van het panel hebben toen het aanleggen van de extra parkeerkommen in de Gemeenteraad aan de orde was, hun toestemming hiervoor gegeven. Het doorrijden van auto's voorbij het parkeerterrein is, op enkele auto's van leveranciers na, niet toegestaan en dus strafbaar. Het is waarschijnlijk ook bekend, dat een groot deel van het verharde parkeerterrein ook als oefengelegen heid door de sportverenigingen ge bruikt wordt. Wij wensen u nog vele fijne wan delingen in het Beatrixpark toe. Mevrouw C. Hanegraaf reageert via ons panel op een artikel van Hans van der Horst in het Nieuwe Stadsblad van 12 februari j.L Wij willen haar graag in onze rubriek aan het woord laten. Commentaar leek ons overbodig. Mevrouw Hanegraaf schrijft: Waarom is de kans voor Schiedam voorbij om in de vaart van de koopsteden nog op te stoten? Waarom Vlaardingen wel? Waarom afbraak-geschrijf van Hans van der Horst? Wat is er in Vlaardingen te koop wat Schiedam niet heeft? Is dat enorme betonblok in het Liesveld zo 'n fraai gezicht? En de winkels? Doodge wone winkels. Men is er vlug uitgekeken. En de Hoogstraat? Laat Hans'van der Horst de Hoogstraat in Vlaardingen bezichtigen en de Hoog straat in Schiedam? Hebben we niet vele mooie winkels in Schiedam? Onze Broersvest, Rotterdamsedijk, 's Gravenlandseweg, Nolenslaan, enz. Iedere stad doet zijn best om zo goed mogelijk voor de dag te komen. Laat de Schiedammers in hun eigen stad kopen, dat is verstandig. Het is beslist onnodig naar een andere plaats te gaan. Hans van der Horst kleineer uw eigen stad niet zo, help liever opbouwen in plaats van afbreken. Ik houd van Schiedam. Leve Schie dam! Een Schiedamse Huisvrouw. Commentaar overbodig! Een heer van het Johan Straussplein heeft aanmerking op de hem gepre- senteerde rekening voor de centrale verwarming voor het seizoen 1967-'68. Hg is naar het kantoor aan de Nieuwe Haven gegaan en kreeg zoals hij het noemde een simpel antwoord. Te simpel om waar te zijn aldus de schrijver en nu verzoekt hij het panel een eerlijk antwoord te geven. Zijn vraag komt hierop neer: Waardoor en in welke mate stijgen de kosten van onze verwarming? Zo'n vraag rijst als men eensklaps een rekening aangeboden krijgt waaruit blijkt, dat er ondanks nagenoeg gelijk verbruik met het vorige stookseizoen, belangrijk meer moet worden betaald. Het betreft hier een oliegestookte centrale verwarming. De kosten stijgen door loonsverhogingen en de prijs van de olie. De olieprijs is niet alleen in belangrijke mate onder hevig aan seizoenomstandigheden, maar is ook gevoelig voor internatio nale spanningen. Zo heeft een conflict rond het Sueskanaal direct invloed op de transportkosten van de oliemaatschappijen. De olie- schepen^ moeten andere en langere vaarroutes volgen. Een combinatie van stijging van personeels- en extra transportkosten doet zich meer dan eens voor en dat is ook gebeurd in 1967. De gevolgen blijven dan niet uit. De prijs van olie steeg van circa f 60,— per ton tot ongeveer f 85,— per ton. Dit is al een stijging van ongeveer 42 pet. Daarbij komen dan de verhoogde personeelslasten. Zo leidt zo'n conflict bij het Suezkanaal tot stijging van de kosten van de centrale verwarming aan het Johan Straussplein. Jammer maar waar. Mijnheer N. N. (naam en adres bekend) legt het panel een vraag voor die niets met het werk van gemeenteraadsleden te maken heeft. Toch willen wij ook hem wel van dienst zijn. Hij schrijft ons: Sinds (weggelaten) ben ik volgens gerechtelijke uitspraak van tafel en bed gescheiden. Ik was in overheids dienst tot 1963. Vraag 1. Heeft de nog wettige echtgenote in dit geval recht op pensioen na datum van uitspraak. Vraag 2. Heeft zij recht op pensioen indien ik alsnog in overheidsdienst treed? Idem voor het geval ik recht zou krijgen op een bedrijfspen- sioen? Zolang geen