Het nieuwe n^cmMadeJÉe, ^ïïiïïtHim AFZWEMFEEST VAN DE WATERVRIENDEN EUROIAXI Öe Fabelt POELIER SLUIS w- Meneer de Uil staat er weer gekleurd op Voorlichting, SG en gemeente W. STRAATMANS GECREMEERD Grafisch Werk in 't Stedelijk Verschijnt woensdag en vrijdag in Schiedam. Kethel en Oud-Mathenesse (Rotterdam) 'f VERSE KIP EN KONIJN NU GOEDKOPER DAN VLEES >111 ML MAKKEN MY UK ME SLOOT T V. DEFECT bel RADIO „ACTIEF" een medewerker(ster) een aankomend tekenaar 18e JAARGANG WOENSDAG 26 FEBRUARI 1969 Redaktie en Advertenties: Broersvest 125, Schiedam (C. J. van der Klink), telefoon 010-267368 en 263939 Inzendtermijn advertenties: dinsdag en donderdag tot 6 uur s avonds. Hoofdredaktie: P. J. Hovingh De „Randstad-edities" geven uitgaven in Dellt, Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Rijswijk met de rond deze steden gelegen dorpen en 'n editie voor geheel Westland en beschikken over een uitgebreid N.I.P.O.-rapport ■WOB Of uil nmiiT Hachleqjji *<M« Even voorstellen? Nauwelijks no dig. Hoogstens voor degenen onder ons, die nog zoveel zelfbeheersing bezitten dat zij geen oog wagen aan het beeldscherm en zich er niet minder gelukkig bij voelen. Voor hen zij hier dan nog even gezegd, dat het Meneer de Uil is, die we hierboven even in de kleuren- picture nemen. Beter bekend als Jacob de Uil van de fabuleuze Fabeltjeskrant (zie die krant! je kunt hem niet missen, geen avond) uit het gelijk namige tv-kinderprogramma. Maar ook heel wat ouderen wagen, zo is onze ervaring, meer dan eens een oogje aan Jacob de Uil en zijn trawanten. Up recent Westlands-Waterings car navalsfeest had de confrontatie plaats tussen onze cameraman en deze carnavaleske uitvoering van Jacob. Met het gevoig dat hij er hier nu gekleurd op staat. En zie... uitgerekend een carnavalsliedje bracht recentelijk de televisie-uil van jong en oud in opspraak. Een kort geding was het gevolg van een vermeende falsivicatie van de roemruchte tune van de Fabeltjes krant. Enfin, u heeft er waarschijnlijk wel over gelezen. Mijn eigen zoontje van vier presteerde het om ronduit die vocale falsaris en publique uit te bazuinen: „Hallo, meneer de Uil, je onderbroek is vuil". Een vuile verbastering natuurlijk, door een snelle platenproducer ras uit gespeeld. Met het gevolg dat je de poppen aan het dansen had. Want dat nam de „echte" meneer de Uil i.e. Thijs Chanowski niet. Misschien weet u, als tl dit leest, de uitslag van het kort geding reeds. Blijft het feit dat het ondeugende jonge volkje, altijd tuk op zo'n verbastering of verhaspeling, in middels al vertrouwd is geraakt met de omstreden tekst, die we volledigheidshalve hieronder nog even afdrukken, opdat u zelf oordele: „Hallo meneer den Uil je onderbroek is vuil zo kan je niet mee - o nee, we gaan naar 't café en voor je 't vergeet de rest is aangekleed jaja, dan verschoon ik me snel die tweeling met hun beverkop heeft nu al een dubbele jenever op - holee, holee, al is d'r BTW' Waarna dan de parodie volgt op de overbekende Jacob de Uil in het tv-programma gezingzegde zinnen: Want mensen zijn precies als beesten - en met dezelfde beesten feesten en dezelfde beesten bende dat gaat allemaal naar 't café van hatschikidee". Inder daad een hele verhaspeling en kennelijk helemaal getoonzet op de carnavalstoer... 