volledige scheiding is uitgesproken behoudt uw vrouw haar volledige pensioensrechten. Mocht de volledige scheiding wel een feit worden, dan komt uw ex-vrouw in aanmerking (mits zij eiseres is) voor het bijzondere weduwe pensioen d.w.z. dat zij recht heeft op het pensioen tot het tijdstip van de uitspraak van de scheiding. Overigens kunt u informeren bij de afdeling Personeelszaken Gemeente Secretarie in de Nieuwstraat of in Rotterdam, waar iedere maandag ambtenaren van de pensioenraad in het stadhuis zitting hebben. De heer P. J. Loog schreef: Sinds 11 jaar zijn wij bewoners van de Alberdastraat. Ieder jaar zien zij met angst de tijd van sneeuw tegemoet. De straat en het kerkplein zijn dan één grote ijsbaan. Nooit wordt hier iets aangedaan. Het is levensgevaarlijk, daar dit een drukke doorgang is voor voetgangers, moe ders die kinderen naar school brengen enz. Is het nu zoveel gevraagd om hier een wagen met pekel door te sturen. Vele mensen zouden daar zeer dankbaar voor zijn. Door de sneeuwoverlast van de laatste weken hebben ons ook mondeling diverse vragen bereikt over de vuile en gladde straten in Schiedam. Het niet pekelen of .sneeuwvrij maken van vooral de zijstraten heeft verschillende oorza ken. Daarnaast spelen er ook andere factoren mee, waardoor Schiedam de laatste weken meer op een wintersportplaats leek. Ons panel wil de volgende opmerkingen ma ken: 1. Door de vele sneeuwval is de overlast dit jaar wel bijzonder groot. 2. Het is nooit zo geweest, dat alle straten in Schiedam gepekeld of geveegd werden. 3. Er bestaat een politieverordening, die alle inwoners van Schiedam gebiedt, dat alle inwoners hun eigen stoep schoon moeten houden. Ieder een heeft kunnen constateren, dat velen zich daar niet aan gehouden hebben. 4. Er wordt op de hqofdwegen constant gestrooid. Dat betekent dat er 150 km straat per keer gepekeld wordt. 5. Een enkele keer pekelen in de zijstraten heeft bij grote sneeuwval geen zin. 6. De Gemeentereiniging kampt met diverse moeilijkheden o.a. perso neelstekort, minimale zoutaanvoer en beperkte mogelijkheid voor zout- opslag. Ondanks dit alles zijn vele straten voor invaliden en ouden van dagen onbegaanbaar. Het panel wil langs deze weg een beroep doen op uw burgerzin om indien u ouden van dagen en invaliden in uw omgeving kent, deze mensen uw hulp aan te bieden. De vraag of de Gemeentereiniging onder de huidige omstandigheden alle service verleend heeft, die deze dienst geven moet, die vraag vindt u een dezer dagen door burgemeester en wethouders beantwoord in de couranten. Men leze in de adv. j.l. woensdag van PASSAGE THEATER de hoofdfilm De brief van mevr. L. du Chatinier de Vos is in onderzoek bij de desbetreffende instantie. De heer P. Nieuwstraten ontvangt zo spoedig mogelijk bericht. Roestvrijstalen pannen met een drie dubbele bodem. Model 1 HUT Model 2 Beide modellen zijn in vier uitvoeringen en in verschillen de maten leverbaar, dus altijd een pan naar Uw zin. Uw K.E.S.-Juwelier Broersvest 93 - Schiedam Jelefoon 267437 BANKETBAKKERIJ Het juiste adres Góón fillolen - Tel. 267823 De neer C. A. van Dorp wijst ons op het volgende probleem: „Komend van Zwembad Groenoord en dan de Eduard van Beinumlaan inrijdend is er aan het eind van die laan een bocht naar rechts. In die bocht zijn twee bushaltes. Indien een bus bij die halte staat en soms zijn er het twee tegelijk, dan is de toestand aldaar voor het overige verkeer totaal onoverzichtelijk en naar mijn mening levensgevaarlijk. Kan daar iets aan gedaan worden? Deze vraag hebben we voorgelegd aan de verkeerspolitie. Op de rijweg is een doorgetrokken witte streep. Wanneer er dus op de bewuste plaats een bus stopt, dient u ook te stoppen. Dit gebeurt vaak niet en bij een onoverzichtelijke situatie neemt men het risico door de bus toch te