2.elJ óturenl cJluto Buren! St. LIDUINASTRAAT 50 GROENELAAN 32 TEL. 269884 GRATIS KIPK.RUIDEN 4 - 5 - 9 - persoons auto's Telefoon 26 0160* Burg. H. Gretelaan 273 Schiedam Zestig jongeren t/m 14 jaar en 15 ouderen, in leeftijd variërend van 18 tot 60 jaar, - allen leden van de Schiedamse zwemvereniging „De Watervrienden" legden zaterdag avond 22 februari met goed gevolg en onder een overstelpende belang stelling de zwemproeven af voor de diploma's A en B, in het Sportfond- senbad te Schiedam. Het was een verheugend feit, dat 15 volwassenen aan deze zwem- examens deelnamen en de Schie damse Watervrienden zijn dan ook erg trots op het feit, dat zij deze leden in betrekkelijk korte tijd de zwemkunst bij konden brengen en hen zover kregen om de zwemproe ven voor de diploma's te laten zwemmen. Deze kandidaten vonden het verder ook prettig, dat zij met „leeftijdgenoten onder elkaar" in aparte groepjes af konden zwem men. Van de in totaal 81 kandidaten moesten er drie wegens ziekte af laten weten. Voor het diploma A slaagden alle kandidaten terwijl voor diploma B 3 kandidaten moesten worden afgewezen. De namen van de geslaagden zijn voor zwemdiploma A: Maria Ballijns, Ronald van Beek, Terry van Beekum, Edward Berke laar, Eddy Boskamp, Briggita Din- genouts, Cees v.d. Hoek, Hennie het Jonk, Marianne Jung, José Kalkho- ven, Brigitte Kitz, Belinda Kitz, Marja v.d. Knaap, Jacky Knijf, lngrid Koevermans, Ella Koever mans, Gino Koster, Simon Krol, Michel Lemans, Mirjam Lems, Roel de Ligt", Carola Mertens, John Munnik, Jacob v.d. Nouland, Albert v.d. Nouland, Nico Oudshoorn, Leo Rensman, Johan Rokers, Remus Simons, Andrè Verbruggen, Fijke Visser, Francisca Weber, Hilda Weer man, Fyke v.d. Windt, Mary Wuis- man, Adriaan Zoll, Adriana Zoll, dhr. D. J. v. Beek, dhr. Ph. v. Beek, mevr. A. Broere, mevr. B. M. v. Eijsden. dhr. A. J. v. Eijsden, mej. N. Monster, mej. C. van Raay, mevr. C. de Swart, mevr. A. J. v. Vliet, dhr. A. v.d. Water. Het diploma B werd behaald door: Pieter v.d. Berg, Jerry v.d. Berg, Fred van Bergen, Petra Beugelsdijk, lngrid Bonefaas, Lilian Boxem, Karin v.d Gaag, Peter Harts, Joke Hekman, Peter van Hoogdalem, Heieen de Jong, Cora Post, Marianne Reekers, Alfons Reijsbergen, Denise Schenkel, Adri de Swart, Wilma Verhoev, Wim v.d. Windt, mevr. A. J. Lems, dhr. H. J. Reijsbergen, dhr. W. J. C. Sjoerdsma, mevr. M. E. v. Vessem, dhr. W. J. van Woerkom. Met de kleinst mogelijke meerder heid nam de gemeenteraad maandag avond het voorstel aan om een voorlichtingsambtenaar te benoe men en over te gaan tot het gezamenlijk met de Schiedamse Gemeenschap uitgeven van een huis-aan-huisblad, welke tienmaal per jaar zal moeten verschijnen. Met de hakken over de sloot dus en we kunnen ons levendig voorstellen dat B. en W. nauwelijks nog reden tot juichen hebben met deze Pyrrus overwinning. Vele raadsleden achten met name de financiële basis van het nieuwe SG/Gemeenteblad aanvechtbaar en meenden bovendien dat de adver tentiewerving niet een zaak is waarmee de gemeente zich zou moeten bemoeien. Of zoals de heer G. P. Verhulsdonk (VVD) het zei: Akkoord met het voorstel, maar dan minus de advertenties. De heer W. J. C. Willemse (KVP) onderscheidde in feite een tweeledig voorstel: de voorlichtingsambtenaar én het huis-aan-huisblad. En wat dit laatste betreft voorzag hij, dat het exploitatietekort veel groter zal worden dan de bereids voorzegde 30.000 gulden. „U stort zich met de SG in het avontuur van de adverten ties en dan zeggen wij: Schoenmaker blijf bij je leest". Hij meende dat er nog genoeg andere middelen voorhanden zijn om voorlichting te bedrijven en stelde zelfs een speciale voorlich tingsman discutabel. De heer S. J. Rosmalen (PCG) kwam met soort