passeren. Staan er echter twee bussen bij die haltes dan is de toestand inderdaad totaal onoverzichtelijk en dient u te wachten tot de bus wegrijdt. Als u zich aan de verkeersregels houdt moet u stoppen. Verder kunnen wij meedelen dat de plaats van de bushaltes in samen werking met de R.E.T. worden bepaald. Daarbij wordt mede reke ning gehouden met de loopafstand tussen twee haltes. In de toekomst wordt het door u genoemde kruispunt aanzienlijk ver- andérd onder meer door het aanleg gen van twee rijbanen. De studie voor dit plan is in een vergevorderd stadium. Ziezo, dat was dan de eerste van een nieuwe oogst! Het panel heeft nog vier toegestuurde vragen in onder zoek en wellicht is daar inmiddels via u weer het nodige bijgekomen. Volgende week vrijdag kunnen we u waarschijnlijk weer van z 'n bevindin gen verslag doen. til Deze vis zwemmend in een aquari um heeft een prachtige naam: Pelmatochromis... In het Hollands: kersevlekcichlide vanwege zijn ker- senkleurige buikpartij. In het maandblad van deze maand en verzorgd door de aquarium- en terrariumvereniging „Natuurgenot in Huis". Een vereniging die baanbrekend werk verricht ten gerieve van stad genoten, die een warm plaatsje in hun hart hebben voor een aquarium. Willen zij alles daarover weten: laten zij dan lid worden... U zal daar beslist geen spijt van hebben. Het adres van de voorzitter is J. F. Bakkeren, Rembrandtlaan 15a, al hier, dat van de secretaris P. M. van der Heyden, V.d. Duyn van Maas damlaan 124d, Vlaardingen, tel. 343112 of bij de penningmeester de heer G. Mulder, Dr. Wibautstraat 161, alhier. Eenmaal in de maand heeft men een gezellige contactavond met goede sprekers in zaal „Arcade", waar u uiteraard van harte welkom bent. GEREFORMEERDE KERK SCHIEDAM 2e Lijdenszondag van 23 februari t.m. 1 maart 1969. Oosterkerk (Rotterdamsedijk 289) Zondag v.m. 10.00 uur: Ds. J. C. van Veen; zondag nam. 5.00 uur: Ds. K. H. Schuring. H.C. zondag 5. Kethel „De Ark" (Zwaluwlaan 103) Zondag v.m. 9.00 en 10.30 uur: Ds. J. N. Nammensma, voorbereiding H. Avondmaal; zondag nam. 5.00 u. Ds. J. C. van Veen. H.C. zondag 4. Magnalia Dei Kerk (Albardastr.69) Zondag v.m. 10.00 uur: Ds. C. van Zuylen; zondag n.m. 5.00 uur: Ds. J. N. Nammensma. H.C. zondag 3. „De Goede Haven" (Westfr.dijk 1) Zondag v.m. 10.00 uur. Ds. W. Kneu zen, Delft; zondag n.m. 5.00 uur: Ds. C. van Zuylen. H.C. zondag 2. Julianakerk (B. Knappertlaan 29) Zondag v.m. 10.00 uur: Ds. K. H. Schuring, voorbereiding H. Avond maal; zondag n.m. 5.00 uur: Ds. W. Kneuzen. H.C. zondag 1 COLLECTEN: het éne offer is be stemd voor: de Kerk. Deurcollecte: Eigen Jeugd. HERVORMDE GEMEENTE TE SCHIEDAM voor zondag 23 februari 1969. Grote Kerk, 10.00 uur: ds. W. J. Schouten, Vlaardingen; 17.00 uur: des A. Gooijer, Delft; 19.00 uur: ds. A. Ie Coq. Bethelkerk, 10.00 uur: ds. A. P. Nauta, Vlaardingen. Opstandingskerk, 10.00 uur: ds. J. G. Jansen; 19.00 u. ds. D. J. Spaling. Vredeskerk, 10.00 uur: ds. D. J. Spaling. HERVORMDE GEMEENTE TE KETHEL voor zondag 23 februari 1969. Dorpskerk, 10.00 uur: ds. W. Vons, H. Avondmaal; 19.00 u. ds. W. Vons Jeugddienst. St. Martinuskerk, 9.30 uur: ds. E. Verwaal. NEDERLANDSCHF. HERVORMD NEDERLANDSCHE HERVORMDE (GEREFORMEERDE) EVANGELISATIE Zondag 23 februari a.s., 10.00 uur: gebouw „Irene", Nieuwe Haven 155 Ds. A. Kastelein, Strijen. Zondagmiddag 5 uur, in de .Grote Kerk: Ds. A. Gooyer, Delft. NEDERLANDSE PROTESTANTENBOND SCHIEDAM Westvest 90 Zondag 23 februari, 10.30 uur Ds. A. D. Klaassen. CHRISTELIJKE GEREF. KERK Warande 185. 9.30 uur v.m.: Leesdienst; 15.00 u. nam.: Ds. W. de Joode. OUD KATHOLIEKE KERK SCHIEDAM Dam 28 Zondag 23 februari, 1ste zondag van de Vasten. 10.30 uur: H. Mis. geven veel meer VRAAG ZE SPAAR ZE voor volgende attracties

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 3