gelijke bezwaren en meende ook, dat de voorgestelde combinatie een aanvechtbare zaak is. De heer B. E. Collé (Comm.) benadrukte, dat men ten aanzien van de advertenties (die de helft van het blad moeten gaan vullen) selectief te werk zal moeten gaan. De heer A. Roede (BP) wilde het best met een voorlichtingsambtenaar proberen, maar wilde met het blad nog wat wachten. De heer C. Muijs (Onafh. BO) vroeg nog of het voorstel met de plaatselijke pers was besproken en mevr. A. C. M. Blaauw-Rieu (PSP) vroeg voorlich ting van tevoren, opdat de burgerij niet voor voldongen feiten komt te staan. In zijn verdediging van het voorstel noemde raadsvoorzitter de heer Roelfsema het grotere bereik dat het nieuwe blad dank zij de nieuwe formule zal verkrijgen en benadruk te dat de gemeente slechts voor 15000 gulden in het exploitatie risico deelt. Verder verzekerde hij, dat de nieuwe voorlichtingsambte naar zeker geen scherm tussen overheid en pers zal zijn. In tweede instantie kwamen met name de heren Verhulsdonk en Willemse aan de hand van cijfer materiaal tot de conclusie, dat de exploitatie van het blad minder rooskleurig zal uitvallen dan men verwacht. De heer Verhulsdonk: Wat het maandblad van de SU thans aan advertenties heeft zijn „steunadvertenties" en ik vind on der de adverteerders de hele leden lijst van de VVD terug. Laten we daarom liever het blad uitgeven zonder advertenties. Hedenmiddag vond op 'Ockenburg' te Loosduinen de crematie plaats van de bekende Schiedamse musi cus de heer W. Straatmans. Hij be reikte de leeftijd van 74 jaar. Na zijn geslaagde muzikale car rière was de heer Straatmans be reid, na het overlijden van zijn goede vriend de heer J. G. Hakkert, diens dirigentschap over het Schie damse Mandoline Gezelschap ONI over te nemen. Ruim zes jaar heeft hij dit op bij zonder bekwame wijze mogen lei den. Hij voelde de sfeer van het gezelschap goed aan enzette de traditie, het geven van concerten in bejaardentehuizen, voort. Zijn inbreng, het plaatsen van opera melodieën, bleek een goede keus. Zijn heengaan betekent voor O.N.I. een groot verlies, maar met de troost, dat de onder zijn leiding ingestudeerde nummers nog me nigmaal zullen klinken als een her innering aan een zeer goed en mu zikaal dirigent, die bovendien een humaan mens was. Telefoon 151604 263420 WIJ HELPEN DIRECT Tot 's avonds II u. bei eikbaai Corn. Drcbbelsrt. 7, Schiedam Verkoop en inruil van alle merken Gedurende de week van 25 februari tot 3 maart 1969 is er een expositie „Grafisch Werk" uit de eigen col lectie. De tentoonstelling, die voorbeel den van litho's, hoogdruk, diep druk, vlakdruk en zeefdruk laat zien, zal op vrijdagavond 28 febr. om 20.30 uur en op zondagmiddag 2 maart om 15.00 uur verduidelijkt worden door de film „Grafiek" historie en techniek door Harry van Kruiningen en door 'n demon stratie van de kunstenaar Joost Minnigh, waarbij hij een etspers zal gebruiken. In verband met de organisatie en inrichting van de „Salon van de Maassteden 1969" zal het Stedelijk Museum van Schiedam van maan dag 3 maart tot zaterdag 15 maart 1969 voor het publiek gesloten zijn. vraagt a) voor de afdeling loonadministratie bekend met soc. wetgeving en belastingen. b) voor de afdeling Studio Enige tekenervaring strekt tot aanbeveling. Belangstellenden werden verzocht zich in verbinding te stellen met de heer H. Troost, Hoofd Personeelszaken, Burg. Honnerlage Grctelaan 159, Schiedam. Tel. 260500. Na 6 uur tel. 261220.

Het Nieuwe Stadsblad | 1969 | | pagina 1